Villa Kaktüs
  • Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu
  • Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu
  • Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu
  • Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu
  • Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu

Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu

7 GECE 9 GÜN (19-27 Ocak 2020)

Uzakdoğu turları uzmanından Vizesiz Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu. Türk Hava Yolları ile ana uçuşlar, 4 yıldızlı otellerde 8 gece konaklamalı.

$ 1.799’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Kuala Lumpur Singapur Bali Turu

Alan Buluşması : 18 Ocak 2020 Cumartesi saat 22:00

1. GÜN: İSTANBUL – KUALA LUMPUR //  19 Ocak 2020 Pazar
18 Ocak 2020 Cumartesi Saat 22.00’da İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından saat 01.45’te Türk Havayolları’na ait TK60 sefer sayılı uçak ile Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz. 10 saat 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.15’te Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Otele giriş işlemlerinizin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için akşam etkinliği olarak düzenleyeceğimiz Yemekli Malay Dans Show'u ile Gece Kuala Lumpur etkinliğine katılabilirler. Bu turumuzda Kuala Lumpur Gece Marketi, Çin Mahallesi, gezilecek yerler arasındadır. 
Akşam Etkinliği: Yemekli Malay Dans Show'u ile Gece Kuala Lumpur    60 USD

2.GÜN: KUALA LUMPUR //  20 Ocak 2020 Pazartesi
Kahvaltının ardından otelimizden hareket ile Kuala Lumpur Şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Batu Mağaraları & Ateş böceği turuna katılabilirler.
Batu Mağaraları & Ateş böceği turu: 75 USD

3.GÜN: KUALA LUMPUR - SİNGAPUR // 21 Ocak 2020 Salı
Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak özel aracımız ile yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk sonrası Singapur’a varıyoruz. Varışımız ile birlikte Singapur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından otelimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Akşam turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 
Akşam Etkinliği: Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Akşam Turu 75 USD

4.GÜN: SİNGAPUR // 22 Ocak 2020 Çarşamba
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yarım günlük Lumina Yağmur Ormanı ve Nehir Safarisi turuna katılabilirler. Gece olunca Yağmur Ormanı’nda neler olduğuna şahit olacağımız ışık ve görsel şölenle keyifli vakit geçirecek ve ardından orman sakinlerini görme fırsatı yakalayacağımız nehir safarisine çıkacağız.
Ardından dileyen misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapurluların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Daha sonra Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde. 
Lumina Yağmur Ormanı ve Nehir Safarisi : 85 USD
Sentosa adası turu : 85 USD

5.GÜN: SİNGAPUR – BALİ // 23 Ocak 2020 Perşembe
Kahvaltının ardından otelimizden check out ile birlikte Denpasar Bali uçuşumuz için özel aracımız ile Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Denpasar’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Denpasar’a varıyor ve özel aracımız ile şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Panoramik şehir turumuzun ardından otelimize ulaşıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: BALİ // 24 Ocak 2020 Cuma
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra tam günlük Bali Adası gezisine katılabilirler. Bu turumuzda adanın en güzel tapınaklarını gezeceğiz., en güzel manzaralarında fotoğraflar çekeceğiz, pirinç teraslarında dolaşacağız, muhteşem dağ ve göl manzarasına karşı öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Tropikal meyveleri tadabilecek bölgeye has Luwak kahvesi içebilecek, adaya ait hediyelik eşya alabilecek ve gün batımında Tanah Lot tapınağını görebileceğiz. Gezeceğimiz yerler arasında Tegalalang pirinç terasları (dileyenler burada sonsuzluk salıncağına binebilir) Tirta Empul (Kutsal su) tapınağı, Goa Gajah (Fil Mağrası) tapınağı, Batur dağı da bulunmaktadır. Sonrasında geceleme için otelimize geri dönüyoruz.
Bali Adası Turu öğle yemekli : 100 USD 

7.GÜN: BALİ   // 25 Ocak 2020 Cumartesi
Kahvaltının ardından adada serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ubud Turumuza katılabilirler. Ubud turu sırasında adanın en güzel bölgesini gezeceğiz. Julia Roberts’ın oynadığı “Eat, pray and love” filminin adada çekilen birçok sahnesi Ubud’da geçmiştir. 1 saatlik bir yolculuk ile Ubud’a ulaşıyoruz. İlk durağımız olan Saraswati tapınağını gezeceğiz. Tapınağın içinde bulunan starbucks’ta oturup lotus çiçeklerini seyredeceğiz. Akabinde adanın en güzel çarşısında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Yerel sanatçıların oturduğu yer olan Ubud’da çok güzel hediyelik eşyalara rastlamak mümkün. Sonra ki durağımız Maymun Tapınağıdır. Tapınağın da içinde bulunduğu parkta çevremizdeki maymunları seyrederek doğayla iç içe keyifli yürüyüşün ardından otele geri dönüyoruz. Öğleden sonra denizin ve güneşin tadını çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Ubud Turu : 50 USD

8.GÜN: BALİ – İSTANBUL   // 26 Ocak 2020 Pazar
Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte havaalanına doğru yola çıkacağız. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından TK 057 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 21.00 da İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta. 

9. GÜN: İSTANBUL // 27 Ocak 2020 Pazartesi
Yerel saat ile 05:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****
 

OTELLER

Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb.
https://www.accorhotels.com/gb/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml

Singapur: 4* Grand Pasific vb.
http://www.hotelgrandpacific.com.sg

Bali : 4* Jimbaran Bay Beach vb.
https://www.jimbaranbaybeach.com
 

EKSTRA TUR PAKETİ-1 (Opsiyonel)
Batu Mağaraları Gezisi $75,00
Bali Adası Turu-Öğle yemekli $100,00
Sentosa adası $85,00
Tur Öncesi Toplu Alımda 260 $ Yerine 240 $

EKSTRA TUR PAKETİ-2 (Opsiyonel)
Batu Mağaraları Gezisi $75,00
Akşam Etkinliği: Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Turu $75,00
Sentosa adası $85,00
Bali Adası Turu-Öğle yemekli $100,00
Ubud Turu $55,00
Tur Öncesi Toplu Alımda 390 $ Yerine 360 $
 
Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.799 Ek yatak$ 1.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.499 Çocuk fiyatı$ 1.749

:: Türk Hava Yolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Kuala Lumpur gidiş, Bali – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Kuala Lumpur  4* otelde 2 Gece, Singapur 4* otelde 2 Gece, Bali’de 4* otelde 3 Gece ​ kahvaltı dâhil konaklama
:: Kuala Lumpur, Singapur, Denpasar şehir turları
:: Programda belirtilen Uluslararası ara uçuşlar
:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
:: Türkçe Rehberlik Hizmeti 
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
:: Vize Ücreti ( 55$ )
:: Ekstra turlar
:: Tüm öğle ve akşam yemekleri
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar
:: Ek bagaj ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

 

SINGAPUR
Singapur’a seyahat edecek Türk vatandaşları, 30 güne kadarki turistik ziyaretleri için vizeden muaftır. Singapur ve diğer Güney Doğu Asya ülkeleri, pasaportlarında altı aydan daha az geçerlilik süresi bulunan kişilerin ülkeye girişine hiçbir şekilde izin vermemektedir.

 

MALEZYA
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

ENDONEZYA
Endonezya'ya seyahat edecek Türk vatandaşları, 30 güne kadarki turistik ziyaretleri için vizeden muaftır.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık
Kuala Lumpur, Sinapur ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Endonezya’da kapı vizesine tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Kuala Lumpur arası : 10 saat 45 dakika, Cakarta– İstanbul: 12 saat


Para Birimi
Singapur’un para birimi SGD Singapur Doları, Malezya’nın para birimi MYR Ringgit, Endonezya’nın ise IDR Endonezya Rupiahı dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.


Saat Dilimi
Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.


Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive