Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Göç Zamanı Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu
  • Göç Zamanı Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu
  • Göç Zamanı Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu
  • Göç Zamanı Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu
  • Göç Zamanı Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu

Göç Zamanı Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu

9 GECE 10 GÜN (6-15 Eylül / 13-22 Ekim 2024)

Afrika Safari turları uzmanı ekip tarafından 2024 Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 9 gece 10 günlük özel bir program. 5 yıldızlı otel ve lüks lodgelarda konaklama, program dahilindeki geziler dahil.

€ 5.499’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu
 
 
BU TURUN FARKI
Masai Mara ve Serengeti ikisi de bu programda
Programdaki Turlar Dahil 
5* Oteller, Luxury Kamp ve Lodge Konaklama ! 
Tüm Yemekler Dahil !
Kolay Vize !
 
 
PROGRAM
 
1. Gün İSTANBUL – NAİROBİ
Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu için İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 20:15'te Nairobi’ye uçuşumuz başlıyor.
 
2. Gün NAİROBİ – MASAİ MARA NATIONAL PARK
03:15'te Nairobi’ye varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. Otelde alacağımız kahvaltının ardından Masai Mara National Park’ına doğru yolculuğumuz başlıyor. Masai Mara'ya girdiğimizde, göz alabildiğine uzanan uçsuz bucaksız otlakların hayranlık uyandıran görüntüsü bizi hemen karşılıyor. 4x4 Land Cruiser’larımız ile yapacağımız Safari turumuzda bu toprakları avuçlarının içi gibi bilen uzman korucuların rehberliğinde, özel safari araçlarıyla engebeli araziyi geçeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından Masai Mara’daki safari kampımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari kampımızda.
 
3. Gün MASAİ MARA NATIONAL PARK – MASAİ MARA KÖYÜ
Safari kampımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Land Cruiser’larımız ile Big Five Safari turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda bir sonraki öğünlerini aramak için savanada dolaşan aslanları, leoparları ve çitaları hayretle izleyeceğiz, görkemli varlıkları bizi yaşam döngüsüne hayran bırakacak. Masai Mara'daki safarimiz bizi fillerin susuzluklarını gidermek için toplandıkları ve su aygırlarının serin sularda yuvarlandıkları gizli sulama deliklerine götürecek. Birlikte, ekosistemlerin hassas dengesini ve tüm canlıların birbirine bağlılığını gözlemleyecek, doğal dünyanın harikalarına hayran kalacağız. Safari turmuzda Big Five olarak bilinen Aslan, Leopar, Gergedan, Fil ve Bufalo görme imkanı elde edeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Sonrasında Afrika’nın kadim kabilelerinden Masailerin yerleşkesi olan Masai Mara Köyü turumuz için hareket ediyoruz. Masai Mara'nın ruhu macera, keşif ve vahşi doğaya karşı derin bir saygıdır. Birlikte, Masai halkının zengin kültürel mirasına dalacak, geleneklerini, göreneklerini ve toprakla olan derin bağlarını öğreneceğiz. Turumuzun ardından Masai Mara’daki safari kampımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari kampımızda.
 
4. Gün MASAİ MARA NATIONAL PARK – SERENGETİ NATIONAL PARK
Safari kampımızda alacağımız kahvaltının ardından Serengeti National Park’a gidiyoruz. Serengeti'ye ayak bastığımızda, düzlüklerin genişliği ve Afrika vahşi doğasının nefes kesici güzelliği bizi hemen etkisi altına alıyor. Tanzanya'nın kuzeyinde yer alan ve Kenya'nın güneybatısına kadar uzanan Serengeti, şüphesiz gezegendeki en ikonik ve nefes kesici ekosistemlerden biridir. Akasya ağaçları ve kayalık çıkıntılarla bezeli bu geniş savan otlakları, olağanüstü biyolojik çeşitliliği ve hayranlık uyandıran vahşi yaşam gösterileriyle ünlüdür. Yaklaşık 30.000 kilometrekarelik bir alana yayılan Serengeti, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Peyzajı; otlaklar, ormanlık alanlar, nehir ormanları ve kopjeler (granit kaya oluşumları) gibi çeşitli habitatlardan oluşur ve her biri zengin yaban hayatı popülasyonunun sürdürülmesinde önemli bir rol oynar. Serengeti National Park’a varışımızın ardından Safari Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari Lodge’larımızda.
 
5. Gün SERENGETİ NATIONAL PARK
Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Land Cruiser’larımız ile Safari turumuz başlıyor. Birlikte, bu olağanüstü ekosistem hakkında gerekli donanım ve bilgiye sahip uzman rehberler eşliğinde özel safari araçlarıyla engebeli araziyi geçeceğiz. Afrika vahşi doğasının ham güzelliğini ve evcilleşmem                                                                                          iş gücünü hatırlatan güçlü varlıklarıyla aslanların, leoparların ve çitaların muhteşem varlığına hayran kalacağız. Kendimizi National Geographic belgesellerinin bir parçası gibi hissedeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından Serengeti’deki Safari Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama Safari Lodge’larımızda.
 
6. Gün SERENGETİ NATIONAL PARK – NGORONGORO KRATERİ
Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından Ngorongo’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Ngorongo Krateri Safari turumuz başlıyor. Ngorongoro Krateri'ne indiğimizde, bizi dünyanın en büyük kesintisiz kalderasının hayranlık uyandıran görüntüsü karşılıyor. Birlikte, milyonlarca yıl boyunca antik volkanik güçler tarafından oyulmuş ve şimdi şaşırtıcı bir vahşi yaşam dizisine ev sahipliği yapan bu doğal amfitiyatronun büyüklüğüne hayran kalacağız. Ngorongoro Krateri sadece jeolojik bir harika değil; Afrika'nın en ikonik hayvanlarından bazıları için bir sığınak. Birlikte, otlaklarda dolaşan fil sürülerine, akasya ağaçlarının gölgesinde uzanan aslanlara ve krater tabanını süsleyen soda göllerinde yüzen flamingoları görme imkanı bulacağız. Turumuzun ardından Ngorongoro’daki Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama Safari Lodge’larımızda.
 
7. Gün NGORONGORO KRATERİ – ZANZİBAR
Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından Arusha havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Hint Okyanusu'nun Tanzanya kıyılarında yer alan Zanzibar, turkuaz rengi okyanusu, bembeyaz kumsalları ve göz kamaştırıcı güzelliği ile bizleri karşılıyor. Zengin kültürel mirası, çarpıcı doğal güzelliği ve sıcak misafirperverliği dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri büyülemeye devam etmekte ve onları bu ada cennetinin zamansız cazibesini keşfetmeye davet etmektedir. Sonrasında adanın zengin baharat üretiminin tarihini keşfetme imkânı bulacağız. Çeşitli baharatların nasıl yetiştirildiğini, Zanzibar mutfağında ve çeşitli hastalıkların tedavilerinde nasıl kullanıldığını öğreneceğiz. Ardından Zanzibar’daki otelimize transfer, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
8. Gün ZANZİBAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
9. Gün ZANZİBAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
10. Gün ZANZİBAR – İSTANBUL
Erken saate odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte Zanzibar havalimanına transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 04:20'de İstanbul’a uçuş. 12:05'te İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
 
OTELLER
Nairobi / 5* PrideInn Azure Nairobi vb.
Masai Mara / Luxury PrideInn Mara Camp vb.
Serengeti / Luxury Serena Safari Lodge vb.
Ngorongoro / Luxury Coffee Lodge vb.
Zanzibar / 5* Bluebay Beach Resort and Spa vb.
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
4x4 Land Cruiser’lar ile 
 
NOT
Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Tanzanya Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 5.649 Single konaklamalı tur ücreti€ 7.029 Çocuk fiyatı€ 5.649
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 5.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 6.879 Çocuk fiyatı€ 5.499

:: Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Nairobi (NBO) gidiş, Zanzibar (ZNZ)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Arusha – Zanzibar arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg. bagaj hakkı ile)

:: Havalimanı vergileri

:: Nairobi’de 5* otellerde 1 gece oda & kahvaltı konaklama

:: Masai Mara’da 2 gece tam pansiyon lüks safari kamp konaklama

:: Serengeti’de 2 gece tam pansiyon lüks safari lodge konaklama

:: Ngorongoro’da 1 gece tam pansiyon lüks safari lodge konaklama

:: Zanzibar’da 5* otellerde 3 gece tam pansiyon konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

:: 4x4 Land Cruiser’lar ile safari turları

:: Masai Mara National Park Safari turu

:: Big Five Safari turu

:: Masai Mara Köyü turu (giriş ücreti hariç)

:: Serengeti National Park Safari turu

:: Ngorongoro Krateri Safari turu

:: Zanzibar Şehir ve Baharat turu

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Vize ücretleri

:: Turist şehir vergileri 

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Programda belirtilmeyen öğle, akşam yemekleri ve içecekler

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

:: Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

:: Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)
 

 

Not: Müze ve Ören Yerleri Girişleri (Masai Mara Köyü + Serengeti National Park + Ngorongoro Krateri ve Koruma Alanı) + Lokal Rehberler + Turist Şehir Vergileri ücretleri toplamı 195 Euro olup tur esnasında rehberimize ödenecektir.

 

T.C vatandaşları için Kenya ve Tanzanya ülkelerinde Elektronik Vize (e-visa) uygulaması vardır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Yeşil pasaport sahibi T.C vatandaşları için de Kenya ve Tanzanya ülkelerinde Elektronik Vize (e-visa) uygulaması vardır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

İki ülke için de Elektronik Vize (e-visa) ücreti 50 Usd’dir.

 

:: Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır.

:: Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.

:: Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

:: Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

:: Katılımcı, tur programında belirtilen düzenlenecek olan turlara katılıp, programı aksatmayacağını ve buna istinaden lokal rehber, müze & ören yeri girişleri, şehir vergileri, varsa kulaklık audio sistem gibi oluşan giderlere ilişkin yapılacak ödemeler için tur programında önceden bildirilmiş olan miktarı, seyahat esnasında tur yetkilisine ayrıca ödeyeceğini peşinen kabul eder. Katılımcı bu konuda tam ve eksiksiz olarak bilgilendirilmiştir.

:: Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Deepnature Travel sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması zorunluluğu olmadığı gibi ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 

:: Hastalık, kayıp çalıntı gibi durumlarda rehber için grubun bütünlüğü ve devamı esas olduğundan, rehber bu tarz olumsuz durumlarda misafirlere birebir eşlik edememektedir.

:: Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi zorunludur. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak bilet iptal ve değişiklik ceza bedelleri tarafınızdan tahsil edilir.

:: Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

:: Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

FKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.