Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Serengeti Safari Zanzibar Turu
  • Serengeti Safari Zanzibar Turu
  • Serengeti Safari Zanzibar Turu
  • Serengeti Safari Zanzibar Turu
  • Serengeti Safari Zanzibar Turu

Serengeti Safari Zanzibar Turu

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Öncelikle İstanbul'dan direkt uçuşla Zanzibar'a uçuyor ve ara uçuş ile safarinize başlayacağınız Arusha'ya ulaşıyor, ardından Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve üç unutulmaz gün geçiriyorsunuz. UÇAK BİLETİ TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Serengeti Safari Zanzibar Turu
 
TUR HAKKINDA
Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 8 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Öncelikle İstanbul'dan direkt uçuşla Zanzibar'a uçuyor ve ara uçuş ile safarinize başlayacağınız Arusha'ya ulaşıyor, ardından Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve 3 unutulmaz gün geçiriyorsunuz.
 
PROGRAM
 
Not: Bu turumuzda afişe fiyata uçak bileti hariçtir. Rezervasyon tarihindeki bilet fiyatına göre uçak bileti dahil fiyat oluşturulabilecektir.
 
1. GÜN: ISTANBUL - ARUSHA (TANZANYA)     06.04.2024 ve 15.06.2024
Serengeti Safari Zanzibar Turu için Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri 15:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin tamamlanmasının ardından 18:20'de Tanzanya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 7,5 saat sürecek uçuşumuzda gecelememiz uçakta olacak. 
 
2. GÜN: ARUSHA - TARANGİRE MİLLİ PARKI - NGORONGORO KRATERİ      07.04.2024 ve 16.06.2024
01:25'de Kilimanjaro Uluslararası Havalimanına arıyoruz ve Logde yetkilileri tarafından karşılanarak dinlenme ve kahvaltımızı almak üzere otelinize transferimiz gerçekleştiriliyor.
Kahvaltımızın ardından Arusha'dan ayrılıyor ve Tarangire Milli Parkında ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz.
 
Tarangire Milli Parkı
Özellikle kurak sezonda barındırdığı vahşi yaşam zenginliğiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Tarangire Milli Parkı, hayvan çeşitliliği bakımından sıralamada Serengeti’den hemen sonra gelmektedir. Tanzanya’daki en kalabalık fil nüfusuna da ev sahipliği yapan Tarangire Milli Parkı, bazı kurak bölge antiloplar türlerinin de sıkça görülebildiği yegane yaşam alanıdır. Ayrıca kurak mevsimde Manyara Milli Parkından buraya göç eden binlerce hayvana da tanık olabilirsiniz...
 
Tarangire'deki safarimiz sonrasında parktan ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Paleolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyoruz. Ngorongoro'ya varışımızda otelimize yerleşiyor ve ertesi sabah Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Ngorongoro Kraterinde yapacağımız safarimiz için dinleniyoruz.
 
Ngorongoro Krateri
Dünyanın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.
 
Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınmız otelimize dönüyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Ngorongoro Farm House’da olacaktır.
 
3. GÜN  NGORONGORO KRATERİNDE SAFARİ - SERENGETİ     08.04.2024 ve 17.06.2024
Kahvaltımız sonrasında Ngorongoro'daki otelimizden ayrılıyor ve Kraterin içine giriyoruz. Öğleden sonraya kadar bu devasa doğal oluşumu gezerek safarimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi ise kraterin içindeki göl kıyısında picnic lunch olarak aldıktan sonra Saat 15:00 civarında Serengeti Milli Parkına hareket ediyoruz.
 
Ünlü Serengeti'de konaklamamız Milli Parkın içinde ve Seronera bölgesine yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Embalakai Camp'de... Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.
 
Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Baobab Camp'de olacaktır.
 
Serengeti Hakkında...
Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki et oburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.
“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı Çita, Zebra, Zürafa ve Antilop türlerine de ev sahipliği yapar.
 
4. GÜN  SERENGETİ'DE SAFARİ     09.04.2024 ve 18.06.2024
Bugün tüm günümüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Baobab Camp'de olacaktır.
 
5. GÜN SERENGETİ - ZANZİBAR     10.04.2024 ve 19.06.2024
Kahvaltımız sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Arusha üzerinden Zanzibar'a yapacağımız uçuşumuz için piste hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2.5 saat sürecek. Zanzibar’a varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Nungwi'deki Double Tree Hilton Hotele transferimiz gerçekleştiriliyor.
Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır.
Bunların dışında Zanzibar’ın merkezini keşfedebileceğiniz Stone Town Turu, Zanzibar'a baharat adası  denmesine sebep olan Baharat Turu, Hint okyanusunun turkuaz renkli sularına doyacağınız Safari Blue Turu, Kırmızı Colobus Maymununun izini sürebileceğiniz Jozani Ormanı Turu alternatiflerinizden sadece birkaçı...  
Konaklama her şey dahil şeklinde RIU Jambo Resort Hotel’de olacaktır.
 
6.  & 7. GÜNLER    ZANZİBAR    11-12.04.2024 ve 20-21.06.2024
Bu 2 gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka katıldığı 2 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.
Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.
Stone Town Tarihi ve Kültür Turunda adanın bir de bohem  yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.   
Konaklama her şey dahil şeklinde RIU Jambo Resort Hotel’de olacaktır.
 
8. GÜN  ZANZİBAR     13.04.2024 ve 22.06.2024
Zanzibar'daki son günümüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue (ekstra)
Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.
Konaklama her şey dahil şeklinde RIU Jambo Resort Hotel’de olacaktır.
 
9. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL     14.04.2024 ve 23.06.2024
Sabaha karşı 04:35'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşumuz için 01:00'de havalimanına transferimiz sağlanıyor. Varışımızda check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Geceleme uçakta. Öğlen 12:15'de İstanbul'a varıyoruz ve Serengeti Safari Zanzibar turumuzun sonu.
 
 
BU TUR İÇİN UYGUN OLAN UÇUŞLAR

TÜRK HAVA YOLLARI 6-4-2024 İSTANBUL-KLİMANJAR0 18:20 UÇUŞU (ERTESİ GÜN 01:25 VARIŞ)
TÜRK HAVA YOLLARI 14-4-2024 ZANZİBAR-İSTANBUL 04:20 UÇUŞU (12:10 VARIŞ)
 
TÜRK HAVA YOLLARI 15-6-2024 İSTANBUL-KLİMANJAR0 18:20 UÇUŞU (ERTESİ GÜN 01:25 VARIŞ)
TÜRK HAVA YOLLARI 23-6-2024 ZANZİBAR-İSTANBUL 04:20 UÇUŞU (12:10 VARIŞ)
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan

Grup Sayısı:
6-24 kişi
 
Konaklama:
Mt. Meru Hotel 1 gece (geç girişli)
Ngorongoro Farm House 1 gece
Baobab Serengeti Camp 2 gece
RIU Jambo Hotel 3 gece

Rehber:
Lokal Safari rehberleri
(15 Kişi üzeri katılım durumunda Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir)

Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Ekstra Aktiviteler:
Masai Kabile Ziyareti   70 USD
Baharat Turu   60 USD
Stone Town  Kültür Turu & Tutsak Adası  100 USD
Jozani Ormanı Turu 70 USD
Safari Blue   90 USD
 
Not:  Serengeti Safari ve Zanzibar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Serengeti Safari ve Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Serengeti Safari ve Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 

BENZER TURLAR
Kenya Safari Turu
Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu

:: Serengeti-Arusha ve Arusha-Zanzibar uçuşları

:: Tüm transferler

:: 6 gece konaklama 

:: 1 gece geç girişli konaklama (ilk gün Arusha'da)

:: Programdaki yemekler

:: Tüm safariler

:: Günde kişi başı 1 litre su

:: Tüm milli park girişleri

:: Havalimanı vergileri

:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför (15 Kişi üzeri katılım durumunda  Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir)

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

Önemli hatırlatma:  UÇAK BİLETİ TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDİR. Uçak biletleri satış oldukça münferit olarak kesilmektedir. Dilerseniz biletinizi kendiniz de millerle alabilirsiniz. Bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.

:: Türk Havayolları İstanbul-Arusha uçak bileti

:: Türk Havayolları Zanzibar-İstanbul uçak bileti

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu             

:: Vize ücreti - Tanzanya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)

:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler

:: Seyahat sağlık sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN TANZANYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.


Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

SERENGETİ SAFARİ VE ZANZİBAR TURU //  SIKÇA SORULAN SORULAR

 

SAĞLIK

Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Tanzanya veya Zanzibar'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Genel olarak aşı olunması önerilmekle birlikte, eğer sağlık açısından herhangi bir engeliniz var ise en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

 

SEYAHAT ZAMANLAMASI
Tanzanya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar'da da yağmurlu sezon Nisan-Mayıs aylarıdır. Bu aylar dışında her mevsim gidilebilir.

 

VİZE BİLGİLERİ
Tanzanya ve Zanzibar'a girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Arusha uçuşu THY ile 7 saat 30 dakika sürmektedir. Zanzibar - İstanbul uçuşu THY ile 8 saat 50 dakika sürmektedir.

 

PARA BİRİMİ
Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

 

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile Tanzanya ve Zanzibar arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Tanzanya ve Zanzibar, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

 

CEP TELEFONU KULLANIMI
Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir.

 

ELEKTRİK
Tanzanya ve Zanzibar'da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

 

SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR
Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

ALIŞVERİŞ
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

 

SKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.