Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
  • Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu

Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu

8 GECE 10 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Kenya Safari turları uzmanı ekip tarafından 2024 Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 8 gece 10 günlük Kenya safari Zanzibar turları. Dünyaca ünlü Carnivore Restaurant’da akşam yemeği dahil!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu
 
 
TUR HAKKINDA
Kenya Safari, Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebilecek, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama yapacaksınız. Unutulmaz safarinizin ardından, hafızalarınızda kalan tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar’da 3 gün geçiriyorsunuz.
 
KURBAN BAYRAMI KENYA SAFARİ ZANZİBAR TURU PROGRAM
 
1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ    15.06.2024
Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 17:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından 20:15'de Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta... Ertesi sabaha karşı 02:45'de (16.06.2024) Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından e-vize işlemlerimizi tamamlıyor ve firma yetkililerimiz tarafından karşılanarak otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.
 
2. GÜN  NAİROBİ - NAIVASHA GÖLÜ    16.06.2024
Sabaha karşı 02:55'de Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından e-vize işlemlerimizi tamamlıyor ve firma yetkililerimiz tarafından karşılanarak safari araçlarımıza eşlik ediliyoruz. Araçlarımıza yerleşip kısa bir dinlenme ve sabah kahvaltısı için Nairobi'deki otelimize hareket ediyoruz. Kahvaltıya kadar odalarımızda dinleniyor ve kahvaltı sonrası 10:00'da otelimizden ayrılarak Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra hipopotamları ve birçok kuş türünü yakından görebileceğimiz 1.5 saatlik tekne turumuza (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turumuz sırasında, göldeki Crescent adasında Zürafa, Bufalo, Ceylan (Gnu), Antilop, Maymun ve Zebra görmek mümkün olabilecektir.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan göldeki adada yapılabilecek yürüyüşte ise bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.
 
3. GÜN  NAIVASHA GÖLÜ - NAKURU GÖLÜ     17.06.2024
Kahvaltıdan sonra 08:00'de yola çıkıyor ve yaklaşık 1.5 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.
Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı kuş çeşitliliği ile ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölü, gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya renkli flamingolara ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmemiz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve nadiren görülebilen Leopara da ev sahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”ten biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız oldukça yüksek… Rehberimizle birlikte dikkatlice ağaçları inceliyoruz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…
Safarimizin ardından gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Sopa Lodge'da olacaktır.
 
4. GÜN NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA    18.06.2024
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da hareketle Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi kampımızda alıyor ve saat 15:30’a kadar nehir kenarındaki kampımızda dinleniyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce kampımıza dönüyoruz. Hava kararmadan hemen önce kampımızdaki gözlem klübesinden içkiniz eşliğinde Masai Mara'yı izlemek ve yaban hayatın seslerine tanık olmak eşsiz bir tecrübe... 
 
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir doğa olayı ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Aynı zamandan göçü yakinen takip eden, savananın ünlü avcılarından Aslan, Çita, Leopar, Çakal ve Sırtlan gibi yırtıcıları da gözlemliyoruz.  
 
Konaklama full pansiyon bazında Pride Inn Mara Luxury Camp’de olacaktır.
 
5. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ    19.06.2024
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Sabah 6:30'da hava ağarırken yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Kahvaltı için kampımıza dönüyor ve öğleden sonraki safarimize kadar kampımızda dinleniyoruz. Saat 15:00 civarında safariye çıkıyor ve Afrika savanlarında yaban hayatına tanıklık ediyoruz.
Yüzyıllardır değişmeyen alışkanlıkları ve gelenekleriyle ünlü Maasaileri görebileceğimiz Masai Köyü Ziyaretimizi (ekstra) bugün gerçekleştiriyoruz.
Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan kampımıza dönüyor ve yemek saatimize kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında Pride Inn Mara Luxury Camp’de olacaktır.
 
6. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ     20.06.2024
Bu sabah Masai Mara’dan ayrılarak tatlı anılarımızla Nairobi’ye dönüyoruz. Ekstra olarak Nairobi’ye uçakla dönüş seçeneğiniz de bulunmaktadır.** (Opsiyonel uçuş ücreti Ekstra Aktiviteler kısmında sunulmuştur)
 
Nairobi’ye Araçla Dönüş: Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından  09:00’da lodge'dan ayrılıyoruz. (Eşyalarınızı bir gece önce hazırlamanızı ve kahvaltı sonrası hızlıca check-out yapmanızı öneririz). Milli Park çıkışına kadar yapacağımız kısa bir safarinin ardından yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Nairobi’ye varışımızda direkt olarak Zürafa Merkezini (Giraffe Center) ziyaret ediyoruz. Koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu barınakta yükseltilmiş bir platformdan zürafaları elle besleme imkanı bulabileceğiz!. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz eğlenceli ve çok keyifli ziyaretimiz sonrasında veda yemeğimiz için ünlü Carnivore Restoran’a transferimiz gerçekleştiriliyor.
 
Nairob’ye Uçakla Dönüş**: Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından  09:00’da lodge'dan ayrılıyoruz. Uçakla dönüş seçeneğini tercih eden misafirlerimiz, araçlarıyla kısa bir safari yaparak Ol Kiombo pistine hareket edeceklerdir. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrası Nairobi’ye varışımızda kısa şehir turumuzun ardından Zürafa Merkezini (Giraffe Center) ziyaret ediyoruz. Koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu barınakta yükseltilmiş bir platformdan zürafaları elle besleme imkanı bulabileceğiz!. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz eğlenceli ve çok keyifli ziyaretimiz sonrasında veda yemeğimiz için ünlü Carnivore Restoran’a transferimiz gerçekleştiriliyor.
 
Yemeğimiz sonrası Nairobi Hava limanındaki otelimize transferimiz sağlanıyor ve ertesi sabah 08:00’de (12.04.2024) / (21.06.2024) Zanzibar'a yapacağımız uçuşumuz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel'de olacaktır.
 
7.  GÜN    NAİROBİ - ZANZİBAR    21.06.2024
Sabah erken kahvaltı sonrası 06:00'da otelimizden çıkışımızı yapıyor ve Zanzibar uçuşumuz için terminale shuttle transferimizi gerçekleştiriyoruz. 08:00'deki uçuşumuzla Zanzibar'a hareket ediyor ve 09:30'da Zanzibar'a varışımızda karşılanarak otelimize transferimiz sağlanıyor. Otelimize girişimizi yapıyor ve günümüzü Hint Okyanusunun masmavi sularının ve Afrika güneşinin tadına vararak geçiriyoruz. Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır. Bunların dışında Zanzibar’ın merkezi Stone Town ziyareti, Portekiz Limanı, Sultan’ın Sarayı, Köle Pazarı, Milli Müze ise katılabileceğiniz kültürel aktivitelerin bir kısmıdır.
Konaklama Herşey Dahil bazında RIU Jambo Hotel’de olacaktır.
 
8. GÜN   ZANZİBAR    22.06.2024
Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue
Safari Blue Turu, Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.
Konaklama Herşey Dahil bazında RIU Jambo Hotel’de olacaktır.
 
9. GÜN   ZANZİBAR   23.06.2024
Zanzibar'daki son günümüz.. Dilerseniz bu gününüzü Zanzibar’a gelenlerin mutlaka aldığı 3 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.
Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.
Jozani Ormanı Turunda  Uzun yıllar önce leopar ve antilop türlerinin de bulunduğu, adanın tek doğal ormanında, sadece Zanzibar'a  özgü kırmızı Colobus Maymunlarının peşinde iz sürebileceksiniz.
Stone Town Tarihi ve Kültür Turunda adanın bir de bohem  yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.
Konaklama Herşey Dahil bazında RIU Jambo Hotel’de olacaktır.
 
10. GÜN   ZANZİBAR - İSTANBUL    24.06.2024 
Sabaha karşı 04:35'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşumuz için 01:30'da Zanzibar havalimanına hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. Öğlen 12:15'de İstanbul'a varıyoruz. Biriktirdiğimiz keyifli Afrika anılarımızla, yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...
 
 
KURBAN BAYRAMI KENYA SAFARİ ZANZİBAR TURU OTELLER
Lake Naivasha Sopa Lodge (1 gece)
Lake Nakuru Sopa Lodge   (1 gece)
Pride Inn Mara Camp  (2 gece)
Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel  (1 gece)
RIU Jambo Hotel  (3 gece)
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Ekstra Aktiviteler:
Zürafa Merkezi Turu  50 USD 
Masai Kabile Ziyareti 70 USD
Naivasha Gölünde Tekne Turu   70 USD
Masai Mara'da Balon Safari  440 USD
Masai Mara - Nairobi Uçuşu  290 USD

NOT
Kurban Bayramı Kenya Safari Zanzibar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kenya Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Zanzibar– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4 gece lodgelerda tam pansiyon konaklama

:: Nairobi’de 1 gece Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel'de oda kahvaltı konaklama

:: Zanzibar’da 3 gece RIU Jambo Hotel'de herşey dahil bazında konaklama

:: Dünyaca ünlü Carnivore Restaurant’da veda yemeği

:: Tüm safariler

:: Günde kişi başı 1 litre su

:: Tüm milli park giriş ücretleri

:: İngilizce konuşan safari rehberi / şoför

:: TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harcı

:: Vize ücreti - Kenya (E-Vize) (90 USD)

:: Vize Ücreti (Turistik Amaçlı ) - Tanzanya (Havalimanı varışta alınıyor) (50 USD)

:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Seyahat & Sağlık Sigortası

:: Şoför / rehber tipleri 

Kenya için vize gerekmektedir. Altı aylık geçerli çipli pasaportunuz olması halinde 90 USD karşılığında E-Vize olarak alınmaktadır.

Tanzanya için vize gerekmektedir. Altı aylık geçerli çipli pasaportunuz olması halinde 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Tanzanya sınır kapılarında alabilirler.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul - Nairobi 06 sa 35 dk

Zanzibar - İstanbul 08 sa 50 dk

 

Para Birimi

Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

Saat Dilimi

Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

 

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü

Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

Elektrik

Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

 

SKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.