Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Nepal Bhutan Turu
  • Nepal Bhutan Turu
  • Nepal Bhutan Turu
  • Nepal Bhutan Turu
  • Nepal Bhutan Turu

Nepal Bhutan Turu

8 GECE 11 GÜN (5-15 Ekim 2024)

Uzmanından Nepal Bhutan Turu. Deneyimli ekip tarafından hazırlanmış Özel Promo Nepal Bhutan turları. 9 gece 11 günlük program 2690 USD'den başlayan özel promosyonel fiyatla! Nepal ve Bhutan Turları Uzmanı DEEPNATURE ile bu iki güzel ülke sizleri bekliyor.

$ 2.690’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Nepal Bhutan Turu
 
KONSEPT
PROMO
 
PROGRAM

1.Gün / ISTANBUL- KATMANDU 14:15 02:15+1
Nepal Bhutan Turu için İstanbul  Havalimanında 11:30'da buluşma ardından check in işlemlerimizi yapıyoruz ve sonrasında Jazeera Airways tarifeli uçuşu ile Kuveyt  aktarmalı olarak yolculuğumuza başlayacağız.
 
2.Gün / KATMANDU-VARIŞ
Bu sabaha  karşı 02:15 ‘de Katmandu havalimanına ulaşıyoruz. Otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme
Sabah 09:00 otelde aldığımız kahvaltı sonrası ,yerel rehberimiz eşliğinde KATMANDU ŞEHİR Turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli mekanları arasında olan DURBAR MEYDANINA geçiyoruz. Durbar Meydanı UNESCO dünya mirası listesinde olduğu  için koruma altına alınmış bir bölgedir. Kent ve çevresinde Tapınakları ve  büstleri ünlü Canlı bir meydan olma özelliği taşımaktadır. Yürüyüşler yaparak NEPAL’a ilk ziyaretimizi  akşam saatlerine kadar kent merkezinde gerçekleştireceğiz.
AKŞAM YEMEĞİ servisi  Yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuza dahil bir hizmettir.Turun sonunda geceleme yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel VB.
 
3.Gün / KATMANDU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam edeceğiz.
Bhaktapur Durbar – Pashupatinath 
İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur  Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Tanıklar ve canlı sokaklarında Nepal kültürünü yakından tanıma imkanı bulacağız. Öğleden sonra merkezdeki otelimize  dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ
Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel VB.
 
4.Gün / KATMANDU- PHEWA GÖLÜ -POKHARA- CHITWAN
Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz  Himalaya Dağları eteklerinde yer alan POKHARA bölgesi olacaktır. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Bölgeye  varışımızı takiben, olan David şelaleleri ziyaret edeceğiz;  Öğleden sonraki programımız ise Phewa gölünde kısa bir tekne turumuz olacaktır. ÖĞLE YEMEĞİ molası sonrası ; istikametimiz CHITWAN olacak.  Akşam saatlerinde uzun bir günün sonunda Chitwan’a ulaşacağız. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.                                          
Hotel Wildlife Camp 3 yıldızlı otel VB.
 
5.Gün : CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI
Oteldeki kahvaltıının ardından Chitwan Ulusal Parkında fil üzerinde ki safarimize başlayacağız. Filin sırtında ormanının derinliklerinde ilerlerken, pek çok yaban hayvanı ve bitki örtüsü çeşidini göreceğiz. Tüm gün sürecek olan bu safari mevsime de bağlı olmak kaydıyla  ( ve tabi şansımıza  )pek çok geyik, leopar, bengai kaplanı ve tek boynuzlu gergedanı görme imkanını  bulacağız. Öğle yemeği sonrasında Rapti nehrinde kano turumuz olacak Royal Chitwan pakını keşfetmek vahşi su hayvanları ile karşılaşmak ve Chitwan ulusal parkındaki vahşi yaşamı yakından tanıklık için Rapti Kano turu oldukça heyecan verici bir yoldur. Öğleden sonrası için ise – Doğa yürüşümüz ( Orman yürüyüşü) , Kuş gözlemciliği , Fil bakım ve besleme merkezi ziyareti yapacağız. Akşamüzeri – Tharu Kültürel Dansını göreceğiz.
AKŞAM YEMEĞİ
Geceleme otelimizde , Hotel Wildlife Camp 3 yıldızlı otel VB.
 
6.Gün Chitwan -KATMANDU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası KATMANDU’ya döneceğiz. Varışı takiben  serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme Katmandu  otelimizde.
Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel VB.
 
7.Gün KATMANDU - PARO (BHUTAN ) 09:40 11:05
Sabah erken saatlerde havalimanına geçiyoruz.  Katmandu havalimanında check işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Uçuş 09:40 saatinde  PARO’ya, yolculuğumuz başlıyor. Paro Uluslararası Havalimanı'na varış. Yerel  rehberimiz ve şoförümüz sizi havaalanında karşılayacak ve Thimphu'ya götürecektir. Yolda Tamchog Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra en uzun Buda heykelini (51,5 m), Changangkha Lhakhang'ı, Takin Koruma Merkezi'ni ziyaret edeceğiz. Akşam, Sangaygang manzarası , Dupthop Lhakhang'ı (Rahibe Manastırı) ve Tashichho Dzong'u (Kraliyet Sekreterliği) ziyaret edip günü tamamlıyoruz. AKŞAM YEMEĞİ
Geceleme Thimphu'da otelde HOTEL BHUTAN INN 3* VB.
 
8.Gün Thimphu - Paro gezisi (2280 m rakım)
Sabah Ulusal Posta Müzesi, Resim Okulu, El Sanatları Çarşısı ziyareti ve fotoğraf çekmek için şehirde serbest gezinti. Daha sonra Paro'ya sürüş. Öğleden sonra Ta Dzong (Bhutan Ulusal Müzesi), Rinpung Dzong, Bhutanese Homestay ziyaretleri Akşam, alışveriş ve fotoğrafçılık için şehirde dolaşmak serbest Geceleme otelde.
AKŞAM YEMEĞİ  Paro’da , Hotel Paro 3* VB.
 
9.Gün Paro - Kaplan Yuvasına Yürüyüş turu
Sabah Kaplan Yuvası'na doğru yürüyüşe çıkıyoruz.. Kaplan Yuvası'na yürüyüş iki saatlik bir tırmanıştır Bhutan turunun en önemli noktasıdır. Öğleden sonra Drugyel Dzong (Zafer Kalesi) ve Kyichu Lhakhang ziyaretleri ile turu tamamlıyoruz.
Akşam Yemeği  Geceleme otelde Paro’da
 
10.Gün Paro – Katmandu uçuşu 07:40 08:40
Kahvaltıdan sonra havaalanına gidiş ve yeniden Katmandu’ya döneceğiz.
Bugün KATMANDU ‘da son günümüz  ve gece yarısını geçe uçuşumuz  olacak , Katmandu'da serbest zaman, alışveriş yapabilirsiniz.
(Bugün otel konaklaması bulunmamaktadır, dileyen misafirlerimiz ek ücret karşılığında otel odası rezerve ederek  uçuş saatine kadar odada dinlenebilirler)
 
11.Gün KATMANDU - KUVEYT - İSTANBUL 03:00 09:35
Gece saatlerinde Katmandu Havaalanına transfer.
01:00 de Katmandu havalimanında check işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Uçuş gece sabaha karşı 03:00'te.
Kuveyt aktarmalı olarak Istanbul dönüşümüz  başlıyor.  İSTANBUL varış saatimiz 09:35 , Turumuzun sona ermesi.
 
 
NOTLAR
Bu turumuz Promo konsepttedir. Standart Nepal Bhutan turlarımızda 5 yıldızlı otellerde konaklanırken bu turda Nepal'de 3 ve 4 yıldızlı, Bhutan'da 3 yıldızlı otellerde konaklanmaktadır. Yüksek konfor beklentisini karşılamaz.
Havayolları yıl içinde uçuş kalkış noktasını İstanbul Havaalanı veya İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı olarak değiştirebilmektedir , uçuş saatlerde de değişme olabiliyor.
Bu gezimiz, en az 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Nepal Bhutan Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Nepal Bhutan Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.690 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.100 Çocuk fiyatı$ 2.690

:: Jazeera Airways ile Istanbul-Kuveyt - Katmandu-Kuveyt -İstanbul Gidiş dönüş uçak bileti (20kg bagaj hakkı)

:: Katmandu-Paro-Katmandu gidiş dönüş uçak bileti

:: 3 Gece Katmandu'da 3/4* otellerde konaklama + [ 1 gece erken otele giriş ]

:: 2 Gece Chitwan'da Wildlife Camp lodge hotelde konaklama

:: 1 Gece Thimpu'da 3* otelde konaklama

:: 2 Gece Paro'da 3* otelde konaklama

:: Katmandu Şehir Turu

:: CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI

:: Phewa Gölü - Pokhara

:: Bhaktapur Durbar – Pashupatinath gezileri

:: Bhutan'da Tiger Nest Yürüyüşü 

:: Bhutan'da Thimphu ve Paro gezileri

:: 6 Akşam Yemeği

:: 2 Öğle Yemeği

:: Türkçe rehberlik Hizmeti

:: Zorunlu Seyahat Sigortası 

:: Nepal Vize Ücreti  (kolay vize-50 USD)

:: Bhutan Vize Ücreti  (80 USD)

:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri

:: Müze, ören yeri giriş ücretleri

:: Otel ekstraları

:: Yurtdışı Çıkış Harcı 

:: Tur Bahşişleri (Yerel Hizmetlerin TÜMÜ için ) kişi başı 100 USD dur. 

NEPAL VİZESİ HAKKINDA
Nepal vizesi, kolay vize ile tarafımızdan başvurularak alınabilmektedir. Vize ve hizmet bedeli ücreti 50 USD'dir.
(İki adet vesikalık fotoğrafınızı iletmeniz gerekmektedir)                                          

BHUTAN VİZESİ HAKKINDA
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Türkiye Cumhuriyeti Pasaport hamilleri Bhutan’a yapacakları seyahatlerinde vizeye tabidir.  Bu vize Yerel acentamızın başvurusu ile 80 USD karşılığında bölgeden alınıyor (Tura gitmeden formları doldurup ,ilgili kurumuza  yolluyoruz ve 15 gün sürebiliyor)

 

NEPAL HAKKINDA

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

AŞI ZORUNLULUĞU

Ülkenin girişlerde herhangi bir aşı zorunluğu yoktur.

 

PARA BİRİMİ

Nepal para birim iNepal Rupisi (NPR)’dir. 

Yanınızda Euro (EUR) ve US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Nepal ile +2 saat 45dak. Fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’dir..

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Nepal  Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

 

ELEKTRİK

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Katmandu tam bir alış veriş cennetidir. El yapımı hediyelik eşyalar, outdoor kıyafetler, kaşmirler ile dönüşte ikinci bir bavulunuz olabilir.

 

 

BHUTAN HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER

Bhutan'ın Turizm Politikası Nedir?

1974'ten beri Bhutan, temkinli bir büyüme politikası izledi ve 'yüksek değerli, düşük hacimli' bir turizm politikası izledi. Bhutan'da turizm, geleneksel kültür ve kimliğin korunması amacıyla sınırlı sayıda turist kabulüyle gerçekleşmektedir. Turistlerin, lisanslı rehberler eşliğinde lisanslı Bhutan tur operatörleri ile seyahat etmeleri, lisanslı konaklama yerlerinde konaklamaları, tanımlanmış rotalarda seyahat etmeleri mecburidir. 

 

Bhutan'a ne zaman gidilir?

Bhutan'ın herkes için bir mevsimi var.

İlkbahar (Mart, Nisan ve Mayıs) – Paro'da festivallerin zamanı, en büyük manastır festivallerinden biri olan Paro tshechu (festival) gerçekleşir. Orta irtifalarda yürüyüşçüler için sezon. Sıcaklık, Alp bölgelerine kadar bile hoş bir ılımanlığa sahiptir.

Yaz (Haziran, Temmuz, Ağustos) – Yılın bu zamanı musondur, ancak bu gezginleri caydırmamalıdır. Orta ve batı Bhutan'ın yerleşim bölgelerinde, ısı veya nem olmaksızın hoş yaz sıcaklıkları yaşanabilir. Günlük yağışlar olur, yağmurluk bulundurulmalıdır. 

Sonbahar (Eylül, Ekim, Kasım) - Bhutan'daki geleneksel yüksek sezon, en fazla sayıda festivale sahiptir. Yürüyüşçüler, Ekim ayında dağların net manzarasının ve düşük yağışın tadını çıkarır. Pirinç hasadı, pitoresk bir manzara, dikkat çekici teraslar ve değişen renkler anlamına gelir.

Kış (Aralık, Ocak ve Şubat) – Kuru ve hoş koşullar, bu dönemi ormanlarda kuş gözlemciliği, daha alçak rakımlarda köy köy yürüyüş veya dağ yollarında bisiklet gezisi için yılın en iyi zamanı yapar. 

 

Konaklama nasıldır?

Sıcak bir karşılama, samimi bir gülümseme ve dinlendirici bir sığınak sunan, temiz, standart odalar. Bhutan'daki otelleriniz size yastık, battaniye, çarşaf, havlu, banyo kağıdı ve sabun sağlayacaktır. Kendi diş fırçanızı, diş macununuzu, losyonlarınızı ve diğer malzemelerinizi almalısınız. 

 

Yiyecek ve içecek 

Hemen hemen tüm restoranlarda Bhutan, Hint, Tayland ve Çin yemekleri servis edilmektedir. Başkentte çok sayıda kafe var. Bhutan mutfağının ana temelleri pirinç (kırmızı veya beyaz) ve acı biberdir. Butan'da sebzeler gibi et de yaygın olarak yenir. Birçok yemek acı biberle yapıldığından Bhutan yemekleri baharatlıdır, ancak damak tadınıza ve tercihinize göre sipariş verebilirsiniz. Yerel olarak üretilen içecekler ve pirinç, arpa veya buğdaydan damıtılan 'Ara' adlı yerel bira viski de ziyaretçiler arasında popülerdir.

 

Kredi kartımı Bhutan'da kullanabilir miyim? Bhutan'da ATM var mı?

Kredi kartları yalnızca birkaç üst düzey turistik mağazada kabul edilmektedir. Bhutan'da ATM makineleri mevcuttur - Master & Visa Card'ı Bank of Bhutan ATM'lerinde kullanabilirsiniz, komisyon ödeyerek para çekebilirsiniz.

 

 

E

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 14 yorum var.

Nepal bhutan tibet, bu meşakkatli turu iyi organize eden tüm deepnature ekibine teşekkür ederiz.
İbrahim

Turumuz (nepal bhutan tibet) yoğun ama keyifli geçti. tibete daha fazla vakit ayrılması bundan sonraki turlarınızda yerinde olur. Yerel rehberiniz rahat bir arkadaş ama iyi niyetli. tur liderimiz ise işini iyi yapan, gayretli biri. Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu.
Ümran

Bhutan hayal ettiğimden de güzel bir ülke çıktı. Nepal kaotik olsa da güzel. Turumuz güzel planlanmış, biz ziyadesiyle memnun kaldık. Rehber özgecan bilgili, saygılı ve sempatik. Kendisine teşekkür ederiz.
Ferruh

Organize ve planlı nepal bhutan turu için DEEPNATURE ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Necla

Bu DEEPNATURE ile 4. turum oldu. Gökhan Bey'in tavsiyesi ile Nepal turuna katıldım. İyi ki de katılmışım dedim hakikaten nepal görülmesi gereken bir ülke, kültür. Rehber özgecan beyin anlatımları ve sevecenliği ile güzel bir gezi oldu. Turda çok kişi yoktu, iyi oldu. İnternet aramalarımız, alışveriş pazarlıklarımız ile unutulmaz bir seyahat oldu. Bir sonraki hedefim vietnam kamboçya. Giderek asyanın doğusuna yol alıyorum ))
Ayşe

Nepal turu araştırırken bulduğum bir firma olarak daha önce adınızı duymamıştım. Biraz şüphem vardı ama her şeyden çok memnun kaldım. Başarılı bir rehber ile çok güzel tur oldu.
Emine

Rehber özverili ve mükemmel olunca, her şey çok güzel oluyor. Çok keyifli bir tur oldu, teşekkürler.
Nedim

Nepal çok güzel bir ülke, güzel de gezdik. Bunda rehberimiz özgecan beyin katkısı çok, kendisine teşekkür ederiz. Tur programını yazılı olarak tur öncesi dağıtırsanız daha iyi olur kanaatindeyim.
Ayhan

Rehberimizin bölgeyi iyi bilmesi ve özverisi nedeni ile sorunsuz ,güzel ve zevkli bir tur oldu. Otel seçimleri çok iyiydi. Program iyi. Gökhan Bey e teşekkürler.
Sevim

Tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.
Kemal - Münevver

Her şey güzeldi. Tur içeriği, otel ve rehber seçimi hepsinden memnun kaldım. Teşekkürler
Nevra

Tur programdaki gibiydi. Her şey güzeldi. Kısa ve keyifli bir tur oldu. Rehberimize teşekkürler.
Yasemin

Rehber mükemmel (bilgi-davranış-yaklaşım). Tur programı iyi ama bir kaç yer çıkarılıp yada 1 gün daha fazla olup Pokara da eklenebilirdi. Orayı da görmek isterdim. Ben ilk kez yurtdısında tur ile gezdim, keyifliydi. Az kişi ile tur yapılması sorun olmamasına ve zevkli bir organizasyon olmasını sağladı.
Ercan

Nepal turundan çok memnun ayrılıyoruz. Gökhan Bey'in yönetiminde ve bilgileriyle çok güzel bir tur yaşadık. Ayrıca misafirlerin uyumlu olmaları ayrıca güzeldi. Çok teşekkürler...
GülşahKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.