Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3

İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3

6 GECE 7 GÜN (10-16 Ağustos 2024)

İzmirden direkt uçuşla 6 gece 7 gün ekstra turlar dahil İzmir çıkışlı İtalya Turu. Venedik Floransa Roma Milano

€ 1.247’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İzmir Çıkışlı İtalya Turu 3 
 
Milano Venedik Floransa Roma
 
 
215 EURO DEĞERİNDEKİ TURLAR DAHİL !!
40 Euro değerindeki Bolonya Gezisi dâhil
70 Euro değerindeki Siena & San Gimignano dâhil
55 Euro değerindeki Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi dâhil
50 Euro değerindeki Pisa Gezisi dâhil
 
 
PROGRAM
 
1. Gün İzmir - Milano (10.08.2024 Ct)
İzmir Çıkışlı İtalya Turu  için İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sun Express Havayolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket ediyoruz. Ardından Milano panoramik şehir turunda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: XQ892 (Sun Express) - Kalkış: İzmir - Tarih: 10 Ağustos 2024 - Saat: 11:45 - Varış: Milano - Tarih: 10 Ağustos 2024 - Saat: 13:50
 
2. Gün Milano- Venedik (11.08.2024 Pa)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Verona Gezisi için hareket edeceğiz. Verona’ya varışımızla birlikte tarihteki en büyük aşk hikâyesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Ardından Venedik’e hareket. Varışımızın ardından, tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün Venedik- Floransa(Montecatini Terme) (12.08.2024 Pt)
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Bologna’ya transfer. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır Turumuzun ardından Floransa’ya hareket. Floransaya varışımızla birlikte; Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile devam ediyoruz. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün Floransa (Montecatini Terme) (13.08.2024 Sa)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra gerçekleştireceğimiz Siena & San Gimignano & Pisa Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuz için il olarak Siena’ya hareket ediyoruz. Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Ortaçağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Ortaçağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Ardından dünyaca ünlü Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra serbest zaman. Ardından gezimizin bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Floransa (Montecatini Terme)- Roma (14.08.2024 Ça)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Roma’ya Transfer. Roma turumuzda;, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Collesium, Roma forum, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı, II. Vittorio Emmauele anıtı, Caracalla Hamamları, Circo Massimo, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Âşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Roma (15.08.2024 Pe)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Gezimizin bitimiyle birlikte Roma Şaheserleri ve Vatikan & Gece Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde, Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Vatikan, Adalet Sarayı, Navona Meydanı, İtalyan Senato Binası ve Pantheon göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün Roma- İzmir (16.08.2024 Cu)
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra rehberinizin belirteceği saatte Roma havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
Uçuş No: XG869 (Sun Express) - Kalkış: Roma - Tarih: 16 Ağustos 2024 - Saat: 21:50 - Varış: İzmir - Tarih: 17 Ağustos 2024 - Saat: 01:10 (ertesi gün)
 
 
OTELLER
MİLANO 4**** Belstay Milano Assago
ROMA 4**** IH Hotel Roma Z3 - Area A
FLORANSA (MONTECATİNİ) 4**** Tuscany Inn Montecatini
VENEDİK 4**** Marcon Antony Palace
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.532 Çocuk fiyatı€ 1.235

SunExpress Havayolları ile İzmir (ADB) - Milano (MXP)/Roma (FCO) – İzmir (ADB) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

4* otellerde 6 gece oda-kahvaltı konaklama

Alan-otel-alan transferleri

Özel otobüs ile tüm transferler

Panoramik Venedik şehir gezisi

Panoramik Floransa şehir gezisi

Panoramik Roma şehir gezisi

Panoramik Milano şehir gezisi

40 Euro değerindeki Bolonya Gezisi dâhil

70 Euro değerindeki Siena & San Gimignano dâhil

55 Euro değerindeki Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi dâhil

50 Euro değerindeki Pisa Gezisi dâhil

Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

Vize ücreti ve servis bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Şoför tipleri (günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır) (Zorunludur)

Öğle ve akşam yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Opsiyonel geziler/etkinlikler

Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İzmir-Milano           2 sa 50 dk

Roma-İzmir            2 sa 50 dk

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.