• Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu
  • Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu
  • Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu
  • Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu
  • Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu

Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu

2 GECE 3 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

Butik turlar uzmanından 19 yıllık deneyimle Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu. Kurtalan Ekspresi treni ile gidiş / Uçakla dönüş. Örtülü kuşetli yada yataklı kompartımanda yolculuk. Trende mantı keyfi, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 1.699’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE BUTİK MARDİN TURU
(Kurtalan Ekspresi ile gidiş / Uçakla dönüş)
(Örtülü Kuşetli / Yataklı Kompartıman)
 
BU TURDA NELER VAR?
MUHTEŞEM ANADOLU MANZARALARI EŞLİĞİNDE TREN YOLCULUĞU
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİNDE YATAKLI YOLCULUK
TRENDE MANTI KEYFİ
BATMAN'A VARIŞTA YÖRESEL KAHVALTI
MARDİN VE ÇEVRESİNDE, UZMAN REHBER EŞLİĞİNDE KEYİFLİ GEZİLER
EN FAZLA 25 KİŞİLİK TUR, AZ KİŞİYLE GEZME AYRICALIĞI
 
TUR PROGRAMI
1. GÜN / İSTANBUL - ANKARA - KURTALAN EKSPRESİ YOLCULUĞU
Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu için Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahati. Aşağıdaki üç duraktan birinden trene binebilirsiniz.
(Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme-Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir, Bu biletle Bostancı ve Pendik'ten de binebilirsiniz)
Söğütlüçeşme Gar'dan 06:00'da hareket
Bostancı Gar'dan 06:09'da hareket
Pendik Gar'dan 06:20'de hareket
Yolculuk yaklaşık 4 saat 40 dk sürüyor ve 10:40 civarlarında Ankara Yeni Gar'a varılıyor. Yeni Gardan Eski Gara geçerek tur yetkilimiz ile buluşma ardından TCDD Güney Kurtalan Ekspresi vagonlarımızdaki kompartımanlarımıza misafirlerimizi yerleştiriyoruz. 10:55 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyor. Akşam yemeği trende (ekstra) ama Deepnature organize etse de Kayseri'de trene mantı gelse hiç fena olmaz dimi? Mantılarımız meşhur Kaşık-la Restorandan. 
Konaklama trende (örtülü kuşetli yada yataklı kompartıman)
not: İstanbul'dan gelecek misafirlerimiz, hızlı trenin rötarlı gelmesi ve Güney Kurtalan Ekspresinin kalkışına yetişememesi halinde Güney Kurtalan Ekspresinin ileriki bir durağına özel araçla yetiştirilecektir)
 
2. GÜN / BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT
Sabah 09:30 civarlarında Batman'a varıyoruz. Tur rehberimiz misafirlerimizi Batman Garı'nda karşılıyor. İlk olarak misafirlerimizi yöresel kahvaltıya götürüyoruz. Köy ürünleri ağırlıklı doyurucu bir kahvaltı bizi bekliyor. Ardından aracımıza yerleşerek 45 km. mesafedeki Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e vardığımızda Ilısu Barajı Gölü altında kalacak bu etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için tadını çıkartıyoruz. Hasankeyf'i gezip rehberimizden bilgi aldıktan sonra Midyat'a doğru yola devam ediyoruz. Midyat'a varışta ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)
Ardından Midyat'ı geziyoruz. Midyat gezimiz yakın zamanda birçok dizi çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket. Otele yerleşme ve otelde set menü akşam yemeği.
Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL
 
3. GÜN /  MARDİN - DEYR-ÜL ZEFERAN MANASTIRI - DARA
Kahvaltı sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. Gün içerisinde Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz.. Lezzetli Mardin yemeklerinden tadabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün sonunda bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında programımızı tamamlayarak Diyarbakır Havaalanına hareket ediyoruz (90 km)
Pegasus Havayolları 21:05 kalkışlı Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen seferi İstanbul'a dönüş. 23:00 İstanbul'a varış ve Güney Kurtalan Ekspresi ile Butik Mardin Turu sona eriyor.  
(Ankara'ya dönecek misafirlerimiz Anadolu Jet Diyarbakır -Ankara uçuşu ile dönebilirler. 21:45 kalkış / 23:15 varış)
 
ÖNEMLİ HATIRLATMA: Güney Kurtalan Ekspresinde kontenjanlarımız sınırlıdır, erken rezervasyon öneririz. Müsaitlikler anlıktır.
İki kişilik yataklı kompartımanda yolculuk etmek istiyorsanız anlık müsaitlik durumunu sorunuz.
 
LÜTFEN GÜNEY KURTALAN EKSPRESİNDE 24 SAAT PULMAN (KOLTUKTA) YOLCULUK YAPILAN 40-50 KİŞİLİK TURLARLA FİYATI KARŞILAŞTIRMAYINIZ. O TURLARA KATILAN VE DÜZENLEYEN MESLEKDAŞLARIMIZA SAYGI DUYUYORUZ ANCAK TRENDE KOLTUKTA YOLCULUK YAPTIRMIYORUZ VE AZ KİŞİYLE BUTİK TUR AYRICALIĞI SUNUYORUZ.
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.
 
COVİD-19 SALGINI SÜRESİNCE DEĞİŞİKLİK HAKKI 
Erken rezervasyon indirimli olarak rezervasyon yaptırıp, tur tarihinde covid-19 salgını sürerse ne olacak diye endişelenmeyin. Covid-19 salgınının sürmesi halinde tur hareketinden 21 gün öncesine kadar tarafımıza yazılı talepte bulunmanız kaydıyla tur hakkınızı ve ödemenizi 2022 sonuna kadar saklı tutma (tarih değişikliği) hakkınız vardır. 
Not: Tur hareketine 21 günden az zaman kala yapılacak değişikliklerde sözleşme şartları uyarınca ilgili turların değişiklik şartları geçerlidir.
Not: Tur rezervasyonunun tamamen iptali ve ödeme iadesi taleplerinde paket tur sözleşme şartlarında belirtilen iade koşulları geçerlidir.
Not: Uçak bileti dahil paketli tur satın aldıysanız bilet iptal / değişiklik taleplerinizde ilgili havayolu şirketlerinin iade / değişiklik koşulları geçerlidir.
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.699 Ek yatak₺ 1.699 Single konaklamalı tur ücreti₺ 1.859 Çocuk fiyatı₺ 1.499
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.959 Ek yatak₺ 1.959 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.599 Çocuk fiyatı₺ 1.759

:: Güney Kurtalan Ekspresi Ankara-Batman bileti 
:: İstanbul (Söğütlüçeşme) - Ankara Yeni Gar Yüksek Hızlı Tren bileti
:: Pegasus Hava Yolları Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Mardin'de 1 gece Ramada Plaza by Wyndham Hotel'de konaklama
:: Konaklanan otelde 1 sabah kahvaltısı
:: Konaklanan otelde 1 akşam yemeği
:: Batman'da Yöresel Kahvaltı
:: Trene mantı servisi
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Mardin Hasankeyf programında profesyonel rehberlik hizmeti
:: Program dahilindeki Hasankeyf, Midyat, Mardin, Dara gezileri
:: Mardin bölgesindeki ulaşımlar

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

Not: Güney Kurtalan Ekspresinde biletlerimiz dört kişilik örtülü kuşetli kompartımanlar içindir. Örtülü kuşetlerde açılır kapanır yatak mevcuttur. İki kişilik yataklı kompartımanda yolculuk etmek istiyorsanız anlık müsaitlik durumunu sorunuz.

 

Not: İstanbul-Ankara trenini kullanmak istemeyen misafirlerimize, bu taleplerini kayıt aşamasında bildirdikleri takdirde 85 TL indirim yapılır.

:: Öğle yemekleri
:: Trende mantı ikramı dışındaki yemekler
:: Akşam yemeğindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Güney Kurtalan Ekspresi Güzergahı
Kurtalan Ekspresi hattı Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kurtalan arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 4 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Kırıkkale-Kayseri -Şarkışla - Sivas - Malatya - Ergani - Diyarbakır - Bismil - Batman - Kurtalan güzergahını izliyor.
 
Güney Kurtalan Ekspresi Yemek
Kurtalan Ekspresi’nde bir vagonda çay, kahve, hafif aperatif yiyecek (köfte, tavuk şiş, tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.
Yanınıza yiyecek içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.
 
Güney Kurtalan Ekspresi Konaklama
Kurtalan Ekspresi’nde 3 tip vagon var.
1)Pulman yani koltuklu.
2)Örtülü kuşetli yani bir kompartımanda karşılıklı 4 yatak (iki ranza şeklinde) (yataklar açılır, kapanır şekilde, kapanınca karşılıklı ikişer kişilik koltuk oluyor)
3)Yataklı yani iki kişilik kompartıman. (bir tarafta ranza şeklinde yatak var) (yataklar açılır, kapanır şekilde, kapanınca bir yönde iki kişilik koltuk oluyor)

Biz bu turumuzda misafirlerimizi örtülü kuşetli 4 kişilik yataklı kompartımanda ağırlıyoruz. Dört kişilik örtülü kuşetliyi garanti edebiliyoruz ama iki kişilik yataklı kompartımanı müsaitliğe bağlı olarak sunabiliyoruz. Kompartımanlarda size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 kişilik. Örtülü Kuşetli 4 kişilik. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler, örtülü kuşet kitlenemiyor. Yataklı kompartımanda karşılıklı ikişer koltuk yerine bir tarafta iki kişilik koltuk (açılınca ranza yatak) diğer tarafta ise masa, lavabo ve küçük bir buzdolabı var.

 

Güney Kurtalan Ekspresi Tuvalet
Kurtalan Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve görevliler tarafından aralıklarla temizleniyor.


Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 105 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Merhabalar, Mardin Urfa gezisinden çok memnun kaldık. Rehberimiz Burçak beyden bilgisi, düzgün davranışları ve çözümsel yaklaşımları ile çok memnun kaldığımızı belirtirken teşekkürlerimizi sunarım. Sevgiler
Serap

Rehberimiz Burçak beyin bizi güler yüzüyle karşıladığı ilk dakikadan itibaren bilgi dolu, keyifli ve unutamayacağımız 3 gün geçirdik. Başta rehberimiz olmak üzere Deep Nature ailesine özverili, ilgili ve başarılı hizmet sundukları için çok teşekkür ederiz.
Seval&Mine

Memnun kaldık. Rehber Burçak bey çok donanımlı ve ilgili bir rehberdi, kendisinden de çok memnun kaldık.
Akif

Uğradığımız şehirler ve uğraklardaki tercihler bize göre oldukça doğru yapılmıştı. Rehberimiz çok donanımlı ve aktarma konusunda oldukça deneyimliydi. Aynı rehberin eşlik ettiği turlarınıza katılmaktan memnuniyet duyarız.
Hacer&Erdem&Mahi Su

Gidilen mekanlar güzeldi. Rehber Burçak bey hem gezi sırasındaki anlatımları hem de grubu aktive etmesi gibi konularda oldukça keyifli ve eğlenceli bir tur oldu.
Serap

Tur rehberimiz burçak beyi çözüm odaklı ve proaktif davranışları için tebrik ediyoruz. Teşekkürlerimizle.
Gülay&Mustafa

Çok Başarılı! özellikle rehber hem bilgili hem de pozitif. Mardin otel seçimi başarısız. Penceresi olmayan, nemli bir oda da kalma çok zor.
Halime&Mustafa

Her türlü duygu ve düşünce beş yıldız on numara!
Şükran & Nevra

***** (5 yıldız)
Hakan&Sema

Çok güzeldi. Dinlenme saatlerinde bile bizimle ilgilenildi. Mine Aktaş’a da bize bu turu önerdiği için çok teşekkür ederiz. Ayrıca Burçak Abi’ye de çok teşekkürler..
Mahi Su&Ela

Turdan çok memnun kaldım. Sizin aracılığınızla katıldığım bu turdan oldukça memnun ayrılıyorum. Rehberimiz, oldukça bilgili ve altyapısı kuvvetli çok memnun kaldık. Sizler bizi turlarınızdan haberdar ederseniz çok memnun olurum.
Leyla

Öncelikle tur baştan sona sorunsuz tamamlandı. Tur rehberi Murat bey konuya ve işine çok hakimdi. Her ne kadar sizi tanımadığımız için önceden tereddüt etsek de sonuç gayet olumlu oldu. Bu keyifli ve dolu dolu geçen 4 günlük tur için emeği geçen herkese teşekkür ederim. (Otobüs şoförü ramazan bey’den de çok memnun kaldık.)
Serpil

Tereddütle başladığımız (ilk kez olması ve turun ismini daha önce duymadığımız için) tur sorunsuz ve keyifli sonuçlandı. Tur rehberimiz Murat bey bölgeye ve konuya çok hakim, anlaşılır bir dil kullanarak bilgi aktarımını gerçekleştirdi, bu anlamda çok şanslıyız. Şoförümüz de keza çok iyiydi. Sadece çalışılan otellerin temizliği konusunda sıkıntı var. O konuda gerekli uyarıların yapılması şart.
Ünsal

Beklediğimden çok daha güzel geçti. Buralara tekrar gelmek isterim. Rehberimizden de çok memnun kaldık, hem bilgisi hem organizasyon becerisi ile hepimizin güzel vakit geçirmesini sağladı.
Banu

İlk kez katıldığım turunuzdaki hizmetlerden çok memnun kaldım. Tekrar sizlerle değişik turlara katılmayı çok isterim. Teşekkürler.
Semra

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive