Villa Kaktüs

Myanmar Turu

7 GECE 9 GÜN (Şu an yapılmamaktadır)

Myanmar Turu. Asya'nın mistik ülkesi keyifli bir programla sizi bekliyor. Qatar Hava Yolları tarifeli seferleri ile gidiş dönüşlü, 7 gece dört yıldızlı otellerde konaklamalı Myanmar Turu. Tüm turlar ve yemekler dahil.

$ 2.690’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Myanmar Turu
1.GÜN:  İSTANBUL – DOHA // 09 ARALIK 2016 CUMA
Turumuz saat 09.00’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 12.30’da Qatar Havayolları’na ait QR-240 sefer sayılı uçağı ile Myanmar Turu için Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.35’te varış. QR-918 sefer sayılı uçak ile saat 20.35’te Yangon’a uçuyoruz. Geceleme uçakta.
 
2. GÜN: DOHA  – YANGON // 10 ARALIK 2016 CUMARTESİ
Yerel saat ile 06.05’te Yangon’a varış ve otele transfer oluyoruz. Otelimize yerleştikten sonra panoramik Yangon şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında ilk olarak Buddha heykelinin olduğu Chaukhtatgyi Pagodası bulunmaktadır. Pagoda gezisinin ardından Kandawgyi Gölünde kısa bir gezi yapıp Sule Pagoda’sı, Mahabandoola Parkı ve Belediye Binası göreceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Budistlerin Hac merkezi konumunda olan, 98 metrelik Altın kubbesi ve 82 Tapınağı ile göz kamaştıran Shwegadon Pagodasını ziyaret ediyor ve gün batımını izliyoruz. Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
3. GÜN: YANGON – HEHO – INLE LAKE // 11 ARALIK 2016 PAZAR
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve yaklaşık 1 saat 10 dakika sürecek Heho uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta Dünya üzerinde bir cennet olduğuna inanılan İnle Gölü’ne transfer oluyoruz. Shwe Yan Pyay Manastırı’nda mola vereceğiz. Muhteşem oyma eserler ve Buddha heykellerine sahip bu manastırı gördükten sonra  öğle yemeğimizi alacağımız yerel restorana transfer oluyoruz. Yemeğin ardından özel botumuza binerek, İnle Gölü yolculuğumuzun son kısmına geçiyoruz. Gezimizde  Intha halkının yaşadığı ve ahşap sütunlar üzerine inşa edilmiş evleri göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
4. GÜN: INLE GÖLÜ – MANDALAY // 12 ARALIK 2016 PAZARTESİ
Erken kahvaltının ardından bölgenin en hareketli pazarlarından Nam Pam Pazarını geziyoruz. Birden fazla kabileden insanın yaşamına şahitlik edeceğimiz gezimizi tamamlıyor, eski usul balık tutan balıkçıları izleme fırsatı bulacağımız Inle Gölü’nde bot turuna başlıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan otelimize transfer olup çıkış işlemlerini yapıyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık Mandalay uçuşu için havaalanına transfer oluyoruz. Varışta 200 yıllık Dünyanın en uzun ahşap köprüsü olan U Bein Köprüsünde güneş batımını izliyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
5.GÜN: MANDALAY // 13 ARALIK 2016 SALI
Kahvaltının ardından 4 metre yüksekliğinde, 6,5 ton ağırlığında Buda Heykeli  bulunan Mahamuni Tapınağını geziyor ve işçilerin mermerden Buddha Heykel yapışlarını izlemek için Mermer Sokağına gidiyoruz. Tur sonrası yeşim taşından yapılmış eşyaları görebileceğimiz Yeşim Taşı Pazarına gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Shwe Kyin Manastrı’na gidip öğrenci keşişlerin akşam ibadetlerine nasıl hazırlandıklarını gözlemleme fırsatı elde edeceğiz. Otelimize transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
6. GÜN: AMARAPURA – AVA – SAGAING – MANDALAY – BAGAN // 14 ARALIK 2016 ÇARŞAMBA
Kahvaltının ardından Mandalay gibi bir süre Myanmar’a başkentlik etmiş olan Amarapura Bölgesi’ne hareket ediyoruz.
Bir çok keşişin toplanıp  yemek yediği manastırı gördükten sonra ipek dokuma sergisini ziyaret edeceğiz. Sonrasında at arabaları ile 14. ve 18. Yüz yıllarının başkenti  Ava bölgesini geziyoruz. Baga’ya Manastrı’nı ve eski Kraliyet Sarayı’nın kalıntılarını gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Irrawaddy Nehrin’den geçip, Sagaing tepesine  hareket ediyoruz. Binlerce keşiş ve meditasyon merkezine ev sahipliği yapan bölgeyi gezdikten sonra havaalanına transfer oluyoruz. Bagan uçuş ve varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
7. GÜN: BAGAN // 15 ARALIK 2016 PERŞEMBE
Kahvaltımızın ardından 9. ve 13. yüzyılları arasında ülkenin kurucularından sayılan Pagan Krallığının başkenti Bagan şehrini gezeceğiz. Göreceğimiz yerler arasından Tayokye Pyay tapınağı, Irrawaddy Irmağı kenarına kurulu 11. yy kalma Shwezigon Pagoda, son derece etkileyici Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları’nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Myanmar’a özgü el yapımı lake eşyaların üretildiği sergiyi gezip Bagan'ın en güzel tapınaklarından biri olan Ananda Tapınağını gezeceğiz. At arabaları ile yapacağımız gezimiz sonrasında; Bagan’ın en yüksek tapınağı Thatbyinnyu, en büyük tapınağı Dhammayangyi, tuğla işçiliği ile ünlü Sulamani Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Günbatımını izledikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
8. GÜN: BAGAN – YANGON // 16 ARALIK 2016 CUMA
Kahvaltımızın ardından ilk olarak Nyaung OO Pazarı’na gidiyoruz ardından Myinkiba Köyünü, Manuha ve Nan Paya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ardından Minnanthu köyüne gidecek ve Payathonzu, Lemyentha ve Nandamannya tapınaklarını gezeceğiz. Irrawaddy Nehri’nde keyifli bir bot turu yapıp, balıkçı köylerinin yanından geçerek geleneksel yöntemler ile balık avlayan yerleri görme fırsatı elde edeceğiz.. Turumuzun ardından Yangon uçuşumuz için havalimanı transfer oluyoruz. Yangon’a varışımız ile birlikte otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
9. GÜN: YANGON - DOHA  // 17 ARALIK 2016 CUMARTESİ
Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Qatar Havayollarının QR-919 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.40’da Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.15’te varıyoruz.
 
10.GÜN: DOHA  – İSTANBUL  // 18 ARALIK 2016 PAZAR
Saat 00.55’te QR-245 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 04.45’te İstanbul Atatürk Havaalanına varış ve Myanmar Turu programımızın sonu
 
Not:Myanmar Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir.Myanmar Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar.Myanmar Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.690 Ek yatak$ 2.690 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.415 Çocuk fiyatı$ 2.640

:: Qatar Havayolları ile İstanbul ( Sabiha Gökçen ) – Doha  – Yangon – Doha – İstanbul ( Sabiha Gökçen ) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri

:: Bütün iç hat uçuşları ( Yangon – Heho/ Inle Gölü-Mandalay/ Mandalay – Bagan / Bagan – Yangon )

:: Dört ve beş yıldızlı otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklama 

:: Tüm öğle yemekleri

:: Tüm akşam yemekleri

:: Shwegadon Pagodası turu

:: Inle Gölü bot turu

:: Ava , Sagaing gezileri

:: Myinkiba Köyü gezisi

:: Irrawaddy Nehri’nde bot turu

:: Programda belirtilen turların tüm girişleri

:: Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Myanmar vize ücreti (100 USD)

:: Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

:: Fazla bagaj ücretleri

:: Kişisel harcamalar

:: Sağlık sigortası

 

Myanmar (Burma veya Birmanya): Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Vize ücreti kişi başı 100 USD’dir.

TURUMUZ  7 GECE  KONAKLAMALIDIR
 

 

YANGON: 5* KANDAWGYI PALACE HOTEL vb.
http://www.kandawgyipalace-hotel.com/

 

MANDALAY: 4* SEDONA HOTEL vb.
http://www.sedonahotels.com.sg/mandalay/the-hotel/

 

BAGAN : 4* THANDE OLD BAGAN HOTEL vb.
 http://www.baganthandehotel.net/

 

INLE: 4* PRISTINE LOTUS SPA RESORT vb.
 http://pristinelotus.com/


UÇUŞLAR HAKKINDA

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir.

Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.      BU TURDA NELER VAR?

*Yangon’da 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı ziyaret edeceğiz.
* Nam Pam pazarını ziyaret ediyoruz. Birçok kabileden insanın yaşamına tanıklık edeceğiz.
*Bagan’da Nyaung U Pazarı’nda halkla içiçe zaman geçireceğiz. “Tapınaklar Şehri”nde altın kaplama Shwezigon Padoya’yı keşfedeceğiz.
* Binlerce keşişin bir araya geldiği, yemek yediği manastırı görmek için Amarapura Bölgesini göreceğiz
*Mandalay’da Mermer Sokağında, MYA işçilerin mermerden Buddha Heykel yapışlarını izleyeceğiz
*Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları’nın muhteşem duvar resimleri ile büyülenecek, Ananda Tapınagı’nı gezeceğiz.


SIKÇA SORULAN SORULAR

 

SAĞLIK
Myanmar’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

VİZE
Myanmar (Burma veya Birmanya): Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Vize ücreti kişi başı 100 USD’dir.
 

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul – Doha: 4 Saat 10 Dakika
Doha – Yangon: 5 Saat 40 Dakika
Yangon – Doha: 6 Saat 40 Dakika
Doha – İstanbul : 4 Saat 40 Dakika

 

PARA BİRİMİ
Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK). 1 Amerikan Doları yaklaşık 880 Kyat, 1 Euro yaklaşık 1.150 Kyat’tır. Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

SAAT DİLİMİ
Myanmar ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Myanmar’da 15.30.

 

TELEFON KULLANIMI
Myanmar’da cep telefonu kullanımı son derece kısıtlıdır. Bazı yerlerde Vodafone hatlar çekmektedir. Bunun dışında herhangi bir hat çalışmamaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Baharatlı yemekler, deniz mahsulleri, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır.

 

ELEKTRİK
Myanmar’da elektrik 220 volttur. Ülkede C tipi ikili yuvarlak uçlu ve F tipi ikili kalın yuvarlak üçlü prizler kullanılmaktadır. Bu prizlerin örneklerini http://www.iec.ch/worldplugs/ typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm sitelerinden görebilirsiniz.


ALIŞVERİŞ
Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkanlarla doludur.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive