Villa Kaktüs
  • Kenya Safari Turu
  • Kenya Safari Turu
  • Kenya Safari Turu
  • Kenya Safari Turu
  • Kenya Safari Turu

Kenya Safari Turu

5 GECE 7 GÜN (17-23 Şubat 2019)

2019 Kenya Safari Turu . Türk Hava Yolları ile. Türkçe rehberlik. Tüm safariler ve öğle yemekleri dahil!

$ 2.399’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kenya Safari Turu
 
1. Gün İstanbul – Nairobi  // 17 Şubat 2019 Pazar
Kenya Safari Turu için İstanbul Yeni Havalimanı  Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 18:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 21.35’te Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün Nairobi – Aberdare Milli Parkı  // 18 Şubat 2019 Pazartesi
Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 04:10’da. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve sabah kahvaltısını yerel restoranda alıyoruz ve sonra Aberdare Ulusal parkına hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından öğle yemeğini Aberdares Country Club’ta alıyoruz. Volkanik bir dağ olan Aberdare; gür ormanları, derin dağ geçitleri, şelaleler, açık dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla iç içedir. Akşam The Ark Lodge balkonunda vahşi hayvanları seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’ta.

3. Gün Aberdare Milli Parkı – Nakuru Gölü – Naivasha Gölü  // 19 Şubat 2019 Salı
Sabah kahvaltısının ardından  Nakuru gölüne hareket ediyoruz. Daha sonra özel araçlarımız ile keyifli bir yolculuk ile özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’ne varıyoruz. Varışı takiben safariye çıkacağız. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine  ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi lodge’ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha  Gölünde bulunan lodge’umuza geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Naivasha  gölündeki lodgumuzda.

4. Gün: Naivasha Gölü – Masai Mara  // 20 Şubat 2019 Çarşamba 
Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyor ve Masai Mara’ya doğru hareket ediyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

5. Gün: Masai Mara  //  21 Şubat 2019 Perşembe
Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Lodge’da servis edilen kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor uz ve serbest zaman. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

6. Gün: Masai Mara – Nairobi  // 22 Şubat 2019 Cuma
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Nairobi’ye varıyoruz ve ardından öğle yemeğimizi otelde alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak  görülecek yerler olup ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Akşam yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve sonrasında otelimize geçiyoruz. 

7. Gün: Nairobi – İstanbul  // 23 Şubat 2019 Cumartesi
Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 05:40’ta Türk Havayollarının  TK 608 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:30’ta. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

OTELLER
 
Ole Sereni Hotel - Nairobi
ole-sereni.com
 
The Ark Lodge.  –Aberdare
www.thearkkenya.com
 
Lake Naivasha Lodge. – Naviasha Country Club
sunafricahotels.com/lake-naivasha-country-club/
 
Mara Sopa Lodge .  – Masai Mara
sopalodges.com/masai-mara-sopa-lodge/overview
 
Not: Kenya Safari Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Kenya Safari Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kenya Safari Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.399 Ek yatak$ 2.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.925 Çocuk fiyatı$ 2.349
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Aberdare Milli Parkta 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama
:: Naivasha Gölü’nde 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama
:: Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama
:: Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
:: İlk gün otelde bulunan yerel restoranda sabah kahvaltısı
:: Son gün Nairobi’de yerel restoranda öğle yemeği
:: Son gün dünyaca ünlü Carnivore Restoranında akşam yemeği
:: Programda belirtilen tüm öğle yemekleri
:: Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
:: Özel  4x4 Land Cruiser safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler
:: Nairobi panoramik şehir turu
:: Ulusal Parklara giriş ücretleri
:: Türkçe rehberlik hizmetleri
:: Zorunlu seyahat sigortası
 

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)  
:: Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)  
:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Yurtdışı çıkış harcı

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

TURUN ARTILARI

Nakuru Gölü Ulusal Parkı’nda pembe flamingolar başta olmak üzere birçok kuş türünü tanıyacak bunun yanında muhteşem doğa ile başbaşa kalacağız. 

Masai Mara Ulusal Parkı’nda “Beş Büyük” diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve buffaloları görme imkanı yakalayacağız. 

Aberdare Milli parkında safarimiz esnasında leopar, savan fili, antiloplar,bufalolar, zeytin babunları görme fırsatımız olacak.

Her safarimizde ayrı ayrı unutulmayacak kareler yakalama şansımız olacak ve hafızalarımızdan silinmeyecek doğal güzellikler göreceğiz.
 


SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive