Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Premium Balkanlar Turu
  • Premium Balkanlar Turu
  • Premium Balkanlar Turu
  • Premium Balkanlar Turu
  • Premium Balkanlar Turu

Premium Balkanlar Turu

5 GECE 6 GÜN (23-28 Temmuz / 30 Temmuz-4 Ağustos / 19-24 Ağustos 2024)

Vizesiz Premium Balkanlar Turu DEEPNATURE farkıyla... Türk Hava Yolları ile 5 gece 6 günlük Balkan Turu. 6 ülke, 10 şehir. Makedonya, Kosova, Karadağ, Bosna Hersek ve Arnavutluk'u görebileceğiniz program. İyi programlanmış kapsamlı programımız, deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla Balkanları DEEPNATURE farkıyla gezin. VİZE YOK!

€ 1.299’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
PREMIUM BALKANLAR TURU
 
 
BU TURUN FARKI
TÜM KONAKLAMALAR 4* VE 5* OTELLERDE YAPILACAKTIR.
GRUPLARIMIZ MAKSİMUM 24 YOLCU İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.
GRUPLARIMIZ 46 KİŞİLİK LUXURY OTOBÜSLER İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.
(OTOBÜS İÇİ HİZMETLER: PRİZ, WI-FI, SU)
OTELLERDE ALINACAK 3 AKŞAM YEMEĞİ ve BELGRAD’DA SIRP GECESİ EŞLİĞİNDE & SARAYBOSNA’DA BOŞNAK GECESİ EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ VE TÜM GEZİLER DÂHİL
TÜM ŞEHİR VERGİLERİ DÂHİL
 
TUR ÖZETİ
5 gece 6 günlük Vizesiz Balkanlar Turu
4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
6 ülke, 10 şehir
Makedonya, Kosova, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek ve Arnavutluk'u görebileceğiniz kapsamlı program
Priştine, İşkodra, Budva, Kotor, Trebinje, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Üsküp
 
TUR TARİHLERİ
9-14 Nisan / 11-16 Haziran / 18-23 Haziran / 25-30 Haziran / 3-8 Temmuz / 23-28 Temmuz / 30 Temmuz-4 Ağustos / 19-24 Ağustos 2024
 
PROGRAM
 
1. Gün İstanbul – Priştine – İşkodra 
İstanbul Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde saat 05:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayollarına ait TK1017 sefer sayılı uçakla saat 07:45’de Priştine’ye hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 08:20’te Priştine’ye varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik olarak yapacağımız Priştine şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından İşkodra’ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. 
Otellerimiz: 5* Golden Palace vb. / 5* Grand Europa vb.
 
Uçuş No: TK1017 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:45 - Varış: Priştine - Saat: 08:20
 
2. Gün İşkodra - Budva - St.Stefan – Kotor – Trebinje 
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva` ya varış. Budva` da zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’ lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından akşam saatlerinde Trebinje`deki otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. . (Bölge yoğunluğuna göre Trebinje konaklaması komşu şehirler ile değiştirilebilir.) 
Otellerimiz: 4* Nar Hotel vb. / 4* Central Park Hotel vb.
 
3. Gün Trebinje – Poçitel – Mostar – Konjic – Saraybosna (11.04.2024 Pe)
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Yolculuk esnasında tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz ve yola devam ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Saraybosna’ya devam eden yolculuğumuz esnasında göreceğimiz bir diğer yer: Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz Sonrasında Saraybosna`ya transfer Saraybosna`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (Akşam yemeği yerel restoranlarda alınacaktır.) 
Otellerimiz: 5* Hills Hotel vb.
 
4. Gün Saraybosna - Belgrad 
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Saraybosna için panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’ da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra, yola devam ediyor ve öğlen geç saatlerde Belgrad`da oluyoruz. Geceleme Belgrad`daki otelimizde. (Akşam yemeği yerel restoranlarda alınacaktır) 
Otellerimiz: 5* Metropol Palace vb. / 4* Courtyard by Marriott Belgrade City Center vb. / 4* Jump In Hotel
 
5. Gün Belgrad - Üsküp 
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktada ki beyaz Beyler kentine veda ediyoruz. Üsküp`e hareket. Üsküp’e varış ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. 
Otellerimiz: 5* Limak Skopje vb. / 5* Bushi Resort vb.
 
6. Gün Üsküp - İstanbul 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’ dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’ dan kalma St. Spas Kilisesi, Üsküp’ün panoramik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminden sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Üsküp Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Türk Havayolları’na ait TK1006 numaralı sefer ile 20:45’de hareket ve 23:59’da varış. Turumuzun sonu.
 
Uçuş No: TK1006 (Türk Havayolları) - Kalkış: Üsküp - Saat: 20:45 - Varış: Istanbul - Saat: 23:59
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.699 Çocuk fiyatı€ 1.299
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.699 Çocuk fiyatı€ 1.299
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.299 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.699 Çocuk fiyatı€ 1.299

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Priştine /Üsküp-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

:: Üsküp`te 1 gece, İşkodra`da 1 gece, Tribinje` de 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Belgrad`da 1 gece olmak üzere toplam 5 gece kahvaltı dâhil konaklama

:: Otellerde alınacak 3 akşam yemeği, yerel restoranlarda alınacak 2 akşam yemeği

:: Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

:: Üsküp, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Priştine panoramik şehir turları

:: Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

:: Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış vergisi (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)

:: Tüm kişisel harcamalar

:: Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

:: Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

:: Öğle yemekleri

:: Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

:: Şoför Bahşişi

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport -  Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Priştine   1 sa 40 dk

 

SAAT DİLİMİ

Balkanlar, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.