Villa Kaktüs
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 3
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 3
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 3
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 3
  • Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 3

Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu 3

3 GECE 4 GÜN (26-29 Ekim 2019)

Butik turlar uzmanından 18 yıllık deneyimle kış dönemi Butik Kars Turu. 2 gece otel, 1 gece tren. Pegasus uçuşu ile uçakla gidiş. Doğu Ekspresi treni ile dönüş. Doğu'nun iki güzel şehri Erzurum ve Kars bu 25 kişilik butik turda. Köyde kahvaltı, bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. FİYATLAR UÇAK BİLETİNE GÖRE ARTMAKTADIR. YOĞUN TALEP NEDENİYLE ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 1.999’den itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu (Uçakla gidiş / Doğu Ekspresi ile dönüş)
 
1. GÜN: KARS - BOĞATEPE KÖYÜ
Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu için Pegasus Hava Yolları ile İstanbul S. Gökçen - Kars uçuşu. 09:00 kalkış, 11:05 varış.
Rehberimiz misafirlerimizi Kars Havaalanında karşılıyor.
Buluşma ardından Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Kars usulü yöresel köy kahvaltısı misafirlerimizi bekliyor. Ardından Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler.
Sonrasında Kars merkeze geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Kars sokaklarını gezip öğle yemeğinde yöresel Kars lezzetleri ile buluşma imkanı yakalıyoruz.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Konaklama: Gezi programı sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
2. GÜN: ANİ HARABELERİ  / ÇILDIR GÖLÜ
Sabah otelde kahvaltı ardından yola çıkıyoruz. 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Ani gezisi sonrası ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz.
Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve göl kıyısında gezinebilirsiniz.
(Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 ocak-30 mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız.
Konaklama: Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN : DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU
Sabah Gar'a transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Rehberimiz sizi kompartımanlarınıza yerleştirdikten sonra Gar'da uğurluyor. Doğu Ekspresinde yataklı vagon ile yolculuk... Eşsiz doğa manzaralarıyla Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 24 saat sürecek yolculuk misafirlerimize muazzam bir tecrübe yaşatıyor.
 
4. GÜN: ANKARA / İSTANBUL
Sabah Ankara'ya varış. İstanbul'a devam edecek misafirlerimiz için yüksek hızlı tren ile 13:50'de hareket ve 18:15'te İstanbul Söğütlüçeşme Garı'na varış ve turun sonu.(Dilerseniz İstanbul'da Pendik ve Bostancı duraklarında inebilirsiniz)
 
Bilgilendirme: Doğu Ekspresi zaman zaman Ankara'ya 2-3 saat rötarlı gelmektedir. 12:05 kalkışlı Ankara-İstanbul trenine yetişilmesi riskli olduğundan 13:50 İstanbul trenine bilet alınmıştır. Erken gelmeniz ve 12:05 trenine yetişmeniz halinde , 12:05 treninde yer var ise gardaki bilet gişesinden biletinizi 12:05 trenine ücret farkı olmaksızın değiştirtme imkanınız mevcuttur. Bu konuda insiyatif TCDD dedir.
 
(Ankara'dan İstanbul'a devam etmeyecek misafirlerimize, rezervasyon aşamasında belirtmeleri halinde 70 TL Yüksek Hızlı Tren ücreti ödemeden düşülür)
 
UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.
 
ÖNEMLİ HATIRLATMA: Doğu Ekspresi yataklı vagon rezervasyonu için tur hareketinden 30 gün öncesine kadar rezervasyonunun tamamlanmış olması gerekmektedir.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 1.999 Ek yatak₺ 1.999 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.299 Çocuk fiyatı₺ 1.799
Ödeme seçenekleri

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul S.Gökçen - Kars uçak bileti
:: Doğu Ekspresi Kars - Ankara yataklı vagon bileti
:: Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) Yüksek Hızlı Tren bileti
:: 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de konaklama
:: Otelde 1 kahvaltı
:: 1 köy kahvaltısı
:: 2 akşam yemeği
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: İkramlar

 

not: Single misafirlerin sadece otel konaklamaları tek kişilik oda olacaktır. Doğu Ekspresinde paylaşımlı vagonda ulaşım sağlanmaktadır.

 

not 2: Kars-Ankara tren ulaşımımız Turistik Doğu Ekspresi değil Doğu Ekspresi ile sağlanacaktır. Yani tren Kars'tan sabah hareket ettiğinden Doğu coğrafyasını gündüz saatlerinde görebileceksiniz. Doğu Ekspresinde yataklı vagon rezervasyonları tur hareketinden 30 gün öncesine kadar yapılmak kaydıyla mümkün olabilmektedir.

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Trendeki yemekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Kişisel harcamalar  


Doğu Ekspresi Güzergahı
Doğu Ekspresi Türkiye’deki en uzun demir yolu hatlarından biri. Ankara-Kars arasındaki seyahatini 24 saatte tamamlayan ekspres, haftanın 7 günü, iki şehirden karşılıklı seferlerle hareket ediyor. Ankara Tren Garı – Elmadağ – Kırıkkale – Kayseri Tren Garı – Şarkışla – Sivas Tren Garı – Yenikangal – Divriği – Kemah – Erzincan Tren Garı – Karasu – Ilıca – Palandöken – Erzurum Tren Garı – Hasankale – Horasan – Sarıkamış – Kars Tren Garı güzergahını izliyor.
 
Doğu Ekspresi Yemek
Doğu Ekspresi’nde bir vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) ve alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.
Yanınıza yiyecek içecek almanızı öneririz. Ayrıca kağıt havlu / ıslak mendil bulundurmanızı da öneririz.
 
Doğu Ekspresi Yatak ve Tuvalet
Doğu Ekspresi’nde size verilen temiz nevresimleri, ranza haline gelen yataklara seriyorsunuz. Yataklı ile Örtülü Kuşetli vagonun büyüklükleri aynı olsa da Yataklı Vagon 2 kişilik. Ayrıca 4 kişilik kuşetli vagonlar var. Yataklı vagonda ve örtülü kuşetlerde bir adet priz bulunuyor (üçlü priz bulundurmakta fayda var). Yataklı vagon kapısı içerden kitlenebilirler, örtülü kuşet kitlenemiyor. Doğu Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve sürekli temizleniyor.

Yataklı ile örtülü kuşetlinin büyüklükleri aynı ama yataklı kompartıman 2 kişinin konforu için tasarlanmış. Aynı büyüklükteki alanda karşılıklı ikişer koltuk yerine tek tarafta iki koltuk, masa, sıcak suyu olan bir lavabo ve küçük bir buzdolabı var. Bu sebeple tabi ki daha ferah ve konforlu.

 

Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama aperatif ve sınırlı servis olduğundan yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yataklı vagonlarda priz var ama yetersiz kalma ihtimalina karşı yanınıza üçlü priz alabilirsiniz.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.
* Tren bazen köy yakınlarından geçiyor ve köylü çocuklar treni takip ediyor. Onları sevindirmek için çikolata, bisküvi alabilirsiniz.
* Doğu ekspresi ile Kars'tan Erzurum'a yaklaşırken sipariş vererek trende cağ kebabı keyfi yapabilirsiniz. Kebapçılar gara getiriyorlar siparişlerinizi.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 34 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Bilgi açısından doyurucu , zamanlama açısından dakik , servis açısından kaliteli son derece başarılı bir turdu. Kalabalığa karışmadan huzurlu zamanlar geçirdik. Ekip konusundan sanslı olduğumuz ortadaydı ama siz de bu konuda özenliydiniz sanırım. Kesinlikle tavsiye edeceğim. Yeni bir ''DEEP NATURE'' turunda görüşmek üzere. HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER
Ayşegül

İsminizi daha önce hiç duymadığım için bir takım tereddütler taşıyarak katılmıştım. Ancak herşeyden , programın içeriğinden, akışından ve rehberimiz Yeliz'den son derece memnun olarak ayrılıyorum. Çevreme tavsiye edeceğim bir tura katılmış oldum. Çok teşekkür ediyorum.
Sena

Kars turu fiyat ve hizmet açısından oldukça iyiydi. Özellikle tur rehberimiz Yeliz Hanım ve şoförümüz Adem Bey'e ilgi ve samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bölge hakkında verilen bilgilerden ve anlatımlardan memnun kaldık.
Fatma

Kars turu çok güzel organize edilmiş. Bilgi bir rehberle keyifle gezdik. Doğu ekspresi muhteşem bir deneyimdi. Bayıldık. Gideceklere tavsiye internet sık sık kopuyor, film ve müzik yüklesinler bol bol. Yada kitap alsınlar. Sabah rötar nedeniyle İstanbul trenine yetişemeyince acentanın çabası ve hızlı organizasyonundan çok memnun olduk. Yeni turlarda buluşmak üzere.
Ayşe

Kars turundan çok memnun kaldım. Problemsiz, güzel bir tur oldu. Özellikle tur rehberi Önder Bey'e teşekkür ederiz. En küçük ricalarımızı bile yerine getirmek için çaba harcadı.
Maruşka

Özellikle turun organizasyonda ki seçenek oluşturarak tura katılmamızı sağlayan Gökhan Bey’e turun tamamı için de spontene oluşan taleplerimize karşılık yaptığı organizasyonlarla Önder Bey’e ve şöförümüz Ömer Bey’e cok teşekkürler.
Yiğit Ailesi

Tatilimizin son günü ufak bir kaza geçirdim. Rehberimiz Önder Bey çok ilgilendi ve yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca otel personelide çok ilgiliydi.
Selma

24-28 Şubat 2018 Tarihlerinde Erzurum - Kars-Doğu ekspresi turunuza ailece katılmış bulunmaktayız. Uzun yıllardır bir çok tur’a katılmışlığımız vardır, ama bu tur’umuz da ; ilk defa işini severek yapan hem samimi hem de insanlarla denge kurarak mesafeyi bu kadar mükemmel ayarlayabilen, çözümcü, zeki ve de mesleğiyle ilgili bu kadar donanımlı genç bir REHBER arkadaşımıza rastlamış bulunmaktayız. O nedenle Yeliz Hanım'a çok çok teşekkür eder, kendisiyle tanışma fırsatını yakalamaktan son derece memnun kaldığımızı yürekten bildirmek isteriz. Tur gezilerimiz en ince detaylarına varıncaya kadar mükemmel programlanmıştı. Bundan sonra ki gezilerimizde DEEPNATURE ve Yeliz Yener terciğimiz olacaktır ve tüm dostlarımıza hiç kuşkusuz tavsiye edilecektir. Teşekkürler Deepnature ekibine, teşekkürler sevgili YELİZ'e
Nilgün

Bu katıldığım Kars Turu masal gibiydi . Çok mutlu ve bilgili ayrılıyorum . Rehberimizin Yeliz yorulmadan anlatımları mükemmel .. her şey için tşk .
Nilgün

Program ile birlikte rehberimizin muhteşem anlatımı konuyla ilgili donanımı muhteşem , önemli anlatımını hissederek sunması muhteşem çok teşekkürler .
Nurcan

Bir İzmirli olarak İstanbul firması ile yaptığımız turdan çok memnun kaldım . Otel konusu acentanız tarafından bir kez daha değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum . Rehberimiz Sn . Murat Bey her bakımdan kusursuz , donanımlı ve gurur veren bir genç , tekrar teşekkür ederim . Kaptanımız Osman Bey işinin ehli bir beyefendi . Teşekkür ederim .
Gülay

Rehber Murat bey çok ilgili ve birikimli biri güzel anlatımları ve sohbetleri ile tur çok güzel geçti .Turun program içeriği çok sıkışık olmaması güzeldi .
Aynur

Rehber anlatımı ve ilgisi çok iyiydi bu yüzden sizin aracılığınız ile Murat bey ‘ e bir kez daha teşekkür ederim . Program içerikleri güzeldi .
Zerrin

Rehberlik hizmetinden çok memnun kaldım çok teşekkür ederim .
Birgül

Turunuzu çok beğendim özellikle Rehberiniz Murat Bey ‘ in bilgilendirmeyi ... Murat Bey ‘ in gittiği programlarda bilgilendirilmek isterim . Teşekkürler .
Kıymet

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive