Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Mısır Turu
  • Mısır Turu
  • Mısır Turu
  • Mısır Turu
  • Mısır Turu

Mısır Turu

6 GECE 7 GÜN (29 Eylül-5 Ekim / 13-19 Ekim / 3-9 Kasım / 9-15 Kasım / 24-30 Kasım 2024)

Deneyimli rehber eşliğinde 6 gece 7 gün Mısır Turu. Kahire, Luksor, Asvan ve Hurghada. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama

$ 1.197’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Mısır Turu
Hurghada - Luksor - Kahire - Asvan
 
 
MISIR TURU PROGRAM
 
1. Gün İstanbul - Kahire 
Mısır Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu yapmak üzere alandan ayrılıyoruz. Panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezi ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Kahire Müzesi & Medeniyetler Müzesi (kişi başı 100 USD) turuna katılabilirler. Tur bitiminde otelimize transfer olacağız. Konaklama Kahire’deki otelimizde.
 
Uçuş No: TK690 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul -  Saat: 06:50 - Varış: Kahire -  Saat: 08:05
 
2. Gün Kahire 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Gize Piramitleri & Sfenks (kişi başı 100 USD) turuna katılabilirler. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra serbest zaman verilecek ardından otelimize transfer olacağız. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Nil Nehri’nde akşam sefası & tekne gezisi (akşam yemekli – 85 USD) etkinliğimize katılabilirler. Konaklama Kahire’deki otelimizde.
 
3. Gün Kahire - Asvan 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıp yerel havayolu firması ile yaklaşık bir saatlik uçuşun ardından Asvan’a iniyoruz. Yapacağımız şehir turunun ardından Mısır’ın en ihtişamlı tapınaklarından olan Philae tapınağını ve yapımı 10 yıl süren, Nil üzerindeki en büyük baraj olan Aswan barajını ziyaret ediyoruz. Ardından Nil Nehri üzerinde tekne gezintisi yapacağımız Felukka teknemizle günü akşam ediyoruz. Konaklama Asvan’daki otelimizde.
 
4. Gün Asvan - Luksor
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıp otobüsümüzle yaklaşık 4,5 saatlik yolculuğun ardından Luksor’a varıyoruz. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezdikten sonra dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz. Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Karnak Tapınağı Ses ve Işık Gösterisine (kişi başı 70 USD) katılabilirler. Konaklama Luksor’daki otelimizde.
 
5. Gün Luksor 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turuna (kişi başı 90 USD) katılabilirler. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk ve tek kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe olduktan sonra bir kral gibi giyinen ve takma sakal kullanan Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Luksor’daki otelimizde.
 
6. Gün Luksor - Hurgada 
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra yönümüzü deniz, kum ve güneşin bol bulunduğu Hurgada’ya doğru çeviriyoruz. Hurgada’ya varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Günün sonunda Hurgada’da bulunan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklamamız her şey dahil konseptiyle Hurgada’daki otelimizde.
 
7. Gün Hurgada - İstanbul 
Gecenin ilerleyen saatlerinde otelden check out yapıp havaalanına doğru yola çıkacağız. (Kahvaltımız box olarak verilecek). Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere.
 
Uçuş No: TK703 (Türk Havayolları) - Kalkış: Hurghada - Saat: 04:40 - Varış: Istanbul -  Saat: 08:40
 

MISIR TURU OTELLER
KAHİRE 5***** Hotel Helnan Dreamland Cairo vb.
ASWAN 4**** Basma Hotel Aswan vb.
LUKSOR 4**** Hotel Arcan Luxor vb.
HURGHADA 5***** Hotel Sea Star Beau Rivage Hurghada vb.
 
MISIR TURU UÇUŞ BİLGİSİ 
 
NİSAN-MAYIS-EYLÜL-EKİM TURLARI
TK690 İstanbul 06:50 - Kahire 08:05
TK703 Hurgada 04:40 - İstanbul 08:40
 
KASIM TURLARI
TK690 İstanbul 07:55 - Kahire 09:10
TK703 Hurgada 03:25 - İstanbul 07:30
 
EKSTRA TUR AVANTAJLI PAKET
Toplu Alımda 445 Usd yerine 400 Usd
 
Kahire Müzesi & Medeniyetler Müzesi (kişi başı 100 USD)
Gize Piramitleri & Sfenks (kişi başı 100 USD)
Karnak Tapınağı Ses ve Işık Gösterisine (kişi başı 70 USD)
Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turuna (kişi başı 90 USD)
Nil Nehri’nde akşam sefası & tekne gezisi (akşam yemekli) (kişi başı 85 USD)
 
*Tüm ekstra turlar birlikte alındığında geçerlidir.
 
BENZER TURLAR
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.498 Çocuk fiyatı$ 1.205
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.498 Çocuk fiyatı$ 1.205
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.197 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.448 Çocuk fiyatı$ 1.155
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.548 Çocuk fiyatı$ 1.255
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.197 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.448 Çocuk fiyatı$ 1.155

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul (IST) Kahire (CAI) gidiş / Hurgada (HRG) – İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Kahire – Asvan uçuşu ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Kahire’de 5* otelde 2 gece kahvaltı dâhil konaklama

:: Aswan’da 4* otelde 1 gece kahvaltı dâhil konaklama

:: Luksor’da 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Hurgada’da 5* otelde 1 gece her şey dâhil konaklama

:: Kahire şehir turu

:: Asvan barajı, Filai Tapınağı, Felucca yelkenli gezisi

:: Karnak ve Luksor tapınak gezileri

:: Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Vize hizmeti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir. Vize gereksinimi olan misafirlerimiz kapıda 25$ karşılığında kapı vizesi temin edebilmektedir.)

:: Programda belirtilen ekstra turlar

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel harcamalar

:: Ek bagaj ücretleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

(Yeşil Pasaporta vize istenmemektedir. Vize gereksinimi olan misafirlerimiz kapıda 25$ karşılığında kapı vizesi temin edebilmektedir)

SIKÇA SORULAN SORULAR & HATIRLATMALAR

 

KATILIM

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

SAĞLIK

Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Kahire     : 02 sa 15 dk

Hurgada-İstanbul    : 02 sa 15 dk

 

PARA BİRİMİ

Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

Yanınızda USD (EUR) ve US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET & GEREKLİ EŞYALAR

Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

YEMEK

Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

 

ELEKTRİK

Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır

 

ALIŞVERİŞ

Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.