Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Vietnam Kamboçya Turu
  • Vietnam Kamboçya Turu
  • Vietnam Kamboçya Turu
  • Vietnam Kamboçya Turu
  • Vietnam Kamboçya Turu

Vietnam Kamboçya Turu

8 GECE 10 GÜN (26 Ekim-4 Kasım / 9-18 Kasım / 23 Kasım-2 Aralık 2024)

Türk Havayolları tarifeli seferiyle, 4 yıldızlı otellerde 8 gece konaklamalı Vietnam Kamboçya Turu. Asya'nın bu mistik coğrafyasını deneyimli ekibimizin hazırladığı programla keşfedin. 3 öğle ve 1 akşam yemeği dahil! AFİŞE FİYATLARIMIZ MEVCUT UÇAK BİLETİ KONTENJANIMIZLA SINIRLIDIR.

$ 2.246’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Vietnam Kamboçya Turu

Vietnam Kamboçya Turu Program 
 
1.Gün İSTANBUL – SAYGON (HO CHI MINH)
Vietnam Kamboçya Turumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.  Türk Havayolları’na ait sefer ile 02:00'de Saygon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:20'de Saygon’a varmış olacağız. Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün SAYGON
Kahvaltının ardından panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza (50 $ Kişi başı) katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otele transfer. Geceleme otelimizde. 
 
3. Gün SAYGON
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna (90 $ Kişi başı) katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından dinlenmek üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün SAYGON – SIEM REAP
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle yemekli Maymun Adası – Can Gio Biyosfer Rezervi turumuza (90 $ Kişi başı) katılabilirler. 40 Dakikalık bir otobüs yolculuğunun ardından Unesco tarafından koruma altına alınan Can Gio Mangrov ormalarına varıyor ve yemyeşil ormanın içinde geleneksel kanolara binerek ormanı, bitki örtüsünü ve doğal yaşamı keşfediyoruz. Kanolarımızla Vam Sat ormanına ilerliyor ve burada ormanı kendine yuva yapmış olan timsahları da görme şansı elde edeceğiz. Turumuzun bir sonraki adımı Maymun Adasını keşfetmek olacak. Adı gibi maymunlarla dolu olan adada, birçok farklı maymun çeşidini yakından görme şansı elde edeceğiz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi havaalanına transfer oluyor ve yerel havayolu firması ile Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde.
 
5. Gün                SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.
 
6. Gün                SIEM REAP – HANOI
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna (40 $ Kişi başı) katılabilirler. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz.  Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.
 
7. Gün                HANOI
Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alıp otelimize transfer oluyoruz. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak “Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu”na (55 $ Kişi başı) katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.
 
8. Gün HANOI
Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Öğle Yemekli Halong Bay turuna (105 $ Kişi başı) katılabilirler. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün HANOI – İSTANBUL 
Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. 23:05'te Türk Havayolları’na ait sefer ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.
 
10. Gün İSTANBUL
Yerel saat ile sabah 04:45'te İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve Vietnam Kamboçya Turumuzun sonu.
 
 
Vietnam Kamboçya Turu Uçuş Saatleri
 
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 25 Ekim saat: 23:00
26 Ekim TK 162               İstanbul 02:10 - Saigon  16:25  
03 Kasım TK 165            Hanoi 22:30 - İstanbul  05:50 +1 (Varış 4 Kasım) 
 
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 8 Kasım saat: 23:55
09 Kasım TK 162            İstanbul 02:45 - Saigon  16:30  
17 Kasım TK 165            Hanoi 22:30 - İstanbul  05:50 +1 (Varış 18 Kasım) 
 
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Kasım saat: 23:55
23 Kasım TK 162            İstanbul 02:45 - Saigon  16:30  
01 Aralık TK 165            Hanoi 22:30 - İstanbul  05:50 +1 (Varış 2 Aralık)
 
 
Vietnam Kamboçya Turu Oteller
 
SAYGON
4**** Dai Nam Boutique Hotel vb.
4**** Ramana Saigon Hotel vb.
 
SIEM REAP
4**** Cheathata Angkor vb.
4**** Ibis Style vb.
 
HANOI
4**** Halais Hotel vb.
 
EKSTRA TUR PAKETİ
Toplu Alımda 430 $ Yerine 400 $
Cu Chi Tünelleri $50,00
Öğle yemekli Maymun Adası – Can Gio Biyosfer Rezervi 90$
Öğle yemekli Mekong Deltası $90,00
Tonle Sap Gölü tekne turu $40,00
Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu $55,00
Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu $105,00
 
Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.
 
NOT
Vietnam Kamboçya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Vietnam Kamboçya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Vietnam Kamboçya Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.299 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.658 Çocuk fiyatı$ 2.254
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.246 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.607 Çocuk fiyatı$ 2.200
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.298 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.658 Çocuk fiyatı$ 2.268

:: Türk Havayolları ile İstanbul – Saygon / Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

:: Yerel Havayolları ile Saygon – Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

:: Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde 8 gece oda-kahvaltı konaklamalar

:: 2.- 5.- 7. günlerde öğle ve 1. günde akşam yemekleri

:: Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler

:: Saygon (Ho Chi Minh) ve Hanoi şehir turları 

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır).

 

 

:: Yurtdışı çıkış fonu 

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Programda dâhil olduğu belirtilmemiş geziler

:: Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri

:: Vietnam C1 Belgesi (kişi başı 100 USD vize değildir, vize almak için zorunlu belgedir.)

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi size 100 Usd karşılığında karşılığında temin edebiliyoruz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)
Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. 

(Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir)

DETAYLI BİLGİLER

SAĞLIK
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı
düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.
 
VİZE BİLGİLERİ
Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi size 110 Usd karşılığında karşılığında temin edebiliyoruz. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.
Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)
Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. 
(Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir)
 
UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Saygon arası uçuş süresi yaklaşık 10 saat
Hanoi – İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık 12 saat

 
PARA BİRİMİ
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 
Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 
Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
 
SAAT DİLİMİ
Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.
 
TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.
 
KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve
şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
YEMEK KÜLTÜRÜ
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.
 
ELEKTRİK
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho
 
ALIŞVERİŞ
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşyabakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

 

B

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Sevgili Deep Nature, Bir rastlantı eseri sizinle tanışma fırsatı buldum. Başlangıçta sizleri tanımıyor olmamdan dolayı ön yargıyla yaklaşmıştım.Ancak, hergün tam sayfa, hatta sayfa sayfa ilanları çıkan bildik turlardan farklı bir tarzınız olması dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum. Vermiş olduğunuz tur programını eksiksiz uygulayarak, bilgili, işini layıkıyla yapan bir tur rahberi ile,  insanları sık boğaz etmeden  gerçekleştirmeniz çok güzel idi. Sayenizde keyifli bir tatil geçirdim. Tüm ekibinize teşekkür ediyorum. En kisa zamanda baska bir gezide görüşmek üzere.
Serpil

Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu. Teşekkürler
Engin-Esin

Deep Nature ile ilk tanışmam bu turla oldu. Gezilen yerler ve özellikle Rehber Selim Bey çok iyiydi. Teşekkürler tekrardan görüşmek üzere.
Aslı

Vietnam Kamboçya turu hayatımda yaşadıgım unutulmaz zamanlardan bir parçası oldu benim için. Deep Nature'ın işini ciddiye alarak ama ciddiyetin keyif ve güzel vakit geçirmeyle birarada olmasi gerektigini özümsemiz anlayışı tüm gruba çok keyifli zamanlar geçirtti. Rehberimiz Selim Bey'in bölgeeye hakim, gerektiğinde de tavırlı yaklaşımları herkesin hakkının korunmasını ve zamanın en optimum şekilde değerlendirilmesini sağlamış oldu. Ufak aksamalar oldu ama rehberimiz sıkıntıya dönüşmeden ürettiği çözümlerle takdiri haketti.
Turan

Vietnam da güzel, Kamboçya da. Şimdi hangisini anlatsam? Sağolsun selim bey ile çok keyifli şekilde gezdik. Kamboçyadaki oteller biraz daha iyi olabilir diye düşünüyorum, bir de yerel motifler sanki biraz daha içeriğe katılsa daha iyi olur kanaatindeyim. Genel olarak organizasyon için teşekkür ederiz.
Umut

Vietnam Kamboçya güzel izlerle geride kaldı. Turumuzda emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Filiz

Sömestre dönemi Vietnam Kamboçya turuna katıldık. Yemeklere alışmak, hava şartları biraz zorladı ama güzel bir deneyim yaşadık. Tur programı ve zamanlaması iyi bulduk. Otellerden hanoi, ve ho chi min deki otel gayet iyiydi. Diğerlerini ortalama bulduk. Rehberimiz Selim Bey deneyim ve alakasıyla bizi memnun etti. Seçiminiz için tebrik ve teşekkür ederiz. Bir sonraki seyahat planımız Filipinlere. İmkan olursa yine kendisiyle tur yapmak isteriz.
AzizKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.