Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İzlanda Turu 2
  • İzlanda Turu 2
  • İzlanda Turu 2
  • İzlanda Turu 2
  • İzlanda Turu 2

İzlanda Turu 2

7 GECE 8 GÜN (10-17 Ağustos 2025)

İzlanda Turu. Bu yedi gece sekiz günlük İzlanda turu, İzlanda'da geçirdikleri zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve adayı çepeçevre gezmek isteyen gezginler için deneyimli ekibimiz tarafından özenle hazırlandı. Balinaları görebilme şansının yüksek olduğu dönem, sadece iki tur. Sadece DEEPNATURE'da!

€ 3.499’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İzlanda Turu 2
 
TUR ÖZETİ
Bu yedi gece sekiz günlük İzlanda turu, İzlanda'da geçirdikleri zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve adayı çepeçevre gezmek isteyen gezginler için deneyimli ekibimiz tarafından özenle hazırlandı. Balinaları görebilme şansının yüksek olduğu döneme denk getirdik.
Daha ileri gidin, daha fazlasını keşfedin, alışılmışın dışına çıkın. Parlayan bir buzul, fışkıran gayzerler, görkemli volkanlar ve muhteşem şelalelerle buluşun. Myvatn'daki Doğa Banyolarında rahatlayın, şanslıysanız balinaları görme fırsatı yakalayın, dünyanın en müstesna manzaralarından bazılarını deneyimleme ayrıcalığını yaşayın.
Deneyim ve keşif odaklı özenle hazırlanmış özel program
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
TUR ROTASI
 

 
 
 
 
 
TUR PROGRAMI
 
1.GÜN:  İstanbul - Oslo  - Reykjavik 
İzlanda Turu için saat 04:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kopenhag'a hareket ediyoruz. Kopenhag'a varışımızın ardından aktarma yaparak Iceland Air ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 
-Türk Hava Yolları İstanbul - Kopenhag 07:25-09:45 (3 saat 20 dk uçuş)
-Iceland Air Kopenhag-Reykjavik 14:05-15:25 (3 saat 20 dk uçuş)
 
Not: 16-23 Haziran 2024 Kurban Bayramı turunda gidişte Brüksel aktarmalı uçuşla gidilecektir.
-Türk Hava Yolları İstanbul - Brüksel 08:00-10:35 (3 saat 35 dk uçuş)
-Iceland Air Brüksel-Reykjavik 13:55-15:15 (3 saat 20 dk uçuş)
 
Reykjavik'e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Reykjavik şehir merkezine geçiyoruz. Temmuz ayın uzun günler dönemi. O nedenle varışta şehir turumuzu gerçekleştirebiliyoruz. 
Dünyanın Kuzey kutbuna en yakın  başkenti olan şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager Anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Son olarak Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing görüldükten konaklayacağımız otele geçiyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.
Konaklama : Center Hotels Arnarhvoll
 
2.GÜN : Golden Circle (Altın Çember) - Güney Kıyıları - Þingvellir National Park - Geysir Hot Springs - Gullfoss -Seljalandsfoss - Skógafoss 
Kahvaltı sonrası hareketle Golden Circle (Altın Çember) rotasından İzlanda'nın büyüleyici doğal güzelliklerini keşfetmeye başlıyoruz.
İlk olarak UNESCO tarafından jeolojik ve tarihi önemi nedeniyle Dünya Mirası olarak kabul edilen Þingvellir Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. İzlandalılar, dünyanın ilk demokratik hükümetlerinden biri olan MS 930'da tarihi Parlamentolarını burada kurdular. Kanun Sözcüsü, kanunu ilan etmek için dünyadaki en dramatik "platformlardan" birine sahipti, güçlü yarık vadisinin uçurum arkasında duruyordu. Orta Atlantik Sırtı, Þingvellir'den geçer, Avrasya ve Kuzey Amerika tektonik plakaları, yarığı yavaşça genişleterek birbirinden ayrılmaya devam eder. Geysir kaplıca bölgesi bir sonraki durağımız olacak.
Geysir, İngilizce "gayzer" kelimesi benimsendiğinde bu fenomene adını veren fışkıran kaplıca. Strokkur kaplıcasının birkaç dakikada bir büyük sıcak su ve buhar fışkırmalarını izleyin ve köpüren fumarolleri görün. Güçlü Gullfoss şelalesi, Altın Çember'deki son durağımız. Hvítá (Beyaz Nehir) engebeli kanyonun içinden kükreyen Langjökull'dan (Uzun Buzul) dökülürken spreyden yükselen rüya gibi altın renkli sisi göreceğiz. Gullfoss, iki aşamada 32 m'den düşer.
Kirkjubæjarklaustur yakınlarındaki bir kır otelindeki konaklamamıza giderken, hem Seljalandsfoss hem de Skógafoss şelalelerini ziyaret edeceğiz. Seljalandsfoss çok sıradışı bir şelaledir çünkü çağlayanın arkasında yürümek mümkündür ve eşsiz bir bakış açısı sağlar.
Konaklama : Hotel Volcano
 
3.GÜN: Reynisfjara Black Sand Beach - Vatnajökull National Park -Jökulsarlón Glacier Lagoon -The Crystal Beach (Diamond Beach) - Höfn 
Kahvaltı sonrası hareketle muhteşem Reynisdrangar zirveleri ile atmosferik Reynisfjara kara kum plajını keşfediyor ve bazalt sütun mağarasını ziyaret ediyoruz. Sonra buzullara doğru!
Buzunun altında en ünlü ve korkulan yanardağlardan biri olan kaprisli Katla'yı barındıran büyük Mýrdalsjökull buzulunu geçiyoruz. İyi bir görünürlükte, büyük ateş ustasına bir göz atacaksınız! Vatnajökull Milli Parkı'ndaki Skaftafell'e Eldhraun lav sahasından geçerken önceki volkanik patlamaların sonuçlarına tanık olun. Skaftafell, yeşil huş ormanları ve yemyeşil bitki örtüsüyle, sert siyah kum çölünün ortasında yemyeşil bir mücevher olan gerçek bir vahadır.
Avrupa'nın en büyük buzulu Vatnajökull'un çıkış buzulunda, uzman buzul rehberimizin rehberliğinde üç saatlik bir buzul yürüyüşü yapacağız. 
Bir sonraki durak olarak ünlü Jökulsárlón Buzulu Lagünü var. Büyüleyici buzdağıyla dolu lagüne hayranlıkla bakın ve karaya vurmuş parlak kristal, mavi / beyaz buzdağları ile serpilmiş kömür karası kumları olan ünlü Diamond Beach'i
görüyoruz. Kendinizi bir film sahnesinde hissedeceksiniz ve bir şekilde öyle olacaksınız - James Bond ve diğer filmlerin bazı sahneleri burada çekildi.
Gece konaklamamız İzlanda'nın ıstakoz başkenti olarak bilinen Höfn bölgesinde olacak. 
Konaklama : Hofn Hotel
 
4. GÜN : Djúpivogur - Hengifoss  -Litlanesfoss - Egilsstaðir 
Bugün İzlanda'nın Doğu Fiyortlarını keşfedeceğiz. Çok güzel ve uzak bir yarımada olan Hvalnes ve Lóns ile Álftafjarðar arasındaki Þvottárskriður heyelanlarının çevresindeki bazı dar yollarda kıyı şeridi boyunca ilerlemeye devam ediyoruz.
Güzel bir açık hava heykeline, Eggin í Gleðivík'e (Merry Bay'in Yumurtaları anlamına gelir) ev sahipliği yapan geleneksel küçük bir balıkçı köyü olan Djúpivogur'da duracağız. Ardından, İzlanda'nın ikinci en yüksek şelalesi olan Hengifoss'a (128 m) canlandırıcı bir yürüyüş var , yükselen Litlanesfoss şelalesini de göreceğiz, çağlayan dev altıgen bazalt sütunlarla çerçevelenmiştir. Yürüyüş toplamda yaklaşık üç saat sürüyor. Renkli kaya yüzünde antik çağlardaki volkanik patlamalardan gelen katmanların görülebildiği güzel bir geçit göreceksiniz.
Yürüyüşümüzün ardından sürpriz bir ziyaret noktamız var, beğeneceğinize eminiz.
Gece Eğilsstağir'de bir kır otelinde geçirilecek.
Konaklama : Hotel Valaskjalf
 
5. GÜN : Dettifoss - Mývatn Lake -Námaskarð Jeotermal Bölgesi - Hverfjall Krateri - Dimmuborgir - Goðafoss 
Bugün ülkenin kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. Egilsstaðir'den, İzlanda'nın nesiller boyu en yüksek çiftliği ve şu anda en yüksek yerleşim yeri ve restoran olan Möðrudalur civarında, 469 m. Avrupa'nın en güçlü şelalesi Dettifoss'ta duracağız, hacimli akış gerçekten harika!
Daha sonra Mývatn'da göl çevresindeki mistik manzaraları keşfediyoruz - buradan İzlanda daha gerçeküstü hale geliyor - Námaskarð jeotermal bölgesinin dumanı tüten ay manzaralarına gidiyoruz. Kaynayan kaplıcaları, dumanı tüten fumarole'leri ve renkli köpüren çamur kaplarını görün. Hverfjall kraterini ve Karanlık Kaleler olarak bilinen muhteşem Dimmuborgir oluşumlarını ziyaret ettiğimizde harikalar devam ediyor!
Bir sonraki durak Mývatn Doğa Banyoları'nda, İzlandaca'da bunlara Jarðbóðin deniyor çünkü sıcak su doğrudan topraktan çıkıyor. Mývatn Doğa Hamamları, size kaplıca havuzlarında banyo yapma imkanı veriyor. Banyo yapmak isteğe bağlı ekstra bir aktivitedir ancak yerinizi ayırtmak için önceden rezervasyon yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz! Burada mineral bakımından zengin alkali suda (36 - 40 C) yıkanabilir, giriş ücreti ekstra olup tur başlangıcında rehbere ödenebilir. Yıkanmak istemeyenler için, etrafta dolaşıp olağanüstü manzaraların tadını çıkarma veya kafeteryada dinlenme seçeneği var, güzel günlerde güneş banyosu için bir güneşlenme terası var! Hilal şeklindeki geniş ve rüya gibi şelale, Goðafoss, yüksek dağlara sahip olağanüstü güzel bir fiyort olan Eyjafjörður'a gitmeden önceki günün son durağı. Ne gündü ama! 
Gece konaklamamız Akureyri'de bir kır otelinde olacaktır. 
Konaklama : Icelandair Hotel Akureyri
 
6. GÜN Akureyri - Dalvik'te Balina İzleme Turu - Siglufjörður 
Kahvaltı sonrası hareketle küçük balıkçı kasabası Dalvík'e giderken Eyjafjörður (Ada Fiyordu) boyunca gerçekten büyüleyici bir manzaranın içinden geçerek yol alıyoruz.
Bugün Balina İzleme aktivitesi var. Balina izleme teknesi geziniz, çalışma limanından kalkıyor. 3 saatlik tekne turu sırasında kambur balinaları, beyaz gagalı yunusları, vizon balinaları ve hatta bazen koyda görkemli bir mavi balina bile görme şansımız var. Şanslıysanız, bir tane görebilirsiniz! 
Ekstra ücret karşılığında, balina izleme turunuzu normal bir tekneden sürat teknesine veya RHIB teknesine yükseltebilirsiniz, bu da daha hızlı seyahat etmenizi ve balinalara daha da yakınlaşmanızı sağlar! Balinalar turların% 98'inde görülüyor.
Karaya çıktığımızda, zengin bir tarihe sahip şirin bir balıkçı köyü olan Siglufjörður'a doğru yola çıkıyoruz, 20. yüzyılın başlarında, uzak topluluk Atlantik'in ringa balığı balıkçılığı başkenti olduğunda altına hücum atmosferi vardı. Tröllaskagi (Troll Yarımadası) etrafındaki yolculuğunuz size İzlanda'daki en iyi okyanus manzaralarından ve kayak alanlarından bazılarını gösterecektir. Bu yarımadadaki karakteristik küçük köyler, İzlanda'nın ücra köylerinde yaşamın nasıl olduğu / yaşandığı konusunda size gerçekten iyi bir fikir verecektir. Yolculuğumuz bizi Laugarbakki'ye götürürken bazı gelişen tarım alanlarından geçirecek.
Gece konaklamanız Laugarbakki'de küçük bir otelde olacak. 
Konaklama : Hotel Laugarbakki
 
7. GÜN Volkan Krateri yürüyüşü - Borgarfjörður - Deildartunguhver hot spring - Barnafoss - Hraunfossar cascade - Reykholt 
İzlanda'yı keşfimizin son günümüzde, Lonely Planet'in 2016'da en iyi destinasyonlardan biri olarak oyladığı bir bölge olan Batı İzlanda'da kendimizi bulacağız. Gününüz, bir volkan krateri olan Grábrók'a doğru kısa bir yürüyüşle başlayacak. Açık bir günde, lav tarlasının ve tüm alanın muhteşem manzaraları görülebilir. Borgarfjörður'un birçok muhteşem manzarası var ve bugün bunlara odaklanacağız. Deildartunguhver kaplıcalarında, efsanevi şelale, Barnafoss'da (Çocuk Şelalesi) ve suyun doğrudan lav alanından çıktığı atmosferik çok alçak ve geniş şelaleleri olan Hraunfossar şelalesinde duruyoruz.
Bir sonraki durakta, İzlandalı tarihçi, avukat, politikacı, şair ve bazı İzlandalı Sagaların yazarı Snorri Sturluson'a ev sahipliği yapan tarihi ve pitoresk Reykholt Bölgesi var. Reykjavík'e dönüş yolunda güzel manzaralı fiyort Hvalfjörður (Balina Fiyordu) etrafında yol alarak 17:30 civarlarında Başkent'e varıyoruz. Otele yerleşme ve istirahat. 
Konaklama : Center Hotels Arnarhvoll
 
8. GÜN Reykjavik - Kopenhag - İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası Keflavik havalimanına transfer. İzlanda'ya veda zamanı. 10:40 kalkışlı Iceland Air tarifeli seferi ile Oslo'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 23:35'te İstanbul'a varıyoruz ve İzlanda turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
- Iceland Air Reykjavik- Oslo 10:40-15:25 (2 saat 45 dk uçuş)
- Türk Hava Yolları Oslo -İstanbul 18:45-23:35 (3 saat 50 dk uçuş) 
 
Not: 16-23 Haziran 2024 Kurban Bayramı turunda dönüşte Amsterdam aktarmalı uçuşla gidilecektir.
- Iceland Air Reykjavik- Amsterdam 07:40-12:55 (3 saat 15 dk uçuş)
- Türk Hava Yolları Amsterdam -İstanbul 14:45-19:10 (3 saat 25 dk uçuş) 
 
 
İZLANDA GEZİSİ İÇİN AYLARA GÖRE DURUM
 
ARALIK-OCAK -ŞUBAT
Aralık-Ocak-Şubat ayları, İzlanda'nın en buzlu ve en soğuk halini görmek isteyen gezginlerin tercih etmesi gereken dönem. Dağ yollarının çoğu için 4x4 bir araca ihtiyacınız olacak.
Kış aylarında batı kıyısındaki Snæfellsnes Yarımadası'nın hemen açıklarında katil balinaları görebilirsiniz. Orkalar, Şubat ve Mart aylarında İzlanda kıyılarını ziyaret eder.
Kış, İzlanda'yı ziyaret etmek için muhteşem bir zaman olsa da, sıcaklıklar özellikle kuzey İzlanda'da -30 ° C'ye kadar düşebilir ve Aralık-Şubat ayları en buzlu aylardır. Rüzgarın soğuması, görünen sıcaklıkların daha da düşük hissedilmesini sağlayabilir. İzlanda'ya kışın gidecekseniz kesinlikle termal kıyafetler bulundurmalısınız.
 
NİSAN-MAYIS
Yılın bu zamanında birçok şeyin hala kapalı veya sınırların dışında olduğunu göreceksiniz, ancak İzlanda uyanmaya başlayacak. Çok fazla kar erimesi (bulunduğunuz yere bağlı olarak) ve daha az turist bulabilirsiniz. Ayrıca, hava hala oldukça soğuk olmasına rağmen günler parlak.
Yılın bu zamanında giderseniz doğru kıyafetleri alın, soğuğa karşı tedbirli olun. 
 
HAZİRAN-TEMMUZ- AĞUSTOS
Bu, İzlanda'yı ziyaret etmenin en iyi zamanı, bu nedenle, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aynı zamanda en yoğun zaman. Hiç karanlık olmadığı o uzun günler olan Gece Yarısı Güneşinden en iyi şekilde yararlanarak İzlanda'nın eşsiz manzaralarını olabildiğince fazla görebilir ve harika açık hava etkinliklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Trekking fırsatları sınırsızdır. Örneğin güzel yaz çayırlarıyla izole Hornstrandir veya Skaftafell Ulusal Parkı ve yürüyüş parkurları ve köpüren kaplıcalar için Landmannalauger seçenekleri vardır. Reykjavik'e yaklaştıkça, Reykjanes Yarımadası'ndaki ıssız lav molozlarının üzerinden geçebilirsiniz.
Eğer kıyılarda yol alıyorsanız, balina görebilmenin en yoğun sezonu Haziran'dan Ağustos'a kadardır. Yaz aylarında daha sakin rüzgarlar, daha az fırtına ve balinaların su yüzeyini kırma şansı daha yüksek olacaktır. Şansınız varsa ispermeçet balinaları, yüzgeçli balinalar, orkalar, kambur balinalar ve minke balinaları görebilirsiniz.
Haziran ve Temmuz, gece yarısı güneşinin aylarıdır, kulağa harika gelebilir, ancak vücudunuz sürekli Arktik ışığına uyum sağlarken birkaç gece sıkıntılı bir uyku bekleyebilirsiniz. Bundan dolayı bir göz maskesi bulundurun! Ağustos ayına gelindiğinde geceler kararmaya başlar.
 
EYLÜL-EKİM-KASIM
Eylül ayında sıcaklıklar düşmesine ve günler kısalmasına rağmen, daha az ziyaretçi sayısı ve daha doğal ortamlar demek olabilir.  Ayrıca doğa sonbahar manzarasına has büyülü görüntüler sunar.
İzlanda'da sonbaharla birlikte daha soğuk hava ve Kuzey Işıkları izleme sezonunun başlangıcı geliyor. İzlanda, dünyanın diğer bölgeleri gibi yaprakların değişimini yaşamazken, volkanik lav oluşumlarında büyüyen yosun, doğaya ek bir sonbahar rengi sıçraması sağlar.
Ekim ayından itibaren kar bazı yolları geçilmez hale getirebilir. Yılın bu zamanında diğer birçok faaliyet kapanmaya başlarken, Kuzey Işıkları turizmi gelişiyor. Ve Kuzey Işıklarını görmek bir öncelikse, Eylül-Ekim optimum aylardır. Yılın bu zamanındaki geziniz icin aylar öncesinden planlama yapmanız gerekir.
 
KUZEY IŞIKLARI HAKKINDA
Turumuzun yapıldığı dönem kuzey ışıklarının görülebildiği periyotta değildir. Onları görmek için en iyi zaman, hava karanlık ve açık olan Eylül ve Mart ayları arasıdır. Arzu ederseniz, Kuzey Işıklarını görebilmek için ideal dönem içinde gerçekleşecek 13-20 Ekim 2024 İzlanda Turumuzu değerlendirebilirsiniz.
 
EKSTRA ETKİNLİK SEÇENEĞİ
Talep halinde Rejkavik'te Helgafell Volkanına 3 saatlik atlı gezi sunabiliyoruz ekstra olarak (kişibaşı 140 Euro)
8 yaş üstü katılımcılar için uygundur.
 
Helgafell Yanardağı'nı çevreleyen lavların içinde harika bir yürüyüşe çıkıyoruz ve lav tarlaları boyunca ve güzel yamaçlar üzerinden eski Kaldársel koyun ağılına doğru devam ediyoruz. Bu muhteşem manzaranın içinden geçerken sert lavlarda farklı benzersiz oluşumlar ve ufukta yükselen Bláfjöll Dağları'nı göreceksiniz. Atlar, size İzlanda'da eğlenceli ve huzurlu bir at sırtında deneyimi yaşatmak için güzel kırsal kesimde güvenli yolları takip ediyor.
 
Notlar: Uçuşlarda yine uçuşun bir ayağı Türk Hava Yolları ile olacak şekilde uçuş parkuru ve saatleri değişebilir. Nihai uçuş bilgileri tur hareketinden 7 gün önce tur bilgilendirmesi esnasında bildirilir. Seyahat planının sırasının değişebileceğini lütfen unutmayın. Programımızda konaklanan otellerde aksi belirtilmedikçe standart odalarda konaklanır.  İzlanda Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İzlanda Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İzlanda Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 3.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 4.349 Çocuk fiyatı€ 3.399

:: Türk Hava Yolları ve Iceland Air ile İstanbul - Brüksel - Reykjavik ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri (23 kilo bagaj + 8 kg kabin bagajı hakkı)

:: Türk Hava Yolları ve Iceland Air ile Reykjavik-Oslo-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri (23 kilo bagaj + 8 kg kabin bagajı hakkı)

:: Programda belirtilen geziler ve transferler

:: 7 gece oda kahvaltı konaklama

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: Uzman yerel rehber eşliğinde Buz Mağarası Turu

:: Vatnajökull Buzulu'nda Buzul Yürüyüşü

:: Eğilsstağir'de yürüyüş

:: Dalvík'te Balina İzleme

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Vize ücreti

:: Öğle ve akşam yemekleri (günlük 80-90 Euro)

:: Mývatn Doğa Hamamları giriş ücreti

:: Mağara, milli park, müze giriş ücretleri

:: Balina İzleme aktivitesinde sürat teknesi fiyat farkı

:: At ile gezinti turu (isteğe bağlı)

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Kişisel harcamalar

:: Ek bagaj ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
İzlanda Schengen bölgesi ülkelerindendir. Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Husussi pasaport hamilleri vizeden muaftır.
 
(İzlanda Vizesi , Türkiye'de Danimarka Konsolosluğuna başvurarak alınabilmektedir)

KONTENJAN

25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

KIYAFET VE EKİPMAN

 

Yürüyüşe uygun kıyafetler

Su geçirmez mont ve pantolon

Bere ve eldiven

Yürüyüş botu
Yağmurluk

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
 
AŞI ZORUNLULUĞU
İzlanda’ya  girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle zorunlu seyahat sigortanıza ek olarak yurtdışı sağlık sigortası öneririz.
 
YEME&İÇME
Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. İzlanda  İskandinav mutfağına sahip bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.Her ne kadar musluk suyu içilebilir olsa da şişe suyu kullanmanızı tavsiye ederiz.
Öğle ve akşam yemekleri için günlük ortalama 65-70 Euro harcanmaktadır.
Tur boyunca konakladığımız tüm otellerde kahvaltı dahildir. Kahvaltı ekmek, soslar, mısır gevreği, yoğurt, meyve, kahve ve çay içeren tipik bir kahvaltı büfesi şeklinde olacaktır.
Rehberiniz ayrıca grubun öğle yemeği yemesi için iyi bir yer bulacaktır. Menüde her zaman geniş yemek yelpazesi olan yerleri seçmeye çalışıyoruz, böylece herkes için seçenekler mevcut olacak. Akşam yemeği ise genellikle gece kaldığımız otellerde oluyor.

UÇUŞ SÜRESİ
İzlanda’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Başkent Reykjavik’e İstanbul’dan Avrupa’da başka ülke aktarmalı olarak toplam 7,5 saat civarı süren uçuşlarla ulaşılabilir (aktarma beklemesi hariç)
 
PARA BİRİMİ
İzlanda’nın para birimi İzlanda Kronası’dır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerinden de bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
SAAT FARKI
Türkiye ile İzlanda  arasında -3 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, İzlanda’da saat 09:00 olacaktır.
 
TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.
 
ELEKTRİK
Türkiye’de  kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 Volt AC, 50Hz akıma sahiptir.
 
ALIŞVERİŞ
İzlanda’da çok fazla alışveriş imkanı olmamakla beraber ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.
 
KONTENJAN
Turumuz 10-24 kişi arası katılımla gerçekleşir. Yeterli kayıt  oluşmaması halinde son bildirim tarihi tur hareketinden 20 gün öncesidir.

 

D

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Uzun yolculuğumuza değdi. Çok güzel yerler gördük. Rehberimiz muazzam alakadar oldu ve tanıttı. Çok ta güzel dostlar kazanarak dönüyoruz. Teşekkür ederiz.
Mukadder

Bu sizinle dördüncü seyahatim. Rehber seçimlerinizi ve program dilinizi çok beğeniyorum. İzlanda da 10/9 alır benden.
Özgür

Otel seçimlerinizi beğendik ancak tabii bu bölgede kahvaltı, yemek sıkıntı oldu biraz. Tedarikli gelen arkadaşlar ve rehberimiz imdadımıza yetişti. Gezi programı gayet iyiydi, harika yerler gördük. Rehberimizden de memnun kaldık. Seneye Nepal Bhutan istiyoruz.
Esin

Tur öncesi Arzum Hanım vize konusunda çok yardımcı oldu, biraz stres yaşadık ama sonunda çıktı vizemiz. Tur da sorunsuz ve çok keyifli idi. Herşey için teşekkür ederiz.
Erdal

Güzel bir turdu, izlanda için fazla alternatif yoktu, çekinceliydik ama memnun dönüyoruz.
Fahriye

Az kişi olmamızın avantajıyla sakin ve daha keyifli bir gezi oldu. Genel olarak çok keyifli ve memnun olduğum bir seyahatti. Oteller ve araç iyiydi. Yerel ortamlarda biraz daha vakit geçirmek isterdim. Ne yazık ki çok fazla serbest zaman olmadı. Rehberimize teşekkürler, bilgi ve ilgisi gayet iyiydi.
Aslı

Genel olarak gayet iyiydi. Tur rehberi gerek izlanda gerek kuzey ülkelerinin geneli hakkında oldukça bilgiliydi. Sadece bazı günlerde öğle yemeği yediğimiz yerleri beğenmedim. Rehberimiz bu konuda biraz daha araştırmacı olmalı. Bir de programa bazı günler daha çok yürüyüş eklenebilir.
ErsinKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.