Villa Kaktüs
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu
  • Ürdün Turu

Ürdün Turu

4 GECE 5 GÜN (14-18 Kasım 2019 / 13-17 Şubat 2020 / 12-16 Mart 2020 / 9-13 Nisan 2020 / 23-27 Mayıs 2020)

Gül renkli kayalar, taşa oyulmuş mabetler ülkesi Ürdün... 4 günlük Vizesiz Ürdün Turu.

$ 699’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET

Ürdün Turu

1.Gün:  İSTANBUL – AMMAN   
İstanbul havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşma  Bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları TK 814 tarifeli seferi ile 01:55'te Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Amman’a varış (04:40), otelimize transfer ve otelde kahvaltı. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu ,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Opsiyonel olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından  otele transfer  ve konaklama otelimizde.
Jerash Turu:  60 $ (Kişi başı)
 
2.Gün:  AMMAN – ÖLÜ DENİZ- MABADA- NEBO DAĞI 
Kahvaltının ardından,  Opsiyonel olarak rehberimiz tarafından düzenlenen yemekler dahil Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuz. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız olan;  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba. Rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenen Diwan Zaman Village Restaurantta muhteşem folklor şovları izleme fırsatını kaçırmamalısınız. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)
Diwan Hotel vb. ( Akşam yemeği dahil ) folklor gösterisi : 45$ (Kişi başı)

3.Gün:  AKABE 
Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Opsiyonel olarak katılabileceğimiz akşam yemeği dahil Intercontinental Hotel’de harika günlük özel şovlar ve Belly Dance şovu. Geceleme Akabe otelimize.
Intercontinental Hotel vb. ( Akşam yemeği dahil ) folklor gösterisi : 55$ (Kişi başı)
 
4.Gün:  AKABE 
Kahvaltının ardından serbest zaman. . Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Akşam yemeğimizi çölde alacağız. Tur sonrası dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz. Serbest zaman ardından 23:40’ta havaalanına transfer.
Uçuşumuz 01:40’ta.
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu: 250$ (Kişi başı)
 
5.Gün:  AKABE-İSTANBUL 
Yerel saat ile 04:20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.
(Şubat ve Mart 2020'deki turlarımızda dönüş uçuş saatimiz 04:05, İstanbul'a varış saati 07:40'dır)
 
EKSTRA TUR PAKETİ (Opsiyonel)
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu $   105,00
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu $   250,00
Tur Öncesi Toplu Alımda $ 355,00 yerine 320 $
 
Önemli Not:
Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir.
Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.
Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir
 

OTELLER

AMMAN
Century Park Amman Hotel 4* / 4* Sulaf Luxury  Hotel  vb.
http://centurypark-hotel.com/
www.sulafhotel.com

AKABE
4* Lacosta Aqaba Hotel / Marina Plaza Aqaba    4* vb.
http://lacosta-hotel.com/en/
http://marina-plaza.jordan-all-hotels.com/en/

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 719 Ek yatak$ 719 Single konaklamalı tur ücreti$ 964 Çocuk fiyatı$ 669
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 699 Ek yatak$ 699 Single konaklamalı tur ücreti$ 944 Çocuk fiyatı$ 649
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 729 Ek yatak$ 729 Single konaklamalı tur ücreti$ 974 Çocuk fiyatı$ 679
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 749 Ek yatak$ 749 Single konaklamalı tur ücreti$ 994 Çocuk fiyatı$ 699
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 779 Ek yatak$ 779 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.024 Çocuk fiyatı$ 729

Türk Havayolları ile İstanbul – Amman/ Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri

Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler

Amman şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

• Zorunlu seyahat sigortası

 

Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)

Yemeklerde alınacak içecekler

Amman şehir turu dışındaki geziler

Ekstra turlar

Programda dahil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri 

Kişisel harcamalar

Bahşişler

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

SIKÇA SORULAN SORULAR
 

Sağlık
Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


Vize Bilgileri
Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.


Uçuş Süreleri
İstanbul - Amman ve Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.


Para Birimi

Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.


Saat Dilimi
Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır.


Elektrik
Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örnekle- rini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.


Alışveriş
Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive