Villa Kaktüs
  • Sömestr Malezya Singapur Turu
  • Sömestr Malezya Singapur Turu
  • Sömestr Malezya Singapur Turu
  • Sömestr Malezya Singapur Turu
  • Sömestr Malezya Singapur Turu

Sömestr Malezya Singapur Turu

7 GECE 9 GÜN (20-29 Ocak 2017)

20-29 Ocak 2017 Sömestr Vizesiz Malezya Singapur Turu. Türk Hava Yolları ile, Dört yıldızlı otellerde konaklamalı, Türkçe rehberlik hizmetli.

$ 1.890’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Malezya Singapur Turu
 
1.Gün : İstanbul–Kuala Lumpur// 20 Ocak 2017 Cuma
Turumuz 20 Ocak 2017Cumasaat 15:30’ daAtatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY  kontuarı önünde buluşma ile başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK62tarifeli seferi ile saat 18:30’da Sömestr Malezya Singapur Turu için Kuala Lumpur’ a uçuş.Geceleme uçakta.
 
2.Gün : Kuala Lumpur  // 21 Ocak 2017  Cumartesi
Yerel saat ile 10:55'teKuala Lumpur’a iniyoruz. İnişimizi takiben Kuala Lumpurpanoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ulusal Anıt, Kral’ın Sarayı, Ulusal Müze, Ulusal Cami, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası ve Petronasİkiz Kulelerişehir turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otele transfer oluyoruz.  Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra Ekstra olarak gerçekleştirilecek olan SunwayLagoon Eğlence Parkı turumuza katılabilirler.  Malezya ‘nın en büyük eğlence parklarından biri olan SunwayLagoon’da; Su parkı, eğlence parkı, Doğal yaşam parkı, Extreme park ve Korku parkı bulunmaktadır . Bu parklarda eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz.Geceleme Kuala Lumpur’da otelimizde.
SunwayLagoon Eğlence ParkıTuru : 65$
 
3.Gün : Kuala  Lumpur - Langkawi // 22 Ocak 2017 Pazar
Sabah kahvaltısının ardından Langkawi uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Kuala Lumpur – Langkawi uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışın ardından otelimize transfer oluyoruz. Tüm gün serbest zaman.Deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilir,  Alışveriş yapabilir, çevre gezilerinde bulunabilir ya da dinlenebilirsiniz.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Adalar(IslandHopping) turuna katılabilirler. Hopping ada turu size nefes kesen ada manzarasında, pürüzsüz zümrüt denizinin ve eşsiz doğanın eşliğinde huzuru bulmaya davet ediyor. Bu turumuzda teknemizle yola çıkarak Langkawi’nin görülmeye değer en gözde adacıklarını ziyaret ediyoruz. İlk olarak rotamızı PulauSingaBesar’a çeviriyoruz. BigLeon Adası olarak bilinen bu ada sık ağaçlık alanları ve devasa kayalarıyla vahşi hayvanların yaşam alanı. Bu hayvanlardan özellikle ilgi çekeni bu adanın hakimleri kartallar oluyor. Kıyıya yanaşıp motoru durdurduktan sonra kaptanımızın denize doğru attığı tavuk parçalarıyla, bir anda gökyüzünü kahverengisinden beyazına ihtişamla uçan kartallar dolduruyor. Bu kadar kartalı bir arada görmenin imkânsız olduğunu düşündüğünüz inanılmaz karelere şahit oluyorsunuz. Fotoğraflayabileceğiniz unutulmaz anlardan birine sahip oluyoruz. Tavukların bitmesiyle bir anda göründükleri gibi ani bir şekilde ortadan kayboluyorlar. Bu adanın ardından PulauDayangBunting adasına doğru harekete geçiyoruz. Bu ada da diğerleri gibi sık ağaçlı tropik ormandan oluşuyor. Farklı olarak burada yer alan yer altı krater gölünde serinleme fırsatı yakalıyoruz. Hatta dileyenler bu gölde kanoyla gezi yapabiliyor. Adaya da ismini veren Pregnant Maiden Gölü’nün üzerine söylenen efsanelere göre bu göle giren bakirelerin bile hamile kaldığına inanılıyor. Buradaki doğa turumuzu tamamladıktan sonra son adamıza doğru yola çıkıyoruz. Günün yorgunluğunu atıp, muhteşem deniz, güneş ikilisinin en yakıştığı bu adada bunun tadını çıkarmak için duruyoruz. Asla pişman olmayacağınız bu turun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.  Turumuz sonrası otelimize transfer, GecelemeLangkawi’ deotelimizde. 
Adalar turu : 50$
 
4.Gün : Langkawi // 23 Ocak 2017Pazartesi
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mangrove Ormanları & Mağaralar Turu’ na katılabilirler.  Bu turumuzda, bölgeye özgü Mangrove ağaçları nehir boyunca manzaraya eşlik ediyor. Eko sistemin tüm güzelliklerinin bir arada bulunduğu bu 100 Km2’lik doğal parkta; nehirlerin kıvrımlarında süzülüp, lagünlerin ormanla birleşmesine şahit olabiliyoruz. Yarasa mağarası, timsah mağarası ve balık çiftliğine uğradıktan sonra adanın adını aldığı kızıl kartalların yaşadığı bölgede teknemizle durarak, kartalların avlanmak için suya pike yapmalarına tanık olma fırsatı bulacağız. Güzel bir günün ardından geceleme  Langkawi’ de  otelimizde.
Mangrove Ormanları ve Mağaralar turu: 80$
 
5.Gün : Langkawi  // 24 Ocak 2017 Salı
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Payar Adası turuna katılabilirler. Sürat teknesiyle gerçekleştireceğimiz bu turumuzda, Malezya’ nın en geniş mercanlarının yer adığı, rengarenk su altı yaşamı ve resifleri ile dikkat çeken Payar Adası’ nın sahip olduğu doğal güzellikleri yakından görme fırsatı buluyoruz. Dalış meraklılarını memnun etmekle kalmayıp unutulmaz bir su altı deneyimi yaşama fırsatı bulabileceğiniz turumuzda şnorkel ve skuba dalışları ile sualtı fotoğrafçılığı da yapılabilirsiniz. Payar Adası turu sonrası otele dönüş, geceleme Langkawi’ deotelimizde. 
Öğle Yemekli Payar Adası turu : 150$
 
6.Gün: Langkawi- Singapur // 25 Ocak 2017 Çarşamba
Sabah kahvaltısının ardından Singapur uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin Ekstra olarak düzenleyeceği Gece Safarisi turuna katılabilirler.Açık hava bir hayvanat bahçesi olarak düşünebileceğimiz bu parkta keyifli bir gezinti. Parkın en büyük özelliği hayvanlarla insanlar arasında çitler bulunmaması fakat doğal engellerle güvenliğin sağlanması. Park içinde gezinti trende yapılacaktır. Geceleme otelimizde.
Gece Safarisi turu : 75 $
 
7.Gün : Singapur  // 26 ocak 2017Perşembe
Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa Adası turuna katılabilirler. Singapur’un en yüksek tepesi olan MountFaber’denteleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatanİmages of Singapore müzesi,MadameTussaud bal mumu heykeli müzesi, Asya’nın en büyük tüp akvaryumlarından birinin bulunduğu deniz altı dünyasında yunus gösterilerini izleyebilir onlarla yüzüp fotoğraf çektirebilirsiniz ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı müzikli çeşmeyi göreceğiz.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sentosa AdasıTuru : 125 $
 
8.Gün : Singapur  //27 Ocak 2017Cuma
Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman .Dileyen misafirlerimiz Ekstraolarak düzenlenecek olan  Legoland&HelloKitty turumuza katılabilirler. Bu turumuzda yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonrası ülkenin diğer ucuna, Malezya sınırına geliyoruz. Sınırı seri bir şekilde geçip , Malezya'nın ikinci büyük şehri JohorBahru'da kurulmuş olan ve Asya'da bu konuda ilk olan Legoland Malezya'ya varıyoruz. Bir çocuk için "yeryüzünde cennet neresidir?" sorusunun cevabını da tam olarak işte burada alıyoruz. Park dahilinde toplamda 30 milyondan fazla legoparçası kullanılmış ve bu parçalarla inşa edilen eserler arasında Asya'nın önemli şehirlerinin yanısıra Taj Mahal ve AngkorWat gibi dünyaca ünlü yapılar da var, hatta dev bir Einstein figürü bile mevcut. Japonya dışındaki ilk HelloKitty tema parkı olan, SanrioHelloKittyTown, Sanrio karakterinin hayranları için mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Turumuzun ardından Singapur’daki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Legoland&HelloKittyturu : 130$

9.Gün : Singapur - İstanbul// 28 Ocak 2017Cumartesi
Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstraolarak düzenlenecek olan Universal Studios turumuza katılabilirler.Shrek, Maadagascar ve Revenge of theMummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları'nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Tur sonrası kararlaştırdığımız saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz.Pasaport ve gümlük işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK55 sefer sayılı uçağı ile saat 23:35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.
Universal Studiosturu : 110$
 
10.Gün : İstanbul  // 29 Ocak 2017Pazar
Türkiye saati ile sabah  05:40’ ta Atatürk Havalimanı’na varışımız ve Sömestr Malezya Singapur Turu programınız sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
 
Not:Sömestr Malezya Singapur Turu Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Sömestr Malezya Singapur Turu Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Sömestr Malezya Singapur Turu Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.890 Ek yatak$ 1.890 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.415 Çocuk fiyatı$ 1.840
Ödeme seçenekleri

Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul –Kuala Lumpur gidiş ve Singapur -        İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletlerive havalimanı vergileri 

Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri

Langkawi–Singapur uçak bileti ve vergileri

Langkawi’de 4* otelde 3 gece konaklamalar, Kuala Lumpur’ da 4* otelde 1 gece         konaklamalar ve Singapur’da 4* otelde 3 gece konaklamalar.

Sabah Kahvaltıları,

Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,

Panoramik Kuala Lumpur ve Singapur şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Kişisel harcamalar

Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler

Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport geçerliliğinin seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay olması ve giriş çıkış damgası için boş sayfası bulunması gerekmektedir.

TURUN ARTILARI

*Modernizm ve gelenekselliğin en iyi harmanlandığı şehirlerden biri olan Kuala Lumpur'da devasa Petronas Kuleleri, Jemaq Camisi, Çin Mahallesi'ni keşfedeceğiz.

*Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, Ulusal Anıt gibi yapıtlar Kuala Lumpur'u daha yakından tanımamızı kolaylaştıracak.

*99 adadan oluşan Langkawi’ nin eşsiz plajlarında gezintiye çıkacağız.

*Yedi nesil boyunca Langkawi’ yi lanetlediğine inanılan Mahsuri efsanesini öğrenme fırsatımız oluyor.

*Denize seviyesinde bulunan Maiden Pregnant Krater gölünün olağanüstü manzarasını yakından görme fırsatımız oluyor.

*El değmemiş plajlara ve yem yeşil ormanlara sahip Pulau Beras Basah adasında doğanın tadını çıkarma olanağı buluyoruz.

*Adaya ismini veren kahverengi kartalların avlanmak için suya nasıl pike yaptıklarına şahit olma fırsatı buluyoruz.

*Bir örümcek ağı gibi adanın yer altını saran ve UNESCO’  nun koruması altındaki Mangrove ormanlarının eşsiz manzarasını yakından görme ve o atmosferi yaşama fırsatımız oluyor.

*Pulau Payar adasının egzotik denizaltı yaşamını yakından görme fırsatı buluyoruz.
SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon has- talıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

 

Uçuş Süreleri
İstanbul - Kuala Lumpur arası uçuş süresi 10 saat 20 dakikadır. Kuala Lumpur – Langkawi iç hat uçuşumuz yaklaşık 1 saat sürmektedir.

 

Para Birimi
Malezya’nın para birimi Ringgit’tir. 1 USD yaklaşık 3,25 Ringgit, 1 Euro yaklaşık 4,5 Ringgit’tir.Singapur para birimi dolardır. Dolar veya Euro her ikisi de kullanılabilir para birimleridir.

 

Saat Dilimi
Malezya ile Türkiye arasında –5 saat, Singapur ile 6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Malezya’da saat 17.00.

 

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Önemli: Kadın misafirlerimizin diz altı şortları ve dirseklerine kadar örtecek kıyafetler giymelerini rica ederiz.
Kolayca giyilip – çıkarıla- bilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Malezya ve Singapur Avrupa, Çin, Hindistan mutfakları ile kendi yemek kültürlerini harman- lamış bir ülkedir. Pirinç, tropic meyveler, dana eti sofralardan eksik olmayan ürünlerdir.

 

Elektrik
Malezya’da elektrik 240 volttur ve Singapur’da 230 volttur. Değişik bölgelerde değişik prizler kullanılmak tadır. Ülkede kullanılan örnek prizleri linkten inceleyebilirsiniz. http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm

 

Alışveriş
Malezya ve Singapur’da her türden alışverişin gerek AVM’lerde gerek sokak arası dükkanlarında rahatlıkla yapılabildiği bir ülkedir.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive