Villa Kaktüs
  • Kurban Bayramı Çin Turu
  • Kurban Bayramı Çin Turu
  • Kurban Bayramı Çin Turu
  • Kurban Bayramı Çin Turu
  • Kurban Bayramı Çin Turu

Kurban Bayramı Çin Turu

8 GECE 10 GÜN (10-19 Ağustos 2019)

2019 Kurban Bayramı Çin Turu. Eşsiz bir programla, Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile oluşturulmuş, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamalı Çin Turu. Deneyimli rehber eşliğinde, Uzmanından Çin turları. AFİŞE FİYATLARIMIZ MEVCUT UÇAK BİLETİ KONTENJANIMIZLA SINIRLIDIR.

$ 2.199’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Kurban  Bayramı Çin Turu

Buluşma : 09 Ağustos 2019 Cuma Saat : 22:00 
 
1.Gün: ISTANBUL - PEKİN //  10 Ağustos 2019 Cumartesi
09 Ağustos 2019 Cuma saat 22:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından, Türk Hava yollarına ait TK 20 sefer sayılı saat 01:20 Pekin uçuşumuz için check inve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 01:20 de hareketimiz sonrası, Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.
 
2.Gün: PEKİN // 11 Ağustos 2019 Pazar
Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Tur bitimi serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Tibet Tapınağı + Pekin Ördekli Akşam yemeği) düzenlenecektir. Cennet tapınağı: 15. yy’da geleneksel Çin mimarisine göre dairesel olarak tamamen ahşaptan yapılan ve yapımında hiç çivi kullanılmadığı söylenen tapınak 3 kattan oluşmaktadır ve her katı bir imgeyi simgelemektedir.  Hutong turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Tibet Tapınağı: diğer bir ismi Lama olan tapınağın asıl ismi Yonghe olup, Çin’deki en iyi korunmuş ve en önemli Budist tapınağı olarak geçer.  Tapınak ziyaretinin ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama Pekin otelimizde.             
Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Tibet Tapınağı + Pekin Ördekli Akşam yemeği): 100 $ (kişi başı)
 
3.Gün: PEKİN // 12 Ağustos 2019 Pazartesi
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra olarak düzenlencek Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turumuza katılabilirler. Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turu: 90 $ (kişi başı)
 
4.Gün : PEKİN - XIAN // 13 Ağustos 2019 Salı
Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize check in yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Terra Cota turuna katılabilirler. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Tang Dynasty Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Öğle yemekli Terra Cota turu:  90 USD (kişi başı)
Ekstra Akşam yemekli Tang Dynasty Show:  60 USD ( Kişi Başı )
 
5.Gün : XIAN – HANGZHOU // 14 Ağustos 2019 Çarşamba
Kahvaltının ardından Xian şehir turu düzenlenecektir. Şehir turu esnasında Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami görülecek olan yerler arasındadır. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta alıp Hangzhou’ya gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz.  Yerel havayollarının Xian – Hangzhou uçuşu ile varışımızın ardından akşam yemeği için yerel restorana transfer. Akşam yemeğinin ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yarınki Hangzhou turu için dinlenme ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.
 
6. GÜN: HANGZHOU - SUZHOU  // 15 Ağustos 2019 Perşembe Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hangzhou şehir turumuza Ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi ile başlıyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceksiniz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Suzhou’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Suzhou’ya varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde
 
7. GÜN: SUZHOU – ŞANGAY // 16 Ağustos 2019 Cuma
Kahvaltının ardından İpek cenneti olarak bilinen Suzhou’u gezeceğiz. Şehir güzel taş körüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. . Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akrobasi Show’una katılabilirler.
Ekstra Akrobasi Show: 45 USD (kişi başı)
 
8. GÜN: ŞANGAY // 17 Ağustos 2019 Cumartesi
Kahvaltının ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip ardından ünlü Nanjing Road caddesini keşfedeceğiz. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli Şangay İncileri  (Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne) turuna katılabilirler. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha  Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan,  13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.
Ekstra Akşam yemekli Şangay İncileri ( Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne Turu) turu:  100 USD (kişi başı)
 
9. GÜN: ŞANGAY -  ISTANBUL // 18 Ağustos 2019 Pazar Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu edene misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu’na katılabilirler. Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’’da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve check in işlemleri sonrası İstanbul için hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.  
Ekstra Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu: 95 USD (kişi başı)
 
10. GÜN: İSTANBUL // 19 Ağustos 2019 Pazartesi
Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.
 
****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir****
 
OTELLER
Beijing Great Wall Hotel 5* vb.
Xian Wyndham Xinxing Hotel 5* vb
Hangzhou Holiday Inn Gongshu 4* vb.
Suzhou Holiday Inn Taihu Lake 4* vb.
Shanghai Ambassador Hotel 4* vb.
 
 

Not:  Kurban Bayramı Çin turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.  Kurban Bayramı Çin turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış  Ramazan Bayramı Çin turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kurban Bayramı Çin turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.199 Ek yatak$ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.599 Çocuk fiyatı$ 2.149
Ödeme seçenekleri

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Şangay - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Yerel havayolları ile Xi’an – Hangzhou tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

Pekin – Xi’an arası ekonomi sınıfı tren bileti

Havalimanı vergileri

Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama

Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama

Hangzhou  4* Otelde 1 gece konaklama

Suzhou 4* Otelde 1 Gece konaklama

Şangay’da 4* Otelde 2 gece konaklama

Sabah Kahvaltıları

Pekin’de 1 gece, Hangzhou da 1 gece, Suzhou’da 1’er  gece olmak üzere toplamda 3 akşam yemeği,

Xian’da, Hangzhou’da ve Suzhou’da 1’er  öğle yemeği olmak üzere toplamda 3 adet öğle yemeği,

Pekin panoramik şehir turu (Tiananmen meydanı, Yasak şehir)

Xian, Hangzhou, Suzhou panoramik şehir turu

Şangay şehir turu (Bund bölgesi, Nanjing road, dışarıdan Oriental Pearl TV binası ve Fransız bölgesi)

Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

Tüm şehirler arası transferler

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Yurtdışı çıkış fonu  

Vize Ücreti (İstanbul için kişi başı 140 USD, İzmir ve Ankara’dan başvuru için ise kişi başı 160 USD)

Ekstra turlar

Seyahat Sigortası

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalar

Fazla bagaj ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
Tüm (yeşil pasaport da dahil Çin turları için münferit vize verilmemektedir. Turistik vize başvuruları minimum 5 kişi ve orijinal davet yazıyla grup olarak yapılacaktır. Tur operatörü olarak orijinal davetiye tarafımıza gelecektir ve bu yüzden Çin vizesi başvuruları  tarafımızca yapılacaktır.  Başvuru sürecinde tur tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan çipli pasaportların acentemizden temin edeceğiniz formlar ve evrak listesi ile size bildirilen son başvuru gününe kadar tarafımıza iletilmesi gerekecektir.  Acentemizin tüm vize sürecinde elçilikle yolcu arasında sadece aracı konumunda olup,  her hangi bir neden ile vizenin onaylanmaması, yetişmemesi, vizenin çıkmaması durumunda sorumluluğu bulunmamaktadır) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

İstanbul'dan başvurular için kişi başı ücret 200 USD
Ankara ve İzmir'den başvurular için kişi başı ücret 220 USD

TURUN ARTILARI


* Günümüz şehirlerinin en büyük şehir meydanı, tanıklık ettiği protestolarla adını tarihin tozlu sayfalarına yazdıran, Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, ‘Ulusun Kapısı’ Tiananmen Meydanı.
* Pekin’in ortasında ayrı bir şehir gibi uzanan, yüzyıllar boyunca Çing hanedanlığının sarayı olmasıyla şehri hakimiyeti altına alan Forbidden City
* Tepelerin üzerinde sonsuzluğun daha da sonsuz olduğu, hep duyduğunuz gördüğünüz ama keşfetmenizi bekleyen, yeşillikler arasında kollarınızı açıp yürürken yüzünüze vuran hafif esintiyi hissetmeden asla keşfetmiş gibi hissetmeyeceğiniz, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri Çin Seddi.
* Modern ve yerel tatların birleşmesinin oluşturduğu kontrastla Uzakdoğunun Paris’i olarak da bilinen Shangai’da; çimenlere ve çiçeklere dalında beklemekten çok daha fazla anlam yükleyen meşhur Çin Bahçeleri'nin en güzel örneği Yu Garden, Xintiandi Bölgesi ve Fransız İmtiyaz Bölgesi.
 


ÇİN  İLE İLGİLİ BİLGİLER

 

Para Birimi
Çin’in para birimi Yuan’dır. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD = 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = 8 Yuan
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.
 
Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
Yemek Kültürü
Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler ‚dumpling‛, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.
 
Elektrik
Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.
 
Alışveriş
Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive