Kenya Safari Zanzibar Turu

5 GECE 7 GÜN (10-16 Ekim, 14-20 Kasım 2021, 30 Aralık 2021-5 Ocak 2022)

Kenya Safari turları uzmanı ekip tarafından Kenya Safari Zanzibar Turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 5 gece 7 günlük Kenya safari Zanzibar turları. Kenya'da 2 gece Lodge, 1 gece 4 yıldızlı otelde, Zanzibar'da 2 gece 4 yıldızlı otel konaklamalı. Dünyaca ünlü Carnivore restaurant’da öğle yemeği dahil!

$ 2.899’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kenya Safari Zanzibar Turu

PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – NAİROBİ  
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat uçuştan üç saat önce  buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
 
2. Gün NAİROBİ – MASAİ MARA  
Yaklaşık 6 saat 40 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 03:40’da. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve kahvaltı alacağımız otele (c-in olmayacaktır) transferimiz gerçekleşiyor. Otelde alınan  sabah kahvaltısının ardından Masai Mara için yola çıkıyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
 
3. Gün MASAİ MARA  
Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde alınan kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Turumuz esnasında Masai köyünü ziyaret ederek Masai halkının yaşamına tanıklık ediyoruz.  Safarinin bitiminde otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
 
4. Gün                MASAİ MARA – NAİROBİ  
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz.  Nairobi’ye varışımızın ardından öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak  görülecek yerler olup, ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
5. Gün                NAİROBİ - ZANZİBAR  
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Zanzibar uçuşu için Nairobi havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından Zanzibar havalimanına varıyor ve deniz kenarında bulunan otelimize transfer oluyoruz. Misafirlerimizi dilediğince zaman geçirmeleri, berrak deniz ve kızgın kumlarda adanın tadını çıkarabilmeleri için bugünü serbest zaman olarak ayırıyoruz.
 
6. Gün                ZANZİBAR  
Kahvaltımızın ardından, muhteşem bir doğaya sahip ve dünyanın en güzel plajlarından birisinden bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Yarım pansiyon olarak konaklama yapacağımız otelimizin imkanlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz.
 
7. Gün ZANZİBAR – İSTANBUL  
Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat  Türk Havayolları'nın  TK 567 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz Kilimanjaro stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Varışımız yerel saat ile İstanbul’a varış. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 
UÇUŞ BİLGİLERİ
 
9-15 MAYIS 2021
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 09 Mayıs  Pazar saat: 18.00
09 Mayıs TK 607 İstanbul  21.05 - Nairobi  03.40 +1 (Varış 10 Mayıs)
15 Mayıs TK 567 Zanzibar  04.00 - İstanbul  12.55 
 
18-24 TEMMUZ 2021
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 18 Temmuz  Pazar saat: 17.00
18 Temmuz TK 607 İstanbul  20.15 - Nairobi  02.55 +1 (Varış 19 Temmuz)
24 Temmuz TK 567  Zanzibar  04.00 - İstanbul  12.55  
 
10-16 EKİM 2021
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 10 Ekim  Pazar saat: 17.00
10 Ekim TK 607 İstanbul  20.15 - Nairobi  02.55 +1 (Varış 11 Ekim)
16 Ekim TK 567 Zanzibar  04.00 - İstanbul  12.55  
 
14-20 KASIM 2021
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14 Kasım  Pazar saat: 18.00
14 Kasım TK 607 İstanbul  20.55 - Nairobi  03.30 +1 (Varış 15 Kasım)
20 Kasım TK 567 Zanzibar  04.40 - İstanbul  13.35  
 
30 ARALIK 2021-5 OCAK 2022
Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 30 Aralık  Perşembe saat: 17.30
30 Aralık TK 607 İstanbul  20.55 - Nairobi  03.30 (Varış 31 Aralık)
05 Ocak TK 567 Zanzibar  04.10 - İstanbul  13.35  
 
OTELLER
MASAİ MARA / Mara Sopa Lodge vb.
NAIROBI / 4* Tamarind Tree Hotel vb.
ZANZİBAR / 4* Ocean Paradise vb.

NOT
Kenya Safari Zanzibar Turu programımızda, dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Kenya Safari Zanzibar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kenya Safari Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.899 Ek yatak$ 2.899 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.424 Çocuk fiyatı$ 2.849
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.899 Ek yatak₺ 2.899 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.424 Çocuk fiyatı₺ 2.849
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.999 Ek yatak$ 2.999 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.524 Çocuk fiyatı$ 2.949

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Zanzibar– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama

:: Nairobi’de 1 gece 4 yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama

:: Zanzibar’da  2 gece deniz kenarında 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Dünyaca ünlü Carnivore  restaurant’da öğle yemeği

:: Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

:: Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

:: Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler

:: Nairobi panoramik şehir turu

:: Ulusal Parklara giriş ücretleri

:: Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu              

:: Kenya Vize ücreti (Havalimanı varışta alınıyor) (50 USD)

:: Tanzanya Vize Ücreti (Havalimanı varışta alınıyor) (50 USD)

:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Seyahat sağlık sigortası

 

Kenya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.

Tanzanya için vize gerekmektedir. 50 USD karşılığında ülkeye girerken Havaalanında varışta alınmaktadır.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Tanzanya sınır kapılarında alabilirler. 

 

Uçuş Süreleri
İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Zanzibar – İstanbul arası uçuş ise 7 saat 25 dakika sürmektedir. 

 

Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

 

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

Elektrik
Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive