Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2
  • Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2
  • Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2
  • Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2
  • Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2

Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2

7 GECE 10 GÜN (18-27 Ocak / 25 Ocak-3 Şubat 2025)

Asya turları uzmanı ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde Singapur Kuala Lumpur Bali Turu. Türk Hava Yolları ile. 4 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama, Türkçe rehberlik

$ 2.399’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Singapur Kuala Lumpur Bali Turu 2
 

PROGRAM
 
1.Gün İstanbul – Kuala Lumpur 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile 17:10'da Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz.  Gecemiz uçakta geçiyor.
 
 
2. Gün Kuala Lumpur
Sabah 08:15'te Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Kuala Lumpur Şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün Kuala Lumpur
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Batu Mağaraları (kişi başı 85 USD)  turuna katılabilirler. Hinduların kutsal mağara tapınağı aynı zamanda dünyanın en büyük mağara tapınağı olarak da kabul edilmektedir. Mağaranın önünde bizi dev Hindu Tanrısı Lord Murugan Heykeli karşılıyor. Ardından maymunların eşliğinde 272 basamağı tırmanacağız. Tırmanışın sonunda kendimizi derin ve büyük bir mağaranın içerisinde bulacağız. Son derece büyüleyici olan bu mağara tapınağını inceledikten sonra buradan Kuala Lumpur’un silüeti olan Petronas İkiz Kulelerini de görebileceğiz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz.  Geceleme otelimizde.
 
4. Gün Kuala Lumpur – Bali
Kahvaltının ardından otelimizden check out ile birlikte Denpasar Bali uçuşumuz için özel aracımız ile havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından yerel havayolu ile Denpasar’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Denpasar’a varıyor ve özel aracımız ile panoramik ada tanıtım turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan “Uluwatu Tapınağı” (Kişi başı - 55 USD) turuna katılabilirler. Kayalık uçurumların kenarına tünemiş Uluwatu Tapınağı’nı keşfedin. 11. yüzyılda inşa edilen tapınak, bu büyüleyici sahil ortamında antik hayata bir bakış sunuyor. Deniz seviyesinden 70 metre yükseklikten Hint Okyanusu'nun muhteşem manzarasının keyfini çıkarın ve manzarayı keşfederken tapınakta yaşayan sıcakkanlı maymunlarla zaman geçirme imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize ulaşıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelde.
 
5. Gün                Bali
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Kintamani (Volkan) (Ögle Yemekli - 95 USD) turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını” izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkânı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkânı buluyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Bali
Kahvaltının ardından adada serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Maymun Ormanı ve Ubud Turumuza (kişi başı 100 USD ) katılabilirler. Ubud turu sırasında adanın en güzel bölgesini gezeceğiz. Julia Roberts’ın oynadığı “Eat, pray and love” filminin adada çekilen birçok sahnesi Ubud’da geçmiştir. 1 saatlik bir yolculuk ile Ubud’a ulaşıyoruz. Turumuzda öncelikle Bali sanatını daha yakından tanımak üzere Singapadu köyüne gidiyoruz. Ardından ölü yakma seramonilerinin de gerçekleştiği kutsal bahar hamamı tapınağını ziyaret etmek üzere Kutsal Maymun Ormanı’na doğru yola çıkıyoruz. Tapınağın da içinde bulunduğu parkta çevremizdeki maymunları seyrederek doğayla iç içe keyifli yürüyüşün ardından yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrasında eşsiz güzellikteki mimarisi ile ünlü Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınağın içinde bulunan lotus çiçeklerinin muhteşem görüntüsüne tanık olacağız. Ardından güneşin okyanus üzerinde batışını izlemek için Tanah Lot Tapınağına gideceğiz. Denizle çevrili Tanah Lot tapınağında gün batımının ve nefes kesen doğa manzarası tadını çıkardıktan sonra otele geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün Bali - Singapur 
Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak özel aracımız ile Singapur uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Singapur’a varışımız ile birlikte otelimize transfer oluyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile akşam etkinliği olarak düzenleyeceğimiz Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Akşam turuna (kişi başı 85 USD) katılabilirler. Geceleme otelimizde.  
 
8. Gün                Singapur
Kahvaltının ardından Singapur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli, Çin Mahallesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa Adası Turuna (kişi başı 85 USD) katılabilirler. Singapur'un bağımsızlık simgesi, Malay yarım adasının en güney ucu Sentosa adası, Singapur'un eğlence ve alışveriş adası. Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan ada bugünlerde Asya'nın en ünlü eğlence adalarından birisidir. Teleferikle adayı bir uçtan bir uca geçerken Malakka boğazının muhteşem manzarasının keyfini çıkaracağız. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.   
 
9. Gün              Singapur – İstanbul 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte havaalanına doğru yola çıkacağız. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile 23:35'te İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta.  
 
10. Gün İstanbul
06:10'da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
UÇUŞ BİLGİSİ
TK62      İstanbul – Kuala Lumpur    17:10 – 08:15* (varış ertesi gün)
TK55      Singapur– İstanbul  23:35 – 06:10* (varış ertesi gün)
 
OTEL BİLGİSİ
 
KUALA LUMPUR
4* Melia Hotel  vb.
4* Ascott Hotel vb.
 
SİNGAPUR
4* V Hotel Lavender vb.
4* Mercure Singapore Tyrwhitt vb.
 
BALİ 
4* Mercure Bali Legian vb.
4* Fairfield By Mariott Sunset Road vb.
 

EKSTRA TUR PAKETİ
Toplu Alımda 450 USD Yerine 425 USD!
Batu Mağaraları Gezisi $85,00
Akşam Etkinliği: Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Turu $85,00
Sentosa adası $85,00
Kintamani (Volkan) (Ögle Yemekli) $95,00
Maymun Ormanı ve Ubud Turu $100,00

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.989 Çocuk fiyatı$ 2.349
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.989 Çocuk fiyatı$ 2.349

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Kuala Lumpur gidiş, Singapur– İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Kuala Lumpur – Bali / Bali – Singapur iç hat uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Kuala Lumpur’da 4* otelde 2 gece, Bali’de 4* otelde 3 gece, Singapur’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama

:: Kuala Lumpur , Denpasar, Singapur şehir turları

:: Programda belirtilen Uluslararası ara uçuşlar

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Ekstra turlar

:: Tüm öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel harcamalar

:: Ek bagaj ücretleri

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

:: Endonezya Kapı Vizesi (35 USD)

:: Bali çıkış vergisi 150.000 Rupi ( Yaklaşık 15 USD, çıkışta Rupi olarak ödenmektedir )

BU TURA KATILIM İÇİN ENDONEZYA'DA KAPI VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

MALEZYA, SİNGAPUR 

Umumi Pasaport  - Vize gerekli değil              

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil

 

ENDONEZYA
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Endonezya’da kapı vizesine tabidir. (35 USD)
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

 

MALEZYA İLE İLGİLİ HATIRLATMA

Malezya'ya seyahat eden her yolcunun, varıştan üç (3) gün önce Malezya Dijital Giriş Kartı'nı (MDAC) aşağıdaki linkten erişecekleri formu doldurarak oluşturması gerekmektedir. Mail adreslerine gelecek olan bu belge yolcuların Malezya'ya varışlarını kolaylaştırmak ve giriş süreçlerini hızlandırmak için gereklidir. Malezya Dijital Giriş Kartı'nı göndermek için yolcular, resmi çevrimiçi platformu kullanmalı ve gerekli bilgileri eksiksiz olarak sağlamalıdır.

https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Malezya, Singapur ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Kuala Lumpur 10 sa 40 dk

Singapur   -  İstanbul  10 sa 40 dk

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Singapur’un para birimi (SGD) Singapur Doları.

Malezya’nın para birimi (MYR) Ringgit,

Endonezya’nın ise (IDR) Endonezya Rupiahı dır.

Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur.. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.