Sri Lanka Turu

6 GECE 8 GÜN (18-25 Eylül 2024)

Hint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka'da deniz ve kültür turu. 6 gece 8 günlük özel promosyon paket.

$ 1.199’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Sri Lanka Turu
 
 
TUR KATEGORİSİ
PROMO
 
SRİ LANKA TURU PROGRAM

1.Gün: ISTANBUL HAVALİMANI -COLOMBO 14: 30 03:10+1
Sri Lanka Turu için İstanbul Havalimanı’nda saat 11:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 14:30 Jezeera Havayolları tarifeli seferi ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’ya hareket. Yerel saat ile 18:25’te Kuveyt’e varış. Saat 19:25’te Kolombo’ya hareket. Geceleme uçakta.
 
2.GÜN: KOLOMBO varış– Pinnawala – Dambulla – Sigiriya
Yerel saat ile 03:45’te Bandaranaike Uluslararası Havalimanı'na varıyoruz. Bizleri bekleyen transfer aracımızla yerel rehberimiz eşliğinde ALANDAN AYRILIYORUZ. Erken kahvaltı MOLASI VERECEĞİZ.  Sonra gezilerimize başlıyoruz. 25 dönümlük bir hindistancevizi arazisi olan Pinnawala üzerinden Dambulla ve Sigiriya'yı ziyaret edeceğiz. Pinnawala'da biberonla beslenen veya serbestçe dolaşan ve kimseye kesinlikle zarar vermeyen yavru filleri göreceğiz. 1975 yılında Pinnawala Fil Yetimhanesi bu nazik devlere bakmak için kuruldu. O zamandan beri yetimhanede 20'den fazla buzağı doğdu. Buradaki bazı fillerin torunlarını bile görmüş olabilir! Sabah 10:00 ve öğleden sonra 2:00'de nehir banyosu yaparken bu filleri görme şansımız olacak.
Pinnawala'dan geçerken bir sonraki durağımız Dambulla'daki mağara tapınağı olacaktır. Dambulla'nın antik merkezi, MÖ 1. yüzyıla kadar uzanıyor. Bu bölge birçok kral tarafından yönetilmiştir. Bugün, Dambulla Kaya Tapınağı, Dambulla'nın altın tapınağını çevreleyen muhteşem 5 mağara tapınağında inşa edilmiş en eşsiz çizimlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Lord Buddha'nın 150 heykelini barındıran duvarlar boyunca zarif mağara resimleri çizilmiştir. İçeriye girdiğinizde altın rengi ışıltılar saçan devasa bir Buda heykeli sizi karşılıyor. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Sigiriya'da yapılacaktır.
OTELİMİZ: Hotel Sigiriya 3* vb.
 
3.GÜN: Sigiriya - Anuradapura – Kandy
​Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Sigiriya'ya hareket edeceğiz. 5. yüzyıldan kalma bir kale olan ve aynı zamanda bir Dünya Mirası Alanı olan kaya kalesine tırmanacağız. MS 477-495 yılları arasında Kral Kashyapa tarafından yaptırılmıştır. ''Sigiriya Aslan Kayası'', ormandan 200 metre yükselen sıra dışı güzellikte bir kaledir. Pidurangala Vihara, Matale Bölgesi'nin Pidurangala köyünde bulunan bir başka antik Budist tapınağıdır. Sigiriya kalesinin kuzeyinde, birkaç kilometre uzaklıkta devasa bir kaya üzerine inşa edilmiştir.
Bir sonraki durağımız Sri Lanka'nın eski başkentlerinden biri olan Anuradhapura şehri. Sinhala uygarlığının iyi korunmuş kalıntılarıyla ünlüdür. Buradaki başlıca ilgi çekici yerler Ruwanweli Maha Seya ve Sri Maha Bodhi'dir. Ruwanweli Maha Seya, emanetler içeren yarım küre şeklindeki bir kubbe yapısıdır. Buda'nın kalıntılarından bir Dona, stupada korunur ve bu da onu, onun kalıntılarının herhangi bir yerdeki en büyük koleksiyonu yapar. Jaya Sri Maha Bodhi, Mahamewna Bahçelerinde kutsal bir Bodhi ağacıdır; bilinen bir dikim tarihi ile kanıtlanmış, dünyanın yaşayan en eski insan eliyle dikilmiş ağacıdır. Budistler arasında Sri Lanka'daki en kutsal emanetlerden biridir ve tüm dünyadaki Budistler tarafından saygı görür.
Daha sonra Kandy'ye gideceğiz. Sri Lanka Kralı döneminin son başkentiydi. Bu şehir başka bir Dünya Mirasıdır. 'Kandy' adı, ihtişam ve ihtişam vizyonları anlamına gelir. Son Sinhala Kralı Sri Vikrama Rajasinha tarafından 1798'de inşa edilen Kandy Gölü'nün çevresinde geziyoruz. Bir çarşı, mücevher müzesi ve sanat ve zanaat sunan Kandy kasabasını ziyaret edeceğiz. Geceleri bir kültürel gösteri de izlenebilir. Geceleme Kandy'de bir otelde yapılacaktır.
OTELİMİZ: Hotel Topaz Kandy 3* vb.
 
4.GÜN: Kandy – Nuwara Eliya
​Otelde alınan kahvaltının ardından ilk ziyaretimiz diş tapınağı olacak. Kandy'de kraliyet sarayı kompleksinde bulunan bir Budist tapınağıdır. Kalıntı, Singala kralları tarafından tutuldu. Antik tapınak ve kalıntıları nedeniyle, bu tapınak da bir Dünya Mirası Alanıdır.
Oradan Nuwara Eliya'ya gideceğiz. Seyahat etmenin en iyi yolu trendir. Yolculuk Peradeniya tren istasyonundan başlayıp Nanu Oya'da sona erecek. Tren istasyonundan çıktıktan sonra bizleri bekleyen aracımızla yolumuza devam ediyoruz. Nuwara Eliya, dağ iklimi ve manzarasıyla tanınır. Şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü'nü ziyaret edeceğiz. 1873 yılında İngiliz Valisi Sir William Gregory tarafından yaptırılmıştır. Göl ve çevresini seyredeceğiz. Geceleme Nuwara Eliya'da olacak.
OTELİMİZ: Heaven Seven Nuwara Eliya vb.
 
5.GÜN: Nuwara Eliya - Colombo
​Kahvaltımızın ardından yemyeşil çay tarlaları örtüleriyle kaplı soğuk ve puslu tepelerde en iyi çay bitkilerini gezeceğiz. Gezimiz esnasında bir çay fabrikasını ziyaret edip Seylan Çayının üretim sürecini görme şansımız olacak. Bu tesislerden yayılan cennet kokularını içinize çekip mükemmel şekilde harmanlanmış bir fincan saf Seylan Çayı içeceğiz. Kolombo'ya varış, geceleme Kolombo'da.
OTELİMİZ: Ramada by Wyndham Colombo vb.
 
6.GÜN: Colombo
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Kolombo şehir turu. Daha sonra Gangarama tapınağının altın oymalarını ziyaret edeceğiz. Ulusal müzede Sri Lanka tarihi hakkında bilgi edineceğiz. Geceleme Kolombo'da.
OTELİMİZ: Ramada by Wyndham Colombo vb.
 
7.GÜN: Colombo- Negombo
Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben gezilerimize devam ediyoruz. Orta çağ kiliselerinden ve gürültülü bir pazardan en güzel plajlardan bazılarına kadar çeşitli ilgi çekici yerleri nedeniyle sevgiyle 'Küçük Roma' olarak adlandırılan güneşli bir sahil ve balıkçı kasabası olan Negombo’yu ziyaret edeceğiz.
Bandaranaike Uluslararası Havaalanı'na yaklaşık on kilometre uzaklıktadır. Negombo kasabasında çeşitli alışveriş merkezleri ve balık pazarları bulunmaktadır. Bir Eski Hollanda Kalesi de çeşitli ziyaretçileri cezbeder. Bir Hristiyan şehri olan Negombo birçok kiliseden oluşmaktadır. Aziz Mary Kilisesi öne çıkan kilisedir. Büyük ve gösterişli kilise, şehrin başlıca turistik mekanlarından biridir. Geceleme SAHİL BÖLGESİNDE  Negombo'da olacak.
OTELİMİZ: Jetwing Sea vb.
 
8. GÜN :Colombo - Kuveyt -İstanbul 04:45 13:30
Erken saatlerde havalimanına transfer olacağız. (02:00 OTELDEN ÇIKIŞ )  Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 04:45’te İstanbul uçuşumuz var. Yerel saat 08:00’da Kuveyt Havalimanı’na varıyoruz. Saat 09:45’te İstanbul uçuşumuz için yapacağımız aktarmadan sonra İstanbul saatiyle 13:30’da İSTANBUL havalimanına varış.  Sri Lanka Turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.
 
 
Not: Sri Lanka Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Sri Lanka Turu programları, katılımcılarına keyifli bir tur deneyimi sunar. Sri Lanka Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.199 Ek yatak$ 1.199 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.489 Çocuk fiyatı$ 1.199

:: Jezeera Havayolları ile İstanbul Havalimanı / Kolombo / İstanbul Havalimanı arası, Kuveyt aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg bagaj hakkı)

:: Sigiriya’da 1 gece, Kandy’de 1 gece, N.Eliya’da 1 gece, Kolombo’da 2 gece, Negombo’da 1 gece olmak üzere 6 gece kahvaltı dahil :: konaklama

:: Sigiriya’da 1 akşam yemeği

:: Programda belirtilen tüm turlar ve transferler

:: Nuwara Eliya  ekonomi sınıfı tren bileti

:: Yerel rehberlik hizmetleri (ingilizce)

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Yurtdışı Çıkış Fonu

:: Kapıda Kolay vize ücreti 60 USD (Önceden online elektronik  başvurusu ile 50 USD'dir)

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel Harcamalar

:: BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI 80 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar)

 

BU TURA KATILIM İÇİN SRİ LANKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport: Vize gerekli

Yeşil Pasaport: Vize gerekli

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli 

 

30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vize www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

(Kapıda Kolay vize ücreti 60 USD (Önceden online elektronik  başvurusu ile 50 USD'dir))

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

SAĞLIK

Sri Lanka’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

PARA BİRİMİ

Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Sri Lanka arasında +2 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Sri Lanka’da 14.30.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklupantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızıöneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu sarangiysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıcabu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilenayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Otellerde uluslararası mutfaklar sunulmaktadır.

 

ELEKTRİK

Sri Lanka’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Sri Lanka’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.  

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tarafımızdan kayıtlı misafirlerimize son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

 

E

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.