Villa Kaktüs
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Turu

Kurban Bayramı Kenya Safari Turu

5 GECE 7 GÜN (21-28 Ağustos 2018)

21-28 Ağustos 2018 kesin hareketli Kurban Bayramı Kenya Safari Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 5 gece 7 günlük Kenya safari turları. Masai Mara'da ünlü Masai Kabile Ziyareti tur paketine dahil!

$ 2.990’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
 
Kenya Safari turumuzda,  zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü yerlerini görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Bu turumuzda, öncelikle Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebileceksiniz. Sonrasında ise, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.
 
Görülebilecek Hayvanlar: Aslan, fil, buffalo, gnu, leopard, çita, hipopotam, timsah, zebra, öküz başlı antilop, ceylan, topi, eland, zürafa ve gergedan.
 
Grup Sayısı: 6-24 kişi
Minimum Kişi: 6 Kişi
Rehber: Lokal Safari rehberleri – 15 Kişi üzeri katılım durumunda Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir.
Seyahat Şekli: 7 kişilik 4×4 Toyota Land Cruiser

Tur Programı
 
1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ  21.08.2018
Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 17:00'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından 19:35'deki tarifeli uçağımızla Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜN: NAİROBİ  22.08.2018
02:15'de Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından karşılanıyor  ve The Norfolk Fairmont Hotel'e transferimiz gerçekleştiriliyor. Otele girişimizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Gün içinde  dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Yetimhanesi  ve Giraffe Center’a yapacağımız geziye katılabilirsiniz.  Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz.. Daha sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyorsunuz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelimize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağımız safari turumuz için dinleniyoruz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Norfolk Fairmont Hotel'de olacaktır.

3. GÜN  NAİROBİ - NAIVASHA GÖLÜ 23.08.2018
Kahvaltımız sonrasında Nairobi'deki otelimizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2,5 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra otelinizde vakit geçirebilir veya hipopotamları yakından görebileceğiniz ekstra tekne turuna katılabilirsiniz. Ayrıca özellikle kuş çeşitliliği ile ünlü bu gölün çevresinde yürüyerek yapabileceğiniz ekstra safariye de katılabilirsiniz. Yırtıcı hayvanların olmadığı bu yürüyüşte zürafa, bufalo, antilop, maymun görmek mümkündür.

Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun, Bufalo gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.

Mesafe/Sürüş zamanı: 120 km / 1.5 saat

4. GÜN NAIVASHA GÖLÜ - MASAİ MARA  24.08.2018
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Narok kasabası ve Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Mara Sopa Lodge’da alıyor ve saat 15:30’a kadar serbest zaman geçiriyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce otelimize dönüyoruz. Yine dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olacaktır.
 
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra’nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlakla
rına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana’nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…
 
Konaklama full pansiyon bazında Ilkeliani Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.
Mesafe/Sürüş zamanı: 240 km / 4.5 saat

5. & 6. GÜNLER:  MASAİ MARA'DA SAFARİ  25-26.08.2018
Bu 2 günümüzü dünyanın en ünlü Milli Parkında geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Sabah safarimiz sonrasında kampımızda Masai eğitmenler öncülüğünde  çocukların da katılabileceği çok çeşitli aktivite bulunuyor: Vahşi Hayvan ayak izlerini ayırt etme, Masai'lerin yüzyıllardır yaptığı şekilde ateş yakma, okçuluk ve ok yapımı, sapan kullanımı bunlardan sadece birkaçı...

Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar.
 
Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelimize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında Ilkeliani Mara Lüks Çadır Kampında olacaktır.

7. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ  27.08.2018
Bu sabah Masai Mara'daki son safarimizi gerçekleştiriyor ve kahvaltı sonrası otelimizden çıkışımızı yaparak Nairobi’ye dönüyoruz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğimizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyoruz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğimizin ardından otelimize transferiniz gerçekleştiriliyor ve bir gün sonraki uçuşumuz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.
Mesafe/Sürüş zamanı: 360 km / 5 saat
Konaklama oda-kahvaltı bazında Lazizi Premier Hotel'de olacaktır.

8. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL 28.08.2018
Uçak saatimize bağlı olarak 02:00'de otelimizden çıkışımızı yaparak Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul uçağımızın kalkış saati 04:45. Yaklaşık 6.5 saatlik uçuşumuzun ardından akşam üzeri 11:15'de İstanbul'a varıyoruz. Hoşgeldiniz...
Kenya'da safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla havalimanında vedalaşıyoruz...
 

OTELLER
The Norfolk Fairmont Nairobi
Naivasha Sopa Lodge
Ilkeliani Luxury Tented Camp
Lazizi Premiere Hotel
 
Not: Kurban Bayramı Kenya Safari Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Kurban Bayramı Kenya Safari Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kurban Bayramı Kenya Safari Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.990 Ek yatak$ 2.990 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.740 Çocuk fiyatı$ 1.890
Ödeme seçenekleri

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşu (ekonomi sınıfı bilet)
:: Tüm transferler
:: 1 gece Nairobi Norfolk Fairmont Hotel'de konaklama
:: 2 gece Ilkeliani Mara Lüks Çadır Kampı'nda konaklama
:: 1 gece Lazizi Premier Hotel'de konaklama
:: 1 gece Naivasha Sopa Lodge'da konaklama
:: Programdaki yer alan yemekler
:: Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği
:: Masai Mara'da ünlü Masai Kabile Ziyareti
:: Tüm Safariler
:: Günde kişibaşı 1 litre su
:: Tüm milli park girişleri
:: Havalimanı vergileri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)
:: Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
:: Sağlık Sigortası
:: Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  (90 USD)
:: Masai Mara - Nairobi iç hat uçuşu (İstenirse / ekstra)  (240 USD)

Kenya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 
Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.
 
Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.
 
Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.
 
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.
 
Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.
 
Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.
 
Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive