Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Hindistan Nepal Turu 2 (Varanasi Dahil Program)
  • Hindistan Nepal Turu 2 (Varanasi Dahil Program)
  • Hindistan Nepal Turu 2 (Varanasi Dahil Program)
  • Hindistan Nepal Turu 2 (Varanasi Dahil Program)
  • Hindistan Nepal Turu 2 (Varanasi Dahil Program)

Hindistan Nepal Turu 2 (Varanasi Dahil Program)

9 GECE 11 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Hindistan Nepal Turu. Buda'nın Rotası. Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile oluşturulmuş, deneyimli rehber eşliğinde Nepal Hindistan Turu. 5 yıldızlı otellerde konaklama. Tüm gündüz turları ve akşam yemekleri dahil.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
NEPAL HİNDİSTAN TURU 2
 
BUDA'NIN ROTASI
Delhi - Jaipur - Agra - Varanasi - Ganj Nehri - Katmandu
 
 
PROGRAM
 
1. Gün İSTANBUL – DELHİ - JAİPUR
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’na ait sefer ile 20:15'te Hindistan’ın başkenti Delhi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
 
TK 716    İstanbul  20:15  -  Delhi 04:45+1  (varış ertesi gün)
 
2. Gün DELHİ - JAİPUR
04:45'te varışımızın ardından bizleri bekleyen aracımızla Jaipur’a doğru ilerliyoruz. İlk olarak Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal, Birla Tapınağı ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’daki otelimizde.
 
3. Gün JAİPUR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar’ı ziyaret edecek ve Rüzgâr Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’daki otelimizde.
 
4. Gün JAİPUR – AGRA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Agra’ya doğru hareket edeceğiz ve yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Varışımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.  Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’ de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Akşam Etkinliği olarak Mohabbat Taj Show’na (70-USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın, eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Agra’daki otelimizde.
 
5. Gün                AGRA - DELHİ
Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Varışımızla birlikte otelimize yerleşiyor ve ardından Hint misafirperverliğini yerinde görebilmek adına gerçek bir Hint evini ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Delhi’de otelimizde.
 
6. Gün                DELHİ - VARANASİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Delhi’de bulunan havaalanına transfer olacağız. Havalimanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak) ve yerleşme sonrası Geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelden hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
(Ara uçuşlara istinaden güzergâhta ve dahil hizmetlerde eksilme olmadan uçuş parkurunda değişikliği yapılabilir)
 
7. Gün VARANASİ - DELHİ 
Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Ardından Kashi Wishwanath, Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Gezimiz sonrası otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz. Serbest zamanın ardından havaalanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Yerel Havayolları ile Delhi’ye uçuş ve varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
8. Gün                DELHİ 
Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimizde Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’u ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görerek devam edeceğiz. Daha sonra turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a (65-$ / Kişi Başı) katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.
 
9.Gün DELHİ - KATMANDU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından (kahvaltı box olarak da verilebilir) yerel havayolları ile Nepal’in başkenti Katmandu’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından şehir merkezine hareket edeceğiz ve ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş birçok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’daki otelimizde.
 
10. Gün KATMANDU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’daki otelimizde.
 
11. Gün KATMANDU - İSTANBUL
Rehberimizin belirteceği saatte otelimizden ayrılıp havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından 07:35'te Türk Havayollarına ait uçak ile İstanbul’a geçiyoruz. Bagaj ve gümrük işlemlerimizin sonunda turumuzun sonuna gelmiş oluyoruz. 13:05 İstanbul'a varış ... Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere.
 
TK 727 Katmandu   07:35  -      İstanbul     13:05
 
****** Akşam etkinlikleri minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
 
OTELLER
KATHMANDU: 5* Radisson Hotel vb.
DELHİ: 5* Vivanta by Taj Dwarka vb.
JAIPUR – 5* Oyo Hotel Metropolitan vb.
AGRA - 5* Ramada Plaza vb.
VARANASİ: 5* Radisson Blu vb.
 
Not: Hindistan Nepal Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Hindistan Nepal Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Hindistan Nepal Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 
 
 

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Delhi gidiş / Katmandu - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel havayolları ile Delhi – Varanasi ekonomi sınıfı uçuşu ve vergileri

:: Yerel havayolları ile Varanasi – Delhi ekonomi sınıfı uçuşu ve vergileri

:: Yerel havayolları ile Delhi – Katmandu ekonomi sınıfı uçuşu ve vergileri

:: Havalimanı vergileri

:: 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar

:: Tüm akşam yemekleri

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Taj Mahal gezisi giriş ücreti

:: Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

:: Agra Kalesi giriş ücretleri

:: Ganj Nehri turu

:: Swyambhunath Tapınağını turu

:: Delhi’de geleneksek çekçekler ile tur

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti 

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Hindistan ve Nepal Vize Ücretleri (Yeşil pasaportta da vize gerekmektedir)

:: Öğle Yemekleri

:: Yemeklerde alınan içecekler

:: Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

:: Kişisel harcamalar

Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.
Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

SIKÇA SORULANLAR

 

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.
 
Vize Bilgileri
Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz. (yanınızda iki vesikalık fotoğraf bulundurunuz)
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Delhi: 6 saat 40 dakika
Katmandu – İstanbul: 7 saat 20 dakika
     
Para Birimi
Para birimleri Hint Rupisi ve Nepal Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

 

Saat Dilimi
Türkiye’den 2,5  saat  ileridedir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

 

Elektrik
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

Alışveriş
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir. Nepal ise outdoor ürünleri, mont ve ayakkabı alışverişleri için tam bir cennet. Uygun fiyata çok çeşitli ürünler bulabilirsiniz.

 

 

B

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Arzum Hanım, Biz Hindistandan döndük bu kadar iyi olacağını hiç düşünmemiştim her şey harikaydı, oteller, rehberimiz muhteşemdi, çok eğlendik nazımızı çok çektiniz her şey için teşekkür ederim. Bundan sonra da ailecek sizinle gezmeye devam edeceğiz.
Hatice

Hindistan Nepal yurtdışı turumuzu yaptığımız ve çok memnun kaldığımız firma. Hem program hem rehber yeterli ve çok iyiydi. Kaldığımız oteller 5yıldızlı, otobüslerimiz Hindistan standartlarına göre çok lükstü. Bir geziden dönülebilecek en güzel anılarla döndük. Herşey için Arzum Hanıma ve DeepNature Travel'e teşekkürler
Derin Hilal

Aradığımız herşeyi bulduğumuz beklentilerimizin karşılandığı bu güzel Hindistan turu için teşekkürler. Başka bir coğrafyayı keşifte buluşmak dileğiyle.
Gizem

Sevgili Deep Nature ailesi, Yine bir geziden ağzımız kulaklarımızda, ruhlarımız uzun bir yolculuktan dönmüşçesine dinlenmiş olarak döndük. Çok güldük, çok gezdik, çok yedik, sadece altı gündü ancak çok ama çok eğlendik. Bu güzel organizasyon için hepinize teşekkür ederiz. Bizlere dolu dolu günler yaşattınız. Sizlerle nerede olursak olalım, artık biliyoruz ki son dakika süprizleri yaşamayacağız. Aksine her yeni yolculukta, bizleri küçük süprizlerinizle şaşırtmaya, bizlere beklentilerimizin her zaman üzerinde gerçek anlamda bir tatil yaşatmaya devam edeceksiniz. İçten sevgi ve saygılarımızla,
Ülgen

Hindistan turu çok güzeldi. Güzel bir tatil geçirdiğimiz için teşekkürler Deepnature. Bu deepnature ile yaptığım ikinci seyahatti. Gezilen yerler, rehberimizin seçimleri, grubumuz herşey çok güzeldi. Rehberimiz Gökhan da işini çok iyi yapan bir arkadaşımız teşekkürler tekrar görüşmek üzere.
Cansu

Turdan çok memnunum Gökhan'ı oğlum gibi sevdim. İşini iyi biliyor imkanım olursa yine aynı turla gezmek isterim.
Şerife

Merhaba, Öncelikle çok çok teşekkürler böyle keyifli bir Hindistan turu gerçekleştirdiğiniz için. Gerçekten çok keyifli ve güzel bir hafta geçirdik. Sevgili Gökhan ve Cem sadece rehberimiz değil aynı zamanda tur arkadaşımız olduğunuz ve bu sayede sanki arkadaşlarımla tatildeymişim gibi hissettirdiğiniz için teşekkürler. Bu benim Deepnature ile ilk gezimdi ama kesinlikle bundan sonrakilerin hepsi sizinle olacak. Özellikle aynı grup katılacaksa kaçırmamak için elimden geleni yaparım..
Deniz

Daha iyi olabilirdi , birkaç aksaklık dışında genel olarak memnunuz.
Lara

Holi Festivali turu çok güzeldi . Çok eğlenceli ve neşeli bir gezi oldu. Rehberimiz çok anlayışlı ve ilgiliydi. Tura katılan arkadaşlar da çok uyumluydu. Memnun kaldım. Budizm ve felsefi konularla ilgili daha fazla bilgi almak isterdim.
Mine

Geçen hafta Altın üçgen Hindistan turunuza katıldık. Oteller, program ve rehberimizden gayet memnun kaldık. Rehberimizin bilgi seviyesi, anlatımları ve tecrübesi bizi çok mutlu etti. Güzel bir gezi oldu sayesinde.
Fethiye

Jaipur otel vasat. Delhi ve Agra otelleri iyi. Rehberlik yeterli. Program iyi planlanmış. Genel olarak olumlu.
Müfit

Rehberimiz Özgecan Bey başta olmak üzere, tüm deepnature çalışanlarına teşekkür ederiz. Hindistan Nepal turumuz sorunsuz geçti.
FeryalKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.