Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Herşey Dahil Japonya Kore Turu 2
  • Herşey Dahil Japonya Kore Turu 2
  • Herşey Dahil Japonya Kore Turu 2
  • Herşey Dahil Japonya Kore Turu 2
  • Herşey Dahil Japonya Kore Turu 2

Herşey Dahil Japonya Kore Turu 2

10 GECE 12 GÜN (15-26 Eylül / 2-13 Ekim 2024)

Deneyimli rehber eşliğinde Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle oluşturulmuş 2024 Herşey Dahil Japonya Kore Turu. 10 gece 12 gün dolu dolu Japonya Güney Kore Turu. Geziler dahil! Vizesiz!

$ 4.330’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
HER ŞEY DAHİL JAPONYA KORE TURU 2
10 GECE 12 GÜN DOLU DOLU JAPONYA GÜNEY KORE TURU (GEZİLER DAHİL)
 
HER ŞEY DAHİL KONSEPT AÇIKLAMASI
Bu konseptte program dahilinde tüm geziler dahildir.
 
 
BULUŞMA
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:30
[Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 01:50 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz]
Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 22:30 ‘da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.
 
PROGRAM

1.Gün / İstanbul –SEUL 01:50 17:40 THY
Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, THY tarifeli seferi ile saat 01:50'de GÜNEY KORE başkenti  SEUL’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:40’de varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: RAMADA HOTEL SEOUL 4* vb
 
2.Gün / SEUL
Bu sabah kahvaltı sonrası gezilerimize başlıyoruz. SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: RAMADA HOTEL SEOUL 4* vb
 
3.Gün / SEUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak
KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]
OTELİMİZ: RAMADA HOTEL SEOUL 4* vb
 
4.Gün / SEUL – Tokyo uçuşu 08:10 10:45
Bu sabah havalimanına geçiyoruz. JAPONYA uçuşumuzu  yapacağız.  Varışı takiben  TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: APA Hotel Tokyo 3* vb
 
5.Gün / Fuji Dağı – HakoneTuru
Otelimizdeki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz.
HAKONE-FUJI YANARDAĞI-ASHİ GÖLÜ TURU  ÖĞLE YEMEKLİ(Japon Mutfağı)
Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.
 
6.Gün / Tokyo-Kamakura
Otelimizdeki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.. Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı  Bambu Bahçeleri turu
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok öenmi yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekanda Japon Çayını tadıyoruz,  turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.
OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.
 
7.Gün / Tokyo
Otelimizdeki kahvaltnın ardından güzel bir gün bizleri bekliyor. Tokyo'da serbest günümüz  olacak.
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.
 
8.Gün / ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’ ‘’SHİNKANSEN’’ TOKYO– OSAKA
Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Osaka’ya yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Shin Osaka Tren istasyonundan otobüs ile ayrılıyoruz. Panoramik Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.. Geceleme Otelimizde.
OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb
 
9.Gün / Kyoto -Nara
Bu sabah kahvaltıdan çok özel bir gün, güzel bir gezimiz olacak,.
KYOTO- NARA  TURU
Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb
 
10.Gün / OSAKA- KİŞİMOTO TURU - ERTUĞRUL FIRKATEYENİ
Otelimizdeki kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor.
ERTUĞRUL FIRKATEYENİ TURU
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikâyesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Şehitler anıtını ziyaret, Öğleden sonra Osaka’ya dönüş. Geceleme Osaka.
OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb
 
11.Gün / KOBE TURU- OSAKA/ ISTANBUL UÇUŞU 21:45
Otelimizdeki kahvaltının ardından eşyalarımızı alarak , son çevre gezimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz.
Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak. Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Akşam uçuşumuz var. Osaka havalimanına gideceğiz.
Uçuş saatimiz 21:45 Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor.
Geceleme uçakta.
 
12.Gün /ISTANBUL varış 05:00
05:00  İstanbul’a varış ve Japonya Kore turumuzun sona ermesi.

UÇUŞ BİLGİSİ
TÜRK HAVA YOLLARI   Kalkış: Istanbul - Saat: 01:50 - Varış: Seul - Saat: 17:40 (varış ertesi gün)
TÜRK HAVA YOLLARI   Kalkış: Tokyo - Saat: 21:45 - Varış: Istanbul - Saat: 06:55  (varış ertesi gün)
 
NOT
Japonya Kore Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Kore Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Kore Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.030 Çocuk fiyatı$ 4.390
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.330 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.920 Çocuk fiyatı$ 4.280

:: Türk Havayolları İle İSTANBUL-SEUL ve OSAKA-İSTANBUL ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel Havayolları ile Seul- Tokyo  arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

:: 3 yıldızlı otellerde - Oda & Kahvaltı Konaklama (Tokyo’da 4 gece, Osaka’da 3 gece, Seul’de 3 gece olmak üzere toplam 10 Gece konaklama)

:: Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

:: Osaka’da 2 saatlik Panaromik şehir turu

:: Seul’de yarım günlük şehir turu

:: Programda belirtilen tüm turlar

:: Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm transferler

:: Havalimanı Vergileri

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Türkçe Rehberlik Hizmetleri

:: Yurtdışı Çıkış Fonu 

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar

:: Ekstra turlar ve bu turlara dahil olan yemeklerde alınan içecekler

:: Tur bahşişleri /kişi Başı 130$ (Birinci gün havalimanında toplanır)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

VİZE  (GÜNEY KORE)     

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

KORE'ye giriş için K-ETA uygulmasından Onay alınması gereklidir! (erken başvuru gerekmektedir)

 

VİZE  (JAPONYA)

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

BU TURA KATILIM İÇİN ÜÇ DOZ AŞINIZIN OLDUĞUNUZU GÖSTEREN AŞI SERTİFİKASI GEREKMEKTEDİR.

Japonya'ya giriş yapacak kişilerin, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun acil kullanım izni verdiği listede yer alan aşıları (üç kez) yaptırmış olduklarını gösterir belgeyi veya bulundukları ülkeden ayrılmadan önceki 72 saat içinde aldıkları Kovid-19 negatif belgesini ibraz etmeleri talep edilecektir.

 

JAPONYA GÜNCEL VİZE AÇIKLAMASI
11 Ekim 2022 tarihi geceyarısı saat 12’den (Japonya saati ile) itibaren aşağıdaki tedbirler uygulamaya alınacaktır.

1. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişlerinde uygulanacak kısıtlamalarda yapılacak düzenlemeler:

Japonya’ya giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının sağlık durumlarının, Japonya’da mukim ve sorumluluğu kabul edecek kişi tarafından ERFS (Entrants, Returnees Follow-up System) sistemi üzerinden teyit edilmesi artık talep edilmeyecektir. Ayrıca, Japonya’ya turist olarak gelecek yabancı ülke vatandaşlarının paket turlar ile gelecek kişilerle sınırlandırılması sistemine de son verilecektir.

2. Vize muafiyeti uygulamasının tekrar yürürlüğe koyulması:

11 Ekim 2022 tarihi itibariyle vize muafiyeti uygulaması tekrar yürürlüğe koyulacak, vize zorunluluğu kaldırılacaktır.

3. Test uygulamalarına dair düzenlemeler:

Kovid-19 hastalığına yakalandığından şüphe edilen kişiler hariç olmak üzere,  Japonya’ya geri dönen ve giriş yapacak kişilerden Japonya’ya girişte test yaptırmaları istenmeyecektir. Ancak, Japonya’ya geri dönen ve giriş yapacak kişilerin, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun acil kullanım izni verdiği listede yer alan aşıları (üç kez) yaptırmış olduklarını gösterir belgeyi veya bulundukları ülkeden ayrılmadan önceki 72 saat içinde aldıkları Kovid-19 negatif belgesini ibraz etmeleri talep edilecektir.

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul – Seul: 11 saat
Tokyo– İstanbul: 12,5 saat

 

Katılım
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 


Para Birimi
Japonya para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Saat Dilimi
Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.


Elektrik
Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.


Alışveriş
Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

 

E

 

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.