Villa Kaktüs
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2

İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2

10 GECE 11 GÜN (29 Ağustos 2019 hareketle)

2019 Yaz dönemi 10 gece 11 gün İskandinavya ve Fiyordlar Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 10 gece konaklama ve Türkçe rehberlik (2 Gece Gemi Yolculuğu ve 5 Akşam yemeği dahildir) TALLIN – HELSINKI (1) – SILJA LINE CRUISE (1) – STOCKHOLM (2) – HAMAR (1) – FØRDE TOWN (1) – BERGEN (1) – GEILO (1) – OSLO DFDS CRUISE (1) – KOPENHAG (1)

€ 1.459’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

İskandinavya ve Fiyordlar Turu

1.Gün    İSTANBUL – TALLINN (FERİBOT) – HELSİNKİ
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.30’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1423 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.15’da Tallinn’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.30’da Tallinn’e varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz için hareket ediyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’ nın en eski ve hala aktif halde hizmet veren eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası Helsinki’ye doğru yapacağımız Feribot yolculuğunun ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Helsinki turu için hareket ediyoruz. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Helsinki otelimizde.

2.Gün   HELSINKI – STOCKHOLM ( Silja Line Cruise ) GEMİ KONAKLAMA
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Porvoo kasabası turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya'daki altı ortaçağ kasabasından biri olan kasaba da yapacağımız keyifli gezinin ardından bizi Stockholm’a götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.
 
3.Gün   STOCKHOLM  
Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından, panoramik Stockholm şehir turu için gemiden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alış veriş için serbest zaman. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Viking Vasa Gemi müzesi turumuza katılabilirsiniz. (50 Euro) 17.y.y’da vikingler tarafından yapılmış olan, yıllarca batık olarak kaldıktan sonra çıkartılıp dönemin tek savaş gemisi olarak müzeye çevrilmiştir. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
 
4.Gün   STOCKHOLM  
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek şirin ve tarihi kentler Uppsala ve Sigtuna turu. (65 Euro). Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Alternatif olarak ekstra Drottningholm Kraliyet Yazlık Sarayı turu da yapılabilir (65 Euro). Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
 
5.Gün    STOCKHOLM (557 km) – ÖREBRO – KARLSTAD – HAMAR
Kahvaltımızın ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Hamar’a uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’a varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6.Gün    HAMAR (540 km) – FLAM – GUDVANGEN –  AURLANDSFJORD – BALESTRAND – FØRDE TOWN 
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve yol üzerinde Borgund Stave Kilisesini görecek ve Flam’a hareket. Flam’a varışımıza istinaden alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz serbest zamanımız olacak. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan tarihi Flam treni ile yapacağımız yolculuğumuza katılabilirsiniz. (90 Euro) Bu güzel turumuzun ardından gezimizin en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. İlk durağımız tarihi Balestrand. Burada birbirinden güzel resimler çekmek üzere vereceğimiz molamızın ardından Dragsvik’den Vangsnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
 
7.Gün    FØRDE TOWN  – SOGNEFJORD – BERGEN
Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve  Bergen’e hareket. Kuzey’de Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza devam edip . Feribot ile Lavik’den –Oppedal ‘a feribotla geçip Sognefjord manzaraları bizlere eşlik edecek. Bergen’e varışımıza istinaden Bergen şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest. Geceleme otelimizde.
 
8.Gün    BERGEN  (243 km) – GEILO
Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve  Gelio’ya hareket. Voss üzerinden Bruravik yolculuğumuzda Eidfjord  üzerinde Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan ve Hardenger köprüsünü görerek ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.  Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
 
09.Gün  GEILO  (219 km) –  OSLO (DFDS Cruise) GEMİ KONAKLAMA
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Oslo’ya hareket. Oslo’ya varışımızda panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek olan Vigeland turu için hareket ediyoruz (30 Euro). Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimin ardından bizleri Kopenhag’a götürecek olan (DFDS Cruise) gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.
 
10.Gün    OSLO – KOPENHAG
Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından, panoramik Kopenhag şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı,  Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı ve Tivoli Baheçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer dinlenmek üzere günümüz serbest.
 
11.Gün    KOPENHAG  – İSTANBUL
Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Başkentte alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı turu’’ (80 Euro).  Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan Kronborg Kalesini dışarıdan göreceğiz ve ardından Frederisburg Sarayını ziyaret edeceğiz. (80 Euro). Frederisburg sarayı Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biridir ve özel dizayn edilmiş bahçesini göreceğiz. Ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayını dışarıdan fotoğraflayıp yola devam ediyoruz. Tur bitimi havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1786 sefer sayılı uçuşu ile 18:30’da İstanbul Yeni havalimanına doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:50’de İstanbul’a hoş geldiniz. 
 
OTELLER
Helsinki 3* // Scandic Miehelati vb.
Silja Line Cruise vb.
Stockholm – 3* Connect City Hotel veya Connect Kista Hotel vb.
Hamar – 4* Scandic Hamar vb.
Førde Town – 4* veya 4* Kinn Hotel Førde or Sognefjord Hotel vb.
Bergen – 4* Thon Bergen Airport vb.
Geilo – 4* //   Storefjell Resort & Bardøla Høyfjellshotel vb.
DFDS
Ballerup & Quality Airport Dan vb.
Kopenhag – 3* veya 4* //  Zleep Hotel vb.
 
AKŞAM YEMEKLERİ HAKKINDA
Geilo, Forde Town ve Hamar Bölgerlerine varış saatinin geç olması, bölgelerde restaurant seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek toplam 5 akşam yemeği tur ücretine dahil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmekte olup, domuz ürünü içermemektedir. Kişibaşı 1 adet su ve kahve dahil edilmiştir.
 
EKSTRA TURLAR
Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı (80 Euro)
Vigeland Turu (30 Euro)
Flam Tren turu ( 90 Euro)
Viking Vasa Gemisi turu (50 Euro)
Uppsala ve Sigtuna (65 Euro)
Porvoo Kasabası Turu (55 Euro)
 
Avantajlı ekstra geziler paketi: 370 Euro yerine, 290 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir.
 
Not: Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 
Not: İskandinavya ve Fiyordlar Turu programımızda peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. İskandinavya ve Fiyordlar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İskandinavya ve Fiyordlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İskandinavya ve Fiyordlar Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.459 Ek yatak€ 1.459 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.959 Çocuk fiyatı€ 1.409

:: Türk Havayolları ile İstanbul – Tallinn / Kopenhag – İstanbul parkurunda uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Belirtilen otel vb. kategoride 10 gece oda kahvaltı konaklamalar
:: Geilo, Forde Town, Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama
:: DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
:: Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama
:: Alan/otel/alan transferleri
:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
:: Kopenhag – Oslo ve Stockholm – Helsinki arası gemiyle, Heslinki – Tallin arası Feribot yolculukları
:: Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki, Tallin panoramik şehir turları
:: Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Vize ücreti ve servis bedeli
:: Sigorta ücreti (20 Euro)
:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle yemekleri
:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
:: Müze ve ören yerleri girişleri
:: Rehber ve şoför bahşişleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan DEEPNATURE sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

HATIRLATMALAR
 
Tur programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 15 gün kaladır.

 

DEEPNATURE, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. DEEPNATURE, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive