Villa Kaktüs

İzlanda Turu

4 GECE 5 GÜN (23-27 Mayıs / 30 Temmuz-3 Ağustos 2020)

İzlanda turu. Türk Hava Yolları ve İzlanda Hava Yolları uçuşları ile oluşturulmuş 2020 izlanda turları. Buzullar ülkesi İzlanda keyifli bir programla sizleri bekliyor.

€ 1.299’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
İzlanda Turu

1.Gün:  İstanbul - Oslo - Reykjavik 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından   Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Oslo’ya varışımızın ardından İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey kutup’una en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

2. Gün: Reykjavik 
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle (Altın Çember) turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir ulusal parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir ulusal parkından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  
Altın Çember Turu:  120 €  (Kişi başı) 

3. Gün: Reykjavık-Güney Kıyıları 
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler.   Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Güney Kıyıları Turu:                                  175 €  (Kişi başı) 

4. Gün: Reykjavik-Mavi Lagün 
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Lagün turuna katılabilir. Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Misafirlerimiz Comfort Spa Paketi ile kaplıcanın tadına varacaklar. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında turun tüm yorgunluğunu atacağız. Mavi Lagün ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykjavik şehrinde serbest zaman geceleme otelimizde.
Mavi Lagün Turu (Comfort Spa Paketi Dahil) :  175 €  (Kişi başı) 

5. Gün: Reykjavık-Oslo-İstanbul
Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

OTEL BİLGİSİ
Rejkjavik 3* Lights Hotel vb.
 
EKSTRA TUR PAKETİ
Altın Çember Turu 120 €
Güney Kıyıları Turu 175 €
Mavi Lagün Turu  175 €
Toplam  470 €
Toplu Alımda 470 € Yerine 440 €
 
***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****
 
Not: İzlanda Turu programımızda anlaşmlı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. İzlanda Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İzlanda Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İzlanda Turu için doğru adrestesiniz.
 

DİĞER İZLANDA TURLARIMIZ

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.299 Ek yatak€ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.839 Çocuk fiyatı€ 1.249
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.599 Ek yatak€ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.199 Çocuk fiyatı€ 1.549

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul - Oslo - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
:: İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik - Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
:: Programda belirtilen tüm transferler
:: 3* otelde oda kahvaltı konaklama
:: Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti
:: Reykjavik Şehir Turu
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
:: Vize ücreti
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Ekstra turlar
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

 

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.

 

(İzlanda Vizesi , Türkiye'de Danimarka Konsolosluğuna başvurarak alınabilmektedir)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

AŞI ZORUNLULUĞU
İzlanda’ya  girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle zorunlu seyahat sigortanıza ek olarak yurtdışı sağlık sigortası öneririz.

 

YEME&İÇME
Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. İzlanda  İskandinav mutfağına sahip bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.Her ne kadar musluk suyu içilebilir olsa da şişe suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

VİZE
İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.

 

UÇUŞ SÜRESİ
İzlanda’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Başkent Reykjavik’e İstanbul’dan Avrupa’da başka ülke aktarmalı olarak yaklaşık 6,5 – 7 saatte ulaşılabilir. 

 

PARA BİRİMİ
İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

SAAT FARKI
Türkiye ile İzlanda  arasında -3 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, İzlanda’da saat 09:00 olacaktır.

 

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET & EKİPMAN
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları (özellikle kaymayı engelleyen) ve sıcak tutacak bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

ELEKTRİK
Türkiye’de  kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.

 

ALIŞVERİŞ
İzlanda’da çok fazla alışveriş imkanı olmamakla beraber ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.

 

KONTENJAN
Turumuz 20-45 kişi arası katılımla gerçekleşir.

 

 

TUR

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Uzun yolculuğumuza değdi. Çok güzel yerler gördük. Rehberimiz muazzam alakadar oldu ve tanıttı. Çok ta güzel dostlar kazanarak dönüyoruz. Teşekkür ederiz.
Mukadder

Bu sizinle dördüncü seyahatim. Rehber seçimlerinizi ve program dilinizi çok beğeniyorum. İzlanda da 10/9 alır benden.
Özgür

Otel seçimlerinizi beğendik ancak tabii bu bölgede kahvaltı, yemek sıkıntı oldu biraz. Tedarikli gelen arkadaşlar ve rehberimiz imdadımıza yetişti. Gezi programı gayet iyiydi, harika yerler gördük. Rehberimizden de memnun kaldık. Seneye Nepal Bhutan istiyoruz.
Esin

Tur öncesi Arzum Hanım vize konusunda çok yardımcı oldu, biraz stres yaşadık ama sonunda çıktı vizemiz. Tur da sorunsuz ve çok keyifli idi. Herşey için teşekkür ederiz.
Erdal

Güzel bir turdu, izlanda için fazla alternatif yoktu, çekinceliydik ama memnun dönüyoruz.
Fahriye

Az kişi olmamızın avantajıyla sakin ve daha keyifli bir gezi oldu. Genel olarak çok keyifli ve memnun olduğum bir seyahatti. Oteller ve araç iyiydi. Yerel ortamlarda biraz daha vakit geçirmek isterdim. Ne yazık ki çok fazla serbest zaman olmadı. Rehberimize teşekkürler, bilgi ve ilgisi gayet iyiydi.
Aslı

Genel olarak gayet iyiydi. Tur rehberi gerek izlanda gerek kuzey ülkelerinin geneli hakkında oldukça bilgiliydi. Sadece bazı günlerde öğle yemeği yediğimiz yerleri beğenmedim. Rehberimiz bu konuda biraz daha araştırmacı olmalı. Bir de programa bazı günler daha çok yürüyüş eklenebilir.
Ersin

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive