Villa Kaktüs
  • Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu
  • Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu
  • Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu
  • Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu
  • Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu

Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu

5 GECE 7 GÜN (23-29 Haziran 2017)

23-29 Haziran 2017 kesin hareketli Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 5 gece 7 günlük Kenya safari turları. Naivasha Gölü'nde tekne turu ve Masai Mara'da ünlü Masai Kabile Ziyareti tur paketine dahil!

$ 2.290’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu
 
Kenya Safari turumuzda,  Nakuru gölünün ünlü flamingoları ve beyaz gergedanlarına tanık olacak, Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları doğal ortamlarında görebileceksiniz. Eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyaca meşhur Masai Mara’da 2 gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.
 
Görülebilecek Hayvanlar: Aslan, fil, buffalo, gnu, leopard, çita, hipopotam, timsah, zebra, öküz başlı antilop, ceylan, topi, eland, zürafa ve gergedan.
 
Grup Sayısı: 6-28 kişi
Minimum Kişi: 6 Kişi
Seyahat Şekli: 7 kişilik 4×4 Toyota Land Cruiser

Tur Programı

1. GÜN: ISTANBUL - NAİROBİ         23.06.2017
Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak gece yarısından önce 17:00'de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından 19:50'de Nairobi'ye hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta... Nairobi'ye varışımızda karşılanıyor ve otelimize transferimiz sağlanıyor.
Konaklama oda-kahvaltı bazında The Intercontinental Nairobi Hotel'de olacaktır.

2. GÜN: NAİROBİ - NAİVASHA GÖLÜ    24.06.2017
02:30'da Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından karşılanıyor ve The Intercontinental Hotel'e transferimiz gerçekleştiriliyor. Otele girişimizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz.
Intercontinental Nairobi Nairobi'nin 5 yıldızlı otellerinden biri olan Intercontinental Hotel, şehirmerkezindeki ideal konumu ile Nairobi'de konforlu bir konaklama sunar.
Kısa bir dinlenmenin ardından günümüze başlıyoruz. Gün içinde dilerseniz ekstra olan Daphne Sheldrick Fil Barınağına yapacağımız geziye katılabilirsiniz.  Bu turumuzda ünlü önce Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyoruz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence…Daha sonra ise Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil ve gergedan yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil ve gergedan yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyorsunuz..
Turun bitiminde Naivasha Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir araç yolculuğumuz sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra programımız dahilinde hipopotamları yakından görebileceğimiz tekne turumuza çıkıyoruz.

Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan gölde yapılabilecek yürüyüşte bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Zebra, Bufalo gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

Konaklama full pansiyon bazında Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.
Mesafe/Sürüş zamanı: 150 km / 2 saat

3. GÜN  NAİVASHA GÖLÜ - NAKURU GÖLÜ                                                                                       25.06.2017
Kahvaltıdan sonra yola çıkıyor ve yaklaşık 1.5 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lake Nakuru Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.

Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı sayıları 1.2 milyonu aşan pembe flamingolarıyla ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölünde ise gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, milyonlarca flamingo ve yok olmakta olan canlı türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Belli bir mesafeden göl, üzerindeki flamingolar nedeniyle adeta pembe renkte görünür. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmeniz de çok olasıdır. Gün batımından önce otelinize dönüyorsunuz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve Leopara da ev sahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”lerden biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız yüksek… Rehberinizle birlikte dikkatlice ağaçları incelemenizi öneririz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…

Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Lodge'da olacaktır.
Mesafe/Sürüş zamanı: 120 km / 1.5 saat

4. GÜN NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA         26.06.2017
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Mara Sopa Lodge’da alıyor ve saat 15:30’a kadar otelimizde dinlenerek serbest zaman geçiriyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkı’ndaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce otelimize dönüyorsunuz. Otelimizde dileyenler için yemek saatine kadar havuzdan faydalanma imkanı olabilecektir.

Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, aslan, gergedan, fil, hipopotam, timsah, zürafa, antilop, gnu, zebra, bufalo, yaban domuzu, sırtlan, çakal ve vahşi köpek sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir olay ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve zebra’nın kuru Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Ve aynı zamanda bunları izleyen Savana’nın Aslan, çita, çakal ve sırtlan gibi avcı hayvanlarına da…

Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.
Mesafe/Sürüş zamanı: 240 km / 4.5 saat

5. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ            27.06.2017
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında sabah ve akşam üzeri yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Sonrasında kahvaltı için otelimize dönüyor ve öğleden sonra yapacağımız safariye kadar serbest zaman geçiriyoruz. Tüm konaklamalarımızda olduğu gibi dilerseniz otelinizin havuzundan faydalanabilirsiniz.
Gün içerisinde programımız dahilinde katılabileceğiniz Masai Kabilesi ziyaretimiz olacaktır. Bu turumuzda, yüzyıllardır değişmeyen geleneksel yaşam alışkanlıklarına tanık olacağımız Afrika'nın en ünlü kabilesi olan Masai'leri ziyaret ediyoruz.

Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan otelimize dönüyor ve yemek saatine kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge’da olacaktır.

6. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ         28.06.2017
Bu sabah Masai Mara'da son safarimizi yapıyoruz. Kahvaltı için otelimize dönüyor ve sonrasında çıkış için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Erken alınan öğlen yemeğimizin ardından otelden ayrılarak Nairobi’ye dönüyoruz. Dilerseniz ekstra olarak uçakla dönüş seçeneği de mevcuttur. Nairobi’de akşam yemeğimizi şehrin en meşhur restoranlarından biri olan Carnivore Restorant’da alıyoruz. Carnivore Restorant, mangalda ızgara olarak pişirilmiş av etleri ile ünlüdür. Sığır, koyun ve tavuk etinin yanında devekuşu, timsah gibi av hayvanlarını da tatma şansı bulabilirsiniz. Yine restoranda balık ve vejeteryan menüler de mevcuttur. Veda yemeğimizin ardından otelimize transferiniz gerçekleştiriliyor.

Mesafe/Sürüş zamanı: 250 km / 6 saat
Konaklama oda-kahvaltı bazında The Intercontinental Nairobi Hotel'de olacaktır.

7. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL     29.06.2017
Uçak saatimize bağlı olarak 02:00'de otelimizden Jomo Kenyatta Uluslararası havalimanına hareket ediyoruz. 05:00'deki THY uçağımızla yaklaşık 7 saatlik uçuşun ardından 11:30'da İstanbul'a varıyoruz. Kenya'da safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla havalimanında vedalaşıyoruz...
 
OTELLER

The Intercontinental Nairobi
Lake Nakuru Lodge
Naivasha Sopa Lodge
Masai Mara Sopa Lodge
 
Not: Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Ramazan Bayramı Kenya Safari Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.290 Ek yatak$ 2.290 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.870 Çocuk fiyatı$ 1.690

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşu (ekonomi sınıfı bilet)
:: Tüm transferler
:: 2 gece Nairobi Intercontinental Hotel'de konaklama (ilk gece uçuştan dolayı geç check in)
:: 2 gece Masai Mara Sopa Lodge'da konaklama
:: 1 gece Lake Nakuru Lodge'da konaklama
:: 1 gece Naivasha Sopa Lodge'da konaklama
:: Programdaki yer alan yemekler
:: Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği
:: Naivasha Gölü'nde tekne turu
:: Masai Mara'da ünlü Masai Kabile Ziyareti
:: Tüm Safariler
:: Günde kişibaşı 1 litre su
:: Tüm milli park girişleri
:: Havalimanı vergileri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför

::  Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  (15 TL)
:: Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Daphe Sheldrick Yetimhanesi ve Giraffe Center Gezisi  (90 USD)
:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
::  Sağlık Sigortası
::  Masai Mara - Nairobi iç hat uçuşu (İstenirse / ekstra)  220 USD

Kenya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 
Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.
 
Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.
 
Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.
 
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.
 
Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.
 
Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.
 
Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive