Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Norveç Fiyortlar Turu
  • Norveç Fiyortlar Turu
  • Norveç Fiyortlar Turu
  • Norveç Fiyortlar Turu
  • Norveç Fiyortlar Turu

Norveç Fiyortlar Turu

5 GECE 6 GÜN (18-23 Ağustos 2024)

Norveç Fiyortlar Turu. Program dahilindeki tüm geziler, 2 öğle yemeği dahil! Mini Cruise ile fiyort gezisi, Flam Dağı tren gezisi ve Floyen Dağı teleferik ile çıkış ücreti dahil!

€ 2.400’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Norveç Fiyortlar Turu

Premium Konseptte Özel Bir Program.... 

Oslo -Stalheim -Flam -Sogne Fiyordu -Gudvangen – Mydral – Bergen -Hardanger Fiyordu – Ulvik
 
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar 
 
BU TURUN FARKI
:: 4 gece değil 5 gece konaklamalı
:: Flam Dağı tren gezisi, Floyen Dağı teleferikler ile çıkış dahil
:: Mini Cruise ile Fiyord Turu dahil
:: 2 öğle yemeği dahil
 
TUR TARİHİ
18-23 Ağustos 2024 
 
NORVEÇ FİYORTLAR TURU PROGRAM
 
1.Gün 18 Ağustos 2024 İstanbul – Oslo – Stalheim
Norveç Fiyortlar Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05:00’da rehberiniz ile  buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1751 sefer sayılı uçuşu ile  saat 08:05’de Oslo’ya  hareket. Saat 11:00’da varış ve bizi bekleyen aracımız ile Fiyord bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde lokal bir restoranda alacağız. Muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuğumuzda yol üzerinde İskandinav ahşap kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Borgund Kilisesi’ni  göreceğiz. Stalheim’e varışımızın ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Stalheim Hotel
 
2.Gün 19 Ağustos 2024 Stalheim -Sogne Fiyordu – Gudvangen – Myrdal – Bergen
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve muhteşem güzellikteki Sogne Fiyordu üzerinden tekne ile  Flam bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Flam Dağı tren turumuza başlıyoruz. Doğanın adeta sanat eserlerini göreceğiniz bu programda Kjosfossen Şelalesi başta olmak üzere bir çok şelalenin içerisinden geçeceğiz. Myrdal’dan Bergen’e uzanan tren yolculuğu süresince unutulmaz manzaralar size eşlik edecek. Bergen’e varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Oleana  Hotel
 
3.Gün 20 Ağustos 2024 Bergen
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bergen’i keşfetmeye başlayacağız. Şehir turumuzda Hansa evleri,Kraliyet Sarayı,Rosenkranz Kulesi ve şehrin en renkli bölgesi Çiçek Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında teleferik ile çıkacağımız Flojen Dağından muhteşem manzaraları seyretme imkanına da sahip olacağız. Turlarımız sonrası konaklama otelimizde.
 
4.Gün 21 Ağustos 2024 Bergen – Hardenger Fiyordu - Ulvik
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Ulvik’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız görkemi ile büyüleyen Varingsfossen Şelelesi olacak. Sonrasında ise muhteşem görselliği ile Hardenger Fiyordu’nu göreceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Hardenger Köprüsünden geçerek Ulvik’e varıyor ve Hardengervidda Milli Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Norveç’in en büyük milli parklarından biri olan bu doğa harikasında keyifli vakitler geçirdikten sonra Ulvik’e varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Brakanes  Hotel
 
5.Gün 22 Ağustos 2024 Ulvik - Oslo
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Oslo’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Norveç’in en eski kiliselerinden biri olan Torpo Kilisesi’ni dışarıdan görme imkanına sahip olacağız. Oslo’ya varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Balık Pazarı,Kraliyet Sarayı,Ulusal Tiyatro,Opera Sarayı ve Parlamento Sarayı gibi önemli yapıları göreceğiz. Son olarak Fram Müzesi’ni ziyaret ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Radisson Blu Alna  Hotel
 
6.Gün 23 Ağustos 2024 Oslo - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanı transfer saatine kadar şehrin tadını çıkarmak için serbest zaman.Öğleden sonra havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK1754 sefer sayılı uçuş ile saat 18:45’te İstanbul’a hareket. 23:35’te varış ve turumuzun sonu.
 
HATIRLATMALAR
Norveç Fiyortlar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Norveç Fiyortlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Norveç Fiyortlar Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 
 
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.400 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.850 Çocuk fiyatı€ 2.350

:: Türk Havayolları ile İstanbul /Oslo İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri

:: Stalheim’da 1 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama

:: Bergen’de 2 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Ulvik’te 1 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama

:: Oslo’da 1 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Flam-Mydral , Mydral -Bergen arası tren bileti

:: Flam Dağı Tren Turu

:: Mini cruise ile fiyord gezisi

:: Floyen Dağı teleferik çıkışı

:: Programda belirtilen müze girişleri

:: Lokal restoranda alınacak 2 Öğle Yemeği

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurt dışı çıkış harcı

:: 2 öğle yemeği dışındaki öğle  yemekleri

:: Akşam yemekleri

:: Yemekler sırasında alınacak içecekler

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla bagaj ücreti

:: Schengen vize ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir.
Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

Katılım Şartları

Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

Vize Bilgileri

 

Umumi Pasaport    Vize gerekli         

Yeşil Pasaport    Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   Vize gerekli değil

 

Norveç bir Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul- Oslo                    4 saat

Oslo-İstanbul             4 saat

 

Para Birimi

Norveç'te kullanılan para birimi Norveç Kronu'dur, (NOK) seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi

Türkiye ile İzlanda arasında -2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Norveç’te 10.00'dur.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Modern bir ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Elektrik

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

Alışveriş

Oslo'da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır ancak fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Oslo hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

 

Notlar

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

V

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 10 yorum var.

Deepnature ile seneler önce Elegant Avrupa turuna gitmiş ve çok memnun kalmıştık. Bu deneyimimize dayanarak ve Arzum Hanımın da önerileriyle 22-28 Temmuz arasında Norveç Fiyortları Turuna katıldık ve çok memnun kaldık. Yorucu olmayan ama aynı zamanda görmemiz gereken her yerin planlandığı güzel bir turdu, kaldığımız oteller, rehberimiz ve transferimiz kaliteliydi. Arzum Hanıma bu güzel turun organizasyonu için çok teşekkür ediyorum.
Burçin

Rehberimiz Gökhan Bey'e teşekkür ederiz. Bilgisi ve ilgi alakasıyla son derece profesyoneldi. Hizmetinizden memnun kaldık.
Oşin

Gökhan Bey, Arzum Hanım, Norveç fiyortlar turumuz gayet güzel geçti. Hizmetlerin bölünmesi (satış,pasaport,rehberlik....) ve her bölümün uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi güzel bir uygulama olmuş . Diğer firmaların misafirleri de gayet uyumluydu. Özellikle rehberimiz Serkan Bey den çok memnun kaldık. Sizin de ilginiz ve sorunsuz seyahatimiz bizi çok memnun etti. Turlarınız da bize çok hitap ediyor. Gelecek günlerde görüşeceğimizi umuyorum.
Alev

Rehberimizin ilgi ve alakası çok iyi idi. Teşekkürler
...

Rehberimizin bilgilendirmeleri, ilgi ve yaklaşımından özellikle çok memnun kaldığımızı belirtmek isterim.
Dicle

Otel isimlerini hatırlamıyorum ama Ulvik oteli başta olmak üzere seçilen oteller çok güzeldi. Memnun kaldık, teşekkürler.
Orhan

Katılmış olduğum Norveç Fiyortlar turuyla ilgili ilk önce biraz kaygım vardı. Daha önce hiç duymadığım bir tur olduğu için. Ancak turunuz beni memnun etti. Katılmış olduğumuz turdan ve rehberimizden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim.
Fatoş

Çok yoğun ve doyurucu bir turdu. Oteller ve rehberlik hizmeti süper!
Aslı

Norveç Turumuz çok eğlenceli ve güzel geçti. Hiçbir aksaklık yada sorun yaşamadık. Rehberimiz gezdiğimiz yerler konusunda bizi iyi bir şekilde bilgilendirdi. Deneyimli ve iş disiplini olan bir insan. Kaldığımız otellerden çok memnun kaldık. Her şey dört dörtlüktü. Sadece tur şoförü hızlı araba kullanıyordu, uyarılması gerekir.
Gülşah

Bölgesel bir tur olarak beklediğimden çok daha faydalı bir gezi oldu. Rehberimizin Ayk Bey derin bilgisi sayesinde aklımızdan çıkmayacak hikaye ve coğrafya bilgileri edindik. Program ve otel seçimleri de başarılı. Teşekkürler.
EnisKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.