Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu

8 GECE 10 GÜN (18-27 Temmuz 2021)

Kenya Safari turları uzmanı ekip tarafından Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 8 gece 10 günlük Kenya Safari Zanzibar turları. Kenya Safari, Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebilecek, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama yapacaksınız. Unutulmaz safarinizin ardından, hafızalarınızda kalan tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar’da 3 gün geçiriyorsunuz

$ 3.615’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
 
 
TUR HAKKINDA
Kenya Safari, Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, rağbet gören ve doyurucu bir safari turudur. Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebilecek, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama yapacaksınız. Unutulmaz safarinizin ardından, hafızalarınızda kalan tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar’da 3 gün geçiriyorsunuz.
 
TUR PROGRAMI

1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ    18.07.2021     
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu için tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 17:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından 20:15'de Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta ve Fairmont Norfolk Hotel'de olacaktır. (uçak ertesi sabah 02:55'te Nairobi'ye varacak ve otele geçecegiz)
2. GÜN: NAİROBİ    19.07.2021
02:55'de Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından vize işlemlerimizi (kapı vizesi) tamamlıyor ve firma yetkililerimiz tarafından karşılanarak otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Otele girişimizi yapıyor ve saat 10'a kadar dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Kahvaltımızın ardından 10:00'da tur programımız dahilinde Daphne Sheldrick Fil Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız gezimize başlıyoruz. Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyoruz..
Öğle yemeğimizi, kendine özgü huzurlu ortamında Karen Blixen Tamambo Restoran'da (ekstra) aldıktan sonra turumuza devam ediyoruz. 
Öğleden sonra koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyoruz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence… Akşam üzeri otelimize dönüyor ve bir gün sonra başlayacağımız safari turumuz için dinleniyoruz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Fairmont Norfolk Hotel'de olacaktır.
 
3. GÜN  NAİROBİ - NAKURU GÖLÜ    20.07.2021
Kahvaltıdan sonra 08:00'de yola çıkıyor ve yaklaşık 4-4.5 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.
Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı kuş çeşitliliği ile ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölü, gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya renkli flamingolara ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmemiz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve nadiren görülebilen Leopara da ev sahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”ten biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız oldukça yüksek… Rehberimizle birlikte dikkatlice ağaçları inceliyoruz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…
Safarimizin ardından gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Sopa Lodge'da olacaktır.
4. GÜN  NAKURU GÖLÜ - NAIVASHA GÖLÜ    21.07.2021
Kahvaltımız sonrası 08:00'de otelimizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra dilerseniz otelinizde vakit geçirebilir veya hipopotamları yakından görebileceğimiz 1.5 saatlik tekne turumuza (ekstra) katılabilirsiniz. Tekne turumuz sırasında, göldeki Crescent adasında Zürafa, Bufalo, Ceylan (Gnu), Antilop, Maymun ve Zebra görmek mümkün olabilecektir.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan göldeki adada yapılabilecek yürüyüşte ise bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.
5. GÜN NAIVASHA GÖLÜ - MASAİ MARA    22.07.2021
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da hareketle Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi kampımızda alıyor ve saat 15:30’a kadar nehir kenarındaki kampımızda dinleniyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce kampımıza dönüyoruz. Hava kararmadan hemen önce kampımızdaki gözlem klübesinden içkiniz eşliğinde Masai Mara'yı izlemek ve yaban hayatın seslerine tanık olmak eşsiz bir tecrübe... 
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir doğa olayı ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Aynı zamandan göçü yakinen takip eden, savananın ünlü avcılarından Aslan, Çita, Leopar, Çakal ve Sırtlan gibi yırtıcıları da gözlemliyoruz.  
Konaklama full pansiyon bazında Ilkeliani Mara Tented Camp’de olacaktır.
 
6. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ    23.07.2021
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Sabah 6:30'da hava ağarırken yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Kahvaltı için kampımıza dönüyor ve öğleden sonraki safarimize kadar kampımızda dinleniyoruz. Saat 15:00 civarında safariye çıkıyor ve Afrika savanlarında yaban hayatına tanıklık ediyoruz.
Yüzyıllardır değişmeyen alışkanlıkları ve gelenekleriyle ünlü Maasaileri görebileceğimiz Masai Köyü Ziyaretimizi bugün gerçekleştiriyoruz.
Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan kampımıza dönüyor ve yemek saatimize kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında Ilkeliani Mara Tented Camp’de olacaktır.
7. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ - ZANZİBAR    24.07.2021
Kahvaltımız sonrasında lunch box'larımızla lodge/kamp'dan çıkışımızı yapıyor 09:30'da piste hareket ediyoruz. Masai Mara - Nairobi Uçağımızın kalkış saati 11:00. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuşun ardından 12:30’da Nairobi’ye varıyoruz. Havalimanına varışımızda bu kez Zanzibar’a yapacağımız uçuş için check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Zanzibar uçağımızın kalkış saati 14:00. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrasında Zanzibar’a varıyor ve yetkililerimiz tarafından karşılanarak otelimize transferimiz gerçekleştiriliyor. Günün kalan kısmını Hint Okyanusunun bu egzotik adasında geçiriyoruz.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) bazında Ocean Paradise Resort & Spa Hotel’de olacaktır.
 
8.  GÜN    ZANZİBAR     25.07.2021
Bu günümüzü Hint Okyanusunun masmavi sularının ve Afrika güneşinin tadına vararak geçiriyoruz. Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır. Bunların dışında Zanzibar’ın merkezi Stone Town ziyareti, Portekiz Limanı, Sultan’ın Sarayı, Köle Pazarı, Milli Müze ise katılabileceğiniz kültürel aktivitelerin bir kısmıdır.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) bazında Ocean Paradise Resort & Spa Hotel’de olacaktır.
 
9. GÜN   ZANZİBAR    26.07.2021
Zanzibar'daki son günümüz... Bu günün akşamında hazırlıklarımızı tamamlıyor ve ertesi gün (27.07.2021) sabaha karşı gerçekleşecek uçuşumuz için gece yarısından hemen sonra Zanzibar havalimanına transferimiz sağlanıyor.
Konaklama yarım pansiyon (kahvaltı-akşam yemeği) bazında Ocean Paradise Resort & Spa Hotel’de olacaktır.
 
10. GÜN   ZANZİBAR - İSTANBUL    27.07.2021
Sabaha karşı 04:00'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşumuz için 01:30'da Zanzibar havalimanına hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. Öğle civarında İstanbul'a varıyoruz. Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turumuzun sonu..
Biriktirdiğimiz keyifli Afrika anılarımızla, yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...
 
Oteller:
Fairmont Norfolk Nairobi Hotel
Lake Nakuru Sopa Lodge
Lake Naivasha Sopa Lodge
​​İlkeliani Mara Tented Camp
Zanzibar Ocean Paradise Resort & Spa Hotel
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Ekstra Aktiviteler:
Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  90 USD
Masai Kabile Ziyareti 60 USD
Naivasha Gölünde Tekne Turu   50 USD
Masai Mara'da Balon Safari  440 USD
Masai Mara - Nairobi Uçuşu  260 USD
 
Not: Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Eğer havale ile tüm tur ücretini peşin öderseniz 195 USD indirim yapılır. Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.615 Ek yatak$ 3.615 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.395 Çocuk fiyatı$ 3.015

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Nairobi uçak bileti (20 kg. bagaj hakkı)

:: Türk Hava Yolları ile Zanzibar-İstanbul uçak bileti (20 kg. bagaj hakkı)

:: Tüm transferler

:: Varış gecesi Fairmont Norfolk Nairobi Hotel'de saat 10:00'a kadar oda kullanımı

:: Fairmont Norfolk Nairobi Hotel'de 1 gece konaklama

:: Lake Nakuru Sopa Lodge 'de 1 gece konaklama

:: Naivasha Sopa Lodge 'de 1 gece konaklama

:: ​​İlkeliani Mara Tented Camp 'de 2 gece konaklama

:: Ocean Paradise Resort & Spa Hotel 'de 3 gece konaklama

:: Programdaki yer alan yemekler

:: Tüm Safariler, günde kişi başı 1 litre su

:: Tüm milli park girişleri

:: Havalimanı vergileri

:: İngilizce konuşan Safari rehberi/şoför

:: Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği

:: Zorunlu seyahat sigortası


(Turumuzda lokal safari rehberleri ingilizce dilinde rehberlik hizmeti sunar. 15 kişinin üzeri katılım halinde Türk Tur Lideri tura eşlik eder)

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu              (50 TL) 
:: Vize ücreti - Kenya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Vize Ücreti (Turistik Amaçlı ) - Tanzanya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Şahsi harcamalar
:: Ekstra turlar
:: Programda dahil olduğu belirtilmeyen yemekler
:: Seyahat sağlık sigortası

Kenya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.
Tanzanya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.
 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 
Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.
 
Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Tanzanya sınır kapılarında alabilirler.
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Zanzibar – İstanbul arası uçuş ise 7 saat 25 dakika sürmektedir.
 
Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.
 
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.
 
Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.
 
Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.
 
Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive