Kenya Safari Turu

4 GECE 6 GÜN (26 Haziran-1 Temmuz / 17-22 Temmuz / 21-26 Ağustos /25-30 Eylül / 13-18 Kasım 2023)

2023 Kenya Safari Turu . Türk Hava Yolları ile. Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri dahil! Dünyaca ünlü Carnivore restaurant’da öğle yemeği

$ 2.499’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kenya Safari Turu
 
TUR HAKKINDA
Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. 
Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri dahil!
Dünyaca ünlü Carnivore restaurant’da öğle yemeği
 
KENYA SAFARİ TURU PROGRAMI
 
1. Gün İstanbul - Nairobi
Kenya Safari Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait sefer ile 20:55'te Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
Uçuş No: TK607 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 20:55 - Varış: Nairobi - Saat: 03:30
 
2. Gün Nairobi - Nakuru 
Nairobi’ye varışımız yerel saat ile sabahın ilk saatleri olacak. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve kahvaltımızı almak üzere Nairobi şehir merkezine hareket ediyoruz. Kahvaltı ile birlikte kısa bir dinlenmenin ardından Nakuru Gölü Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Naivasha Gölüne uğruyoruz. Öğle yemeğinin ardından yolumuza devam ediyor ve Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Varışta safarimizi gerçekleştiriyoruz. Nakuru Gölü’nde içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine rastlayabiliriz. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu ulusal parkta da birçok hayvanı gözlemleme imkânı bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
 
3. Gün Nakuru - Masai Mara 
Sabah kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyoruz. Nakuru’da yapacağımız safarinin ardından Masai Mara’ya yola çıkıyoruz. Masai Mara’daki lodgumuza varışımızla birlikte öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın lodgumuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
 
4. Gün Masai Mara 
Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde alınan kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Turumuz esnasında Masai köyünü ziyaret ederek Masai halkının yaşamına tanıklık ediyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
 
5. Gün Masai Mara - Nairobi 
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Nairobi’ye varışımızın ardından öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında; belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak görülecek yerler olup, ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Tur bitimi otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
6. Gün Nairobi - İstanbul
Erken saatte otelden ayrılıp havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 11:30'da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere…
Uçuş No: TK183 (Türk Havayolları) - Kalkış: Nairobi - Saat: 05:00 - Varış: Istanbul - Saat: 11:30
 
KENYA SAFARİ TURU OTELLER
NAKURU Lake Nakuru Lodge vb.
MASAİ MARA Mara Sopa Lodge vb.
NAİROBİ 4**** Tamarind Tree Hotel vb.
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Safari araçları
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Not: Kenya Safari Turu programımızda, dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile cazip oranlarda farkla taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyalarını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Kenya Safari Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kenya Safari Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.499 Ek yatak$ 2.499 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.879 Çocuk fiyatı$ 2.449
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.799 Ek yatak$ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.179 Çocuk fiyatı$ 2.749
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.799 Ek yatak$ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.179 Çocuk fiyatı$ 2.749
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.799 Ek yatak$ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.179 Çocuk fiyatı$ 2.749
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.799 Ek yatak$ 2.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.179 Çocuk fiyatı$ 2.749

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Nairobi– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Nakuru’da 1 gece özel lodgelarda konaklama

:: Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda konaklama

:: Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

:: Dünyaca ünlü Carnivore restaurant’da öğle yemeği

:: Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

:: Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

:: Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler

:: Nairobi panoramik şehir turu

:: Ulusal Parklara giriş ücretleri

:: Türkçe rehberlik hizmetleri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası 

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

:: Vize ücreti - Kenya (50 USD karşılığında havalimanı varışta alınıyor)

:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Covid-19 Sigortası

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler.

 

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

SAF

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive