Villa Kaktüs

Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu

7 GECE 9 GÜN (29 Temmuz-6 Ağustos 2020)

29 Temmuz-6 Ağustos 2020 kesin hareketli Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 7 gece 9 günlük Tanzanya safari Zanzibar turları. Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Tanzanya’da safarinize başlayacağınız bölgeye oldukça yakın olan Kilimanjaro Havalimanına uçuyor ve Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve 4 unutulmaz gün geçiriyorsunuz.

$ 4.090’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu
 
1. GÜN: ISTANBUL - ARUSHA (TANZANYA)     29.07.2020
Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu için tarifeli uçağınızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin tamamlanmasının ardından Tanzanya’ya hareket ediyorsunuz. Yaklaşık 7,5 saat sürecek uçuşunuzda gecelemeniz uçakta olacak. Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına gece yarısından sonra varıyorsunuz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak kahvaltınızı almak üzere otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.
 
2. GÜN: ARUSHA - NGORONGORO KRATERİ & OLDUVAI GORGE     30.07.2020
Kahvaltınızın ardından Arusha'dan ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Paleolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyorsunuz. Ngorongoro'ya varışınızda kraterin içine giriyor ve tüm öğleden sonrayı bu devasa doğal oluşumu gezerek tamamlıyorsunuz.

Ngorongoro Krateri
Dünyanın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.
Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınız otelinize dönüyorsunuz.

Konaklama ve akşam yemeği Ngorongoro Farm House’da olacaktır.
 
3. GÜN  NGORONGORO - SERENGETİ     31.07.2020
Kahvaltınız sonrasında Ngronogoro'dan ayrılıyor ve Serengeti Milli Parkına hareket ediyorsunuz.
Öğle yemeğinizi  yolda sandviç şeklinde alıyor ve öğleden sonra Milli Parka giriyorsunuz. Milli park girişinden lüks çadır kampınıza kadar safari yaparak yol alıyor ve akşam üzeri kampınıza varıyorsunuz. Konaklamanız Milli Parkın içinde ve Seronera bölgesine yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Serengeti Bush Camp'de... Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Bush Camp'de olacaktır.

Serengeti Hakkında...
Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki et oburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.
“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı Çita, Zebra, Zürafa ve Antilop türlerine de ev sahipliği yapar.
4. GÜN  SERENGETİ'DE SAFARİ     01.08.2020
Bugün tüm gününüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam yapacağınız safarilerle geçiriyorsunuz. Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Bush Camp'de olacaktır.

5. GÜN SERENGETİ - ZANZİBAR     02.08.2020
Kahvaltınız sonrasında çıkış işlemlerinizi tamamlıyor ve Arusha üzerinden Zanzibar'a yapacağınız uçuşunuz için piste hareket ediyorsunuz. Uçuşunuz yaklaşık 2.5 saat sürecek. Zanzibar’a varışınızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Ocean Paradise Resort Otele transferiniz gerçekleştiriliyor.
Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır.
Bunların dışında Zanzibar’ın merkezini keşfedebileceğiniz Stone Town Turu, Zanzibar'a baharat adası  denmesine sebep olan Baharat Turu, Hint okyanusunun turkuaz renkli sularına doyacağınız Safari Blue Turu, Kırmızı Colobus Maymununun izini sürebileceğiniz Jozani Ormanı Turu alternatiflerinizden sadece birkaçı... 
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Ocean Paradise Resort Otel’de olacaktır.
 
6.  &  7. GÜNLER    ZANZİBAR     03-04.08.2020
Bu 2 gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka aldığı 2 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.
Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.
Stone Town Tarihi ve Kültür Turunda adanın bir de bohem  yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.  
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Ocean Paradise Resort Otel’de  olacaktır.
   
8. GÜN  ZANZİBAR     05.08.2020
Zanzibar'daki son gününüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue (ekstra)
Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Ocean Paradise Resort Otel’de  olacaktır.
 
9. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL     06.08.2020
Sabaha karşı gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşunuz için havalimanına transferiniz sağlanıyor. Varışınızda check-in işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Geceleme uçakta. Öğle civarında İstanbul'a varıyorsunuz. Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu sonu...

Oteller:
Ngorongoro Farm House
Serengeti Bush Camp
Ocean Paradise Resort & Spa

Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Ekstra Aktiviteler:
Masai Kabile Ziyareti   50 USD
Baharat Turu   75 USD
Stone Town  Tarihi ve Kültür Turu   75 USD
Jozani Ormanı Turu 95 USD
Safari Blue   120 USD
 
Not: Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu programımızda afişe fiyatlara akbank kartlarına 6 taksit, garanti ve yapı kredi kartlarına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Eğer havale ile ödeme yapmak isterseniz 200 USD indirim yapılır. Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.090 Ek yatak$ 4.090 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.770 Çocuk fiyatı$ 3.390

:: Türk Havayolları ile İstanbul-Kilimanjaro ve Zanzibar-İstanbul direkt uçuşları
:: Serengeti-Arsuha ve Arusha-Zanzibar Uçuşları
:: Tüm transferler
:: 8 gece belirtilen otellerde / lodge larda konaklama
:: Programdaki yemekler
:: Program dahilindeki tüm Safariler
:: Günde kişi başı 1 litre su
:: Tüm milli park girişleri
:: Havalimanı vergileri
:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (50 TL)
:: Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
:: Sağlık Sigortası

Tanzanya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR


-  Sağlık
Tanzanya için herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur, ancak Sarı Humma Aşısı olunması önerilmektedir. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.


- Seyahat Zamanlaması
Tanzanya & Zanzibar’a, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar ise Nisan-Mayıs hariç her dönem popüler bir tatil destinasyonudur.


- Vize Bilgileri
Tanzanya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.


- Uçuş Süreleri
İstanbul - Kilimanjaro uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir. Darüsselam-İstanbul uçuşu ise 7 saat sürmektedir. Darüsselam-Zanzibar arası 20 dakikalık uçuşla gerçekleştirilmektedir.


- Para Birimi
Tanzanya ve Zanzibar’da para birimi Tanzanya Şilini’dir. Yanınıza USD aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz.


- Saat Dilim
Türkiye ile Tanzanya/Zanzibar arasında saat farkı bulunmamaktadır.


- Telefon Kullanımı
Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir.


- Elektrik
Tanzanya ve Zanzibar’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.


- Seyahat Sırasında Kıyafet Seçimi ve Gerekli Olabilecek Eşyalar
Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri,  yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (lonely planet-East Africa vs.) almanızı öneririz. Zanzibar’da yazlık kıyafetler kullanımı önerilir.


- Yemek Kültürü
Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde;  kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır.
Zanzibar’da ise yine et ve tavuk yanında balık ve diğer deniz mahsülleri de çokça sunulmaktadır.


- Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır. Ayrıca, Tanzanit de Tanzanya’ya özgü ve kolaylıkla bulunabilen yarı değerli bir taştır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive