• Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu
  • Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu
  • Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu
  • Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu
  • Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu

Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu

3 GECE 4 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

Butik turlar uzmanından 20 yıllık deneyimle Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu. Uçakla gidiş dönüş. Van Gölü Ekspresi ile Tatvan-Elazığ yolculuğu. Yılın trend turu.. KONTENJAN HER TURDA 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR. FİYATLAR UÇAK BİLETİNE GÖRE ARTMAKTADIR.

₺ 2.299’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Van Gölü Ekspresi Van Doğubeyazıt Elazığ Turu
 
1. GÜN      IĞDIR
Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Iğdır tarifeli uçuşu 12:45 kalkış-14:40 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 55 dk. sonra Iğdır Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Iğdır Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Iğdır merkeze geçiyoruz. Iğdır merkez ve Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi'nin gezilmesinin ardından Iğdır'daki otelimize yerleşme . Akşam yemeği otelde.
Konaklama: Iğdır Star Royal Hotel
 
2. GÜN    DOĞUBEYAZIT- METEOR ÇUKURU - İSHAKPAŞA SARAYI - MURADİYE ŞELALESİ
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak dünyanın 2. büyük meteor çukurunu görmek üzere İran sınırımıza doğru yol alıyoruz (meteor çukuru askerin izin vermesi halinde görülebilecektir)
Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.
Ardından Doğubeyazıt'taki etkileyici İshakpaşa Sarayı'na gidiyoruz.  İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.
Sarayın gezilmesi ardından öğle yemeği molası verip sonrasında Van'a doğru yola çıkıyoruz. Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini de anılarımıza ekledikten sonra akşam saatlerinde Van'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Van Rönesans Life Hotel
 
3. GÜN    VAN - AKDAMAR ADASI - AHLAT - TATVAN
Sabah kahvaltısı otelde mevcut ama dileyen misafirlerimizle Van Kahvaltıcısına gidip meşhur Van Kahvaltısı ile güne başlıyoruz (ekstra 35 TL)
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Van merkezini geziyoruz. Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi ile geziye başlıyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sumak ve Cicim , Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır. Sonrasında Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeği molası vererek Ahlat'a doğru yol alıyoruz. Van Gölü'nün ve Süphan Dağı'nın eşsiz manzaraları eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra eğer kar yolunu kapatmamış ise dağa çıkan minibüslere binerek Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz (ekstra)
Programın tamamlanması ardından Tatvan'a hareket ve akşam saatlerinde otele yerleşme ve akşam yemeği.
Konaklama: Tatvan Taşar Royal Hotel
 
4. GÜN /  TATVAN-ELAZIĞ ARASI VAN GÖLÜ EKSPRESİ YOLCULUĞU- ELAZIĞ - HARPUT
Kahvaltı sonrası erken hareketle otelimizden ayrılarak  Van Gölü Ekspresi'ne binmek üzere Tatvan Garı'na geçiyoruz. Van Gölü Ekspresi 07.55 ‘de hareket ediyor. Pulman (koltuklu) kompartımanda yaklaşık 6 saat süren bir yolculukla Anadolu'nun eşsiz coğrafyasında yol alacağız. Muş ve Bingöl üzerinden öğleden sonra 14:00'e doğru Elazığ'a ulaşıyoruz. Garda bizi bekleyen tur aracımızla buluşarak Elazığ'ın tarihi yerleşim yeri olan Harput'a gidiyoruz.
Harput Kalesi, Harput Ulu Camii ve tarihi Harput Evlerini görebileceğimiz gezi programı ardından Elazığ merkeze dönüyoruz. Kısa bir şehir turu yaptıktan sonra Elazığ Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 19:00 itibarıyla misafirlerimizi havalanına bırakarak, uğurluyoruz. Dönüş Anadolu Jet Hava Yolları 20:00 Elazığ-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçuşu ile. 21:40 İstanbul'a varış.
 
Not 1: 16-19 Mayıs turunda Pegasus Hava Yolları ile dönüş olacaktır. 20:40 kalkış / 22:25 varış.
 
Not 2: Nisan 2020'den itibaren gerçekleşecek turlarda, tarife değişeceğinden gidiş Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanından Ağrı Havaalanına olacaktır. 09:00 kalkış / 11:10 varış. Programa Ağrı eklenecektir.
 
UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.
 
COVİD-19 SALGINI SÜRESİNCE DEĞİŞİKLİK HAKKI 
Erken rezervasyon indirimli olarak rezervasyon yaptırıp, tur tarihinde covid-19 salgını sürerse ne olacak diye endişelenmeyin. Covid-19 salgınının sürmesi halinde tur hareketinden 21 gün öncesine kadar tarafımıza yazılı talepte bulunmanız kaydıyla tur hakkınızı ve ödemenizi 2022 sonuna kadar saklı tutma (tarih değişikliği) hakkınız vardır. 
Not: Tur hareketine 21 günden az zaman kala yapılacak değişikliklerde sözleşme şartları uyarınca ilgili turların değişiklik şartları geçerlidir.
Not: Tur rezervasyonunun tamamen iptali ve ödeme iadesi taleplerinde paket tur sözleşme şartlarında belirtilen iade koşulları geçerlidir.
Not: Uçak bileti dahil paketli tur satın aldıysanız bilet iptal / değişiklik taleplerinizde ilgili havayolu şirketlerinin iade / değişiklik koşulları geçerlidir.
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.299 Ek yatak₺ 2.299 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.649 Çocuk fiyatı₺ 1.999

:: İstanbul Sabiha Gökçen- Iğdır uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)*
:: Elazığ - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Van Gölü Ekspresi Tatvan-Elazığ pulman (koltuk) bileti
:: 1 gece Iğdır Star Royal Hotel'de konaklama
:: 1 gece Van Rönesans Life Hotel'de konaklama
:: 1 gece Tatvan Taşar Royal Hotel'de konaklama
:: Konaklanan otellerde 3 kahvaltı
:: Konaklanan otellerde 3 akşam yemeği (set menü)
:: Türsab zorunlu seyahat sigortası
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Program dahilindeki geziler
:: Bölgedeki ulaşımlar
:: Akdamar Adası tekne ulaşımı
:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

*Nisan 2020 den olan turlarda gidiş İstanbul Havaalanından gerçekleşecektir.

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Trendeki yemekler
:: Müze ve ören yeri girişleri
:: Van Kahvaltısı (isteğe bağlı)
:: Nemrut Krater Gölü minibüs ücreti
:: Kişisel harcamalar      

Van Gölü Ekspresi Güzergahı
Van Gölü Eksperi haftada iki gün Ankara'dan , iki gün de Tatvan'dan hareket ediyor. Ekspres Tatvan'dan Ankara'ya kadar yaklaşık 25 saatte yol alıyor. Biz bu programda Tatvan'da binip Elazığ'da ineceğiz. Yolculuğumuz 6 saat civarı sürecek.

 

Van Gölü Ekspresi Yemek
Van Gölü Ekspresi’ne bir vagon restoran vagonu olarak bağlanıyor. Bu vagonda hafif aperatif yiyecek (tost, sandvic, poğaça..) , atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılıyor. Sıcak yemekler mikrodalgada ısıtılarak servis ediliyor. Fiyatlar fahiş değil, standart restoran fiyatları seviyesinde.
Trene dışardan yiyecek ve içecek getirebiliyorsunuz.

 

Van Gölü Ekspresi Pulman Vagonu Nasıl?
Van Gölü Ekspresinde pulman vagonda her sırada 2 +1 koltuk bulunuyor. Pulman tren koltukları aşağıdaki linkten görülebilir.
https://mobile.tgrthaber.com.tr/images/ckfiles/images/5ab4d5c767b0a92ef0e4694f(1).jpg

 

Van Gölü Ekspresi Tuvalet
Van Gölü Ekspresi’nde vagon başlarında ortak kullanımlı tuvalet mevcut ve aralıklı olarak temizleniyor.

 

Hatırlatmalar
* Trende restoran vagonu var ama sınırlı içerik olduğundan seyahat öncesi yolluk (meyve, içecek, atıştırmalık) almakta fayda var.
* Yolculuk boyunca internet kesik kesik çekiyor. Telefon çekmeyen yerler de var.


Bilgilendirme
Rehber grubu Iğdır Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check  in işlemi için Anadolu Jet Hava Yolları kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 13 yorum var.

Muhteşem… Kelimelerin kifayesiz kalacağı bir dört gün yaşatıldı bu turda bize: personeli , kaldığımız mekanları , tur programı, tren yolculuğu, süprizleri….. Her turda karşılaştırılamayacak farklı özellikleriniz kesinlikle var… Kesinlikle yine geleceğiz
Aydan

Deep Nature ile ilk kez katılmama rağmen rehberimiz ve kaptanımızın da katkılarıyla Van ve çevresi turumuz keyifli bir gezi oldu, düşündüğümüzden daha iyi geçti. Katılımcılara olan saygıları ve tecrubeleri bizlere güven verdi. Konaklanan yerler tercih olarak iyi. Van Gölü treninde 6,5 saat yolculuk yeterli geldi. Programı beğendik. Acenta'ya, rehberimize ve kaptanımıza teşekkür ediyoruz. Saygılar
Aycan

Merhabalar... 7-10 Aralık tarihinde duzenlenen Van Gölü Ekspresi ile Van Doğubeyazıt Elazığ Turu icin tesekkur etmek istiyorum. Hem rehberimiz İdris, hem de kaptanimiz son derece olumlu ve hos insanlardi. Her ikisi de turumuzun guzel gecmesi icin ellerinden geleni yaptilar. Hatta programda göremediğimiz yerlerin yerine öyle güzel dokunuşlarla bizi biribirinden güzel yerlere götürdüler ki kaybımız kazanca dönüştü. Her ikisine de cok tesekkurler ederim.. Araçla tur da trenle yapılan yolculuklar da gayt keyifli idi. Ayrica İdris Bey'e; olumlu ve sıcakkanlı kisiligi ile turumuza nese kattigi icin de tesekkurler J Baska turlarda gorusmek dilegiyle.. Selamlar, sevgiler... Canan
Canan

Konusunda ve iletişimde yetkin, donanımlı rehber ve personeliniz olmasından dolayı teşekkür ederim. Devamlılığı dileğiyle…
Pınar

Beklentimin çok uzerinde bir geziydi. Van ve çevresi turumuz son derece keyifli geçti. En büyük pay her türlü nazımızı çeken rehberimizin ilgisiydi. Diğer pay da şoförümüze ait. Her şey için çok teşekkürler.
Reyhan

Merhabalar, Ben Ayşenur Biz yedi arkadaş 7-10 Aralık tarihleri arasında Van Gölü Ekspresi ile Van Doğubeyazıt Elazığ Turu katıldık. Daha önce şirketinizin adını duymamıştık. İnternetten araştırma yaparken buldum. Arkadaşlarım önce bana sitem ettiler. Nereden buldun bu şirketi, bizi nereye götürüyorsun diye. Ama seyahat dönüşünde fikirleri tamamen değişmişti ve bana bu organizasyonu yaptığım için teşekkür ettiler. Tek kelimeyla şahane bir geziydi. Tur rehberimiz İdris bey bilgisi, saygısı dışında, insan sevgisiyle dolu bir arkadaş. Bizimle gerçekten çok ilgilendi. Ona en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca şoförümüz Ahmet Bey'e de bize gösterdiği sabır ve güler yüz için çok çok teşekkür ederiz. Yeniden görüşmek ümidiyle...
Ayşenur

Tek kelimeyle şahane bir geziydi. Müşteri profili itibariyle, grupta inanılmaz bir bütünlük vardı ki, geziyi güzel kılan en önemli unsurlardan biri de bu. Grup demişken İdris'i de unutmamak lazım. Bölge hakkındaki dağarcığını takdir etmedim desem yalan olur:)) Sizin de söylediğiniz gibi iyi bir rehber. Yatılı okul disiplini içinde yatış ve kalkış saatlerimizi itinayla düzenlemiş, teker saniye şaşmadan dönmüş, üçüncü gün açlıktan herşeye saldırmak üzereyken "Bu kadarı size yeter" diyerek formumuzu korumamız konusunda da gereken hassasiyeti göstermiştir. Genel olarak organizasyon, tren yolculuğunun kıvamında tutulması, rehber seçimi, tur öncesi yazılanlara uyulma hassasiyeti . Çok mennun kaldık. Tur hakkındaki tek eleştirim Van'daki otelin beş yıldız olması gerektiğidir. Bir de vanda kahvaltı ve tatvanda büryan kebabı eklenmeli. Yeniden görüşmek ümidiyle...
Ümit-Esra

Deep Nature ile gecen kış kars doğu ekspresi turu ile ilk kez tanistik. Bu ikinci turumuz. Yine cok memnun kaldigimizi ve keyifli bir tatil gecirdigimizi soylemek isterim. Ama sizelere yazmamin asil nedeni rehberimiz İdris beye tesekkurlerimizi ve sevgilerimizi iletmek. Zaten, telefonda kendisi hakkinda "doğu anadolu turlarımızın en çok beğenilen rehberlerinden biridir" demiştiniz. Benim buna ilave edebilecek bir sozum yok. Kendisi ile baska bir turunuzda tekrar beraber olabilmek dilegi ile.
Leyla

Tur genel anlamda çok güzeldi. Tren yolculuğu ve tur boyunca gördüğümüz manzaralar bir muhteşemdi. Bölge insanının sıcaklığı içimizi ısıttı. Ekibin sayısının fazla olmaması da bir avantajdı. Rehberimiz de ayrıca çok fedakar ve sorumluluk sahibiydi. Böyle organizasyonlara devam edin.
Uğur-Meliha

Van Gölü Ekspresi ile Van Turundan çok memnun kaldım. Özellikle katılımcı sayısı 20'yi geçmediği için son derece uyumlu bir tur oldu. Her şey çok güzeldi . Teşekkürler.
Miray

Çok iyi organize edilmiş eğlenceli ve güzel bir tur oldu. Üç bayan arkadaş olarak hiçbir sıkıntı yaşamadan, keyifli bir gezi yaptık. Rehberimizi, bizi gideceğimiz yerlere götüren servisimizi, gittiğimiz mekanlar ve trendeki eşsiz manzaralar eşliğindeki yolculuğumuzu hiçbir zaman unutmayacağız. Teşekkürler.
Mehtap

İnternetteki detaylı açıklamalar, ofiste telefona bakan Arzum Hanım'ın açıklamaları, nazik ve ilgili olması çok güzeldi. Tur rehberimiz İdris Bey ise tek kelime ile muhteşemdi. Detaycı yapısı , sıcakkanlılığı ve ilgisi mükemmeldi. Böyle bir hizmetten dolayı mutluyum. Aynı zamanda şoförümüz Ahmet te oldukça saygılı ve kimseyi rahatsız etmeden çok iyi ve sabırlı araç kullandı. Van Gölü Ekspresi Turundan çok memnun kaldık. Sizi tüm arkadaşlarıma ve müşterilerime gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim.
Nurdan

İdris'in rehberliği, grup içinde denge sağlayıcılığı çok iyiydi. Gezi parkuru dışında yemek ve diğer ihtiyarçlarımızı karşılayabileceğimiz noktalar konusunda da çok bilgiliydi. Vanlı olması büyük avantaj sağladı. Van dışındaki otellerin konforu ve yemekleri yeterliydi; Van oteli daha iyi olabilir. Trenden manzaralar ruhumuzu dinlendirdi.
Muammer

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive