Japonya Kore Turu 2

9 GECE 11 GÜN (15-25 Eylül, 21-31 Ekim 2021)

2021 Japonya Güney Kore Turu. Tüm turlar dahil program. Ekstra tur yok. Vize yok!

$ 3.359’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Kore Turu 2
(Tüm turlar dahil program. Ekstra tur yok!)
 
1.GÜN / ISTANBUL- TOKYO Uçuş saati : 01:45 / 19:25
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA                                  SAAT : 22:45
Önemli Hatırlatma :  Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçen saatlerde  kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. 
İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  buluşmamızın ardından  Bilet ve pasaport işlemlerinin yaparak TÜRK Havayolları’nın  tarifeli saferi ile 01:45’de Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile akşam vakitlerinde varışımızın ardından havalimanında karşılanarak konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.
 
2.GÜN / TOKYO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda; Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO meşhur caddesi GINZA STREET’de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşfetmeye devam edibiliriz.
GECE TURU  TOKYO KÖRFEZİ limanına  geçiyoruz.
Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show ( Turumuza dahildir) 
AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterisi eşliğinde Japon geleneksel dans uzun bir geçmişi vardır, bilinen en eski olanları yoluyla bulaşan kişiler arasında olabilir Kagura gelenek veya böyle pirinç (dikim olarak gıda üreten faaliyetlerine ilişkin halk oyunları dengaku yağmur dansları dahil) ve balıkçılık. - Orada büyük çoğunlukla subfixed olan bu geleneksel dansların, sayısıdır odori , - Asobi ve - mai ve bir bölge veya köye özgü olabilir. Mai ve Odori Japon dansları iki ana grup vardır ve dönem Buyo birleştirerek, "dans" için genel bir terim olarak modern zamanlarda icat edilmiştir.
OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO VB.
 
3.GÜN/ TOKYO-FUJI DAGI- HAKONE- NAGOYA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.   Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor.  Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra GÖL  kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altında  olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL NAGOYA  3* vb.        
 
4.GÜN/ NAGOYA- NARA - KYOTO
Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza devam edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz. Serbestçe  çevrede gezinmekteler. Daha sonra istikametimiz KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Bugün AKŞAM  YEMEĞİ  servisini YEREL JAPON RESTORANINDA (bu bir otelde olabilir) alacağız. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL KYOTO 3* vb.    
 
5.GÜN/ OSAKA- KİŞİMOTO TURU - ERTUĞRUL FIRKATEYNİ
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Osaka olacaktır. Bölgenin  güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimotoyu ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.. Öğleden sonra  OSAKA ‘da panaromik şehir turu da yapacağız Geceleme OSAKA ‘daki otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA  3* vb.
 
6.GÜN/ OSAKA-KOBE -HİROŞİMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında  adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiş olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb.
 
7.GÜN/ HİROŞİMA- FUKUOKA- BUSAN (KORE)
Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı  takiben limana geçiyoruz. Buradan KORE’nin liman şehri PUSAN ‘a  FERIBOT yolculuğumuz  başlıyor.
Pusan limanına varışımız , Güney Kore’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Limandan özel aracımız ile AKŞAM YEMEĞİ için PUSAN BALIK HALİNE gideceğiz.  Yerel restoranda yemeğimizi alacağız. Balık Hali , şehrin en canlı yerlerinden birisidir. Biraz yürüyüşte yapabileceğiz . Daha sonra  otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ : BUSAN HOTEL  3* vb.
 
8.GÜN/ PUSAN- SEUL
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı  sonrası turumuza devam edeceğiz.
PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ ziyaretinde KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz. Yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ve ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve müttefiklerinin daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası TREN yolculuğu yapmak üzere istasyona geçeceğiz.
PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   16:00 / 02h45 /18:45
Akşam saatlerinde SEUL’e ulaşıyoruz.  AKŞAM YEMEĞİ yerel bir  Kore restoranında alınacaktır. Geceleme otelimizde
OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4* vb.
 
9.GÜN/ SEUL
Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası   SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır . Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4* vb.
 
10.GÜN/ SEUL – ISTANBUL 23:45
Bugün son günümüz başlıyor. Otelimizde alacağımız çok erken kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.
KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş turumuzda Öğle Yemeğimiz de vardır. Turumuzu tamamladıktan sonra artık şehirden ayrılacağız. Havalimanına geçiyoruz.
Bugün  uçuşumuz  var ! -  Akşam saatlerinde   havalimanında olacağız.  TÜRK Hava Yolları tarifeli seferi ile 23:45’de İstanbul yolculuğumuz  başlayacaktır. Gecemiz uçakta geçiyor.
 
11.GÜN/ İSTANBUL varış 05:10
05:10’da  İstanbul Havalimanına  varış ve turumuzun sona ermesi.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.359 Ek yatak$ 3.359 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.829 Çocuk fiyatı$ 3.259
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.359 Ek yatak$ 3.359 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.829 Çocuk fiyatı$ 3.259

:: TÜRK  Havayolları İle İstanbul/Tokyo(Haneda)   -Seul/ İstanbul  Uçak Bileti

:: Fukuoka- Busan FERRY bileti-EKONOMI sınıfı tek yön bileti

:: Türkçe Rehberlik Hizmetleri 

:: 3 yıldızlı Otellerde  9 gece Oda Kahvaltı Konaklama

:: Tokyo Yarım GünlükPananromik Şehir Turu

:: Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu

:: Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show

:: KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ  

:: SEUL Şehir turu

:: Pusan Turu ve BUSAN BALIK HALİ

:: PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ

:: KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

:: FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU

:: Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler

:: Havalimanı Vergileri

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

 

:: Türkiye havalimanından yurt dışına çıkış harcı  (50 TL)

:: Her Türlü Otel Ekstraları
:: Kişisel Harcamalar

:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki yemekler

:: Seyahat sağlık sigortası

:: BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI - 800 TL dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar ) Bölgede sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

 

Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

 

Pasaportlarınızın geçerlilik süresi en az girişten sonra 8 ay olma zorunluluğu vardır.

SIKÇA SORULANLAR

 

Sağlık 

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

Vize Bilgileri 

Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

 

Uçuş Süreleri 

İstanbul – Tokyo: 14,5 saat

Seul – İstanbul: 12 saat

 

Para Birimi 

Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

Saat Dilimi 

Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00..

 

Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü 

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

Elektrik 

Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.

 

Alışveriş 

Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Tokyo ve Kyoto'daki otelleri beğendim. Seul'deki otel fena değil. Rehberimizin ilgi ve alakasından, bilgi birikiminden gayet memnun kaldım. Nikko, Nara, Han Nehri turlarına katıldım, tatminkardı. Rehberimize ve tur öncesi ekstra ilgisi ve sabrı için Arzum Hanım a çok teşekkür ederim.
Aslıhan

Japonya Kore turumuz iyi organize edilmiş, genel olarak gayet memnun kaldık.
Nevra

Gökhan Bey merhaba, Öncelikle, ofiste son dakikada bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve yakınlık için teşekkür etmek istiyorum. Bir diğer teşekkür de, şirketiniz vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tur için. Deepnature ile güzel bir tanışma vesilesi oldu ve önümüzdeki yıllarda tekrar tekrar tura çıkmak isteriz. Rehberimiz ve güzel organizasyonunuzla çok güzel ve keyifli bir tur yaşadık. Sevgiler, tekrar teşekkürler.
Aydın

Japonya ve Kore'yi keşfettik dönüyoruz. Birbirine benzer iki kültürü güzel tanıdık. Çok güzel bahçelerde ömrümüze ömür kattık. Rehberimize özellikle teşekkür. Ufak tefek aksilikler dışında genel anlamda memnunuz. Teşekkürler.
Behiye

Tur her anlamda güzeldi. Rehberimizden çok memnun kaldık.
Şennur

Çok keyifli ve güzel bir turdu. Uzak bir ülkede bizi güvenle ve keyifle gezdirdiğiniz için teşekkür ederiz. Japonya uzak, pahalı, kalabalık bir ülke ama o kadar güzel fotoğraflar çektim, o kadar keyifle gezdim ki iyi ki gelmişim dedim.
Nihal

Çok memnun kaldım. Turumuz keyifli ve kaliteliydi.
İrem

Çok güzeldi, tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkürler.
Cem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive