Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu

7 GECE 9 GÜN (9-17 Temmuz 2022)

2022 Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 7 gece 9 günlük Tanzanya safari Zanzibar turları. Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Tanzanya’da safarinize başlayacağınız bölgeye oldukça yakın olan Kilimanjaro Havalimanına uçuyor ve Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve dört unutulmaz gün geçiriyorsunuz.

$ 4.750’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu
 
TUR HAKKINDA
Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Tanzanya’da safarinize başlayacağınız bölgeye oldukça yakın olan Kilimanjaro Havalimanına uçuyor ve Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve dört unutulmaz gün geçiriyorsunuz.
 
TUR PROGRAMI
 
1. GÜN: ISTANBUL - ARUSHA (TANZANYA)     09.07.2022
Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri 16:00'de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin tamamlanmasının ardından 18:45'de Tanzanya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 7,5 saat sürecek uçuşumuzda gecelememiz uçakta olacak. 
 
2. GÜN: ARUSHA - TARANGİRE MİLLİ PARKI - NGORONGORO KRATERİ      10.07.2022
01:55'de Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına arıyoruz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak dinlenme ve kahvaltımızı almak üzere otelinize transferimiz gerçekleştiriliyor.
Kahvaltımızın ardından Arusha'dan ayrılıyor ve Tarangire Milli Parkında ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz.
 
Tarangire Milli Parkı
Özellikle kurak sezonda barındırdığı vahşi yaşam zenginliğiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Tarangire Milli Parkı, hayvan çeşitliliği bakımından sıralamada Serengeti’den hemen sonra gelmektedir. Tanzanya’daki en kalabalık fil nüfusuna da ev sahipliği yapan Tarangire Milli Parkı, bazı kurak bölge antiloplar türlerinin de sıkça görülebildiği yegane yaşam alanıdır. Ayrıca kurak mevsimde Manyara Milli Parkından buraya göç eden binlerce hayvana da tanık olabilirsiniz...
Tarangire'deki safarimiz sonrasında parktan ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Paleolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyoruz. Ngorongoro'ya varışımızda otelimize yerleşiyor ve ertesi sabah Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Ngorongoro Kraterinde yapacağımız safarimiz için dinleniyoruz.
 
Ngorongoro Krateri
Dünyanın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.
Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınmız otelimize dönüyoruz.
 
Konaklama ve akşam yemeği Ngorongoro Farm House’da olacaktır.
 
3. GÜN  NGORONGORO KRATERİNDE SAFARİ - SERENGETİ     11.07.2022
Kahvaltımız sonrasında Ngorongoro'daki otelimizden ayrılıyor ve Kraterin içine giriyoruz. Öğleden sonraya kadar bu devasa doğal oluşumu gezerek safarimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi ise kraterin içindeki göl kıyısında picnic lunch olarak aldıktan sonra Saat 15:00 civarında Serengeti Milli Parkına hareket ediyoruz.
Ünlü Serengeti'de konaklamamız Milli Parkın içinde ve Seronera bölgesine yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Embalakai Camp'de... Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Embalakai Camp'de olacaktır.
 
Serengeti Hakkında...
Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki et oburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.
“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı Çita, Zebra, Zürafa ve Antilop türlerine de ev sahipliği yapar.
 
4. GÜN  SERENGETİ'DE SAFARİ     12.07.2022
Bugün tüm günümüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Embalakai Camp'de olacaktır.
 
5. GÜN SERENGETİ - ZANZİBAR     13.07.2022
Kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Arusha üzerinden Zanzibar'a yapacağımız uçuşumuz için piste hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2.5 saat sürecek. Zanzibar’a varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Nungwi'deki Double Tree Hilton Hotele transferimiz gerçekleştiriliyor.
Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır.
Bunların dışında Zanzibar’ın merkezini keşfedebileceğiniz Stone Town Turu, Zanzibar'a baharat adası  denmesine sebep olan Baharat Turu, Hint okyanusunun turkuaz renkli sularına doyacağınız Safari Blue Turu, Kırmızı Colobus Maymununun izini sürebileceğiniz Jozani Ormanı Turu alternatiflerinizden sadece birkaçı...  
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Double Tree Hilton Nungwi Hotel’de olacaktır.
 
6.  & 7. GÜNLER    ZANZİBAR     14 - 15.07.2022
Bu 2 gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka katıldığı 2 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.
Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.
Stone Town Tarihi ve Kültür Turunda adanın bir de bohem  yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.   
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Double Tree Hilton Nungwi Hotel’de olacaktır
 
8. GÜN  ZANZİBAR     16.07.2022
Zanzibar'daki son günümüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue (ekstra)
Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) şeklinde Double Tree Hilton Nungwi Hotel’de olacaktır
 
9. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL     17.07.2022
Sabaha karşı 04:45'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşumuz için 01:00'de havalimanına transferimiz sağlanıyor. Varışımızda check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Geceleme uçakta. Öğlen 11:55'de İstanbul'a varıyoruz. 

Oteller:
Ngorongoro Farm House
Serengeti Embalaiki Camp
Double Tree By Hilton Nungwi Hotel

Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Ekstra Aktiviteler:
Masai Kabile Ziyareti   50 USD
Baharat Turu   75 USD
Stone Town  Tarihi ve Kültür Turu   75 USD
Jozani Ormanı Turu 95 USD
Safari Blue   120 USD
 
Not: Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu programımızda afişe fiyat anlaşmalı kredi kartları ile üç taksitli online ödeme fiyatıdır. Eğer havale ile tüm tur ücretini peşin öderseniz 230 USD indirim yapılır. Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kurban Bayramı Serengeti Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.750 Ek yatak$ 4.750 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.500 Çocuk fiyatı$ 4.350

:: Türk Havayolları ile İstanbul-Kilimanjaro ve Zanzibar-İstanbul direkt uçuşları
:: Serengeti-Arsuha ve Arusha-Zanzibar Uçuşları
:: Tüm transferler
:: 7 gece belirtilen otellerde / lodge larda konaklama
:: Programdaki yemekler
:: Program dahilindeki tüm safariler
:: Günde kişi başı 1 litre su
:: Tüm milli park girişleri
:: Havalimanı vergileri
:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför
:: Zorunlu seyahat sigortası

(Turumuzda lokal safari rehberleri ingilizce dilinde rehberlik hizmeti sunar. 15 kişinin üzeri katılım halinde Türk Tur Lideri tura eşlik eder)

 

Önemli hatırlatma: Uçak biletleri satış oldukça münferit olarak kesilmektedir. Türk Hava Yolları yarı esnek ekonomi sınıfı bilet kategorisinde müsaitlik olması halinde mevcut fiyatlar geçerlidir, aksi takdirde fiyat farkı çıkacaktır. 

 

 

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  
:: Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Şahsi harcamalar
:: Ekstra turlar
:: Programda belirtilmeyen yemekler
:: Sağlık sağlık sigortası

Tanzanya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR


-  Sağlık
Tanzanya için herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur, ancak Sarı Humma Aşısı olunması önerilmektedir. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.


- Seyahat Zamanlaması
Tanzanya & Zanzibar’a, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar ise Nisan-Mayıs hariç her dönem popüler bir tatil destinasyonudur.


- Vize Bilgileri
Tanzanya’ya girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla vize alınabilmektedir.


- Uçuş Süreleri
İstanbul - Kilimanjaro uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir. Darüsselam-İstanbul uçuşu ise 7 saat sürmektedir. Darüsselam-Zanzibar arası 20 dakikalık uçuşla gerçekleştirilmektedir.


- Para Birimi
Tanzanya ve Zanzibar’da para birimi Tanzanya Şilini’dir. Yanınıza USD aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz.


- Saat Dilim
Türkiye ile Tanzanya/Zanzibar arasında saat farkı bulunmamaktadır.


- Telefon Kullanımı
Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir.


- Elektrik
Tanzanya ve Zanzibar’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.


- Seyahat Sırasında Kıyafet Seçimi ve Gerekli Olabilecek Eşyalar
Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri,  yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (lonely planet-East Africa vs.) almanızı öneririz. Zanzibar’da yazlık kıyafetler kullanımı önerilir.


- Yemek Kültürü
Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde;  kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır.
Zanzibar’da ise yine et ve tavuk yanında balık ve diğer deniz mahsülleri de çokça sunulmaktadır.


- Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır. Ayrıca, Tanzanit de Tanzanya’ya özgü ve kolaylıkla bulunabilen yarı değerli bir taştır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive