Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Uçakla Butik Kars Erzurum Turu
  • Uçakla Butik Kars Erzurum Turu
  • Uçakla Butik Kars Erzurum Turu
  • Uçakla Butik Kars Erzurum Turu
  • Uçakla Butik Kars Erzurum Turu

Uçakla Butik Kars Erzurum Turu

2 GECE 3 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Butik turlar uzmanından 23 yıllık deneyimle kış dönemi Uçakla Butik Kars Erzurum Turu. Uçakla gidiş dönüş. Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi Yolculuğu. Bu turumuzda, Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi treninde yolculuk yapacak, iki gün Kars ve çevresini gezeceğiz. En fazla 20 kişilik butik tur ayrıcalığı, Bölgeye hakim rehberlik, eşsiz program. Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum yolculuğu... (Tur fiyatı güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, erken rezervasyon öneririz)

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Uçakla Butik Kars Erzurum Turu

(Uçakla Kars'a gidiş / Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum (yaklaşık 4,5 saat) / Uçakla Erzurum'dan dönüş)
 
 
TUR TARİHLERİ
2-4 Şubat / 16-18 Şubat 2024
 
BU TURUN ARTILARI
:: Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi treninde 4,5 saat gündüz yolculuğu yapacağız. En güzel manzaralı rotayı (Kars-Sarıkamış-Horasan-Erzurum) gün ışığında görme şansımız olacak.
:: Doğu'nun iki güzeli Kars ve Erzurum bu turda.
:: Diğer doğu ekspresi turları en az 4 gün sürerken bu turumuz 3 günlüktür. Daha kısa sürede Doğu Ekspresi yolculuğu deneyimi yaşamak isteyenler için ideal.
:: 4,5 saatlik Doğu Ekspresi yolculuğunu yataklı vagonda değil koltuklu pulman vagonda yaptığımız için turumuzun fiyatı daha uygun.
:: Otelde set menü iki akşam yemeği tur ücretine dahil
:: En fazla 20 kişilik butik tur konsepti, az kişiyle gezme ayrıcalığı
 
PROGRAM

1. GÜN / KARS 
Uçakla Butik Kars Erzurum Turu için uçakla Kars'a uçuş.
Anadolu Jet Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Kars uçuşu. 08:30 kalkış / 10:30 varış
(Ankara'dan gelmek isterseniz; tarife uygunluğuna bağlı olarak Pegasus Havayolları İstanbul aktarmalı Ankara-Kars uçuşu ile tura katılabilirsiniz 06:00-10:40. Oluşacak fiyat farkını lütfen sorunuz)
(İzmir'den gelmek isterseniz; tarife uygunluğuna bağlı olarak İzmir'den 10:00 kalkışlı Sun Express tarifeli direkt İzmir-Kars seferi ile gelebilirsiniz, tura iki saat geç katılmak durumunda kalırsınız, Kars Havaalanında karşılanarak Kars merkeze transferiniz sağlanır ve Kars'ta grupla buluşarak öğle yemeğinden itibaren gruba katılırsınız, oluşacak fiyat farkını lütfen sorunuz)
 
Rehberimiz misafirlerimizi sabah Kars Havaalanında karşılıyor. Turumuzun ilk gününde Kars merkezi gezeceğiz.
Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz. Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kiliselerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii), maneviyatını hissedeceğiniz Eb'ul Hasan Harakani türbesini geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, fotoğraflar çektikten sonra Kars'ta öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemek molasının ardından Kars gezi programımıza devam edip sonrasında çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöresel kars kaşarı ve gravyer alabilirsiniz. Sonrasında buluşarak Kars’taki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği otelde.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de
 
EKSTRA: Dileyen misafirlerimiz  kişi başı ekstra 1750 TL ücret karşılığında Kafkas gösterili  ve yöresel kaz eti menülü akşam yemeği programına katılabilirler.
 
Menü
* Çorba ( Evelik veya Kesme Aşı)
* Kete ve Yöresel Coğrafi İşaretli Peynir tadımı
* Ortaya Hangel
* 1/4 Kemikli Kaz eti (Bulgur pilavı eşliğinde)
* Ev Yapımı Turşu
* Yöresel Umaç Helvası
* El yapımı Reyhan Şerbeti
 
2. GÜN /  ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ
Otelde kahvaltı ardından Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Manzaralı yolculuğumuz, Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)
Çıldır programızı tamamladıktan sonra Kars'a dönerek alışveriş molası vereceğiz. Geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar ve gravyer peynirinden de satın alabilirsiniz.
Gezilerimizi tamamladıktan sonra otele dönüş. Akşam yemeği set menü olarak otelde servis edilecektir.
Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel veya Sapran Deluxe Hotel'de
 
3. GÜN / DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM / ERZURUM
Sabah Kars Garı'na transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Meşhur, fenomen Doğu Ekspresi'nin Kars-Erzurum kısmındaki yolculuğumuz başlasın! Pulman koltuklu kompartımanda yolculuk yaparak Erzurum'a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat boyunca doğu coğrafyasının muhteşem manzaraları bizi bekliyor.
Saat 12:30 civarlarında Erzurum Garı'na varış ve bekleyen aracımıza geçiş yapıyoruz. İlk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)
Tabiki Cağ Kebabçısına gidiyoruz. Cağ kebabı, Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğle yemeği sonrası Erzurum' geziyoruz.
Erzurum'da göreceğimiz yerler:
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Erzurum Tabyaları ve Nene Hatun Kabri:  Tabyalar19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla inşa edilmiştir. Şehrin çevresinde, görüş açısı yüksek tepelere inşa edilen bu stratejik yapıların sayısı 22'yi bulmaktadır. Ayrıca Rus işgaline karşı direnişin öncüsü, Anadolu'nun kadın kahramanlarından Nene Hatun'un kabri de buradadır.
Şehir turunun tamamlanmasının ardından çarşıda serbest zaman ve Erzurum Havaalanına transfer.
20:00 itibarıyla misafirlerimizi Erzurum Havaalanından uğurlayarak vedalaşıyoruz. Dönüş 21:35 hareketli Pegasus yada Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferi ile. 23:35 İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve Uçakla Butik Kars Erzurum turumuzun sonu.
 
(Ankara'ya dönmek isterseniz; tarife uygunluğuna bağlı olarak Anadolu Jet Havayolları 21:25 Erzurum- Ankara uçuşu ile dönebilirsiniz)
(İzmir'e dönmek isterseniz; tarife uygunluğuna bağlı olarak Pegasus Havayollarının İstanbul Sabiha Gökçen aktarmalı 20:30 Erzurum- İzmir uçuşu ile dönebilirsiniz, fiyat farkını sorunuz)
 
UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

NOTLAR
Tarife değişikliği yada sefer iptali halinde veya kontenjan durumuna bağlı olarak Anadolu Jet uçuşu yerine Pegasus Havayolları ile gidiş sağlanabilir.
Tarife değişikliği yada sefer iptali halinde veya kontenjan durumuna bağlı olarak Anadolu Jet uçuşu yerine Pegasus Havayolları ile dönüş sağlanabilir.
Programdaki gezilerin günleri ve sıralaması değişebilir.
 

 

:: İstanbul Sabiha Gökçen - Kars uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama

:: Konaklama vergisi

:: Otelde 2 kahvaltı

:: Otelde set menü 2 akşam yemeği

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: Doğu Ekspresi Kars-Erzurum arası pulman (koltuklu vagon) bileti

:: Program dahilindeki geziler (Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Erzurum)

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 20 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

:: Kişisel harcamalar   

HATIRLATMA
Turumuz en az 10 kişiyle gerçekleşir, katılım 20 kişi ile sınırlı tutulur. Yeterli katılım sayısına ulaşmayan turlarda iptal bildirim tarihi tur  hareketinden 20 gün öncesidir. Rehber grubu Kars Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check  in işlemi için, uçuşunuzu gerçekleştirecek havayolu firmasının kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz. Tren seferlerin iptali yada gerçekleşmemesi halinde Kars-Erzurum arası yolculuk karayolundan tur aracımızla gerçekleştirilir. 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 142 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Merhabalar, 19-21 Şubat Butik Kars-Erzurum turuna katıldık ve çok memnun kaldık. 14 kişilik oldukça küçük bir grup olması çok hoşumuza gitti, özellikle bu pandemi döneminde böyle bir butik tur organize edilmesi çok hoş. Rezervasyon sürecimizin başından itibaren Arzum Hanım bize çok yardımcı oldu, bizleri doğru bilgilendirdi ve çok ilgilendi, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Rehberimiz Ergün Yalçın da hem çok bilgili, hem de çok yardımsever ve ilgiliydi. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz, bize harika ev sahipliği yaptı. Ergün Bey'in rehberlik yaptığı başka turlara da katılmayı çok arzu ederiz. Deepnature Ailesi'ne teşekkür ediyor ve iyi çalışmalar diliyoruz. Sevgi ve saygılarımızla.
Ebru

Oncelikle tur sirketinin her gittigimiz programla ilgili icerige sadik kalmasi soylenilenlerinin tumunun hatta fazlasinin yerine getirilmesi bizleri cok memnun etmistir. Altini cizerek soylemek isterim ki Son Kars tur programimizdaki rehberimiz Ergun bey ise gerek engin tecrubeleriyle gerekse grup yonetme kabiliyetiyle cok cok keyifli bir gezi yasatti bizlere . Yeni rotalarda tur sirketimiz bellidir: Deepnaturetravel
Şerife

22-26 Ocak arasında Deepnature Travel’dan Doğu Ekspresi ile Kars turu ayarladık. İlk turum olması nedeniyle biraz tereddütle başladım aslında. Ama tam planlandığı gibi bir tur oldu. Bütün yolculuğumuz boyunca Erzurum’a kadar rehberlerimiz bizi karşılayarak ilgilendiler.Erzurum’a yaklaşmak üzereyken bize eşlik edecek tur rehberimiz İdris Bey arayarak ineceğimiz vagona kadar sorup tam zamanında karşıladı ve kalan zamanımızda turun harika geçmesi için tüm özveri,samimiyetiyle ve konuya hakim bilgisiyle beraber çok hoş bir turu grubumuzla tamamladık. İlk andan en son uçağa kadar turun iyi geçmesi için elinden geleni yaptığına yürekten inanıyorum ve kendisine özellikle çok teşekkür ediyorum.Bundan sonrası için Van’ı görmeyi planlıyordum ve hiç riske girip başka şirket bakmadan Deepnature Travel’la ve elbette İdris Beyle bu geziyi planlayabilirim. Benim için harika bir tur olmasını sağlayan Deepnature Travel ve satın alma işlemimizi gerçekleştiren Arzu Hanım ve rehberimiz İdris Beye çok teşekkürler. Başka turlarda görüşmek üzere...
Esra

Ayrı bir ilden gelmemize rağmen transferimiz problemsizdi. Kars rehberimiz Sercan Bey oldukça profesyoneldi. Arzum Hanımın organizasyonu kusursuzdu. Program takvime uygun olarak tıkır tıkır işledi. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.
Nurşen

Merhabalar, 22-26 ocak doğu ekspresiyle kars turuna katildim. Tur programi bastan sona harika duzenlenmisti cok memnun kaldim ayrica rehberimiz idris bey de bizimle çok ilgilendi çok icten ve samimiydi her seý için çok teşekkurler
Elif Ecem

İlk kez bir tura katıldım, hem de daha önceden tanımadığım bilmediğim bir tura :) gerek programdaki akışın aynen bize verilen organizasyon şeklinde oluşu, gerekse yörenin tarihi turistik yerlerine bilgi birikimi ve akıcı aktarımıyla sevgili rehberimiz İdris Turan’ın tanıtımı eşliğinde müthiş keyifli 3 gün geçirdik. 4-5-6 Ocak 2020 tarihleri arasında Kars’ın -12 lerde olan o soğuk havasından korka korka gittiğim Kars, Çıldır Gölü, Sarıkamış ve civarındaki gezilecek yerler muhteşemdi. Birde baharda gidip görmek şart oldu :) şaka bir tarafa inanılmaz güzel bir yeni yıl başlangıcı oldu. Dönüş yolunda turistik doğu trenini tercih etmiştik, gerek yol manzaraları gerekse trendeki eğlencelerimiz unutulmayacak kadar keyifliydi. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Deepnature’ı gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Şimdiden keyifli seyahatler hepinize.
Hülya

22/26 ocak tarihleri arasında katıldıgımız doğu ekspresi turundan cok memnun kaldık. Tur katılımcılarının rahatı, gezilecek yerler her türlü detayına kadar planlanmıs. Özellikle rehberimiz idris bey sehirlerin (erzurum/kars) güzelliklerini bizlere göstermek,yerel lezzetleri tattırmak ve bizim konforumuzu saglamak için büyük bir özveriyle caba sarfetti her tarihi yeri detaylandırrark anlattı ve programda olmayan yerleri de ekledi gezi günümüze. İşine gösterdiği saygı,yorulsa da kibar birşekilde isteklerimize yanıt vermesi yada sorunlarımızı cözmeye calısması takdire degerdi. Kısacası doğuyu birde idris bey ve deep nature'yi tanıyın deriz.
Eda

Merhaba Kars gezimizdeki rehberimiz olan İdris bey herseyi cok cok guzel anlattı ve keyifli bir gezi geçirtti bize cok yardımcıydı. Ozellikle paylaşmak istedim.
Ecem

20-24 Şubat tarihlerinde Erzurum-Kars turu için , Öncesi süreçte gerekli bilgilendirme , Erzurum’da bizi güleryüzle karşılayan ve son gün tren garından uğurlayan şöförümüz Yalçın beyefendi ye Tüm tur boyunca bilgisi , dakikliği ve işini sevgiyle yapan rehberimiz Ergün beyefendi ye çok teşekkür ederiz. Bir başka turda görülünceye dek gerek ailemiz gerek dostlarımıza turunuzu tavsiye edeceğimizi ifade etmek isteriz Teşekkürler Selamlar
Ahmet Galip

Süperdi . Özellikle rehberimiz Ergün Bey sayesinde çok güzel vakit geçirdik ve eğlendik yönlendirmeleri hep yerindeydi . Anlatımları da doyurucu ve dozundaydı .
Pınar

İlk kez böyle bir tura katılmakla çok isabetli hareket ettiğimi söyleyebilirim . Kars ‘ a ilk kez gitmek çok hoşuma gitti . Teşekkür ederim .
Gülay

Rehberimizin yöreyi biliyor olması ve doğru yönlendirmeleri ile güzel ve başarılı bir turdu . Memnun kaldık.
Baykal

Turdan çok memnun kaldık . Sadece otel çok sıcaktı . Rahat edemedik . İlk kez bu turla yola çıktık memnun kaldık .
Asuman

Ergün Bey çok bilgiliydi , teşekkür ederim .
Özer

Ergün Bey ‘ e nezakati için teşekkür ederim .
AyselKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.