Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İzlanda Turu
  • İzlanda Turu
  • İzlanda Turu
  • İzlanda Turu
  • İzlanda Turu

İzlanda Turu

7 GECE 8 GÜN (13-20 Ekim 2024)

İzlanda turu. Türk Hava Yolları ve İzlanda Hava Yolları uçuşları ile oluşturulmuş 2024 izlanda turları. Ateş ve buzun ülkesi İzlanda, özenle hazırlanmış, keyifli bir programla sizleri bekliyor. Sadece DEEPNATURE'da! KUZEY IŞIKLARINI GÖREBİLMEK İÇİN İDEAL DÖNEMDE PROGRAM

€ 3.199’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İzlanda Turu
 
TUR ÖZETİ
İzlanda'nın batısından doğusuna yedi günlük turumuz, ateş ve buzun ülkesi İzlanda'daki en şaşırtıcı ve göze çarpan yerlerden bazılarını deneyimli ekibimiz ve Deepnature Travel konsepti ile keşfetmenizin harika bir yoludur. Travel & Leisure tarafından en güzel kış destinasyonlarından biri olarak nitelendilen Snaefellsnes Yarımadası, sizi eşsiz ve sıra dışı kırsal manzaralar arasında bir yolculuğa davet ediyor. Ayrıca Güney Sahili, nefesinizi kesecek şelaleler, buzullar, milli parklar ve siyah volkanik plajlar gibi çok sayıda görsel harikaya sahip bir rota da bu turda sizi bekliyor. Ve tabii Kuzey Işıklarının da peşinde olacağız!
Deneyim ve keşif odaklı özenle hazırlanmış özel program!
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
TUR TANITIM VİDEOSU LİNKİ
 
TUR ROTASI
 
 
 
 
 
 
TUR PROGRAMI
 
1.GÜN:  İstanbul - Oslo - Reykjavik 
İzlanda Turu için saat 05:45'te İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 08:10'da Oslo'ya hareket ediyoruz. Oslo'ya varışımızın ardından aktarma yaparak Iceland Air ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 
-Türk Hava Yolları İstanbul - Oslo 08:10-11:05 (3 saat 55 dk uçuş)
-Iceland Air Oslo-Reykjavik 13:50-14:45 (2 saat  55 dk uçuş)
Yerel saatle 14:45'te Reykjavik'e iniyoruz. Reykjavik'e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.
Aktarmalı uçuşlar ardından yorucu bir gün olacaktır, biraz istirahat biraz da otelimizin çevresinde küçük yürüyüşler yaparak bir sonraki gün başlayacak heyecan verici programımız için enerji toplayabilirsiniz.
Konaklama : Center Hotels Arnarhvoll
 
2.GÜN: Reykjavik - Snæfellsnes Peninsula- Hraunfossar - Barnafoss - Gerouberg
Kahvaltı sonrası hareketle İzlanda'nın büyüleyici ve şaşırtıcı güzelliklerini keşfimiz başlıyor!
Batı İzlanda'nın güzel kırsal manzarasını seyredebileceğiniz güzel manzaralı Batı Kıyısı boyunca yol alacağız.
Günün ilk durağı Avrupa'nın en güçlü kaplıcası Deildartunguhver'de olacak. Kaplıca, 206 derece Fahrenhaytta (97 santigrat derece) sabit kalır ve her saniye 47,5 galon (180 litre) su pompalar. Kaplıca, komşu bölgelere ısıtma ve sıcak su sağlamak için kullanılmaktadır. Rahatlayabileceğiniz Krauma Jeotermal Hamamları'nda duracağız. Burası, isteğe bağlı bir ekstradır. Krauma'yı ziyaret etmek istemeyenler için, İzlanda atlarını sevebileceğiniz yakındaki bir at çiftliğinde duracağız.
Bir sonraki durağımız tarihi Reykholt bölgesinde olacak, burada İzlanda'nın en ünlü şairi ve politikacısı Snorri Sturluson'un yüzme noktası olarak değer verilen Snorralaug kaplıca havuzu var.
Sonraki durağımız ise Hraunfossar ve Barnafoss Şelaleleri olacak. Hraunfossar ("Lava Şelaleleri"), lav oluşumlarının çatlaklarından akan küçük şelalelerin geniş bir koleksiyonudur. Barnafoss ("Çocuk şelalesi"), bir zamanlar iki çocuğun trajik bir şekilde boğulduğu yer olarak üzüntü verici bir halk efsanesiyle bilinir.
Şelaleler, Langjokull Buzulu'ndan akan suları kucaklayan çok dramatik bir manzara yaratıyor. Günümüz, bazalt sütunlardan oluşan Gerðuberg'i ziyaret ederek sona eriyor. Bu görkemli doğa harikası, deniz suyu ile sürekli soğutulan, akan lavlardan oluşmuştur.
Doğa izin verir ve kuzey ışıkları gözükmek isterse, bu akşam kuzey ışıkları avı başlayacak!
Konaklamanız Borgarnes'de olacak.
Konaklama : Hotel Borgarnes 
 
3. GÜN : Arnarstapi Fishing Village - Vatnshellir Cave - Djúpalónssandur Beach - Snæfellsnes Peninsula 
Otelimizde kahvaltının ardından Snæfellsnes'in batı kısmına doğru turumuza devam edeceğiz. Oraya giderken, çarpıcı dağ manzaraları bize eşlik edecek. Günün ilk durağı küçük ve şirin bir balıkçı köyü olan Arnarstapi'de. Burada kısa bir yürüyüşe çıkıp çevreyi keşfedeceğiz.
Ardından Snæfellsnes Milli Parkı'nda yerin altında bulunan Vatnshellir Mağarası'nda gezinme şansınız olacak (giriş ücreti ekstra) Mağara, yaklaşık 8.000 yıllık bir lav tüpü tünelidir. Sertifikalı mağaracılık rehberiniz, oluşumunu ve gizli noktalarda yatan büyüleyici özelliklerini açıklayacaktır. Bu deneyim sizi Jules Verne’in Dünyanın Merkezine Bir Yolculuk kitabının hikayesine olabildiğince yaklaştırıyor. Deepnature+ tur konsepti farkı ve ayrıcalığı hissedebileceğiniz anlardan biri.
Bir sonraki durağımız öğle yemeği yiyeceğimiz pitoresk bir köy olan Hellnar olacak. Ardından Djúpalónssandur'daki güzel siyah çakıllı plaja devam edeceğiz. Plaj, Atlantik Okyanusu'na bakan uzun, engebeli kayalıklarla karayla çevrili. Orada, kıyıları yıkarken mürekkep gibi ince çakıl taşları ve dalgaların uğultusunu fark edeceksiniz. Muazzam bir görüntü.
1948'de gemi enkazı olan antik İngiliz trol teknesi Epine'nin kalıntıları da dikkatinizi çekecektir. 
Plajın sonunda ünlü kaldırma taşları da bulacaksınız. O gün, yakındaki bir balıkçı köyünün adamları, taşları kaldırarak güçlerini test etmeye davet edildi. Onları kaldırabilir misin? Hadi deneyelim.
Güç yarışması bittikten sonra bugünkü programımızı tamamlayacağız ve geceleme için Alafoss'a gideceğiz. Kimbilir bu gece kuzey ışıklarını görürmüyüz?
Konaklama : Hotel Laxnes (deluxe oda)
 
4. GÜN : Reykjavik - Golden Circle (Altın Çember) - Þingvellir National Park - Geysir Hot Springs - Gullfoss -Seljalandsfoss - Skógafoss - Reynisfjara Black Beach
Bugün rotamızda ilk olarak Altın Çember var. Karmaşık jeolojik yapısı ve tarihi nedeniyle UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Thingvellir Ulusal Parkı ile güne başlayacağız. Rift vadisinin eşsiz manzarası, zamanla, altındaki iki tektonik plaka arasındaki sürekli çalkantılı etkileşimlerle yaratıldı: Kuzey Amerika ve Avrasya plakaları.
Aynı zamanda dünyanın en uzun süredir devam eden parlamentosu olan ve 930 yılında kurulan Althingi'ye de ev sahipliği yapmaktadır. İzlanda'nın en büyük doğal gölü olan Thingvallavatn de göreceğimiz yerler arasında.
Bu muhteşem vadiyi keşfettikten sonra güneybatıya Haukadalur Vadisi'ne ve Geysir jeotermal alanına doğru devam edeceğiz. Hala aktif olan bir gayzer olan Strokkur'u birkaç dakikada bir hatasız olarak 25 metreye kadar patlarken göreceğiz.
Daha sonra görkemli şelale Gullfoss'u (Altın Şelale) ziyaret edeceğiz. 20. yüzyılın başında, birkaç İngiliz şelaleyi ele geçirmeye ve Hvita Nehri'nin gücünü ehlileştiren bir hidroelektrik santrali inşa etmeye çalıştı. Neyse ki herkes için, fon eksikliği nedeniyle planları suya düştü ve bu güne kadar şelale el değmemiş ve tüm doğal ihtişamıyla kaldı.
Çevre Yolu boyunca yolumuza devam ederken, bir sonraki durağımız olan Seljalandsfoss Şelalesi'ne giderken ünlü yanardağ Hekla'nın manzarası bizi karşılayacaj. Şelaleye giden yol kısa ve bizi hemen arkasına götürüyor. Orada, çevredeki alanların nefes kesici manzaraları açığa çıkar ve güneşli bir günde şelaleyi çevreleyen bir gökkuşağı görülebilir. Seljalandsfoss yaklaşık 196 fit (60 metre) yüksekten düşer, çok su sıçrar, bu nedenle su geçirmez giysiler önerilir.
Başka bir şelale olan Skógafoss, Seljalandsfoss'un hemen yanında. Her iki şelale de Eyjafjallajökull'dan gelen buzul suyuyla besleniyor ve oldukça büyük bir kömür ve somon popülasyonu taşıyor. Skogafoss, İzlanda'nın en büyük şelalelerinden biridir ve yerel folklor, bölgedeki ilk Viking yerleşimcilerinden biri olan Thrasi'nin tabanına altın dolu bir sandık gömdüğünü söylüyor.
Bu büyülü günde son durağımız, güçlü Atlantik Okyanusu dalgalarının bu dünya dışı kara kumlu plajı durmaksızın yıkamasına şahit olacağınız Reynisfjara'da. 
Bugün konaklamamız Vik i Myrdal adlı küçük bir kasaba yakınlarındaki otelimizde.
Konaklama : Hotel Volcano
 
5. GÜN : Vatnajökull National Park - Vatnajokull Buzulu - Jökulsárlón Glacier Lagoon - Diamond Beach
Bugün, kırsal manzaralardan geçerek doğuya yol alıyoruz. Yolda, büyülü, yosun kaplı lav tarlalarından geçeceğiz.
Bugün, Vatnajokull Buzulu'ndaki doğal bir buz mağarasını ve büyülü Jokulsarlon Buzulu Lagünü'nü keşfederek buzul maceralarına atılacağız. Buz maceraları her zaman biraz esnektir ve öngörülemez olabilen yerel hava koşullarına çok bağlıdır.
Buzulu keşfetmek için en iyi zamanı geçirdiğinizden emin olmak istiyoruz, bu nedenle sertifikalı buzul rehberimiz maceranıza ne zaman başlamanın en iyi olduğuna karar verecektir. Ayrıca, buz mağarası içindeki sıcaklığın donma noktasının çok altında olduğunu unutmayın, bu nedenle lütfen yanınızda kalın giysiler bulundurun.
Doğal buz mağarasına girişte rehberiniz size güvenlik kuralları hakkında bilgi verecek ve gerekli tüm ekipmanları sağlayacaktır. Buz mağarasındaki nihai yürüyüş yaklaşık 45 dakika sürecektir. Rehberiniz bazı hayranlık uyandıran özellikleri gösterecek, mağaranın nasıl oluştuğunu ve parlak mavi renginin arkasındaki hikayeyi öğreneceksiniz. Yürüyüşünüz boyunca gerçekten ilham verici bazı fotoğraf fırsatlarını yakaladığınızdan emin olun.
Son olarak, Jökulsárlón Buzulu Lagünü'nü ve yakındaki Diamond Plajı'nı ziyaret edeceğiz. Orada, lagünde yüzen veya öğleden sonra geç saatlerde solmakta olan karanlık kumlu plajda dinlenen birçok şekil ve boyutta buzdağlarıyla karşılaşacaksınız. Şanslıysanız, yaldızlı siyah kum taneleri arasında bir fok banyosunu gözetleyebilirsiniz. Yine, hava tahminlerini de takip ederek, kuzey ışıkları avı için gözlerimizi dışarıda tutacağız.
Gece konaklama yine aynı otelde olacak.
Lütfen dikkat: Buz mağaraları sürekli değişen doğal bir oluşumdur ve bu nedenle öngörülemez. Tur sırasında bir buz mağarasını ziyaret edeceğiz ve mağara seçimi tamamen koşullara ve güvenlik hususlarına dayanmaktadır.
Konaklama : Hotel Volcano
 
6. GÜN Vatnajökull National Park - Falljökull Glacier Tongue'de Buzul Yürüyüşü - Güney Kıyıları - Fjaðrárgljúfur Canyon
Kahvaltıdan sonra İzlanda'nın büyüleyici doğasıyla son gün buluşmamız için buzul lagününe gideceğiz. Heybetli Vatnajökull, devasa, zambak beyazı göbeğinden uzanan birçok buzul diliyle Avrupa'nın en büyük buzuludur. Burası yürüyüşler için mükemmeldir!
Uzman buzul rehberimiz, yürüyüşünüz için en uygun buzul dilini seçecektir. Yürüyüşten önce, bazıları buz mağarasında hâlihazırda ustalaşmış olduğunuz gerekli tüm buzul ekipmanı sağlanacaktır. Yürüyüş sırasında rehberiniz, ayaklarınızın altındaki buzul harikalar diyarı hakkında bazı bilgiler verecektir.
Diğer ayakkabı türlerine krampon takmak mümkün olmadığından, buzul yürüyüşü için yürüyüş botu bulundurmanız kesinlikle gereklidir. 
(Yürüyüş botunuz yoksa, tura rezervasyon sırasında ayakkabı numaranızı belirterek kiralayabilirsiniz. Yürüyüş günü yürüyüş botlarının kiralanamayacağını lütfen unutmayın)
Yürüyüşten sonra Reykjavik'e geri dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Güneyden şehre doğru yol alacağız. 18:00 civarlarında şehre varış ve otele yerleşme.
Konaklama : Center Hotels Arnarhvoll
 
7. GÜN Reykjavik 
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Reykjavik'i geziyoruz. Dünyanın Kuzey kutup’una en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager Anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Son olarak Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing görüldükten merkezde alışveriş ve serbest gezi vakti. Sonrasında buluşarak otelimize dönüyoruz. Yarın sabah erken uçuşumuz var.
Konaklama : Center Hotels Arnarhvoll
 
8. GÜN Reykjavik'den dönüş
Sabah Keflavik Havaalanına gareket ve 07:45 kalkışlı İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Kopenhag'a uçuş. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 19:15'te İstanbul'a varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
-Iceland Air Reykjavik- Kopenhag 07:45-12:55 (3 saat 10 dk uçuş)
-Türk Hava Yolları Kopenhag-İstanbul 15:00-19:15 (3 saat 15 dk uçuş) 
 
KUZEY IŞIKLARI HAKKINDA
Turumuz sırasında kullandığımız otellerin çoğu şehir merkezi ve yerleşimlere uzak konumdadır ve bu nedenle kuzey ışıklarını görmek için idealdir. Ancak bunlar doğal olarak meydana geldiği için görüş, hem karanlık hem de açık gökyüzü gerektirdiği için hem kuzey ışıklarının aktivitesine hem de hava koşullarına bağlıdır.
Tabiki doğa izin verirse, bizimle turunuz sırasında dans eden kuzey ışıklarının yarattığı büyülü şovu görebilme olasılığınız yüksektir. Otellerin çoğu, siz uyurken ışıklar tespit edilirse istek üzerine Kuzey Işıkları uyandırma çağrısı hizmeti sunar.
Kuzey Işıkları doğal bir oluşumdur ve bu nedenle maalesef görüleceğine asla söz veremeyiz. Görünüşleri, atmosfer ve hava koşullarına bağlıdır. Onları görmek için en iyi zaman, hava karanlık ve açık olan Eylül ve Mart ayları arasıdır. Gökyüzünün olabildiğince karanlık olması gerekir, bu nedenle onları görmek için en iyi yerler şehir ışıklarından oldukça uzaktadır (oraya gidiyoruz!)
 
Notlar: Uçuşlar yine Türk Hava Yolları + Iceland Air olacak şekilde uçuş parkuru ve saatleri değişebilir. Nihai uçuş bilgileri tur hareketinden 7 gün önce tur bilgilendirmesi esnasında bildirilir.
Seyahat planının sırasının değişebileceğini lütfen unutmayın, bazen turun Güney Sahili kısmından başlayıp Batı İzlanda ile bitiyoruz. Programımızda konaklanan otellerde aksi belirtilmedikçe standart odalarda konaklanır. İzlanda Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İzlanda Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İzlanda Turu için doğru adrestesiniz.
 
İZLANDA GEZİSİ İÇİN AYLARA GÖRE DURUM
 
ARALIK-OCAK -ŞUBAT
Aralık-Ocak-Şubat ayları, İzlanda'nın en buzlu ve en soğuk halini görmek isteyen gezginlerin tercih etmesi gereken dönem. Dağ yollarının çoğu için 4x4 bir araca ihtiyacınız olacak.
Kış aylarında batı kıyısındaki Snæfellsnes Yarımadası'nın hemen açıklarında katil balinaları görebilirsiniz. Orkalar, Şubat ve Mart aylarında İzlanda kıyılarını ziyaret eder.
Kış, İzlanda'yı ziyaret etmek için muhteşem bir zaman olsa da, sıcaklıklar özellikle kuzey İzlanda'da -30 ° C'ye kadar düşebilir ve Aralık-Şubat ayları en buzlu aylardır. Rüzgarın soğuması, görünen sıcaklıkların daha da düşük hissedilmesini sağlayabilir. İzlanda'ya kışın gidecekseniz kesinlikle termal kıyafetler bulundurmalısınız.
 
NİSAN-MAYIS
Yılın bu zamanında birçok şeyin hala kapalı veya sınırların dışında olduğunu göreceksiniz, ancak İzlanda uyanmaya başlayacak. Çok fazla kar erimesi (bulunduğunuz yere bağlı olarak) ve daha az turist bulabilirsiniz. Ayrıca, hava hala oldukça soğuk olmasına rağmen günler parlak.
Yılın bu zamanında giderseniz doğru kıyafetleri alın, soğuğa karşı tedbirli olun. 
 
HAZİRAN-TEMMUZ- AĞUSTOS
Bu, İzlanda'yı ziyaret etmenin en iyi zamanı, bu nedenle, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı zamanda en yoğun zaman. Hiç karanlık olmadığı o uzun günler olan Gece Yarısı Güneşinden en iyi şekilde yararlanarak İzlanda'nın eşsiz manzaralarını olabildiğince fazla görebilir ve harika açık hava etkinliklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Trekking fırsatları sınırsızdır. Örneğin güzel yaz çayırlarıyla izole Hornstrandir veya Skaftafell Ulusal Parkı ve yürüyüş parkurları ve köpüren kaplıcalar için Landmannalauger seçenekleri vardır. Reykjavik'e yaklaştıkça, Reykjanes Yarımadası'ndaki ıssız lav molozlarının üzerinden geçebilirsiniz.
Eğer kıyılarda yol alıyorsanız, balina görebilmenin en yoğun sezonu Haziran'dan Ağustos'a kadardır. Yaz aylarında daha sakin rüzgarlar, daha az fırtına ve balinaların su yüzeyini kırma şansı daha yüksek olacaktır. Şansınız varsa ispermeçet balinaları, yüzgeçli balinalar, orkalar, kambur balinalar ve minke balinaları görebilirsiniz.
Haziran ve Temmuz, gece yarısı güneşinin aylarıdır, kulağa harika gelebilir, ancak vücudunuz sürekli Arktik ışığına uyum sağlarken birkaç gece sıkıntılı bir uyku bekleyebilirsiniz. Bundan dolayı bir göz maskesi bulundurun! Ağustos ayına gelindiğinde geceler kararmaya başlar.
 
EYLÜL-EKİM-KASIM
Eylül ayında sıcaklıklar düşmesine ve günler kısalmasına rağmen, daha az ziyaretçi sayısı ve daha doğal ortamlar demek olabilir.  Ayrıca doğa sonbahar manzarasına has büyülü görüntüler sunar.
İzlanda'da sonbaharla birlikte daha soğuk hava ve Kuzey Işıkları izleme sezonunun başlangıcı geliyor. İzlanda, dünyanın diğer bölgeleri gibi yaprakların değişimini yaşamazken, volkanik lav oluşumlarında büyüyen yosun, doğaya ek bir sonbahar rengi sıçraması sağlar.
Ekim ayından itibaren kar bazı yolları geçilmez hale getirebilir. Yılın bu zamanında diğer birçok faaliyet kapanmaya başlarken, Kuzey Işıkları turizmi gelişiyor. Ve Kuzey Işıklarını görmek bir öncelikse, Eylül-Ekim optimum aylardır. Yılın bu zamanındaki geziniz icin aylar öncesinden planlama yapmanız gerekir.
 
EKSTRA ETKİNLİK SEÇENEĞİ
Talep halinde Rejkavik'te Helgafell Volkanına 3 saatlik atlı gezi sunabiliyoruz ekstra olarak (kişibaşı 140 Euro)
8 yaş üstü katılımcılar için uygundur.
 
Helgafell Yanardağı'nı çevreleyen lavların içinde harika bir yürüyüşe çıkıyoruz ve lav tarlaları boyunca ve güzel yamaçlar üzerinden eski Kaldársel koyun ağılına doğru devam ediyoruz. Bu muhteşem manzaranın içinden geçerken sert lavlarda farklı benzersiz oluşumlar ve ufukta yükselen Bláfjöll Dağları'nı göreceksiniz. Atlar, size İzlanda'da eğlenceli ve huzurlu bir at sırtında deneyimi yaşatmak için güzel kırsal kesimde güvenli yolları takip ediyor.
 

DİĞER İZLANDA TURLARIMIZ
Kurban Bayramı İzlanda Turu
İzlanda Turu 2 (11-18 Ağustos 2024)
Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 3.199 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.999 Çocuk fiyatı€ 2.899

:: Türk Hava Yolları ve Iceland Air ile İstanbul - Oslo- Reykjavik ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri (23 kilo bagaj + 8 kg kabin bagajı hakkı)

:: Türk Hava Yolları ve Iceland Air ile Reykjavik-Kopenhag-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri (23 kilo bagaj + 8 kg kabin bagajı hakkı)

:: Programda belirtilen geziler ve transferler

:: 7 gece oda kahvaltı konaklama

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: Uzman yerel rehber eşliğinde Buz Mağarası Turu

:: Uzman yerel rehber eşliğinde Buzul Yürüyüşü

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Vize ücreti

:: Öğle ve akşam yemekleri (günlük 80-90 Euro)

:: Kaplıca giriş ücreti

:: Mağara, kaplıca, milli park, müze giriş ücretleri

:: At ile gezinti turu (isteğe bağlı)

:: Araçla yapılacak Kuzey Işıkları Avı programları (rakam kişi sayısına göre belirlenir)

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Kişisel harcamalar

:: Ek bagaj ücretleri

 

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.


İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.

(İzlanda Vizesi , Türkiye'de Danimarka Konsolosluğuna başvurarak alınabilmektedir)

 

 

KONTENJAN

25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

KIYAFET VE EKİPMAN

Sıcak tutacak kıyafetler (kış aylarında termal içlik)

Su geçirmez mont ve pantolon

Bere ve eldiven

Yürüyüş botu

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

AŞI ZORUNLULUĞU
İzlanda’ya  girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle zorunlu seyahat sigortanıza ek olarak yurtdışı sağlık sigortası öneririz.

 

YEME&İÇME
Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. İzlanda  İskandinav mutfağına sahip bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir. Her ne kadar musluk suyu içilebilir olsa da şişe suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.
Öğle ve akşam yemekleri için günlük ortalama 65-70 Euro harcanmaktadır.

Tur boyunca konakladığımız tüm otellerde kahvaltı dahildir. Kahvaltı ekmek, soslar, mısır gevreği, yoğurt, meyve, kahve ve çay içeren tipik bir kahvaltı büfesi şeklinde olacaktır.

Rehberiniz ayrıca grubun öğle yemeği yemesi için iyi bir yer bulacaktır. Menüde her zaman geniş yemek yelpazesi olan yerleri seçmeye çalışıyoruz, böylece herkes için seçenekler mevcut olacak. Akşam yemeği ise genellikle gece kaldığımız otellerde oluyor.

 

VİZE
İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.

 

UÇUŞ SÜRESİ

İzlanda’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Başkent Reykjavik’e İstanbul’dan Avrupa’da başka ülke aktarmalı olarak toplam 7,5 saat civarı süren uçuşlarla ulaşılabilir (aktarma beklemesi hariç)

 

PARA BİRİMİ
İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

SAAT FARKI
Türkiye ile İzlanda  arasında -3 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, İzlanda’da saat 09:00 olacaktır.

 

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

ELEKTRİK
Türkiye’de  kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.

 

ALIŞVERİŞ
İzlanda’da çok fazla alışveriş imkanı olmamakla beraber ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.

 

KONTENJAN
Turumuz 10-24 kişi arası katılımla gerçekleşir. Yeterli kayıt  oluşmaması halinde son bildirim tarihi tur hareketinden 20 gün öncesidir.

 

D

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Uzun yolculuğumuza değdi. Çok güzel yerler gördük. Rehberimiz muazzam alakadar oldu ve tanıttı. Çok ta güzel dostlar kazanarak dönüyoruz. Teşekkür ederiz.
Mukadder

Bu sizinle dördüncü seyahatim. Rehber seçimlerinizi ve program dilinizi çok beğeniyorum. İzlanda da 10/9 alır benden.
Özgür

Otel seçimlerinizi beğendik ancak tabii bu bölgede kahvaltı, yemek sıkıntı oldu biraz. Tedarikli gelen arkadaşlar ve rehberimiz imdadımıza yetişti. Gezi programı gayet iyiydi, harika yerler gördük. Rehberimizden de memnun kaldık. Seneye Nepal Bhutan istiyoruz.
Esin

Tur öncesi Arzum Hanım vize konusunda çok yardımcı oldu, biraz stres yaşadık ama sonunda çıktı vizemiz. Tur da sorunsuz ve çok keyifli idi. Herşey için teşekkür ederiz.
Erdal

Güzel bir turdu, izlanda için fazla alternatif yoktu, çekinceliydik ama memnun dönüyoruz.
Fahriye

Az kişi olmamızın avantajıyla sakin ve daha keyifli bir gezi oldu. Genel olarak çok keyifli ve memnun olduğum bir seyahatti. Oteller ve araç iyiydi. Yerel ortamlarda biraz daha vakit geçirmek isterdim. Ne yazık ki çok fazla serbest zaman olmadı. Rehberimize teşekkürler, bilgi ve ilgisi gayet iyiydi.
Aslı

Genel olarak gayet iyiydi. Tur rehberi gerek izlanda gerek kuzey ülkelerinin geneli hakkında oldukça bilgiliydi. Sadece bazı günlerde öğle yemeği yediğimiz yerleri beğenmedim. Rehberimiz bu konuda biraz daha araştırmacı olmalı. Bir de programa bazı günler daha çok yürüyüş eklenebilir.
ErsinKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.