Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Puglia Turu
  • Puglia Turu
  • Puglia Turu
  • Puglia Turu
  • Puglia Turu

Puglia Turu

4 GECE 5 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

4 gece 5 gün Puglia Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, dört yıldızlı otellerde konaklama, 2 akşam yemeği dahil

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

PUGLİA TURU
Locorotondo –Alberobello - Martina Franca – Ostuni -Otranto -Lecce – Polignano A Mare - Bari

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
 
TUR TARİHLERİ
19-23 Nisan / 30 Nisan-4 Mayıs 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün İstanbul - Bari - Matera - Alberobello
Puglia Turu için saat 04.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma.,Saat 07.15’de TK 1445 sefer sayılı uçak ile Bari’ye hareket. Yerel saat ile 08.15’de varış. Sonrasında İtalya’nın en az ziyaret edilen ancak en mistik bölgelerinden Basilicata’ya gidiyoruz. Kayadan oyma kiliseleri ve yapılarıyla biraz bizim Kapadokya bölgemize benzeyen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Matera’yı keşfediyoruz. Turumuzun bitiminde Alberobello’ya geçiyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
GRAND HOTEL OLİMPO 
 
2.Gün Alberobello -Locorontondo - Martina Franca - Alberobello
Sabah kahvaltı sonrası, Itria Vadisi’ndeki Trulli evlerini görmek üzere Alberobello’yu keşfe  çıkıyoruz. Burası koni çatılı evleriyle ünlü. ‘Trullo’ adı verilen bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanıyor. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Konik çatılı, harçsız örülmüş duvarları, beyaz ve gri renkleriyle Trulli evleriyle 1995’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kendine yer bulan Alberobello şehri, Puglia bölgesinin en ünlü kasabalarından, Sonrasında Locorontonda kasabasını keşfetmek ve meşhur peynirini tatmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz sonrası  Puglia’nın en büyük yerleşimlerinden Martina Franca göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası Alberobello’daki  otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde
 
3.Gün Alberobello - Ostuni - Otranto - Lecce
Sabah kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve  beyaz boyalı evlerinden dolayı “La Citta Bianca” ( Beyaz Şehir ) olarak bilinen Ostuni’ye gidiyoruz. Buradaki gezimiz sonrası çizmenin topuğuna doğru  yola çıkıyor ve Otranto’ya varıyoruz. Osmanlı donanmasının’da kısa süreli ele geçirdiği bu liman şehrini gezdikten sonra güneyin Floransa’sı olarak adlandırılan ve Ferzan Özpetek filmlerinden aşina olduğumuz Lecce şehirene hareket ediyoruz. Burada yapacağımız şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
SUİTE HOTEL SANTA CHİARA 4* 
 
4.Gün Lecce - Polignano A Mare - Bari
Sabah kahvaltı sonrası Puglia bölgesinin ünlü sayfiye yerleşimi ve şarkıcı Domenico Modugno’nun doğum yeri olan Polignano a Mare’ye gideceğiz. Burada vereceğimiz mola sonrası Adriyatik Denizi’nin önemli limanlarından biri olan ve aynı zamanda Aziz Nikola’nın şehri olan Bari’ye varıyor ve turumuza başlıyoruz. Orta çağdan kalma daracık ve dolambaçlı sokaklar arasında dolaşırken  Teatro Margherita, Lungo Mare Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütununu göreceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Otelimizde konaklama.
İH BARİ ORİENTE  4*
 
5.Gün Bari - İstanbul
Sabah erkenden hava limanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1146 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:05’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 12:05’te varış ve turumuzun sonu.
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.
 
 

 

:: İstanbul - Bari - İstanbul arası Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Tur boyunca transferler

:: Alberobello'da 2 gece, Lecce’de 1 gece, Bari’de 1 gece merkezi 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri

:: Yerel restoranlarda alınacak 2 akşam yemeği

:: Locorotondo’da peynir tadımı

:: Uzman rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Programda belirtilmemiş olan yemekler

:: Dahil olan akşam yemeklerindeki içecekler

:: Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme vb.)

:: Schengen vize ücreti

:: Yurtdışı çıkış fonu

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KONTENJAN
25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.