Yılbaşı Butik Kars Turu

2 GECE 3 GÜN (31 Aralık 2021-2 Ocak 2022)

Butik turlar uzmanından 21 yıllık deneyimle 2022 Yılbaşı Butik Kars Turu. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, keyifli program. KONTENJAN 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. AFİŞE UÇAK BİLETİ DAHİL FİYAT KONTENJANIMIZ 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 2.199’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Yılbaşı Butik Kars Turu
 
KONSEPT
BUTİK 
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
BU TURUN FARKI
Kars bölgesi uzman rehber eşliğinde Kars ve çevresindeki güzellikleri keşfedeceksiniz.
Kars'a gitmişken Sarıkamış'ı da görebileceksiniz.
Boğatepe köyünde yöresel köy kahvaltısı
Lezzetli mi lezzetli Kars mutfağından tatlar
Ve buraya yazmadığımız sürprizler, Deepnature özenli tur konsepti
En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı
 
KONTENJAN
25 kişi
 
ERKEN REZERVASYON AVANTAJI
Uçak bileti dahil fiyatımız 15 kontenjanla sınırlıdır, daha sonraki rezervasyonlarda güncel uçak bileti fiyatı üzerinden fiyat artışı olacaktır.
 
PROGRAM
 
1. GÜN: KARS
Yılbaşı Butik Kars Turu için uçakla Kars'a uçuş.
Pegasus Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Kars uçuşu. 07:20 kalkış / 09:20 varış)
Kars bölgesinde uzman rehberimiz misafirlerimizi Kars Havaalanında karşılıyor ve Kars merkezine geçerek rehberimiz eşliğinde Kars'ı geziyoruz.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz.
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Öğlen Yemeği: Kaz eti, piti, hengel, umaç helvası gibi Kars lezzetlerinden tadabileceğimiz mahalli restoranda öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)
Programımızın bitimi sonrası otele yerleşme.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
(Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Yılbaşı Gala Yemeği ve eğlence programına katılabilirler) (Ekstra 3 taksitli 380 TL / havale ile 360 TL) (12 yaşa kadar çocuk 100 TL indirimli)
 
2. GÜN: ÇILDIR GÖLÜ / SARIKAMIŞ
Yeni yılın ilk gününde biraz geç kalkıyoruz ve kahvaltı sonrası otelden ayrılarak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölün kıyısında gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)
Çıldır gezisi sonrası Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sonrasında Kars merkezdeki otelimize dönüyoruz.
Akşam yemeği otelde.
 
3. GÜN: BOĞATEPE (ZAVOT) / ANİ HARABELERİ
Sabah Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Boğatepe köyü, 93 Harbinde Ruslar tarafından Malakan denilen Beyaz Rusya kökenli halkın göç ettirildiği ve geleneksel yöntemlerle yapılan peynir üretimi ile öne çıkan bir köy. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Beğeneceğinize eminiz. Ardından köydeki Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti'nde yürüyerek keyifli bir antik kent gezisi gerçekleştireceğiz.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Ani programımızın bitişi sonrası Ani’den ayrılarak Kars merkeze dönüyoruz ve çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Kars'tan geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirinden ve gravyer peynirinden satın alabilirsiniz.
Daha sonra Kars Havaalanına hareket ediyoruz ve 18:00 itibarıyla misafirlerimizi Kars Havaalanına bırakarak vedalaşıyoruz.
Dönüşümüz Pegasus Havayolları 19:15 kalkışlı Kars-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile.
21:30 İstanbul'a varış ve Yılbaşı Butik Kars Turu sona eriyor.  
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.199 Ek yatak₺ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.579 Çocuk fiyatı₺ 1.999
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.579 Ek yatak₺ 2.579 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.959 Çocuk fiyatı₺ 2.279

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul  Sabiha Gökçen - Kars gidiş dönüş uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama

:: Otelde 1 kahvaltı

:: Üçüncü gün köyde kahvaltı

:: 2 akşam yemeği

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Program dahilindeki tüm geziler

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: İkramlar

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Yılbaşı gecesi programı (Ekstra 3 taksitli 380 TL / havale ile 360 TL)

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Kişisel harcamalar   

HATIRLATMA
Rehber grubu Kars Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check  in işlemi için Anadolu Jet kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

 

YURTİÇİ UÇUŞLARDA VE TREN YOLCULUKLARINDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

 

 

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive