Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İtalya Turu 5 Floransa Venedik Milano Como Bled Portofino
  • İtalya Turu 5 Floransa Venedik Milano Como Bled Portofino
  • İtalya Turu 5 Floransa Venedik Milano Como Bled Portofino
  • İtalya Turu 5 Floransa Venedik Milano Como Bled Portofino
  • İtalya Turu 5 Floransa Venedik Milano Como Bled Portofino

İtalya Turu 5 Floransa Venedik Milano Como Bled Portofino

6 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

6 gece 7 gün ekstra turlar dahil İtalya Turu. Floransa, Venedik, Milano, Como Gölü, Bled Gölü ve Portofino gezileri dahil italya Turu

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İtalya Turu 6
İtalya'nın Kuzeyi & Bled Gölü & Como Gölü & Portofino
İtalya & Slovenya
 
280 EURO DEĞERİNDEKİ TURLAR DAHİL !!
30 Euro değerindeki Bled Gezisi
65 Euro değerindeki Venedik Gezisi
35 Euro değerindeki Como Gezisi
35 Euro değerindeki Verona Gezisi
90 Euro değerindeki Pisa & Portofino Gezisi
25 Euro değerindeki Bologna Gezisi dahildir.
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – LUBLIYANA - VENEDIK (PADOVA)
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 08:10'da Ljubljana’ya hareket. 08:30'da varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ardından 2km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğinde olan ve Bohinj buzulunun etkisiyle oluşan Bled Gölü’nü panoramik olarak geziyoruz. Tur bitiminde Venedik otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde. 
 
2. Gün VENEDİK (PADOVA)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Venedik turumuzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman ve ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün VENICE – VERONA - MILANO
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizin ardından, Verona şehir turumuzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiyle Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Verona turumuzun ardından Milano’ya hareket. Milano’ya varışımızı takiben panoromik Milano şehir turumuz başlıyoruz. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte Milano otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün         MILANO – COMO - CENOVA            
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Cenova şehrine doğru yola çıkıyoruz, fakat öncesinde Como Golü Gezisi gerçekleştiriyoruz. İtalya’nın en büyük üçüncü gölü olması özelliği ile Como Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Alpler’in eteklerinde bulunan buzul kökenli bu göl “Y” harfine veya lades kemiğine benzetilerek yıl boyunca oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Yeşil ve mavinin buluştuğu bu doğa harikası Como Gölü’nün etrafında kısa bir gezinti yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Şirin kasabalarıyla ünlü bu şehirde Como ve Lecco kasabaları, Piazza Cavour ve XIV. yy.’'dan kalma Duoma göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Cenova’ya yolculuğumuz devam ediyor. Panoramik Cenova şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Cenova’da Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama ise Cenova otelimizde.
 
5. Gün                CENOVA – PISA – PORTOFINO -  FLORANSA (MONTECATINI)
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Pisa & Portofino gezisi için otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra hareket edeceğiz. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yer alan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Sonrasında Floransa otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün               FLORANSA (MONTECATINI)
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Floransa şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3.kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra otelimize dönüyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün FLORANSA (MONTECATINI) – BOLOGNA - ISTANBUL        
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip, panoramik Bologna gezisi için hareket edeceğiz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Gezimizin bitimi ile birlikte Bologna havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları 1326 tarifeli seferi ile 19:15'te İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 23:55'te varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
OTELLER
VENEDİK (PADOVA) 4* AC Hotel Padova by Marriott
MİLANO 4* NH Milano 2 Residence
CENOVA 4* Best Western Premier CHC Airport
FLORANSA (MONTECATNİ) 4* Tuscany Inn
 

 

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Lubliyana (LJU) gidiş, Bolonya(BLQ) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 2 gece Venedik, 1 gece Milano, 1 gece Genova, 2 Gece Floransa olmak üzere 6 gece 4* otellerde oda kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Panoramik Ljubljana şehir gezisi

:: Panoramik Milano şehir gezisi

:: Panoramik Cenova şehir gezisi

:: Panoramik Floransa şehir gezisi

:: Panoramik Bologna şehir gezisi

:: 30 Euro değerindeki Bled Gölü Gezisi dâhil

:: 65 Euro değerindeki Venedik Gezisi dâhil

:: 35 Euro değerindeki Verona Gezisi dâhil

:: 35 Euro değerindeki Como Gezisi dâhil

:: 90 Euro değerindeki Pisa Portofino Gezisi dâhil

:: 25 Euro değerindeki  Bologna Gezisi  dâhil

:: Vaporetto ücreti (tarihi Venedik adasına geçiş için) (15 Euro)

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Vize ücreti ve servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Tur programında yer almayan tüm geziler

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul   -    Ljubljana             2 sa 10 dk

Bologna  -  İstanbul         2 sa 30 dk

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

B

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.