Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu
  • Tanzanya Zanzibar Turu

Tanzanya Zanzibar Turu

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumu Şu An Yapılmamaktadır)

Tanzanya Zanzibar Turu programında, birbirinden eşsiz otantik deneyimler yaşayamaya hazır olun. Tur boyunca sizleri bekleyen özel anlardan bazıları; Seregenti Ulusal Parkında Afrika’nın Beş Büyükleri olarak bilinen aslan, fil, bufalo, leopar ve gergedan görebilme fırsatı, Zanzibar’ın eşsiz kumsallarında okyanus ve güneş keyfi, yerlilerle tanışma ve kültürlerini yakından görebilme imkanı, Ngorongoro Kraterinde gün batımı…

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
TANZANYA ZANZİBAR TURU
Serengeti Milli Parkı - Ngorongoro Krateri - Olduvia Gorge - Masai Boma Köyü - Zanzibar
 
 
BU TURUN FARKI
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Program
Zanzibar’da 3 gece 5 yıldızlı otelde herşey dahil konaklama ( Kahvaltı – Öğle -Akşam yemeği – yerel içecekler )
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 15 Kişiyle Sınırlı Kontenjan
 
 
TUR TARİHİ
14-21 Haziran 2024
 
 
PROGRAM
 
1.Gün 14 Haziran 2024 İstanbul - Addis Ababa - Klimanjaro - Serengeti
Tanzanya Zanzibar Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali 13 HAZİRAN akşamı  saat 22:30’da rehberiniz ile  buluşma.. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Etiyopya Havayolları’nın ET721  sefer sayılı uçuşu ile 14 Haziran 2024 saat 00:10’da Addis Ababa’ya hareket.Yerel saat ile 05:40’ta varış ve uçak değiştirmenin ardından Etiyopya Havayolları’nın ET815 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:35’te Klimanjaro’ya uçuş. 13:10’da varış ve bizi bekleyen aracımız ile Serengeti’ye doğru macera dolu yolculuğumuz başlıyor. Akşamüzeri Serengeti’deki kampımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama kampımızda.
Serengeti Baobab Central Camp 
 
2.Gün 15 Haziran 2024 Serengeti Milli Parkı
Sabah erken saatte lodge’mizde alacağımız kahvaltı sonrası ,tüm gün sürecek safarimiz için hareket ediyoruz. Bir milyondan fazla Afrika Antilopu, binlerce zebra ve ceylandan oluşan dünyanın en büyük otçul hayvan topluluğu göçü bu mevsimde Serengetinin uçsuz bucaksız ovalarında gerçekleşmekte. Daha yeşil otlaklar bulabilmek ve türlerini devam ettirebilmek için inanılmaz yollar kateden bu sürülerin peşinde yine beslenmek isteyen yırtıcı hayvanları da görebilmek mümkün. Serengeti çok sayıda hayvan türünün yanı sıra büyük kediler olarak adlandırılan aslan , çita ve leopar popülasyonuna da sahip. Öğle yemeğimizi safari sırasında piknik şeklinde alacağız. Safarimizin bitiminde Kampımıza geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama kampımızda.
 
3.Gün 16 Haziran 2024 Serengeti - Oldvuai Gorge - Masai Boma Köyü - Ngorongoro Krateri
Sabah erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası Serengeti’deki safarimize devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi safari sırasında piknik şeklinde alacağız. Öğleden sonra UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan, Dünyanın en eski  ve en büyük büyük krateri olan ve  isimi “ Büyük Delik “ anlamına gelen  Ngorongoro Krater Gölü ve Koruma Alanı’na doğru yola çıkıyoruz. Burada yapacağımız safarinin ardından insanoğlunun beşiği olarak adlandırılan Olduvai Gorge paleoantropoloji bölgesini ziyaret edeceğiz. Erken insan evrimini anlamamız için gerekli olan tüm kalıntılara ev sahipliği yapan gölgeyi geziyor ve yol üzerinde Masailer’in yaşamlarını görebileceğimiz Masai Boma köyünü ziyaret ediyoruz . Turumuz sonrası Ngorongora’da bulunan lodge’mize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
Marera Valley Lodge 
 
4.Gün 17 Haziran 2024 Ngorongoro Krater Safarisi
Sabah erkenden lodge’mizde alacağımız kahvaltının ardından Ngorongoro Krater Gölü çevresinde gerçekleştireceğimiz safarimize başlıyoruz. “İnsan ve Biyosfer Rezervi” ilan edilen bölge , aynı zamanda insan yerleşimine izin veren ve yaban hayatı içinde koruma statüsü sağlayan Ngorongoro Koruma Parkı , dünyada insanların ve vahşi hayvanların bir arada yaşadığı tek yerdir.Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Bu doğa harikası kraterde yapacağımız safarimizin ardından lodge’mize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’mizde.
 
5.Gün 18 Haziran 2024 Ngorongoro Krateri - Arusha - Zanzibar
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşlatıyor ve Arusha’ya doğru yola çıkıyoruz. Buradan yerel hava yolları ile Zanzibar’a uçuyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Stone Town turu için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan 150 yıllık şehrin dar sokaklarını ve burada bulunan Fredy Mercury’nin evini görme imkanına sahip olacağız. Zanzibar’ın merkezinde geçireceğimiz serbest zamanın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Neptune Pwani Resort 5* Zanzibar 
 
6.Gün 19 Haziran 2024 Zanzibar
Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Öğle ve Akşam yemeği , konaklama otelimizde.
 
7.Gün 20 Haziran 2024 Zanzibar
Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem denizin tadını çıkarmak için serbest zaman geçiriyoruz. Öğle ve Akşam yemeği , konaklama otelimizde
 
8.Gün 21 Haziran 2024 Zanzibar - Addis Ababa - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından hava limanı transfer saatine kadar serbest zaman. Öğlen havalimanına transfer oluyor ve Etiyopya Havayolları’nın ET812 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de Addis Ababa’ya hareket. Yerel saat ile 19:45’te varış ve uçak değiştirmenin ardından Etiyopya Havayolları’nın ET720 sefer sayılı uçuşu ile saat 23:00’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 04:45 ‘te ( 22 HAZİRAN ) İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
9.Gün 22 Haziran 2024 İstanbul
Yerel saat ile 04:45 ‘te İstanbul’a varış ve Tanzanya Zanzibar turumuzun sonu.
 
 
Not:  Tanzanya Zanzibar turu programımızda tur hareketinden iki ay önce son taksit ödemeli 3 nakit taksitle ödeme imkanı mevcuttur. Tanzanya Zanzibar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL ve global partnerlerimizin engin tecrübeleriyle hazırlanmış  Tanzanya Zanzibar turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tüm dünyadan katılımcılarla tur deneyimi sunar.  Tanzanya Zanzibar turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 

:: Etiyopya Havayolları ile İstanbul /Klimanjaro / Zanzibar / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti. ( Addis Ababa aktarmalı olarak)

:: Serengeti Milli Parkı’nda 2 gece Tented Camp’ta kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama

:: Serengeti’de safari sırasında piknik şeklinde alınacak öğle yemekleri

:: Ngorongoro’da 2 gece 1. sınıf lodge’da yarım pansiyon konaklama ( Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği )

:: Ngorongoro’da safariler sırasında piknik şeklinde alınacak öğle yemekleri

:: Zanzibar’da 3 gece 5 yıldızlı otelde herşey dahil konaklama . ( Kahvaltı – Öğle -Akşam yemeği – yerel içecekler )

:: Ngorongoro Koruma Alanında safariler

:: Olduvai Gorge ve Masai Boma Gezisi

:: Serengeti Milli Parkı’nda 4x4 özel jeepler ile safariler

:: Zanzibar Stone Town Turu

:: Programda belirtilen tüm transferler

:: Milli Park giriş ücretleri

:: Lokal rehberlik hizmetleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: Tanzanya ayakbastı ücreti 50 USD (Tanzanya girişinde ödenecektir)

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Programda dahil olduğu belirtilmeyen yemekler

:: Yemekler sırasında alınacak içecekler

:: Lokal rehber ve şoför bahşişleri

:: Fazla bagaj ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN TANZANYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.

 

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

KONTENJAN

15 kişi

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

SAĞLIK

Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Tanzanya veya Zanzibar'a ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Genel olarak aşı olunması önerilmekle birlikte, eğer sağlık açısından herhangi bir engeliniz var ise en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

 

SEYAHAT ZAMANLAMASI

Tanzanya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar'da da yağmurlu sezon Nisan-Mayıs aylarıdır. Bu aylar dışında her mevsim gidilebilir.

 

VİZE BİLGİLERİ

Tanzanya ve Zanzibar'a girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.

 

PARA BİRİMİ

Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Tanzanya ve Zanzibar arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Tanzanya ve Zanzibar, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

 

CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir.

 

ELEKTRİK

Tanzanya ve Zanzibar'da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

 

SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

 

 

V

DTAKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.