Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu

Ürdün Turu

3 GECE 5 GÜN (1-5 Eylül / 22-26 Eylül 2024)

Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi Ürdün... Wadi Rum’da çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimli Premium Vizesiz Ürdün Turu

$ 1.790’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Ürdün Turu

Premium Konseptte Özel Bir Program.... 
 
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar (Bu tur özelinde her tarihte kontenjan 20 kişidir)
 
BU TURUN FARKI
:: Amman ve Akabe’de 5* Otellerde konaklama
:: Wadi Rum’da çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimi
:: 4 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği dahil
:: Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri dahil
:: Ev – alan – ev transferi dahil
:: Yurtdışı çıkış harcı dahil
 
 
ÜRDÜN TURU PROGRAM
 
1. Gün İstanbul – Amman
Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman’a uçuyoruz. Amman havalimanına varışımızla birlikte şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından Jerash antik kentini görmek üzere Amman’dan ayrılıyoruz. Turdan önce öğle yemeğimizi alacağız ve sonrasında 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuzu düzenleyeceğiz. Turumuzun ardından Amman’a dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği bitimi otelimize geçeceğiz.
 
Uçuş No: TK 816 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Saat: 07:55 - Varış: Amman -  Saat: 10:10
 
2. Gün Amman – Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz – Amman (22.01.2024 Pt)
Kahvaltının ardından, Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz için hareket edeceğiz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Suyunda bulunan yüksek tuz oranı sebebiyle hiçbir canlı yaşamına izin vermemesinden dolayı Ölü Deniz ismini alan Lut Gölü’nde yüzme deneyimini yaşayacağız. Batmanın imkansız olduğu bu yüzme deneyiminin ardından öğle yemeğimizi alacak ve yemek bitimi Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’yı keşfetmek olacak. Turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün Amman – Petra – Wadi Rum 
Sabah kahvaltısının ardından, Petra Antik Kent gezisi için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Wadi Rum’da alacağız. Sonrasında dinlenmek için Mars gezegenini anımsatan çöle özel tasarlanmış kamp alanına hareket edeceğiz. Konaklama kamp otelinizde.
 
4. Gün Wadi Rum – Akabe
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Safarinin ardından Akabe’ye transfer olacağız. Akabe’ye varışımızla birlikte Glass Boat (Cam Tekne) turumuzu yapacağız. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğle yemeğimizi turumuz dahilinde teknede alacağız. Tur bitiminde akşam yemeğine kadar şehri dilediğiniz gibi keşfetme ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından dinlemek üzere otelimize geçiyoruz.
 
5. Gün Akabe – İstanbul 
Gecenin ilerleyen saatlerinde check out işlemlerimizi yapıyor ve Akabe havalimanına doğru gitmek üzere otelden ayrılıyor ve Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.
 
Uçuş No: TK 834 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Akabe - Saat: 00:50 - Varış: İstanbul - Saat: 05:25
 

ÜRDÜN TURU OTELLER
ÜRDÜN TURU UÇUŞ BİLGİSİ
TK 816   İstanbul - Amman   07.55 - 10.10
TK 834   Akabe – İstanbul   00.50 - 05.25

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 
 

BENZER TURLAR
Sömestr Ürdün Turu

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.790 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.280
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.790 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.280

:: Türk Havayolları ile İstanbul- Amman / Akabe -İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

:: Ev – alan – ev transferi

:: Amman ve Akabe’de 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklama

:: Wadi Rum’da çöle özel tasarlanmış kamplarda konaklama deneyimi

:: 4 öğle ve 2 akşam yemeği

:: Tüm turlar

:: Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

:: Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Yurtdışı çıkış harcı

 

:: Yemekler sırasında alınacak içecekler

:: Fazla Bagaj ücreti

:: Kişisel harcamalar

:: Bahşişler

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -  Vize gerekli değil              

Yeşil Pasaport  - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Katılım Şartları

Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

Sağlık
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


Vize Bilgileri
Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.


Uçuş Süreleri

İstanbul -Amman         2 sa 15 dk

Akabe-İstanbul            4 sa 35 dk


Para Birimi

Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.


Saat Dilimi
Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır.


Elektrik
Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örnekle- rini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.


Alışveriş
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur.

 

G

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.