Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Kenya Safari Turu
 • Kenya Safari Turu
 • Kenya Safari Turu
 • Kenya Safari Turu
 • Kenya Safari Turu

Kenya Safari Turu

5 GECE 7 GÜN (12-18 Temmuz / 29 Ağustos-4 Eylül / 13-19 Eylül / 14-20 Ekim / 9-15 Kasım / 14-20 Aralık 2024)

2024 Kenya Safari Turu . Türk Hava Yolları ile. Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Dünyaca ünlü Carnivore Restoranda veda yemeği dahil.

$ 3.290’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kenya Safari Turu
 
KONSEPT
DEEPNATURE+
 
TUR HAKKINDA
Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. 
Programda belirtilen yemekler dahil!
Dünyaca ünlü Carnivore restaurant’da veda yemeği dahil!
 
DEEPNATURE+ KONSEPT HAKKINDA
Maksimum 24 Kişilik Gruplar
Özenle seçilmiş oteller ve lodgelar 
Seçkin Rehberler
Tüm Turlar Dahil , Extra Maliyet Yok
Tüm şehir vergileri dahil
Tek Fiyat uygulaması
 
KENYA SAFARİ TURU PROGRAMI
 
1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ     
Kenya Safari Turu için tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 17:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından 20:15'de Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta... Ertesi sabaha karşı 02:55'de Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından e-vize işlemlerimizi tamamlıyor ve tur yetkililerimiz tarafından karşılanarak otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.
 
2. GÜN  NAİROBİ - NAIVASHA GÖLÜ
Sabaha karşı 02:55'de Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından e-vize işlemlerimizi tamamlıyor ve firma yetkililerimiz tarafından karşılanarak safari araçlarımıza eşlik ediliyoruz. Araçlarımıza yerleşip kısa bir dinlenme ve sabah kahvaltısı için Nairobi'deki otelimize hareket ediyoruz. Kahvaltıya kadar odalarımızda dinleniyor ve kahvaltı sonrası 10:00'da otelimizden ayrılarak Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra hipopotamları ve birçok kuş türünü yakından görebileceğimiz 1.5 saatlik tekne turumuza (ekstra $70) çıkıyoruz. Tekne turumuz sırasında, göldeki Crescent adasında Zürafa, Bufalo, Ceylan (Gnu), Antilop, Maymun ve Zebra görmek mümkün olabilecektir.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan göldeki adada yapılabilecek yürüyüşte ise bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.
 
3. GÜN  NAIVASHA GÖLÜ - NAKURU GÖLÜ
Kahvaltıdan sonra 08:00'de yola çıkıyor ve yaklaşık 1.5 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.
Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı kuş çeşitliliği ile ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölü, gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya renkli flamingolara ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmemiz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve nadiren görülebilen Leopara da ev sahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”ten biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız oldukça yüksek… Rehberimizle birlikte dikkatlice ağaçları inceliyoruz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…
Safarimizin ardından gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Sopa Lodge'da olacaktır.
 
4. GÜN NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da hareketle Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Lodge'umuzda alıyor ve saat 15:30’a kadar nehir kenarındaki kampımızda dinleniyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce kampımıza dönüyoruz. Hava kararmadan hemen önce kampımızdaki gözlem klübesinden içkiniz eşliğinde Masai Mara'yı izlemek ve yaban hayatın seslerine tanık olmak eşsiz bir tecrübe... 
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir doğa olayı ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Aynı zamandan göçü yakinen takip eden, savananın ünlü avcılarından Aslan, Çita, Leopar, Çakal ve Sırtlan gibi yırtıcıları da gözlemliyoruz.  
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge'da olacaktır.
 
5. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Sabah 6:30'da hava ağarırken yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Kahvaltı için kampımıza dönüyor ve öğleden sonraki safarimize kadar kampımızda dinleniyoruz. Saat 15:00 civarında safariye çıkıyor ve Afrika savanlarında yaban hayatına tanıklık ediyoruz.
Yüzyıllardır değişmeyen alışkanlıkları ve gelenekleriyle ünlü Maasaileri görebileceğimiz Masai Köyü Ziyaretimizi (ekstra $70) bugün gerçekleştiriyoruz.
Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan lodge'umuza dönüyor ve yemek saatimize kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında Masai Mara Sopa Lodge'da olacaktır.
 
6. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ
Bu sabah Masai Mara’dan ayrılarak tatlı anılarımızla Nairobi’ye dönüyoruz. Ekstra olarak Nairobi’ye uçakla dönüş seçeneğiniz de bulunmaktadır.** (Opsiyonel uçuş ücreti Ekstra Aktiviteler kısmında sunulmuştur)
 
Nairobi’ye Araçla Dönüş: Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından 09:00’da lodge'dan ayrılıyoruz. (Eşyalarınızı bir gece önce hazırlamanızı ve kahvaltı sonrası hızlıca check-out yapmanızı öneririz). Milli Park çıkışına kadar yapacağımız kısa bir safarinin ardından yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Nairobi’ye varışımızda direkt olarak Zürafa Merkezini (ekstra $50) ziyaret ediyoruz. Koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu barınakta yükseltilmiş bir platformdan zürafaları elle besleme imkanı bulabileceğiz!. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz eğlenceli ve çok keyifli ziyaretimiz sonrasında veda yemeğimiz için ünlü Carnivore Restoran’a transferimiz gerçekleştiriliyor.
 
Nairob’ye Uçakla Dönüş**: Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından  09:00’da lodge'dan ayrılıyoruz. Uçakla dönüş seçeneğini tercih eden misafirlerimiz, araçlarıyla kısa bir safari yaparak Ol Kiombo pistine hareket edeceklerdir. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrası Nairobi’ye varışımızda kısa şehir turumuzun ardından Zürafa Merkezini (ekstra $50) ziyaret ediyoruz. Koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu barınakta yükseltilmiş bir platformdan zürafaları elle besleme imkanı bulabileceğiz!. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz eğlenceli ve çok keyifli ziyaretimiz sonrasında veda yemeğimiz için ünlü Carnivore Restoran’a transferimiz gerçekleştiriliyor.
 
Yemeğimiz sonrası Nairobi Hava limanındaki otelimize transferimiz sağlanıyor ve ertesi sabah 04:25’de İstanbul’a yapacağımız uçuşumuz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel'de olacaktır.
 
7. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL
Uçak saatimize bağlı olarak sabah 02:00'de hava limanı kompleksinde bulunan otelimizin resepsiyonunda buluşuyor ve shuttle servisi ile terminale transferimizi gerçekleştiriyoruz. Sabah 04:25'deki uçağımız ile İstanbul'a hareket ediyor ve 7 saatlik uçuşumuz sonrasında öğlen 11:10'da İstanbul'a varıyoruz.
Biriktirdiğimiz keyifli Afrika anılarımızla, yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz... Kenya Safari Turumuzun sonu.
 
 
KENYA SAFARİ TURU OTELLER
Lake Naivasha Sopa Lodge (1 gece)
Lake Nakuru Sopa Lodge (1 gece)
PrideInn Mara Luxury Camp (2 gece)
Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel (1 gece)
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan
 
Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Safari araçları
 
Kontenjan:
24 kişi
 
Ekstra Aktiviteler:
Masai Kabile Ziyareti  70 USD
Zürafa Merkezi Turu   50 USD
Naivasha Gölünde Tekne Turu   70 USD
Masai Mara'da Balon Safari  440 USD
Masai Mara - Nairobi Uçuşu  290 USD
 
Not: Kenya Safari Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Kenya Safari Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Kenya Safari Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.820 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.820 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.820 Çocuk fiyatı$ 2.490
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.290 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.720 Çocuk fiyatı$ 2.390
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.290 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.720 Çocuk fiyatı$ 2.390
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.290 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.720 Çocuk fiyatı$ 2.390

:: Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul direkt uçuşları

:: Tüm transferler

:: 4 gece lodge, 1 gece otel toplam 5 gece konaklama

:: Programdaki  yemekler

:: Ünlü Carnivore restoranda veda yemeği

:: Tüm Safariler

:: Günde kişi başı 1 litre su

:: Tüm milli park girişleri

:: Havalimanı vergileri

:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför (12 kişi üzeri katılım durumunda Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir)

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

:: Vize ücreti - Kenya (E –VİZE) (90 USD)

:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

E-VİZE GEREKMEKTEDİR.

Kenya için vize gerekmektedir. Altı aylık geçerli çipli pasaportunuz olması halinde 90 USD karşılığında E-VİZE olarak alınmaktadır.

 

(Diplomatik, hususî ve hizmet pasaport hamili vatandaşlarımız için vize gerekmiyor)

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

VİZE

Umumi Pasaport  - Vize gerekli (E –VİZE )   

Yeşil Pasaport  - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SAĞLIK

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi 06 sa 35 dk

Nairobi - İstanbul 06 sa 35 dk

 

PARA BİRİMİ

Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir (KES) Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

ELEKTRİK

Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

SKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.