Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Promo Hindistan Holi Festivali Turu
  • Promo Hindistan Holi Festivali Turu
  • Promo Hindistan Holi Festivali Turu
  • Promo Hindistan Holi Festivali Turu
  • Promo Hindistan Holi Festivali Turu

Promo Hindistan Holi Festivali Turu

5 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

2024 Promo Holi Festivali Hindistan Turu. Renklerin festivalini siz de deneyimleyin. IndiGo Hava Yolları tarifeli seferleriyle, 4 yıldızlı otellerde beş gece oda kahvaltı konaklamalı, Türkçe rehberlik hizmeti. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Promo Hindistan Holi Festivali Turu (IndiGo Hava Yolları ile)
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – DELHİ 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Indigo Airlines’e ait uçak ile 20:40'ta Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.
 
2. Gün DELHİ - AGRA
Sabah 05:40'ta Delhi’ye varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizleri bekleyen aracımızla birlikte Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.  Gezimizin ardından “Kızıl Kale” de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz (gerçekleştirilecek olması halinde) akşam etkinliği olarak Mohabbat Taj Show’una (70-USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın, eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama Agra’daki otelimizde.
 
3. Gün AGRA – FATEHPUR SİKRİ – JAİPUR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Jaipur’daki otelimizde.
 
4. Gün                JAİPUR
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgâr Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Jaipur’daki otelimizde.
 
5. Gün                JAİPUR - DELHİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, Varışımızla birlikte Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Konaklama Delhi’deki otelimizde.
 
6. Gün                DELHİ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimizde Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’u ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görerek devam edeceğiz. Daha sonra turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Delhi’deki otelimizde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz (gerçekleştirilecek olması halinde) akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’na (65-$ / Kişi Başı) katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Delhi’deki otelimizde.
 
7. Gün DELHİ - İSTANBUL
Otelde kahvaltımızı bu kez kutu içerisinde alacak ve havalimanına doğru hareket edeceğiz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından IndiGo Airlines’e ait uçak ile 06:30'da İstanbul’a geliyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından 11:00'de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere…
 
 
****** Akşam Etkinlikleri minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

OTELLER
AGRA - 4**** Howard Plaza The Fern vb.
Jaipur – 4**** Ramada by Wyndham Jaipur North vb.
Delhi – 4**** Ashok Country Resort vb.
 
Not: Hindistan Holi Festivali Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Hindistan Holi Festivali Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Hindistan Holi Festivali Turu için doğru adrestesiniz.
 
 

:: IndiGo Airlines tarifeli seferi ile İstanbul – Delhi – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4* Otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Sabah kahvaltıları 

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Tac Mahal gezisi giriş ücreti

:: Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

:: Agra Kalesi giriş ücretleri

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti 

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Öğle ve akşam yemekleri 

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Vize Ücreti (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)

:: Ekstra turlar ve akşam etkinlikleri

:: Covid-19 Sigortası Sürprimi 

:: Kişisel harcamalar

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN HİNDİSTAN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. 
Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Umumi Pasaport - Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport - Vize gerekli

Hizmet Pasaportu -Vize gerekli

SIKÇA SORULAN SORULAR


KONTENJAN
Tur kontenjanı 45 kişidir.


SAĞLIK
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Delhi - İstanbul uçuşlarımız direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat 40 dk sürmektedir.

PARA BİRİMİ
Para birimleri Hint Rupisi ’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

SAAT DİLİMİ
Türkiye’den 3 saat 30 dakika ileridedir.

TELEFON KULLANIMI
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

ELEKTRİK
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

ALIŞVERİŞ
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

 

 

B

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.