Villa Kaktüs
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu

Nepal Turu

5 GECE 6 GÜN

2019 Nepal Turu. 5 gece 7 günlük doğa ve kültür turu programı. Tecrübeli ekibimizle Nepal turları. Türk Hava Yolları ile direk uçuş. Türkçe rehberlik hizmeti. 2 öğle yemeği ve 5 akşam yemeği tur ücretine dahil! Nepal Turları Uzmanı DEEPNATURE ile bu mistik ülke sizleri bekliyor. HER TURDA KONTENJAN 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR, SINIRLI KONTENJANA DAHİL OLMAK İÇİN GEÇ KALMAYIN.

$ 2.139’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Nepal Turu
 
1. GÜN  : İSTANBUL  – KATMANDU
Turumuz 18:30'da İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 20:45'te Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Katmandu'ya uçuyoruz. Uçuş yaklaşık 7 saat.
 
2. GÜN : KATMANDU
Nepal’e tahmini olarak yerel saat ile 06:20'de varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otele geçiyoruz. 12:00'ye kadar istirahatin ardından Nepal’in  başkenti Katmandu’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda ilk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Hindu Tanrıçası Durga’nın yaşayan reenkarnesi olarak kabul edilen Kumari’nin bulunduğu Kumari Chowk’u ziyaret edeceğiz. Daha sonra Nepal Turizminin kalbinin attığı Thamel’i gezeceğiz. Burada , el sanatları ve hediyelik eşya  satan dükkanlar ile butik kafeleri bulabilirsiniz. Sonrasında otele dönüş. Akşam yemeği  ve konaklama otelimizde.
 
3. GÜN: KATMANDU - NAGATKOR
Sabahın erken saatlerinde isteyen misafirlerimiz Himalayalar’ın Everest ve diğer meşhur tepelerini keşfedebileceğimiz uçak turuna katılabilirler (Ekstra 250 USD)
Sabah erken saatte hareketle ikinci gün programımıza başlıyoruz ve ilk olarak Nagatkor köyüne gidiyoruz. Everest ve diğer Himalaya zirvelerinin eşsiz manzarası görebileceğimiz bu tepede kurulu köyü ziyaret ettikten sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan Patan şehrinin Durbar meydanını geziyoruz ve burada  Altın Kapı, Taleju ve Sati Tapınağı gibi mimari eserleri göreceğiz. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz.  Akşam yemeğimiz ve konaklama Katmandu'daki otelimizde.
 
4. GÜN : KATMANDU-CHITWAN
Kahvaltının ardından Chitwan’a doğru yola çıkıyoruz. Trishuli nehrine paralel uzanan ve Katmandu ile Chitwan’ı birbirine bağlayan yol üzerinde Tharu köylerinin manzarası eşliğinde yapacağımız seyahatin ardından Chitwan’daki otelimize varıyoruz. Öğle yemeğinin ardından tek boynuzlu Asya gergedanı, Bizon, Bengal Kaplanı,Gharial Timsahı ve Leopar gibi ender bulunan canlıların doğal yaşam alanı olan Chitwan Ulusal Parkı’nın sunduğu aktivitelere katılacağız. Chitwan Ulusal Parkı doğa bilimcilerin hazırladığı bir slayt şovu ile bölgenin flora ve faunası hakkında bilgi alacağız.  Akşam yemeği ve konaklama Chitwan'daki otelimizde.
 
5. GÜN : CHITWAN MİLLİ PARKI
Kahvaltıdan sonra tüm gün boyunca Park’ın Orman gezisi, Kano, kuş gözlemi, Fil üreme merkezi gezisi ve Fil Safarisini gibi sağladığı aktivitelere katılacağız. Öğle yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Öğleden sonra yapılacak Fil Safarisi sırasında sık ormanlık alanın iç kesimlerine de ulaşabilmemiz dolayısı ile Sambar Geyiği, Bengal Kaplanı gibi gayet ender bulunan hayvanları görebilme ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz extra Jeep Safari turumuza (50 USD) katılabilirler. Jeep Safari sırasında ormanın yürüyerek  ulaşılamayacak köşelerine gidip vahşi yaşama tanıklık edebilirsiniz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Chitwan'daki otelimizde.
 
6.GÜN : CHITWAN-KATMANDU
Kahvaltının ardından Chitwan’dan hareket edip Katmandu’ya seyahat edeceğiz. Öğle yemeğimizi ekstra olarak yol üzerinde bir yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra Katmandu otelimize vardıktan sonra check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Katmandu'daki otelimizde.
 
7. GÜN : KATMANDU - İSTANBUL
Erken saatte otelden check out yaparak havaalanına transfer oluyoruz. 07:35 kalkışlı Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile  İstanbul’a uçuyoruz.  Varış 12:55'de İstanbul Yeni Havaalanı ve turumuzun sonu.
 
OTELLER
 
KATHMANDU: 4* Grand Hotel vb.
http://www.grandhotelnepal.com/ 
 
CHITWAN MİLLİ PARKI: 4* Jungle Villa Resort vb.
http://junglevillaresort.com/
 
Not:Nepal Turu programımızda peşin fiyatına 4 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Nepal Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Nepal Turu için doğru adrestesiniz.          
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.139 Ek yatak$ 2.139 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.389 Çocuk fiyatı$ 1.939

• Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Kathmandu -  İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• İlk gün otele erken giriş   
• 3 gece Katmandu'da 4* Grand Hotel vb. otelde konaklama
• 2 gece Chitwan Milli Parkında 4* Jungle Villa Resort vb. lodge otelde konaklama (öğle yemeği dahil)
• Konaklanan otellerde 5 sabah kahvaltısı
• 5 akşam yemeği
• Chitwan’daki milli park aktiviteleri (Orman gezisi, Kano, kuş gözlemi, Fil üreme merkezi gezisi ve Fil Safarisi)
• Programda belirtilen tüm geziler
• Katmandu'da Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu seyahat sigortası

• Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
• Nepal Vize Ücreti (25 USD) (Yeşil pasaportta da vize gerekmektedir)
• Yemeklerde alınan içecekler
• 3 öğle yemeği
• Seyahat sağlık sigortası
• Kişisel harcamalar

Nepal vizesi, Katmandu Havaalanında ülkeye girişte alınabilmektedir. Vize ücreti yaklaşık 25 USD'dir. (yanınızda iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir)  
                                               

OTELLER

KATHMANDU: 4* Grand Hotel vb.
http://www.grandhotelnepal.com/

 

CHITWAN MİLLİ PARKI: 4* Jungle Villa Resort vb.

http://junglevillaresort.com/TURUN ARTILARI

 

• UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi ve içinde yer alan Patan, Maymun Tapınağı ve Katmandu Durbar Meydanı’nı geziyoruz.
• UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne  alınmış Pashupatinath Tapınağını ve Nepal’in önemli turizm merkezi olan Thamel  ziyaretini gerçekleştiriyoruz.
• Hindu Tanrıçası Durga’nın yaşayan reenkarnesi olarak kabul edilen Kumari’nin bulunduğu Kumari Chowk’u ziyaret edeceğiz.
• Tek boynuzlu Asya gergedanı, Bizon,Bengal Kaplanı,Gharial Timsahı ve Leopar gibi ender bulunan canlıların doğal yaşam alanı olan Chitwan Ulusal Parkı’nı ziyaret edeceğiz.


SIKÇA SORULAN SORULAR


AŞI ZORUNLULUĞU
Ülkenin girişlerde herhangi bir aşı zorunluğu yoktur.

 

YEME & İÇME
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

VİZE
Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz


PARA BİRİMİ
Nepal Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.


SAAT FARKI
Türkiye’den 3 saat 45 dakika  ileridedir.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 15 yorum var.

Hindistan Nepal yurtdışı turumuzu yaptığımız ve çok memnun kaldığımız firma. Hem program hem rehber yeterli ve çok iyiydi. Kaldığımız oteller 5yıldızlı, otobüslerimiz Hindistan standartlarına göre çok lükstü. Bir geziden dönülebilecek en güzel anılarla döndük. Herşey için Arzum Hanıma ve DeepNature Travel'e teşekkürler
Derin Hilal

Organize ve planlı nepal bhutan turu için DEEPNATURE ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Necla

Bhutan hayal ettiğimden de güzel bir ülke çıktı. Nepal kaotik olsa da güzel. Turumuz güzel planlanmış, biz ziyadesiyle memnun kaldık. Rehber özgecan bilgili, saygılı ve sempatik. Kendisine teşekkür ederiz.
Ferruh

Nepal bhutan tibet, bu meşakkatli turu iyi organize eden tüm deepnature ekibine teşekkür ederiz.
İbrahim

Turumuz (nepal bhutan tibet) yoğun ama keyifli geçti. tibete daha fazla vakit ayrılması bundan sonraki turlarınızda yerinde olur. Yerel rehberiniz rahat bir arkadaş ama iyi niyetli. tur liderimiz ise işini iyi yapan, gayretli biri. Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu.
Ümran

Bu DEEPNATURE ile 4. turum oldu. Gökhan Bey'in tavsiyesi ile Nepal turuna katıldım. İyi ki de katılmışım dedim hakikaten nepal görülmesi gereken bir ülke, kültür. Rehber özgecan beyin anlatımları ve sevecenliği ile güzel bir gezi oldu. Turda çok kişi yoktu, iyi oldu. İnternet aramalarımız, alışveriş pazarlıklarımız ile unutulmaz bir seyahat oldu. Bir sonraki hedefim vietnam kamboçya. Giderek asyanın doğusuna yol alıyorum ))
Ayşe

Nepal turu araştırırken bulduğum bir firma olarak daha önce adınızı duymamıştım. Biraz şüphem vardı ama her şeyden çok memnun kaldım. Başarılı bir rehber ile çok güzel tur oldu.
Emine

Rehber özverili ve mükemmel olunca, her şey çok güzel oluyor. Çok keyifli bir tur oldu, teşekkürler.
Nedim

Nepal çok güzel bir ülke, güzel de gezdik. Bunda rehberimiz özgecan beyin katkısı çok, kendisine teşekkür ederiz. Tur programını yazılı olarak tur öncesi dağıtırsanız daha iyi olur kanaatindeyim.
Ayhan

Rehberimizin bölgeyi iyi bilmesi ve özverisi nedeni ile sorunsuz ,güzel ve zevkli bir tur oldu. Otel seçimleri çok iyiydi. Program iyi. Gökhan Bey e teşekkürler.
Sevim

Tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.
Kemal - Münevver

Her şey güzeldi. Tur içeriği, otel ve rehber seçimi hepsinden memnun kaldım. Teşekkürler
Nevra

Tur programdaki gibiydi. Her şey güzeldi. Kısa ve keyifli bir tur oldu. Rehberimize teşekkürler.
Yasemin

Rehber mükemmel (bilgi-davranış-yaklaşım). Tur programı iyi ama bir kaç yer çıkarılıp yada 1 gün daha fazla olup Pokara da eklenebilirdi. Orayı da görmek isterdim. Ben ilk kez yurtdısında tur ile gezdim, keyifliydi. Az kişi ile tur yapılması sorun olmamasına ve zevkli bir organizasyon olmasını sağladı.
Ercan

Nepal turundan çok memnun ayrılıyoruz. Gökhan Bey'in yönetiminde ve bilgileriyle çok güzel bir tur yaşadık. Ayrıca misafirlerin uyumlu olmaları ayrıca güzeldi. Çok teşekkürler...
Gülşah

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive