Butik Mardin Turu

2 GECE 3 GÜN (Bu Turumuz Tekrar Ekim 2023 te Yapılacaktır)

Butik kültür turları uzmanından Mardin Turları. İki gece Mardin'de konaklamalı butik konseptte, kapsamlı Mardin Turu. Mardin, Midyat, Dara ve Hasankeyf gezilerini içeren keyifli program. Araştırın, inceleyin, eşinize dostunuza sorun, Mardin turlarında 22 yıllık deneyimi ve bölgeye hakim, beğenilen rehberleriyle DEEPNATURE'ın farkını siz de yaşayın.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Butik Mardin Turu
 
BUTİK MARDİN TURU KONSEPT
BUTİK 
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
BUTİK MARDİN TURU KONTENJAN 
25 kişi
 
BUTİK MARDİN TURU GÖRÜLECEK YERLER
Mardin, Midyat, Hasankeyf, Dereiçi (Kıllıt) Köyü, Dara, Zerzevan Kalesi
 
BU TURUN FARKI
:: 22 yıllık deneyimimizle hazırlanmış keyifli ve detaylı program
:: Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde, profesyonel organizasyon
:: İster standart otelde, ister otantik butik otelde konaklama seçeneği
:: Mardin mimarisi ve kültürünün yanında Mezopotamya'nın kadim halkı Süryanilerin kültürüne yakından bakış
:: Sürpriz ziyaret ve gezi noktaları
:: Üç günde Mardin ve çevresini en güzel şekilde gezecek program içeriği
:: En fazla 25 kişilik tur konsepti ile az kişiyle gezme ayrıcalığı
 
BUTİK MARDİN TURU PROGRAM
 
1.GÜN / BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT - MOR GABRİEL MANASTIRI
Butik Mardin Turu için İstanbul'dan Batman'a uçuyoruz. Batman Havaalanını Hasankeyf'e en yakın havaalanı olduğu için tercih ediyoruz. Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman tarifeli seferi 07:55 kalkış-09:45 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 50 dk. sonra Batman Havaalanına inmiş oluyor ve rehberimiz misafirlerimizi Batman Havaalanında karşılayarak Mardin Turumuza başlıyor. İlk durağımız Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp isteğe bağlı olarak yapılacak ekstra tekne turu ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızı Midyat'ta verdikten sonra Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel Manastırına yol alıyoruz. Dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırı Süryani Kadim Cemaati'nin ünlü ve büyük yapıtlarından biridir. Manastırı gezdikten sonra Midyat'ı geziyoruz. Midyat gezimiz Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor.  Ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
KONAKLAMA: MARDİN 
 
2. GÜN / MARDİN - DEREİÇİ SÜRYANİ KÖYÜ 
Kahvaltı sonrası ikinci gün gezi programımıza başlıyoruz ve yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, tarihi Mardin'in abbaralı dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Mardin tatları bizi bekler (Kaburga dolması tavsiye olunur) Yemek molası sonrası durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesini gezerek programımızı tamamlıyoruz. Belki bugün bir sürpriz gezi noktamız vardır kimbilir.  
KONAKLAMA: MARDİN 
 
3.GÜN / DEYRÜL ZAFERAN MANASTIRI - DARA – ZERZEVAN KALESİ - DİYARBAKIR
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz, ilk durağımız Deyrul Zaferan Manastırı. Mardin’in 4 kilometre doğusunda, Mardin Ovasına hakim bir noktada bulunan manastırın içinde tarihi bir Süryanice İncil ve kutsal taş bulunmakta. Manastırı gezdikten sonra bir sonraki durağımız bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara. Antik kent gezisi sonrasında 2020'de Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmiş olan, Doğu Roma dönemi eserlerinden Zerzevan Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. 
Ardından öğle yemeği molamızı verdikten sonra Diyarbakır'a doğru yola koyuluyoruz. Vakit ve ortam uygunluğuna bağlı olarak yapılacak Diyarbakır panoramik şehir turu ardından Saat 19:30 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına (20:55 kalkış- 22:55 varış)

Not: Hava, ortam ve bölge şartlarına göre programda gezi noktalarının günü ve sıralaması rehberimiz tarafından değişebilir. 
 
Not:  Butik Mardin turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Butik Mardin turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 22 yıllık deneyimiyle hazırladığı Butik Mardin turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Butik Mardin turu için doğru adrestesiniz.
 
KONAKLAMA
Otel Seçeneği: Mardin Mardiva Resort Hotel
Butik Otel Seçeneği : Butik Maridin Hotel veya Butik HH Babil Konağı
(Tur haftası müsaitlik ve anlaşmalara bağlı olarak acenta tarafından belirlenir)

AKŞAM YEMEKLERİ HAKKINDA:
Konaklama için Mardin Mardiva Resort Hotel seçeneğinin seçilmesi halinde otelde akşam yemeği tura dahildir, Butik otel seçeneği  seçilmesi halinde akşam yemeği dahil değildir, fiyatlandırma ona göre yapılmıştır.
 
UÇUŞ  BİLGİLERİ
 
Gidiş (Cuma)
PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul  Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman Havaalanı 07:55 kalkış - 09:45 varış
 
Dönüş (Pazar)
PEGASUS HAVA YOLLARI  Diyarbakır Havaalanı - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 20:55 kalkış - 22:55 varış
 
Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

İSTANBUL HAVAALANINDAN UÇUŞ SEÇENEĞİ
Türk Hava Yolları ile gidişte İstanbul Havaalanından 06:45 kalkışlı uçuş, dönüşte Diyarbakır'dan 22:15 kalkışlı İstanbul Havaalanına uçuşlar müsaitliğe bağlı olarak fiyat farkıyla seçenek olarak sunulabilir. Bu seçenek seçilmesi halinde Batman ve Diyarbakır havaalanlarında ekstra birer saat beklemeniz olacaktır. İstanbul Havaalanı talepleriniz için lütfen bizi arayınız.
 
Not: Tarifeli seferlerin iptal edilmesi , müsaitlik olmaması yada saat değişikliği olması halinde farklı uçuşlarla uçuş sağlanabilir. 
 
TARİFELİ UÇUŞ UYGUNLUKLARINA GÖRE DİĞER ŞEHİRLERDEN KATILIM SEÇENEKLERİ;
 
ANKARA'DAN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;
Gelişte Türk Hava Yolları İstanbul aktarmalı Ankara-Mardin uçuşu ile geliş (03:05 kalkış / 08:35 varış)
Dönüşte Türk Hava Yolları İstanbul aktarmalı Diyarbakır-Ankara uçuşu ile dönüş (19:50 kalkış / 00:50 varış ertesi gün)
Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 
 
İZMİR'DEN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;
Gelişte Türk Hava Yolları İstanbul aktarmalı İzmir-Mardin uçuşu ile geliş (03:40 kalkış / 08:35 varış)
Dönüşte Sun Express Diyarbakır-İzmir uçuşu ile dönüş (22:45 kalkış / 00:55 varış ertesi gün)
Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 
 
HATIRLATMALAR
Programdaki yerlerin günü ve sıralaması değişebilir. Rehber grubu Mardin Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Gidiş dönüş uçak bileti dahil turlarda herhangi bir sebeple gidiş uçağına binilmemesi halinde dönüş uçak bileti yanmaktadır. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
 
BENZER TURLAR
 
 

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Pegasus Hava Yolları Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Mardin'de 2 gece seçilen otel kategorisinde konaklama

:: Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı

:: Konaklama olarak  Mardin Mardiva Resort Hotel seçeneğinin seçilmesi halinde otelde 2 akşam yemeği

:: Konaklama vergisi

:: Program dahilindeki tüm çevre gezileri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

Akşam yemekleri hakkında: Konaklama için Mardin Mardiva Resort Hotel seçeneğinin seçilmesi halinde otelde akşam yemeği tura dahildir, Butik Maridin Hotel seçilmesi halinde ise akşam yemeği dahil değildir, fiyatlandırma ona göre yapılmıştır.

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: 15 kg üzeri bagaj ücretleri
:: Kişisel harcamalar

TUR HAKKINDA

* DEEP NATURE Mardin turlarında en çok tercih edilen seyahat acentalarından biridir.  Bayram dönemi turlarımızın kontenjanları 1 ay önceden dolmaktadır. Gerek çalıştığımız oteller, gerek rehber kadromuz ile bölge şartlarında verilebilecek en iyi hizmeti sunabilecek şekilde programlar hazırlıyoruz. Araştırın, eşinize dostunuza arkadaşlarınıza sorun elbet DEEPNATURE ile bölgeye gitmiş bir tanıdığınıza rastlarsınız. Onlar anlatsın bizi size. Bölge hakimiyetimiz ve tecrübemiz ile Mardin ve çevresini en iyi şekilde gezebilmek için DEEPNATURE'ı tercih edin.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 15 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuzda ekstra hizmet bedeli, rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

* Turumuz 22 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

* Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Lütfen otelimizi trip advisor, booking gibi sitelerde puan ve yorumlarıyla inceleyiniz. 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Araştırırsanız siz de göreceksinizdir rehber kadromuzun namı her yerde bilinir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 15 ile 25 kişi arasında olmaktadır.
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 15 kişiyle hareket eder.

REZERVASYON HAKKINDA
Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az 20 gün öncesinden rezervasyon gerekmektedir.

Turumuz en az 15 kişilik kapalı gruplar için afişe fiyatlardan sunulabilir, grubunuza özel yapılmasını tercih edebilirsiniz. 15 kişi altı katılımlarda fiyat yükselir, sayıya göre teklif verilir. 20 ile 25 kişi arası grup olması halinde kişi başı fiyat bir miktar düşecektir. Özel grup çalışması bayram tatil dönemleri dışında, otel ve rehber uygunluğuna bağlı olarak istenen tarihte yapılabilir. Özel grup çalışmaları için en az 45 gün önceden kesin rezervasyon gerekir.

FİYAT FARKLILIĞI
Fiyatlar uçak bilet fiyatlarındaki artış ve azalışlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu turumuz belirtilen tarihlere ek olarak bayram, yılbaşı gibi özel dönemlerde de yapılmaktadır. Program ayrıca yayınlanır. Bayram ve resmi tatil dönemlerine denk gelen turlarda fiyatlarda farklılık olacaktır.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR
Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus

HATIRLATMALAR
:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
:: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
:: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.
:: Müzekart çıkartmayı düşünüyorsanız, bölgede Müzekart tedarik etmeniz mümkün olamayabileceğinden tur öncesinde almanızı öneririz.
:: DEEPNATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.
 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 108 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

11-13 Kasım tarihlerinde Deepnature ile Butik Mardin turuna katıldık. Rehberimiz Rojda Hanımın bilgisi ve pozitif tavrı sayesinde 3 günü büyük keyifle geçirdik. İşini çok keyifle yapan ve Mardin gibi tarihi hikayelerle dolu bir yöreye çok hakim bir rehberimiz olduğu için çok şanslıydık. Deepnature'la yaptığım ve çok olumlu duygularla döndüğümüz 3. tur oldu Mardin. Gerek tüm rezervasyonlar sırasında Arzum Hanım'dan aldığımız destek gerekse Deepnature'ın genel rehber ve konaklama seçim politikası için puanımız 10 numara 5 yıldız..
Tülin

28-30 Ekim tarihlerinde Deepnature ile Mardin turuna katıldık, rehberimiz Rojda hanım ile unutulmaz bir deneyim yaşadık. Rojda hanım yaklaşımı, aktardığı bilgiler ve içten tavrıyla gönlümüzü fethetti. Turda kimse birbirini tanımıyor olmasına rağmen yarattığı sinerji sayesinde dolu dolu 3 gün yaşadık. Gözünüz kapalı tura katılabilirsiniz. Profesyonel oldukları her hallerinden belli olan deepnature ekibine ve başta rehberimiz Rojda hanıma çok teşekkür ederiz.
Tuğçe

Mardin turuna eşimle katıldık. Otel, transfer ve restoran önerileri çok iyiydi. Rehberimiz için ayrı bir parantez açmak lazım. Rehberlik hizmeti açısından değerlendirildiğinde konulara ve bölgeye hakimiyeti çok üst düzeydeydi. Standart rehberliğe ek olarak bölgeyi, insanları ve yaşananları hissetmemizi sağladı. Güler yüzü, masalları, hikayeleri ve sıcak tavrıyla Şükran Rojda ablamızı çok sevdik. Kesinlikle bu rotayı ve deepnature acentesini tavsiye ederiz.
Buğra

Merhabalar, Mardin Urfa gezisinden çok memnun kaldık. Rehberimiz Burçak beyden bilgisi, düzgün davranışları ve çözümsel yaklaşımları ile çok memnun kaldığımızı belirtirken teşekkürlerimizi sunarım. Sevgiler
Serap

Rehberimiz Burçak beyin bizi güler yüzüyle karşıladığı ilk dakikadan itibaren bilgi dolu, keyifli ve unutamayacağımız 3 gün geçirdik. Başta rehberimiz olmak üzere Deep Nature ailesine özverili, ilgili ve başarılı hizmet sundukları için çok teşekkür ederiz.
Seval&Mine

Memnun kaldık. Rehber Burçak bey çok donanımlı ve ilgili bir rehberdi, kendisinden de çok memnun kaldık.
Akif

Uğradığımız şehirler ve uğraklardaki tercihler bize göre oldukça doğru yapılmıştı. Rehberimiz çok donanımlı ve aktarma konusunda oldukça deneyimliydi. Aynı rehberin eşlik ettiği turlarınıza katılmaktan memnuniyet duyarız.
Hacer&Erdem&Mahi Su

Gidilen mekanlar güzeldi. Rehber Burçak bey hem gezi sırasındaki anlatımları hem de grubu aktive etmesi gibi konularda oldukça keyifli ve eğlenceli bir tur oldu.
Serap

Tur rehberimiz burçak beyi çözüm odaklı ve proaktif davranışları için tebrik ediyoruz. Teşekkürlerimizle.
Gülay&Mustafa

Çok Başarılı! özellikle rehber hem bilgili hem de pozitif. Mardin otel seçimi başarısız. Penceresi olmayan, nemli bir oda da kalma çok zor.
Halime&Mustafa

Her türlü duygu ve düşünce beş yıldız on numara!
Şükran & Nevra

***** (5 yıldız)
Hakan&Sema

Çok güzeldi. Dinlenme saatlerinde bile bizimle ilgilenildi. Mine Aktaş’a da bize bu turu önerdiği için çok teşekkür ederiz. Ayrıca Burçak Abi’ye de çok teşekkürler..
Mahi Su&Ela

Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.
Leyla

Öncelikle tur baştan sona sorunsuz tamamlandı. Tur rehberi Murat bey konuya ve işine çok hakimdi. Her ne kadar sizi tanımadığımız için önceden tereddüt etsek de sonuç gayet olumlu oldu. Bu keyifli ve dolu dolu geçen 4 günlük tur için emeği geçen herkese teşekkür ederim. (Otobüs şoförü ramazan bey’den de çok memnun kaldık.)
Serpil

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive