Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Sömestr Kenya Safari Turu
  • Sömestr Kenya Safari Turu
  • Sömestr Kenya Safari Turu
  • Sömestr Kenya Safari Turu
  • Sömestr Kenya Safari Turu

Sömestr Kenya Safari Turu

5 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Bu turumuzda, ülkedeki beyaz gergedanların en büyük yaşam alanı olan Nakuru gölünde gergedan ve nadir görülen leoparın izini sürecek, Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebilecek, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Sömestr Kenya Safari Turu
 
TUR HAKKINDA
Kenya Safari, zamanı kısıtlı olanların Kenya’nın en ünlü parklarını görebilecekleri ve kısa zamanda Safari heyecanını tadabilecekleri, katma değeri yüksek bir Safari turudur. Bu turumuzda, ülkedeki beyaz gergedanların en büyük yaşam alanı olan Nakuru gölünde gergedan ve nadir görülen leoparın izini sürecek, Naivasha gölünü tekne ile dolaşıp hipopotamları ve 100’ü aşkın kuş türünü doğal ortamlarında görebilecek, eşsiz “Rift Vadisi”nin coğrafyasında büyülenecek ve dünyanın ne ünlü Milli Parklarından Masai Mara’da 3 tam gün Safari yaparak eşsiz tasarımlara sahip safari otellerinde konaklama fırsatını bulacaksınız.
 
PROGRAM
 
1. GÜN: ISTANBUL-NAİROBİ     20.01.2024
Sömestr Kenya Safari Turu için Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam 18:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından 20:55'de Nairobi'ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta... 
 
2. GÜN  NAİROBİ - NAIVASHA GÖLÜ     21.01.2024
Sabaha karşı 03:30'da Nairobi-Jomo Kenyatta Havalimanına varışımızın ardından e-vize işlemlerimizi tamamlıyor ve firma yetkililerimiz tarafından karşılanarak safari araçlarımıza eşlik ediliyoruz. Araçlarımıza yerleşip kısa bir dinlenme ve sabah kahvaltısı için Nairobi'deki otelimize hareket ediyoruz. Kahvaltıya kadar odalarımızda dinleniyor ve kahvaltı sonrası 10:00'da otelimizden ayrılarak Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra hipopotamları ve birçok kuş türünü yakından görebileceğimiz 1.5 saatlik tekne turumuza (ekstra $70) çıkıyoruz. Tekne turumuz sırasında, göldeki Crescent adasında Zürafa, Bufalo, Ceylan (Gnu), Antilop, Maymun ve Zebra görmek mümkün olabilecektir.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan göldeki adada yapılabilecek yürüyüşte ise bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Naivasha Sopa Lodge’da olacaktır.
 
3. GÜN  NAIVASHA GÖLÜ - NAKURU GÖLÜ     22.01.2024
Kahvaltıdan sonra 08:00'de yola çıkıyor ve yaklaşık 1.5 saatlik bir sürüş sonrasında pembe flamingolarıyla ünlü Nakuru Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi, aynı zamanda geceleyeceğimiz Lodge’da alıyor ve yemek sonrası Nakuru Gölünde ilk safarimizi yapıyoruz.
 
Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı kuş çeşitliliği ile ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölü, gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya renkli flamingolara ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmemiz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve nadiren görülebilen Leopara da ev sahipliği yapar.
Afrika’daki “Beş Büyük”ten biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız oldukça yüksek… Rehberimizle birlikte dikkatlice ağaçları inceliyoruz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…
Safarimizin ardından gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
Konaklama full pansiyon bazında Lake Nakuru Sopa Lodge'da olacaktır.
 
4. GÜN NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA     23.01.2024
Kahvaltıdan sonra sabah 07:30’da hareketle Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi kampımızda alıyor ve saat 15:30’a kadar nehir kenarındaki kampımızda dinleniyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce kampımıza dönüyoruz. Hava kararmadan hemen önce kampımızdaki gözlem klübesinden içkiniz eşliğinde Masai Mara'yı izlemek ve yaban hayatın seslerine tanık olmak eşsiz bir tecrübe... 
 
Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir doğa olayı ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Aynı zamandan göçü yakinen takip eden, savananın ünlü avcılarından Aslan, Çita, Leopar, Çakal ve Sırtlan gibi yırtıcıları da gözlemliyoruz.  
Konaklama full pansiyon bazında PrideInn Mara Camp'de olacaktır.
 
5. GÜN:  MASAİ MARA'DA SAFARİ     24.01.2024
Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Sabah 6:30'da hava ağarırken yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Kahvaltı için kampımıza dönüyor ve öğleden sonraki safarimize kadar kampımızda dinleniyoruz. Saat 15:00 civarında safariye çıkıyor ve Afrika savanlarında yaban hayatına tanıklık ediyoruz.
Yüzyıllardır değişmeyen alışkanlıkları ve gelenekleriyle ünlü Maasaileri görebileceğimiz Masai Köyü Ziyaretimizi (ekstra $70) bugün gerçekleştiriyoruz.
Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan kampımıza dönüyor ve yemek saatimize kadar dinleniyoruz.
Konaklama full pansiyon bazında PrideInn Mara Camp'de olacaktır.
 
6. GÜN:  MASAİ MARA - NAİROBİ     25.01.2024
Bu sabah Masai Mara’dan ayrılarak tatlı anılarımızla Nairobi’ye dönüyoruz. Ekstra olarak Nairobi’ye uçakla dönüş seçeneğiniz de bulunmaktadır.** (Opsiyonel uçuş ücreti Ekstra Aktiviteler kısmında sunulmuştur)
 
Nairobi’ye Araçla Dönüş: Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından 09:00’da Lodge'dan ayrılıyoruz. (Eşyalarınızı bir gece önce hazırlamanızı ve kahvaltı sonrası hızlıca check-out yapmanızı öneririz). Milli Park çıkışına kadar yapacağımız kısa bir safarinin ardından yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Nairobi’ye varışımızda direkt olarak Zürafa Merkezini (ekstra $40) ziyaret ediyoruz. Koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu barınakta yükseltilmiş bir platformdan zürafaları elle besleme imkanı bulabileceğiz!. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz eğlenceli ve çok keyifli ziyaretimiz sonrasında veda yemeğimiz için ünlü Carnivore Restoran’a transferimiz gerçekleştiriliyor.
 
Nairobi’ye Uçakla Dönüş**: Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından  09:00’da lodge'dan ayrılıyoruz. Uçakla dönüş seçeneğini tercih eden misafirlerimiz, araçlarıyla kısa bir safari yaparak Ol Kiombo pistine hareket edeceklerdir. Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrası Nairobi’ye varışımızda kısa şehir turumuzun ardından Zürafa Merkezini (ekstra $40) ziyaret ediyoruz. Koruma altındaki Rothschild zürafaların bulunduğu barınakta yükseltilmiş bir platformdan zürafaları elle besleme imkanı bulabileceğiz!. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz eğlenceli ve çok keyifli ziyaretimiz sonrasında veda yemeğimiz için ünlü Carnivore Restoran’a transferimiz gerçekleştiriliyor.
 
Yemeğimiz sonrası Nairobi Hava limanındaki otelimize transferimiz sağlanıyor ve ertesi sabah 05:00’de (26.01.2024) İstanbul’a yapacağımız uçuşumuz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.
Konaklama oda-kahvaltı bazında Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel'de olacaktır.
 
7. GÜN NAİROBİ - İSTANBUL     26.01.2024
Uçak saatimize bağlı olarak sabah 02:30'da hava limanı kompleksinde bulunan otelimizin resepsiyonunda buluşuyor ve shuttle servisi ile terminale transferimizi gerçekleştiriyoruz. Sabah 05:00'deki uçağımız ile İstanbul'a hareket ediyor ve 7 saatlik uçuşumuz sonrasında öğlen 11:30'da İstanbul'a varıyoruz.
Biriktirdiğimiz keyifli Afrika anılarımızla, yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan

Grup Sayısı:
6-24 kişi
 
Konaklama:
Lake Nakuru (1 gece) Lake Nakuru Sopa Lodge
Lake Naivasha (1 gece) Lake Naivasha Sopa Lodge
Masai Mara Milli Parkı (2 gece) Pride Inn Mara Camp
Nairobi (1 gece) Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel

Rehber:
Lokal Safari rehberleri
(15 Kişi üzeri katılım durumunda Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir)

Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Ekstra Aktiviteler:
Zürafa Merkezi Turu  50 USD
Naivasha Gölünde Tekne Turu   70 USD
Masai Kabile Ziyareti  70 USD
Masai Mara'da Balon Safari  440 USD
Masai Mara - Nairobi Uçuşu  290 USD**
 
Not:  Sömestr Kenya Safari Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Sömestr Kenya Safari  Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Sömestr Kenya Safari Turu için doğru adrestesiniz.
 

BENZER TURLAR
Kenya Safari Turu
Kurban Bayramı Kenya Safari Turu
Sömestr Kenya Safari Zanzibar Turu
Sömestr Serengeti Safari Zanzibar Turu

 

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi / Nairobi– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4 gece lodgelerda tam pansiyon konaklama

:: Nairobi’de 1 gece Four Points by Sheraton Nairobi Airport Hotel'de oda kahvaltı konaklama

:: Dünyaca ünlü Carnivore Restaurant’da akşam yemeği

:: Programda yer alan yemekler

:: Tüm safariler

:: Günde kişi başı 1 litre su

:: Tüm milli park giriş ücretleri

:: İngilizce konuşan safari rehberi / şoför

:: TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harcı

:: Vize ücreti - Kenya (E-VİZE) (90 USD)

:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Masai Mara-Nairobi uçak bileti (uçakla dönmek tercih edilirse)

:: Seyahat & Sağlık Sigortası

:: Şoför / rehber tipleri 

E-VİZE GEREKMEKTEDİR.

 

Kenya için vize gerekmektedir. Altı aylık geçerli çipli pasaportunuz olması halinde 90 USD karşılığında E-VİZE olarak alınmaktadır.

 

(Diplomatik, hususî ve hizmet pasaport hamili vatandaşlarımız için vize gerekmiyor)

 

KENYA SAFARİ TURU //  SIKÇA SORULAN SORULAR

- SAĞLIK

Türkiye'den çıkışlı direkt uçuşla Kenya'ya ulaşılması durumunda Sarı Humma Aşısı zorunlu değildir.  Aşı olunması önerilmekle birlikte, en doğru yönlendirmeyi doktorunuzdan almanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

 

- PCR & AŞI PROTOKOLLERİ

Kenya'ya girişte 2 Doz Covid-19 aşısı yaptırmış ve aşı sertifikası olan yolcular (BİONTECH veya SINOVAC) negatif PCR testi ibraz etmek zorunlu değildir.  Geçerli aşı sertifikası bulunmayan yolcular 72 saat öncesinde sonucu alınmış negatif PCR testi ile ülkeye girişe izin vermektedir.  5 yaşından küçük çocukların negatif PCR test sonucu veya Aşı sertifikası ibrazı zorunluluğu bulunmamaktadır. Aşı sertifikası bulunmayan 5-12 Yaş aralığındaki çocuk yolculardan negatif PCR testi istenmektedir.

 

- SEYAHAT ZAMANLAMASI

Kenya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir.

 

- VİZE BİLGİLERİ

Kenya’ya girişte e-vize uygulanmaktadır. 6 ay geçerli pasaport olması durumunda, seyahat öncesinde 55 USD karşılığı online olarak yapılabilen e-vize başvurusu sonucunda gönderilen e-vize Nairobi Havalimanında  ibraz edilerek  ülkeye giriş yapılabilmektedir. 

 

- UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Nairobi uçuşu THY ile 6 saat 30 dakika sürmektedir.

 

 - PARA BİRİMİ

Kenya para birimi Kenya Şilini’dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

 

- SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Kenya arasında döneminde yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Kenya, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

 

- CEP TELEFONU KULLANIMI

Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir. 

 

- ELEKTRİK

Kenya’da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

 

- SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR

Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

 

- YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır. 

 

- ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

 

 

SKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.