Villa Kaktüs
  • Tunus Fas Turu
  • Tunus Fas Turu
  • Tunus Fas Turu
  • Tunus Fas Turu
  • Tunus Fas Turu

Tunus Fas Turu

5 GECE 6 GÜN (10-15 Eylül / 8-13 Ekim 2019)

Bölge Uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış programla, tecrübeli rehber eşliğinde Vizesiz Tunus Fas Turu

€ 969’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Tunus Fas Turu

1.Gün : İstanbul – Tunus (Gammarth) 
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 06.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 661 sefer sayılı uçağı ile saat 08.25’de Tunus’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.25’te varışımızı takiben özel aracımız ile şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Fransızlar döneminden kalan kentin modern yüzünü ortaya koyan geniş bir cadde olan Habib Bourguiba Bulvarı, caddenin bitiminde ise Medina, Port de France (Fransız Kapısı), Milli Kütüphane (dışarıdan), Medina’dan güneye doğru devam ederken Kitapçılar Çarşısı ve Dar Ben Abdallah Müzesi (dışarıdan), 1883 yılında Fransızlarca yıkılan kent kalesinden ismini alan Kasbah Meydanı, Kasbah Camii, M’sed El-Kobba Camisi, Hamouda Pasha Camisi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde hem gece hayatıyla hem de sahil kesimi ile keyifli Gammarth’a transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Tunus (Gammarth) 
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi turuna başlıyoruz. 3 bin yıllık bu tarihi kent UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Antik Roma döneminden kalma tiyatro ve villalara ait kalıntıları göreceğimiz Birsa tepesi, MS 2. yüzyıldan günümüze ulaşan Antonin Hamamları, ilk çocukları tanrılarına kurban ettikleri Tophet Tapınağı, 13’ncü Haçlı Seferleri sırasında, burada ölen, Fransa kralı Louis için inşa edilmiş olan St Louis Katedrali (dışarıdan), Paleo Hıristiyan Müzesi, Kartaca Limanı (Punic Port) görülecek yerler arasındadır. Ardından, Kartaca yakınlarında, Tunus denince akla gelen mavi-beyaz renklerdeki yapıların bulunduğu ve 13. yüzyılda Sufi Aziz Sidi Bou Said’in yaşadığı Sidi Bou Said kasabasını geziyoruz. Muhteşem mozaiklere ev sahipliği yapan Bardo müzesini gezdikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra Kartaca, Sidi Bou Said ve Bardo Müzesi Turu: 45 €

3.Gün : Tunus – Kazablanka – Marakeş 
Kahvaltının ardından havalimanına transfer ve yerel havayolu ile Kazablanka’ya uçuş. Panaromik olarak yapacağımız turumuzda 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgâhları ve birbirinden güzel evleri ile Habous güzel bir başlangıç oluyor. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisine (dışarıdan) hareket ediyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından inşa edilen, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camiyi dışarıdan gezdikten sonra Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip ardından özel aracımız ile Fas’ın ilk Başkenti olan kırmızı şehir Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
4.Gün : Marakeş
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Atlas Dağları turuna katılabilirler. Bu turumuz 4x4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları'nı keşfedeceğimiz eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek, derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim Köyü, Tifruin ve Taddart Köyleri'nde molalar vererek Marakeş’e dönüyoruz. İmparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi, iki bölmeden oluşan 19. yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkânları ve tezgâhları ile safran kokulu Medina’yı keşfedip, Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu” Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünyanın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Marakeş’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin akşam etkinliği olarak düzenleyeceği Chez Ali Show’a katılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Binbir Gece Masalları'nı andıran bu showda müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.
Ekstra Atlas Dağları Turu   60 €
Akşam Etkinliği : Yemekli Chez Ali Show   70 €

5.Gün : Marakeş 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirler. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Gezi esnasında öğle yemeğimizi alacağız. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Ekstra Öğle Yemekli Essaouira şehir turu: 75 €

6.Gün : Marakeş  – İstanbul 
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 15:25’te Türk Hava Yolları’nın TK 620 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz.
 
****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

OTELLER

Hotel El Mouradi Gammarth vb.
5* Standart Oda, Oda Kahvaltı

Hotel Atlas Asni Marakesh vb.
4* Standart Oda, Yarım Pansiyon
 
EKSTRA TUR PAKETİ SEÇENEĞİ-1
Toplu Alımda 180 € yerine 170 €
Atlas Dağları € 60,00
Essaouira (Öğle yemekli) € 75,00
Kartaca, Sidi Bou Said Bardo Müzesi € 45,00
 
EKSTRA TUR PAKETİ SEÇENEĞİ-2
Toplu Alımda 250 € yerine 235 €
Atlas Dağları € 60,00
Akşam Etkinliği : Yemekli Chez Ali Show € 70,00
Essaouira (Öğle yemekli) € 75,00
Kartaca, Sidi Bou said Bardo Müzesi € 45,00
 
*** Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda indirim yapılmamaktadır.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 969 Ek yatak€ 969 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.229 Çocuk fiyatı€ 949
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.039 Ek yatak€ 1.039 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.289 Çocuk fiyatı€ 1.019

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul – Tunus / Marakeş – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
:: Tunus – Kazablanka uçuşu ve havalimanı vergileri
:: Belirtilen otellerde 5 gece konaklamalar
:: Sabah kahvaltıları
:: Marakeş’te 3 akşam yemeği
:: Tunus panoramik şehir turu
:: Kazablanka’da panoramik şehir turu
:: Marakeş’te panoramik şehir turu
:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
:: Turlarda Türkçe Rehberlik Hizmeti 
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
:: 3 akşam yemeği dışındaki öğle ve akşam yemekleri
:: Ekstra turlar
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive