Villa Kaktüs
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu
  • Butik Güneydoğu Turu

Butik Güneydoğu Turu

5 GECE 6 GÜN (16-21 Nisan 2018 / 7-12 Mayıs 2018 / 14-19 Mayıs 2018 / 28 Mayıs-2 Haziran 2018)

GÜNEYDOĞU UZMANLIK SERTİFİKALI BÖLGE UZMANI REHBER CEM AKTAN ERDOĞDU REHBERLİĞİNDE EŞSİZ BİR GÜNEYDOĞU TURU... DEEPNATURE'ın özenli ve kaliteli tur anlayışıyla hazırlanmış Butik Güneydoğu Turu. 5 gece 6 günlük eşsiz bir program. Antakya, Gaziantep, Birecik, Halfeti, Nemrut Dağı, Şanlıurfa, Harran, Mardin, Midyat ve Hasankeyf programda görülecek yerler. Bölgeye hakim, bilgilendirici, profesyonel rehberlik hizmeti. En fazla 25 kişiyle butik tur konsepti. Araştırın, inceleyin, eşinize dostunuza sorun, Güneydoğu turlarında deneyimi, butik konsepti ve beğenilen uzman rehberleriyle bilinen DEEP NATURE'ın farkını siz de yaşayın.

₺ 1.369’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Butik Güneydoğu Turu

1.GÜN: Antakya merkez kültürel ve tarihi değerler
Uçak bileti dahil paket satın almış misafirlerimiz için Pegasus Hava Yolları ile 09:25 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen'den Hatay'a uçuş.
Hatay Havalimanı’nda rehber ve kaptanımızla tanışma sonrası turumuza başlıyoruz. Antik geçmişi ile dünyadaki tüm şehirlerden çok daha farklı ve özel konumda olan Antakya’nın bu geçmişinden izler göreceğimiz turumuzda ilk durağımız Hristiyanlığın ilk kilisesi olan St. Pierre Kilisesi olacak. Gezi ve aldığımız bilgi ardından ayrılarak ülkemizde en güzel sergilemelerden birisinin yapıldığı Hatay Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ziyaretimize başlayacağız. Sonrasında ise gezimiz yürüyüşle devam edecek. Kurtuluş Caddesi’nden başladığımız yürüyüşümüzde, tüm semavi dinlerin günümüzde de yaşadığı Hatay’da, Habib-i Neccar Camii, Halen aktif olan Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, eski Hatay sokakları göreceğimiz yerler arasında olacak.
Öğlen yemeği sonrasında ise Ulu Camii ziyareti ardından verilecek serbest zamanda meşhur Uzun Çarşı’da geleneksel ürünler görebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası buluşma ardından otelimize hareket edeceğiz.
Akşam yemeği sonrası isteyenlerle bölgenin coğrafyası ve tarihe etkisi üzerine sohbet edeceğiz.
Konaklama    : Antakya – Hatay
Öğlen Yemeği / Yöresel Tat Tavsiyeleri : http://www.pockasabi.com/ Tepsi ( Sini ) Kebabı – Kağıt Kebabı – Lahmacun – İçli Köfte
http://www.anadolurestaurant.com/menu.html
Mezeler ( Abugannuç – Ali Nazik – Biber Yoğurtlama – Cevizli Biber  - Humus – Zahter Salatası  - Kömeç – Zengin – Sac Oruğu – Şam Oruğu – Çiğ Köfte – Katıklı Ekmek ), Kebaplar ( Tepsi Kebabı – Kağıt Kebabı – Acılı / Acısız Kıyma Kebap – Izgaralar – Hatay Usulü Tavuk Izgara ) – Aşur – Yoğurt Aşı  - Künefe


2.GÜN: Antakya Çevresi - Harbiye  - Samandağ – Çevlik – Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi
Sabah kahvaltımız ardından otelimizden ayrılarak ikinci günümüzün gezisine başlayacağız. İlk durağımız Harbiye ( Daphne ) olacak. Müzede kazılardan çıkan eserlerin tanıma fırsatını bulduğumuz Harbiye’nin bu sefer doğal güzelliğini tanıyacağız. Tarihin her döneminde iklim ve şelaleleri ile çekim noktası olmuş Harbiye ardından yola çıkarak Samandağ’a doğru devam edeceğiz. Halkın çok önem verdiği, önemli bir ziyaret noktası olan ve söylenceleri bilinen Musa Ağacı bin yaşının üstünde koca bir çınar. Ardından Roma İmparatorluğu’nun ihtişamını anlayacağımız Titus Tünel hem doğal hem tarihi özellikleri ile diğer ziyaret noktamız olacak. Bir diğer gezi noktamız se Vakıflı Köyü. Ülkemizdeki tek Ermeni Köyü olup tarımsal ürünleri ile dünyaya ün salmış olan köyde kilise ziyareti sonrası verilen zamanda serbest olarak köyü tanıyabilir, doğal ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz. Günün son durağı ise öğlen yemeğimiz mevsim balıkları ve geleneksel mezeler eşliğinde alacağımız yemek sonrası meşhur ipek ürünleri görebilmek verdiğimiz zaman sonrası (http://www.serifarat.com.tr/ ) Hatay’dan ayrılarak Gaziantep’e doğru yolculuğumuz başlayacak. Gaziantep’e varıştan sonra Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozak eserlerin yanı sıra oldukça fazla arkeolojik eserin sergilendiği Zeugma Mozak ve Arkeoloji Müzesi son durağımız olacak. Mozaikler hakkında genel bilgi ve işlenen konular hakkında aldığımız bilgiler sonrası günümüzü sonlandıracağız. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te bulunan otelimizde.
Konaklama    : Gaziantep
Öğlen Yemeği / Yöresel Tat Tavsiyeleri : Çevlik - Mevsim Balıkları ve Geleneksel Mezeler


3.GÜN: Gaziantep – Kale Çevresi – Medusa Cam Müzesi – Antep Çarşıları – Tahmis Kahvesi – Birecik Kelaynak Koruma İstasyonu- Halfeti (Birecik Barajı Tekne Turu – Rum Kale ve Savaşan Köyü) – Eski Halfeti – Atatürk Barajı Seyir Terası
Sabah kahvaltımız ardından otelimizden ayrılarak (dileyenlerle sabah kahvaltısını meşhur Beyran Çorbası ve ardından Katmer ile sabah erken otelden ayrılarak yapabiliriz – Ekstra ) Gaziantep gezimize başlayacağız. Eski Antep’e hareket edeceğiz. Yürüyerek keşfedeceğimiz sokaklar, çarşılar, hanlar otantik kültürün göstergeler olacak. Medusa Cam Müzesi (Eski Antep Evi ), Tahmis Kahvesi ( geleneksel kahveler mırra ve menengiç, zahter çayı tavsiyemiz ile ), Antep Çarşıları ( bakırcılar, yemeniciler, almacı pazarı – baharatçılar ve kurutulmuş sebzeler ) yürüyerek gerçekleştireceğimiz keşfimizde görebileceğimiz yerler olacak. Programın bitimi sonrası aracımızla Birecik’e hareket edeceğiz. Soylarının tükenme tehlikesi nedeniyle devletimiz tarafından koruma altına alınan kelaynakları Birecik’te koruma istasyonunda gördükten sonra Halfeti’ye doğru yolculuğumuz devam edecek. Bineceğimiz tekne ile Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Barajı’nda yapacağımız turda Rumkale (Kale-i Altun), Savaşan Köyü göreceğimiz yerler olacak. Dönüşte Halfeti’de verdiğimiz zamanda ise ‘’cittaslow’’ kent olan Halfeti’nin keyfini serbestçe çıkabilirsiniz. Buluşma sonrası Halfeti’den ayrılarak Fırat Nehri üzerindeki en büyük baraj olan ve sadece enerji üretimine yönelik olmayıp sulama sosyal projeleri de bünyesinde barındıran bir dev olan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izleyeceğiz. Sonrasında yaptığımız kısa yolculuk sonrasında ise Adıyaman’a ulaşacağız. Otelimize yerleşip Nemrut Dağı – Gündoğumu programımız için sizlere dinlenme imkânı vereceğiz.
Konaklama     : Adıyaman
Öğlen Yemeği / Yöresel Tat Tavsiyeleri : Halfeti Fırat Restaurant  / Kebap Çeşitleri ( Haşkaş Kebabı Tavsiyedir. ) – Şabut Balığı http://www.kebapcihalilusta.com.tr/ Halil Usta ( Küşneme – Acılı – acısız kıyma kebabı – Simit Kebabı  - Kaşık Salata – Açık Ayran ve diğer soft içecekler.
http://www.katmercizekeriya.com/iletisim.html / Katmerci Zekeriya, fıstıklı ve kaymaklı katmer.
Metanet Lokantası / Beyran Çorbası

4.GÜN: Adıyaman -Nemrut Dağı (Uzun Tur – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köprüsü- Arsemeia – Nemrut Dağı Doğu ve Batı Terasları) – Harran – Bazda Mağaraları Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi – Haleplibahçe Mozaik Müzesi – Balıklıgöl ( Hz. İbrahim Makamı – Ayn Zeliha Gölü – Dergah Camii – Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara – Urfa Kapalı Çarşıları – Gümrük Han )
NEMRUT DAĞI GÜN DOĞUMU: Gece belirlediğimiz saatte minibüslerimizle hareket ederek Nemrut Dağı’na ulaşacağız. Tümülüs’ün etek kısmından başlayarak ulaştığımız Doğu Terasında gün doğumunu gördükten sonra Helenistik Kommagene Krallığı ve devasa tahtalarda oturan tanrılar hakkında bilgiler aldıktan sonra aynı taht sıralamasını göreceğimiz Batı Terasına doğru kısa bir yürüyüş yapacağız. Program sonrası verdiğimiz mola ardından ise Kommagene’nin yazlık başkenti olan ve tokalaşma sahnesi kabartması le ünlü Arsemeia diğer gezi noktamız olacak. Günümüze kadar kalabilmiş nadir Roma köprülerinden brisi olan ve altından geçen Cendere Çayı (Nymphaios) ile muhteşem bir manzaraya sahip olan Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü ) ziyaret sonrası ise Karakuş Tümülüsü’ne uğrayacağız. Kommagenin krali mezarı olan tümülüsü görerek otelimizde alacağımız geç sabah kahvaltısı sonrası Şanlıurfa’ya doğru yola koyulacağız.
Şanlıurfa sınırları içinde ilk durağımız Harran olacak. Harran’da göreceğimiz Ulu Camii, Kümbet Evler ardından döneminin devasa taş ocakları olan Bazda Mağaraları, Harran – Bağdat ticaret yolunun en önemli konaklama mekanlarından birisi olan Hanel Barür (Keçi Boku Hanı), mevcut kalıntıları Roma Dönemi olmakla birlikte önemli ve ünlü bir dini merkez olan Şuaip Şehri ve  Tektek Dağları Milli Parkı içerisinde olup ay tanrıçası için yapılmış astral inanç merkezi Sogmatar göreceğimiz diğer yerler olacak. Sonrasında ise kısa bir yolculuk ile ulaştığımız Şanlıurfa’da eski şehir merkezindeki programımıza başlayacağız. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz programımıza ülkemizin en güzel ve en büyük müzelerinden birisi olmasının yanı sıra muhteşem sergileme detayları ile Mezopotamya arkeolojik altyapısını ve bölge kültürünü görebileceğimiz Şanlıurfa Müzesi ziyareti ile başlayacağız. Rehber anlatımı eşliğinde gördüğümüz müze sonrası yerinde sergileme anlayışı ile yapılan Haleplibahçe Mozaik Müzesi diğer gezi noktamız olacak. Ardından ise binyılların ibadet ve dini merkezi olan Balıklıgöl ise sonraki programımız olacak. Tüm semavi dinlerin ata olarak kabul ettiği Hz. İbrahim’in Makamı, doğduğu mağara ve Ayn Zeliha Gölü Balıklıgöl içerisinde yaptığımız yürüyüşümüzde karşımıza çıkan ve görebileceğimiz mekanlar olacak. Günümüzün ve turumuzun son durağı ise Urfa’nın ünlü kapalı çarşıları olacak. İsteyenler Gümrük Hanı’nda oturup zamanın tadını çıkarabilir isteyenler ise geleneksel bezlerden baharatlara kadar çeşitlilik arz eden ürünleri görüp alışveriş yapabilirler.
Program bitim sonrası Şanlıurfa’da bulunan otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenlerle sıra gecesi yapabiliriz.
Konaklama     : Şanlıurfa
Öğlen Yemeği / Yöresel Tat Tavsiyeleri : Harran / Fırında Köy Tavuğu – Fırın Sebze  - Bulgur Pilavı – Yoğurt / İsteyenlerle sabah ciğer.


5.GÜN: Mardin Çevresi – Ain Dara Antik Kenti – Beyazsu – Hasankeyf – Deyrulumur Manastırı (Mor Gabriel) – Midyat – Mardin
Sabah kahvaltımız ardından son günümüze başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası ulaştığımız Mardin’de çevre programımıza başlayacağız. İlk durağımız olan Ain Dara Antik Kenti nekropolis (mezarlık) alanıyla sizleri oldukça etkileyecek. Roma’nın en büyük sarnıçlarından birisi olup Ain Dara’nın şuandaki sakinleri olan Oğuz Köyü’nün yaşayanları tarafından zindan olarak bilinen devasa yapı diğer durağımız olacak. Son olarak antik su depolarını gördükten sonra Beyazsu’ya gitmek için Ain Dara’dan ayrılacağız. Öğlen yemeğimiz sonrasında ise Midyat üzerinden tüm dünyanın aktif olan en eski manastırlarından birisi olarak kabul edilen Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı’na ulaşmış olacağız. Manastırın tarihi bölümlerini (Manastır içi kiliseleri, Mezarlık, Avlu, Teras) rehber eşliğinde gördükten sonra Hasankeyf bizi bekliyor olacak. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan Hasankeyf’te Dicle’nin doğal akışı bizi karşılayacak. Zeynel Bey Türbesi, Eski Köprü ve anıtsal camileri gördükten sonra tekrar Midyat’a dönerek kadim şehirde serbest zaman vereceğiz. Dileyenler gümüşçüler çarşısında el emeği geleneksel telkâri ve diğer gümüş işlemem tekniklerinden yapılmış ürünleri görüp alışveriş yapabilir, dileyenler ise fayton ile tarihi şehrin otantik sokaklarında geçmiş zamanı yaşayabilirler.
Program bitim sonrası Mardin’de bulunan otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Konaklama    : Mardin
Öğlen Yemeği / Yöresel Tat Tavsiyeleri : Beyazsu Restaurant – Izgara ve Kebap çeşitleri.

6. GÜN: Deyrulzafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi – Sabancı Mardin Kent Kültürü Müzesi – Postane Binası – Mardin Ulu Camii – Sokul Bakar – Abbaralar – Latifiye Camii – Dönüş
Otelde aldığımız sabah kahvaltısı ardından Eski Mardin turumuza başlayacağız. Bir kısmını otobüs ile şehir merkezini ise yürüyerek göreceğimiz turumuzda öncelikle Kasımiye Medresesi’ne uğrayacağız. Artuklu – Akkoyunlu mimarisinin anıtsal eserlerinden birisi olan Kasımiye Medresesi’nde taç kapı, mescit, avlu ve eyvan gibi bölümleri gördükten sonra aktif bir diğer Süryani Manastırı olan Deyrulzafaran (Morhananyo) Manastırı’na ulaşacağız ve manastır içindeki tarihi bölümleri (kiliseler, güneş tapınağı) rehber eşliğinde gördükten sonra Mardin’e dönerek turumuzun yürüyerek gerçekleştireceğimiz bölümüne başlayacağız. Eski Mardin’i ve geleneksel özelliklerini en iyi tanıyabileceğimiz yer olan Sabancı Mardin Kent Tarihi Müzesini görerek başladığımız yürüyüşümüzde Mimar Sarkis Lole’nin eserleri bize eşlik edecek. Postane Binası, Ulu Camii, Latifiye Camii, Zinciriye Medresesi göreceğimiz diğer anıtsal mimari örnekleri olacak. Taş döşeli dar sokaklardan abbaralar (kabaltı-tünelli geçiş) aracılığıyla geçiş yapacağımız yürüyüş rotamızda çarşılar (bakırcılar, sokul bakar) eski Mardin’in otantikliğini bize daha çok hissettirecek. Mezopotamya Cafe’de içeceğimiz geleneksel kahve türleri ise Mezopotamya Denizi manzarası ile hafızalarımızdan silinmeyecek.
Son günümüzü tamamen ayırdığımız Mardin’den programımızın bitimi sonrası Batman havalimanına hareket ediyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.
Uçak bileti dahil paket satın almış misafirlerimiz için dönüş uçuşumuz 19:40'ta Pegasus tarifeli seferiyle Batman'dan İstanbul Sabiha Gökçen'e.

Konaklama     : Tur bitimi. Bugün konaklama yoktur.
Öğlen Yemeği / Yöresel Tat Tavsiyeleri : Kebapçı Rıdo – Mardin Kebabı – Kuzu Şiş – Salata – Koyun Yoğurdu

OTELLER
Antakya 4* Grand Boğaziçi Hotel
Gaziantep 5* Dedeman Hotel
Adıyaman 3* Antiochos Hotel
Şanlıurfa 4* Hilton Garden Inn Hotel
Mardin 4* Hilton Garden Inn Hotel


Not: Giderken gruptan 20 dakika önce varışlı, Dönüşte 1 gece Batman'da konaklayıp Pazar sabahı donuslu THY ile Atatürk Havaalanından ucuslu paket opsiyonu mümkündür. Detayları lütfen sorunuz.


Not:  Butik Güneydoğu Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Butik Güneydoğu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın 18 yıllık deneyimiyle hazırladığı Butik Güneydoğu turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Butik Güneydoğu turu için doğru adrestesiniz.                    

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.669 Ek yatak₺ 1.669 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.949 Çocuk fiyatı₺ 1.469
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.369 Ek yatak₺ 1.369 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.659 Çocuk fiyatı₺ 1.169
Ödeme seçenekleri

:: (Seçilen pakete göre) İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Pegasus Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Antakya 4* Grand Boğaziçi Hotel'de 1 gece konaklama
:: Gaziantep 5* Dedeman Hotel'de 1 gece konaklama
:: Adıyaman 3* Antiochos Hotel'de 1 gece konaklama
:: Şanlıurfa 4* Hilton Garden Inn Hotel'de 1 gece konaklama
:: Mardin Kaya Ninova Hotel'de 1 gece konaklama
:: Konaklanan otellerde 5 sabah kahvaltısı
:: Konaklanan otellerde 5 akşam yemeği
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: (Seçilen pakete göre) Antakya'ya ulaşım ve Batman'dan dönüş
:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Sıra Gecesi
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: Kişisel harcamalar

 

UÇAK BİLETİ DAHİL VE HARİÇ İKİ PAKETİMİZ MEVCUTTUR.

 

1. PAKET
(UÇAK BİLETİ HARİÇ PAKET)
Bu paketi tercih etmeniz halinde; bölgedeki ulaşımlar tur ücretine dahil, Antakya'ya geliş ve Batman'dan dönüşler ise hariçtir.
Uçak bileti hariç paket tercih edilmesi halinde aşağıdaki bulışma ve ayrılış saatlerine uymak kaydıyla tura katılabilirsiniz.

 

GELİŞTE BULUŞMA
Pazartesi günü 11:15 Hatay Havaalanı

AYRILIŞ
Cumartesi günü 18:15 Batman Havaalanı

:: Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız, bilet iptal cezalarından acentamız sorumlu değildir.


2. PAKET
(İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVAALANINDAN UÇAK BİLETİ DAHİL PAKET)


Bu paketi tercih etmeniz halinde; bölgedeki ulaşımlar ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından gidiş dönüş uçak bileti tur ücretine dahildir.


GİDİŞ: 
PEGASUS  HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen-Hatay 09:25 kalkışlı uçuş
DÖNÜŞ: 
PEGASUS HAVA YOLLARI Batman-İstanbul Sabiha Gökçen 19:25 kalkışlı uçuş

 

 

UÇAK BİLETİ DAHİL PAKET İÇİN DETAYLAR


Uçak bileti uçuş ve PNR bilgisi uçuştan 24 saat öncesine kadar e-posta ile iletilir. Rehber grubu Hatay Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul'dan uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEP NATURE sorumlu tutulamaz.

 

UÇAK BİLETİ HARİÇ PAKET İÇİN DETAYLAR
Uçak bileti hariç paket tercih edilmesi halinde tur programımıza bölgeye ulaşım dahil değildir. Buluşma ve ayrılış saatlerimize uymak kaydıyla turumuza katılabilirsiniz.

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.
17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus


TUR HAKKINDA
* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde 3-4 şehir gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.
* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir.
* Turumuz 17 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.
* Turumuzda konforlu otellerde konaklama sağlıyoruz. Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Tüm otellerde rezervasyonumuz yılın başında yapılmış olup size birkaç otel içinden şunda konaklarsınız demiyoruz.
* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. DEEP NATURE TURU sadece bizim tarafımızdan yapılabilir ve araştırırsanız siz de göreceksinizdir DEEP NATURE rehberlerinden duyulan memnuniyet dilden dile dolaşmaktadır.   


KONTENJAN
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır.

 

HATIRLATMALAR

 

TUR ÖNCESİNDE:
1) Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
2) Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
3) Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
4) Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkânı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.
5) Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.

 

TUR ESNASINDA:
1) Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri ( mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb. bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.
2) Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.
3) Herhangi bir probleminizde ( sağlık, ilaç temini vb. ) lütfen rehberinize bilgi veriniz.
4) Tur esnasında rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.
5) Tur esnasında grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.
6) Size dokunduğunu bildiğiniz gıda ve içeceklerden uzak durunuz.
7) Herhangi bir şey satın almadan önce ( yiyecek, içecek, hediyelik eşya vb. ) sipariş vermeden önce lütfen fiyatlarını sorunuz ve alışverişinizi buna göre yapınız.

 

:: DEEPNATURE Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 129 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

9-15 Ekim tarihleri arasındaki Güney Doğu turuna katıldık. Proğram (gezi ve konaklama) Harika;bizlere rehberlik eden Sait bey ve Deepnature firmanıza teşekkürler...
Nevzat

Turdan genel olarak çok memnun kaldım. Rehberimiz Murat Bey konulara ve mekanlara çok hakimdi. İnsan ilişkileri de kuvvetli olduğundan çok rahat bir şekilde grubu idare etti. Tur programı son derece dolu, yoğun ama sürdürülebilirdi. Bu keyifli ve neşeli tur için teşekkür ederim.
Oya

Turlarınızı az sayıda insanla yapmanızdan, rehberinizin ilgili olmasından, konaklanan otellerin kaliteli olmasından, turun çok sıkıştırılmamış olmamasından memnun kaldım.
Nevin

Güzel bir turdu. İlk defa firmanız ile tura katıldım. Ancak önceden olumlu yorumlar almıştım. Ekibimizin az sayıdan (9 kişi) oluşması ve Rehberimiz Murat Bey’in katkılarıyla yoğun bir tatil geçirdik ve yorulduk. Kaldığımız otellerden Midyat daki otel kötüdür. Orası için başka bir otel bulunmasında yarar var. Mardindeki Maridin otel de ise; tesis çok güzel olmasına rağmen işletme iyi değil. Bu nedenle sorunlar çıkıyor. Her şeye rağmen rehberimiz ve firmamıza çok teşekkürler.
Cavit

Yorucu fakat güzel bir tur oldu. Oteller biraz daha kaliteli olursa, memnuniyet artacaktır. Murat beye’de rehberliği için teşekkür ederim.
Ergül

Kısa sürede çok yerin görülmesini sağlayan çok iyi düzenlenmiş, bir tur Gaziantep, Adıyaman ve Urfa otelleri çok iyi. Midyat otelinin yemekleri çok kötü. Midyat oteli turun en zayıf halkası. Otelin fiziksel koşulları ve işletmesi son derece kötü. Bölgeyi çok iyi bilen ve bilgi birikimi çok iyi olan bir rehber eşliğinde turu tamamladık. Rehberimiz Murat Zeki Bey bölgedeki ilişkileri nedeni ile sorunları çok kısa sürede çözüme kavuşturma becerisine sahip. Programda bulunmayan bir çok yerin görülmesini sağlayan ve anlatımlarını düzgün ve anlaşılır bir şekilde sunan bir rehber. Kendisine şahsım ve ailem adına çok teşekkürler. Aynı şekilde yolculuğumuzu güvenli ve rahat bir şekilde tamamlamamızı sağlayan şoförümüz Ahmet Beye’de teşekkürler.
Taner

Çok güzel düzenlenmiş bir tur programı. Görmeyi istediğim yerleri rehberimiz murat Bey’in bölgeyi iyi bilmesi kişileri yakından tanıması ve donanımlı bilgisi ile çok güzel gezdim. Anlatımı ifade şekli çok düzgün. Kendisine çok çok teşekkür ederim. Tur olarak böyle bir rehberle çalıştığınız için sizi kutlarım. Antep otel olarak güzel, Urfa çok güzel. Adıyaman aynı şekilde Midyat ve Mardin de otelleri tekrar düşünmeniz bence doğru olur. Ayrıca bizi çok güvenli bir şekilde zor yollarda hiçbir sorun yaşamadan bizim ulaşımımızı sağlayan Ahmet Bey’e teşekkür ediyorum. Turdaki kişi sayımızın az olması da bizim açımızdan çok iyi oldu. Katılan kişilerin uyumlu olusu da ayrı bir avantaj.
Eser

Her şey iyiydi. Çok teşekkür ederim.
Kevser

Turun az kişiyle yapılması, rehberin bilgili olması iyi yönler olmasına rağmen, Antep’teki otelde 3 tek yatak istememize rağmen daha önce, bir çift bir tek yatakta yatmak sorunda kaldık. Ayrıca kaldığımız oteller 5 yıldız standartlarına pek uymuyordu.
Hakan

Genel olarak tur çok başarılı ve kapsamlı. Rehberimiz murat bey çok samimi, bilgili ve sıcak bir insan. Bir, iki iyileştirebileceğimiz nokta: 1. Midyat’taki otel gerçekten turun standartlarından uzak, temizlik, yemek, personel çok kötü. 2. Mardin’de bize yemek organize etmek yerine, o gece serbest bırakırsanız, restaurant’la ilgili sıkıntı yaşanmazdı, herkes yemeğini kendi seçerdi. Daha önce yazdığım gibi bence tur çok keyifliydi. 10 üzerinden 8,5!!!
Barış

Burçak bey, kaptanımızdan çok memnun kaldık. Tur boyunca evimizde gibi hissettik. Rehberimiz bilgili, güler yüzlü, ilgili ve alakalıydı. Teşekkürler.


Bütün organizasyon başarılıydı. Rehber Burçak bey anlatımı ve ilişkileri mükemmeldi. Kaptan Adem ile de güvenli, düzenli rahat bir seyahat yaptık. Kendilerine her şey için teşekkür ederiz.
Figen

Gezilen yerler, oteller, tur programı görevli kaptan ve rehber arkadaşımız Burçak bey’in katılımcılara gösterdiği ilgi, anlatımı mükemmeldi. Her şey için teşekkürler.
Yalçın&Nevin

Turunuzun çalışmasını beğendim. Grubunuzdaki rehberimiz Burçak beyin insanlarla ilişkisini ve tarihi bilgisini ve anlatımını çok iyi bulduk.
Halide&Orhan

Tur için tesbit edilen özellikle tarihi yerler harika idi. Ayrıca bir İstanbul beyefendisi gibi çevresine saygılı ve işini çok iyi yapan rehberimiz Burçak Bey’in güzel sunumları geziye daha güzel anlam kattı.
Ülker&Nidai

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive