Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Büyük Japonya Kore Turu
  • Büyük Japonya Kore Turu
  • Büyük Japonya Kore Turu
  • Büyük Japonya Kore Turu
  • Büyük Japonya Kore Turu

Büyük Japonya Kore Turu

15 GECE 18 GÜN (6-23 Ağustos 2024)

Deneyimli rehber eşliğinde Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle 15 gece 18 gün Büyük Japonya Kore Turu. Program dahilindeki tüm turlar dahil.

$ 5.049’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
BÜYÜK JAPONYA KORE TURU
15 GECE 18 GÜN
 
PROGRAM
 
1.Gün : ISTANBUL- SEUL-TOKYO 17:45 THY
İstanbul Havalimanı  , Dış Hatlar Gidiş Terminali, SAAT 14:00'te buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 17:45 TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli saferi ile SEUL ‘e hareket  edeceğiz. geceleme uçakta.
 
2.Gün Tokyo-Varış
Sabah 09:25 SEUL havalimanına varış ve yeniden işlemlerimizi yaparak  ve  kısa beklemeyi takiben Kore Yerel hava yolları ile Japonya’nın başkenti TOKYO  ‘ya hareket ediyoruz.  Bu gün TOKYO uçuşumuzu yapacağız ,[ SEUL -TOKYO 15:05 17:30 ]
TOKYO Varışımızı takiben, alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılacaktır, serbest zaman ve geceleme otelimizde
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
3.Gün Tokyo
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur  programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşf etmeye devam ediyorsunuz.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
4.Gün Tokyo ASAKUSA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz.
ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA  tapınağını ziyaret edeceğiz.Tokyo’nun en hareketli semtleri arasında yer alan Asakusa’da serbest saatlerimizde olacak
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
5.Gün Fuji Dağı – HakoneTuru- Nagoya
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.
HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.  
Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİayanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den
GÖL  kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz.
Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
6.Gün NAGOYA–NARA -KYOTO
Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza  Osaka’ya doğru devam edeceğiz.
KYOTO- NARA turu dahildir .Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız.
Daha sonra  Japon Mutfağı  bir öğle  yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz, serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turun sonunda 
KYOTO’da otelimize transfer. Geceleme  KYOTO’da
OTELİMİZ : APA Hotel KYOTO  3* vb
 
7.Gün KYOTO- OSAKA
Bu sabah KYOTO şehrinden ayrılıyoruz. Osaka’ya geçiyoruz. Varışımızı takiben , OSAKA  ŞEHİR TURU yapacağız. Daha sonra Osaka’da serbest saatlerimiz olacak.
ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır ( Osaka’da)
Geceleme  Osaka’da otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel OSAKA  3* VB.
 
8.Gün OSAKA
Osaka ‘da çevre gezimiz olacak. KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ 
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz.KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.
Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.
Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu..
 
9.Gün OSAKA-Kobe -HİROŞİMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında , adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* VB.
 
10.Gün Hiroşima- Kitakyushu
Bu sabah kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Kitakyuşu, Japonya'nın Fukuoka prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir. Kitakyuşu, 940,978 kişilik nüfusu ile Kyushu adasında ve Fukuoka prefektörlüğündeki en büyük ikinci kentti
Varışımızı takiben ziyaretlerimiz olacak ; Kokura kalesi ve Mojiko Retro göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme bu şehirde otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL 3* VB.
 
11.Gün Kitakyushu - Nagazaki
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan  NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz.
Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti  yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir  yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz ve  geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL 3* VB.
 
12.Gün Nagazaki- Hakata
Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası , Fukuoka’nın en büyük şehri ve Limanlar kenti Hakata ‘ya geçiyoruz.  panaromik çevre gezilerimizi  yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi  yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3* VB.
 
13.Gün HAKATA LİMANI- BUSAN (KORE ) FERRY 09:30
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz.
HAKATA Limanına gideceğiz . Queen Beetle HIZLI DENIZ OTOBÜSÜ ile Kore’nin BUSAN  şehrine yolculuk yapacağız. 3 saat 40 dk sürecek bu yolculuktan sonra , öğlen saatlerinde BUSAN kenti limanına ulaşıyoruz. Limanda karşılanma  ve ŞEHİR TURUMUZU yapacağız.
Turumuzda İLK durağımız  BM  Savaş müzesi  ve KORE SAVAŞI TÜRK ŞEHİTLİĞİ olacak.
Turumuzun sonunda otelimize yerleşme , AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.
Otelimiz : GRAND BUSAN HOTEL 4* VB.
 
14.Gün BUSAN -SEUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , tren garına geçiyoruz. HIZLI TREN ile seul’e gideceğiz.    
PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   09:00 / 02h45 /11:45
Bugün Öğleden sonra  SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti, Seul‘un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz otelimizde.
OTELİMİZ : Ramada Hotel 4* vb
 
15.Gün SEUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak
KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]
 
16.Gün SEUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz
Kore Tarih ve Mirası Köyü Turu
Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.
 
17.Gün SEUL -ISTANBUL uçuş 23:55
Bugün SEUL’de son günümüz , serbest saatlerimiz olacak . Gece  uçağımız  var.
Rehberimizin belirleyeceğiz saatte  havalimanına geçiyoruz.  Uçuş saatimiz 23:55
Check in işlemlerimizi yapacağız ve TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.
 
18.Gün ISTANBUL varış 05:10
Istanbul’a varış turumuzun sona ermesi.
 
UÇUŞ BİLGİSİ
Türk Havayolları - Kalkış: Istanbul  Saat: 17:45 - Varış: Seul Saat: 09:25 (ertesi gün)
Türk Havayolları - Kalkış: Seul- Saat: 23:55 - Varış İstanbul Saat: 05:10 (ertesi gün)
 
NOT
Japonya Kore Turu programımızda iki ay öncesine kadar son ödemesi tamamlanacak şekilde üç nakit taksit ödeme seçeneği mevcuttur. Japonya Kore Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Kore Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Kore Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.049 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.650 Çocuk fiyatı$ 4.999

:: Türk Hava Yolları  İle İstanbul/ Seul /İstanbul Uçak Yolculukları Bileti

:: SEUL-TOKYO  ara  uçuş tek yön uçak bileti

:: HAKATA- BUSAN FERIBOT BILETİ

:: BUSAN- SEUL- HIZLI TREN BİLETİ

:: 3/4 yıldızlı Otellerde 15 gece Oda Kahvaltı Konaklama

:: Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

:: Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu

:: FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU

:: Busan turu

:: Seul turu

:: Kuzey Kore sınır turu

:: Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm transferler

:: Havalimanı Vergileri

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

:: Yurtdışı Çıkış Fonu 

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar

:: Ekstra turlar

:: Tur bahşişleri /kişi Başı 160$ (Birinci gün havalimanında toplanır)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

VİZE  (GÜNEY KORE)     

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

KORE'ye giriş için K-ETA uygulmasından Onay alınması gereklidir! (erken başvuru gerekmektedir)

 

VİZE  (JAPONYA)

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

 

 

JAPONYA GÜNCEL VİZE AÇIKLAMASI
11 Ekim 2022 tarihi geceyarısı saat 12’den (Japonya saati ile) itibaren aşağıdaki tedbirler uygulamaya alınacaktır.

1. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişlerinde uygulanacak kısıtlamalarda yapılacak düzenlemeler:

Japonya’ya giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının sağlık durumlarının, Japonya’da mukim ve sorumluluğu kabul edecek kişi tarafından ERFS (Entrants, Returnees Follow-up System) sistemi üzerinden teyit edilmesi artık talep edilmeyecektir. Ayrıca, Japonya’ya turist olarak gelecek yabancı ülke vatandaşlarının paket turlar ile gelecek kişilerle sınırlandırılması sistemine de son verilecektir.

2. Vize muafiyeti uygulamasının tekrar yürürlüğe koyulması:

11 Ekim 2022 tarihi itibariyle vize muafiyeti uygulaması tekrar yürürlüğe koyulacak, vize zorunluluğu kaldırılacaktır.

 

 

SIKÇA SORULANLAR

 

Sağlık 

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

Uçuş Süreleri 

İstanbul – Seul: 12,5 saat

Seul – İstanbul: 12 saat

 

Para Birimi 

Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

Saat Dilimi 

Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00..

 

Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü 

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

Elektrik 

Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.

 

Alışveriş 

Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

 

E

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Tokyo ve Kyoto'daki otelleri beğendim. Seul'deki otel fena değil. Rehberimizin ilgi ve alakasından, bilgi birikiminden gayet memnun kaldım. Nikko, Nara, Han Nehri turlarına katıldım, tatminkardı. Rehberimize ve tur öncesi ekstra ilgisi ve sabrı için Arzum Hanım a çok teşekkür ederim.
Aslıhan

Japonya Kore turumuz iyi organize edilmiş, genel olarak gayet memnun kaldık.
Nevra

Gökhan Bey merhaba, Öncelikle, ofiste son dakikada bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve yakınlık için teşekkür etmek istiyorum. Bir diğer teşekkür de, şirketiniz vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tur için. Deepnature ile güzel bir tanışma vesilesi oldu ve önümüzdeki yıllarda tekrar tekrar tura çıkmak isteriz. Rehberimiz ve güzel organizasyonunuzla çok güzel ve keyifli bir tur yaşadık. Sevgiler, tekrar teşekkürler.
Aydın

Japonya ve Kore'yi keşfettik dönüyoruz. Birbirine benzer iki kültürü güzel tanıdık. Çok güzel bahçelerde ömrümüze ömür kattık. Rehberimize özellikle teşekkür. Ufak tefek aksilikler dışında genel anlamda memnunuz. Teşekkürler.
Behiye

Tur her anlamda güzeldi. Rehberimizden çok memnun kaldık.
Şennur

Çok keyifli ve güzel bir turdu. Uzak bir ülkede bizi güvenle ve keyifle gezdirdiğiniz için teşekkür ederiz. Japonya uzak, pahalı, kalabalık bir ülke ama o kadar güzel fotoğraflar çektim, o kadar keyifle gezdim ki iyi ki gelmişim dedim.
Nihal

Çok memnun kaldım. Turumuz keyifli ve kaliteliydi.
İrem

Çok güzeldi, tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkürler.
CemKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.