Villa Kaktüs
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu

Kolombiya Peru Turu

7 GECE 8 GÜN (Bu turumuz şu an yapılmamaktadır)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 7 gece 8 gün vizesiz Kolombiya Peru Turu. Dört yıldızlı otellerde konaklama, tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile tüm turlar tura dahil! Bogota (2) – Lima(2) - Kutsal Vadi(1)- Cuzco(2)

€ 3.990’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kolombiya Peru Turu
 
0.GÜN: İSTANBUL – BOGOTA  // Perşembe
Turumuz perşembe günü saat 23.00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.
 
1.GÜN: İSTANBUL – BOGOTA  // Cuma
Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının TK-175 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.10’da Kolombiya Peru Turu için Kolombiya’nın başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Bogota’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.00’de varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında hem Kolombiya’nın en ünlü ressamı  Fernando Botero’nun hem de uluslararası bir çok  ressamların eserlerini göreceğimiz Botero Müzesi,  Dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın Müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz bölgenin ilk yerleşim alanı olan  La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Öğle yemeği sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bogota otelimizde.
 
2.GÜN: BOGOTA – LİMA  //  Cumartesi
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi box olarak alıyoruz. Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası yerel restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası otele transfer. Konaklama Lima otelimizde.
 
3. GÜN: LİMA - CUZCO - PISAC - OLLANTAYTAMBO - KUTSAL VADİ //  Pazar
Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Gezinin ardından Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve Konaklama Kutsal Vadi otelimizde.
 
4. GÜN: KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU – CUZCO // Pazartesi
Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da serbest zamana kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içerisinde olan Picchu Santuary Lodge’da alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
5. GÜN: CUZCO // Salı
Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
6. GÜN: CUZCO – LİMA // Çarşamba
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Lima’ya uçuyoruz. Varışta UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı, Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinin ardından 1874 yılında İspanyol yerleşimciler tarafında kurulan, Miraflores bölümünde Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Barranco bölgesine gidiyoruz. “ Yel Şehri” olarak da bilinen bölgede  20. yüzyıl başlarında ünlü Perulu yazarlar ve sanatçılar yaşamıştır.  1876 yılında yapılmış, depremlerden ve Pasifik Savaşından zarar görmemiş Ahlar Köprüsünü (Puente de Los Suspiros) görüyoruz. Genç aşıkların dilek tuttukları bu köprüyü gördükten sonra ünlü heykel tıraş Victor Delfin’nin  “ El Beso” yani “Öpücük” heykelini görüyor ve otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  
 
7. GÜN: LİMA – BOGOTA  // Perşembe 
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’dan Bogota’ya uçuyoruz. Varışta Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan,  tarihi 250 milyon yıl öncesine dayanan , geçim kaynağı  Zipaquira köyünde ki  madencilere adanmış , toplam 8.000 kişinin ibadet etme kapasitesine sahip  Tuz Katedralini ziyaret ediyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi Katedral tuz madeninin içerisine  Katolik maden işçileri tarafından oyularak yapılmıştır . İçeride ki her obje tuzdandır ve 180 metre derinliği bulunmaktadır vardır. Tur sonrası  serbest zaman ve Akşam yemeği. Konaklama otelimizde
 
8. GÜN: BOGOTA – ISTANBUL // Cuma
Erken Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK175 sayılı tarifeli seferi ile 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.25+1 Atatürk Havalimanına varış ve Kolombiya Peru programının sonu
 
Not:Kolombiya Peru Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Kolombiya Peru Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Kolombiya Peru Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 3.990 Ek yatak€ 3.990 Single konaklamalı tur ücreti€ 4.540 Çocuk fiyatı€ 3.920

Türk Havayolları  ile İstanbul -  Bogota  – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

Bogota-Lima-Cuzco-Lima-Bogota  arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

Programda belirtilen tüm transferler

Bogota’da  2 gece 4*  otelde kahvaltı dahil  konaklama

Lima’da 2  gece 4*  otelde kahvaltı dahil  konaklama

Kutsal Vadi’de 1 gece 4*  otelde kahvaltı dahil  konaklama

Cuzco’da 2 gece 4*  otelde kahvaltı dahil  konaklama

Programda belirtilen tüm şehir turları

Tüm öğle ve Akşam yemekleri

Botero Müzesi, Altın Müzesi, Larco Herrera Müzesi girişleri

Ollantaytambo Kalesi, Güneş Tapınağı, Sacsayhuaman Kalesi, Tambomachay Kalıntıları, Kızıl Kale gezileri 

Machu Pıcchu Turu ( Tren ile )

Barranco gezisi

Tuz Katedrali girişi

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

•       Zorunlu seyahat sigortası

 

Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yemeklerde alınacak içecekler

Kişisel harcamalar

Bahşişler  

 

Kolombiya ve Peru Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

7 GECE DÖRT YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.


Bogota: Hotel NH Collection WTC Royal Hotel 4* vb.

http://www.nh-collection.com/hotel/nh-collection-bogota-wtc-royal

 

Lima : Hotel Dazzler Lima 4* vb.

https://www.dazzlerhoteles.com/es/hoteles/peru/hoteles-en-lima/dazzler-lima/

 

Kutsal Vadi: Hotel Casa Andina Private Collection 4* vb.

http://www.casa-andina.com/en/destinations/valle-sagrado/hotel-cusco-valle-sagrado_casa-andina-private-collection/

 

Cusco: Hotel Novotel Cusco 4* vb

http://www.novotel.com/gb/hotel-3254-novotel-cusco/index.shtml
 UÇUŞLAR

GİDİŞ 

İstanbul Atatürk >  Bogota 01:10 - 08:00

 

 

DÖNÜŞ 

Bogota > İstanbul 14:35 - 07:00 (ertesi gün)

 

 

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.

 

Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.

 

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive