Villa Kaktüs
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu

Butik Güneydoğu Turu

6 GECE 7 GÜN (10-16 Kasım / 17-23 Kasım 2019)

DEEPNATURE'ın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış Butik Güneydoğu Turu. 6 gece 7 günlük eşsiz bir program. Gaziantep, Birecik, Halfeti, Nemrut Dağı, Şanlıurfa, Harran, Göbeklitepe, Mardin, Midyat ve Hasankeyf programda görülecek yerler. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. En fazla 25 kişiyle butik tur konsepti. Mardin'de 2 gece butik otelde konaklama Araştırın, inceleyin, eşinize dostunuza sorun, Güneydoğu turlarında deneyimi, butik konsepti ve beğenilen uzman rehberleriyle bilinen DEEP NATURE'ın farkını siz de yaşayın.

₺ 2.890’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Butik Güneydoğu Turu
 
1.GÜN HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN
Buluşma noktamız ve saatimiz Batman Havaalanı 11:15'tir (Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Batman tarifeli uçuşu 09:15-11:10) İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 55 dk. sonra Batman Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra ilk gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durak Hasankeyf. Eşsiz bir manzaraya sahip Hasankeyf'in tarihi sokaklarını yürüyerek gezdikten sonra öğle yemeği molası verip Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimiz yakın zamanda Sıla dizisi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Sonrasında Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını geziyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği anlaşmalı restoranda kaburga dolması set menüsü
Konaklama: MARDİN
 
2 GÜN  MARDİN
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırını ve Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimizi Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapılar oluşturuyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman verip otele dönüyoruz. Akşam yemeği anlaşmalı restoranda saç tava set menüsü
Konaklama: MARDİN
 
3.GÜN    DARA- SAVUR - DEREİÇİ KÖYÜ - ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Mardin'den ayrılıp yola çıkıyoruz ve gün içerisinde ilk olarak bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Sonrasında yola devam ederek minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi'ne misafir oluyoruz. Yerel yaşantı hakkında bilgi alıp Savur'u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten sonra öğle yemeği molasının ardından Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA
 
4.GÜN ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN
Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından bir sonraki gezi noktamız Harran. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri, şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Urfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programını gerçekleştirdikten sonra çarşıda serbest zaman. Sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği. Akşam arzu eden konuklarımız “Sıra Gecesi” ne katılabilir. (ekstra)
KONAKLAMA: ŞANLIURFA
 
5. GÜN   ATATÜRK BARAJI - ADIYAMAN - NEMRUT
Otelimizde alınan kahvaltının ardından yola çıkıyoruz.  İlk durağımız Atatürk Barajı. Baraj hakkında bilgi alıp sonrasında Adıyaman'a geçiyoruz. Panoramik Adıyaman şehir turunun ardından Pere Antik kentini görüp öğle yemeğini Kâhta'da Atatürk Baraj gölü kıyısında yiyiyoruz. Öğle yemeği sonrasında dağa çıkış için kullanılan minibüslere binip, Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, ve Arsemia'yı takip edip unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşme, akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: ADIYAMAN
 
6. GÜN BİRECİK - HALFETİ - GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Birecik üzerinden Halfeti'ye yol alıyoruz. Siyah Gülü, Birecik Baraj Gölünün suları altında kalan köyleri ile ünlenen bu cennet mekânda dileyen misafirlerimizle katılabileceğimiz ekstra tekne turu ile Rumkale ve panoramik olmak üzere Savaşan Köyü ziyaretimizi yapıyoruz. Sonrasında Fırat kıyısında öğle yemeği molası verip Gaziantep'e doğru yol alıyoruz. Gaziantep'e varışta panoramik şehir turu ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: GAZİANTEP
 
7.GÜN GAZİANTEP
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Mozaik Müzesi. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra  öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda Bey Mahallesinde bulunan 200 yıllık bir geçmişe sahip yöresel Ermeni Konağında çay ve zahterlerimizi yudumlayarak gezimizi tamamlıyoruz ve serbest akşam yemeği molası verdikten sonra buluşarak  Gaziantep Havaalanına hareket ediyoruz. 20:30 itibariyla misafirlerimizi Gaziantep Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüşümüz 22:00 kalkışlı Anadolu Jet Hava Yolları Gaziantep-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı tarifeli seferi ile. 23:40 İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Not: Turumuza İstanbul Yeni Havaalanı kalkışlı uçuşlar, tarife saatleri uymadığından maalesef uygun değildir.
 
Not:  Butik Güneydoğu Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 4-5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Butik Güneydoğu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 18 yıllık deneyimiyle hazırladığı Butik Güneydoğu turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Butik Güneydoğu turu için doğru adrestesiniz.         
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.890 Ek yatak₺ 2.890 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.390 Çocuk fiyatı₺ 2.390
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.890 Ek yatak₺ 2.890 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.390 Çocuk fiyatı₺ 2.390
Ödeme seçenekleri

:: Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Batman uçak bileti
:: Anadolu Jet ile Gaziantep-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Gaziantep 4* Dedeman Park Hotel vb. otelde 1 gece konaklama
:: Adıyaman 4* Grand Isias yada Bozdoğan Hotel vb. otelde 1 gece konaklama
:: Şanlıurfa 5* Dedeman Hotel vb. otelde 2 gece konaklama
:: Mardin Izala Butik Hotel vb. otelde 2 gece konaklama 
:: Konaklanan otellerde 6 sabah kahvaltısı
:: Konaklanan otellerde 4 akşam yemeği
:: Mardin'de mahalli restoranda 2 set menü akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: Nemrut Dağı minibüs ulaşım ücreti

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler
:: Sıra Gecesi
:: Halfeti tekne turu
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: Kişisel harcamalar

 


BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA

Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.
17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus


TUR HAKKINDA
* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde 3-4 şehir gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.
* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir.
* Turumuz 18 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.
* Turumuzda konforlu otellerde konaklama sağlıyoruz. Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Tüm otellerde rezervasyonumuz yılın başında yapılmış olup size birkaç otel içinden şunda konaklarsınız demiyoruz.
* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. DEEP NATURE TURU sadece bizim tarafımızdan yapılabilir ve araştırırsanız siz de göreceksinizdir DEEP NATURE rehberlerinden duyulan memnuniyet dilden dile dolaşmaktadır.   


KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır. 
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

 

HATIRLATMALAR

 

TUR ÖNCESİNDE:
1) Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
2) Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
3) Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
4) Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkânı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.
5) Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.

 

DEEPNATURE Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 129 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

9-15 Ekim tarihleri arasındaki Güney Doğu turuna katıldık. Proğram (gezi ve konaklama) Harika;bizlere rehberlik eden Sait bey ve Deepnature firmanıza teşekkürler...
Nevzat

Turdan genel olarak çok memnun kaldım. Rehberimiz Murat Bey konulara ve mekanlara çok hakimdi. İnsan ilişkileri de kuvvetli olduğundan çok rahat bir şekilde grubu idare etti. Tur programı son derece dolu, yoğun ama sürdürülebilirdi. Bu keyifli ve neşeli tur için teşekkür ederim.
Oya

Turlarınızı az sayıda insanla yapmanızdan, rehberinizin ilgili olmasından, konaklanan otellerin kaliteli olmasından, turun çok sıkıştırılmamış olmamasından memnun kaldım.
Nevin

Güzel bir turdu. İlk defa firmanız ile tura katıldım. Ancak önceden olumlu yorumlar almıştım. Ekibimizin az sayıdan (9 kişi) oluşması ve Rehberimiz Murat Bey’in katkılarıyla yoğun bir tatil geçirdik ve yorulduk. Kaldığımız otellerden Midyat daki otel kötüdür. Orası için başka bir otel bulunmasında yarar var. Mardindeki Maridin otel de ise; tesis çok güzel olmasına rağmen işletme iyi değil. Bu nedenle sorunlar çıkıyor. Her şeye rağmen rehberimiz ve firmamıza çok teşekkürler.
Cavit

Yorucu fakat güzel bir tur oldu. Oteller biraz daha kaliteli olursa, memnuniyet artacaktır. Murat beye’de rehberliği için teşekkür ederim.
Ergül

Kısa sürede çok yerin görülmesini sağlayan çok iyi düzenlenmiş, bir tur Gaziantep, Adıyaman ve Urfa otelleri çok iyi. Midyat otelinin yemekleri çok kötü. Midyat oteli turun en zayıf halkası. Otelin fiziksel koşulları ve işletmesi son derece kötü. Bölgeyi çok iyi bilen ve bilgi birikimi çok iyi olan bir rehber eşliğinde turu tamamladık. Rehberimiz Murat Zeki Bey bölgedeki ilişkileri nedeni ile sorunları çok kısa sürede çözüme kavuşturma becerisine sahip. Programda bulunmayan bir çok yerin görülmesini sağlayan ve anlatımlarını düzgün ve anlaşılır bir şekilde sunan bir rehber. Kendisine şahsım ve ailem adına çok teşekkürler. Aynı şekilde yolculuğumuzu güvenli ve rahat bir şekilde tamamlamamızı sağlayan şoförümüz Ahmet Beye’de teşekkürler.
Taner

Çok güzel düzenlenmiş bir tur programı. Görmeyi istediğim yerleri rehberimiz murat Bey’in bölgeyi iyi bilmesi kişileri yakından tanıması ve donanımlı bilgisi ile çok güzel gezdim. Anlatımı ifade şekli çok düzgün. Kendisine çok çok teşekkür ederim. Tur olarak böyle bir rehberle çalıştığınız için sizi kutlarım. Antep otel olarak güzel, Urfa çok güzel. Adıyaman aynı şekilde Midyat ve Mardin de otelleri tekrar düşünmeniz bence doğru olur. Ayrıca bizi çok güvenli bir şekilde zor yollarda hiçbir sorun yaşamadan bizim ulaşımımızı sağlayan Ahmet Bey’e teşekkür ediyorum. Turdaki kişi sayımızın az olması da bizim açımızdan çok iyi oldu. Katılan kişilerin uyumlu olusu da ayrı bir avantaj.
Eser

Her şey iyiydi. Çok teşekkür ederim.
Kevser

Turun az kişiyle yapılması, rehberin bilgili olması iyi yönler olmasına rağmen, Antep’teki otelde 3 tek yatak istememize rağmen daha önce, bir çift bir tek yatakta yatmak sorunda kaldık. Ayrıca kaldığımız oteller 5 yıldız standartlarına pek uymuyordu.
Hakan

Genel olarak tur çok başarılı ve kapsamlı. Rehberimiz murat bey çok samimi, bilgili ve sıcak bir insan. Bir, iki iyileştirebileceğimiz nokta: 1. Midyat’taki otel gerçekten turun standartlarından uzak, temizlik, yemek, personel çok kötü. 2. Mardin’de bize yemek organize etmek yerine, o gece serbest bırakırsanız, restaurant’la ilgili sıkıntı yaşanmazdı, herkes yemeğini kendi seçerdi. Daha önce yazdığım gibi bence tur çok keyifliydi. 10 üzerinden 8,5!!!
Barış

Burçak bey, kaptanımızdan çok memnun kaldık. Tur boyunca evimizde gibi hissettik. Rehberimiz bilgili, güler yüzlü, ilgili ve alakalıydı. Teşekkürler.


Bütün organizasyon başarılıydı. Rehber Burçak bey anlatımı ve ilişkileri mükemmeldi. Kaptan Adem ile de güvenli, düzenli rahat bir seyahat yaptık. Kendilerine her şey için teşekkür ederiz.
Figen

Gezilen yerler, oteller, tur programı görevli kaptan ve rehber arkadaşımız Burçak bey’in katılımcılara gösterdiği ilgi, anlatımı mükemmeldi. Her şey için teşekkürler.
Yalçın&Nevin

Turunuzun çalışmasını beğendim. Grubunuzdaki rehberimiz Burçak beyin insanlarla ilişkisini ve tarihi bilgisini ve anlatımını çok iyi bulduk.
Halide&Orhan

Tur için tesbit edilen özellikle tarihi yerler harika idi. Ayrıca bir İstanbul beyefendisi gibi çevresine saygılı ve işini çok iyi yapan rehberimiz Burçak Bey’in güzel sunumları geziye daha güzel anlam kattı.
Ülker&Nidai

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive