Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Kuzey İtalya Gölleri Turu
  • Kuzey İtalya Gölleri Turu
  • Kuzey İtalya Gölleri Turu
  • Kuzey İtalya Gölleri Turu
  • Kuzey İtalya Gölleri Turu

Kuzey İtalya Gölleri Turu

6 GECE 7 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

6 gece 7 gün Kuzey İtalya Gölleri Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, dört yıldızlı otellerde konaklama, 2 akşam yemeği dahil

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

KUZEY İTALYA GÖLLERİ TURU
Torino – D’Orta Gölü -Maggiore Gölü –Verona – Garda Gölü –Milano – Como Gölü- Lugano Gölü

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
TUR TARİHİ
7-13 Nisan 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün 07 Nisan 2024 İstanbul - Milano - Torino
Kuzey İtalya Gölleri Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05:00’da buluşma . Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1873 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’de Milano’ya hareket. Yerel saat ile 09:50’de Milano’ya varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile Torino’ya hareket. İtalya’nın kültürel ve ekonomik zenginliği açısından önemli şehirlerinden biri olan Torino’da  Po Nehri ,Palazzo Reale , Piazza Castello , San Lorenzo Kilisesi, Via Po ve Via Roma göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşme ve şehrin tadını çıkarmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Starhotel Majestic 4* 
 
2.Gün 08 Nisan 2024 Torino - Reggia Di Venaria - D'Orta Gölü - Baveno ( Maggiore Gölü)
Otelde alacağımız  kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Torino’ya yarım saat mesafede bulunan kraliyet ailesinin son ikametgahı saray olan Reggia Di Venaria’yı ziyaret ediyoruz. İtalya’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan saray UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Buradaki gezimizin ardından Logo d’Orta’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. İtalya’daki en romantik göllerden biri olan d’Orta gölünü ve kenarında bulunan Orta San Giulio kasabasını ziyaret edeceğiz. Buradan bineceğimiz tekne ile San Gulio adasına geçiyoruz. Ada üzerinde IV.yy da yapımına başlanmış olan tarihi bir kilise ve hala içerisinde 80 rahibenin yaşadığı manastır bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde Maggiore Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Göl kenarında bulunan Baveno kasabasına varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam bu şirin kasabanın keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
Grand Hotel Dino 4* 
 
3.Gün 09 Nisan 2024 Stresa - Maggiore Gölü ( Borromei Adaları)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Maggiore Gölü kıyısında bulunan kasabaların en güzellerinden biri olan Stresa’yı ziyaret edeceğiz. Etkileyci mimarisi ile görülmeye değer olan kasabayı keşfettikten sonra Maggiore Gölü’nde keyifli bir gün bizleri bekliyor. Ernest Hemingway’in meşhur “ Silahlara Veda “ romanında da bahsedilen Maggiore Gölü Alpler bölgesinde bulunan en eski buzul göllerinden bir tanesidir. Burada yapacağımız gezimiz sırasında adını meşhur kont Vitaliano Borromei’den alan adaları ziyaret edeceğiz. Muhteşem parklar ve nefis botanik bahçeleri ile süslenmiş olan adalar , yüzyıllar boyunca bir çok ressamın tablosuna konu olmuştur. Nefes kesici manzaralar ile yapacağımız gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün 10 Nisan 2024 Baveno - Bergamo - Verona
Otelde alacağımız kahvaltının  ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Verona’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Bergamo şehrini ziyaret edeceğiz. Opera tarihinin önemli bestekarlarından olan Gaetano Donizetti’nin doğduğu şehirde yürüyerek yapacağımız tur sonrası UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan şehirde yapacağımız turumuz sırasında Sheakespeare’in aynı adlı eserinin kahramanları Romeo ve Juliet’in ölümsüz aşkına ev sahipliği yapmış Julliet’in yaşadığı evi , antik Roma döneminden günümüze ayakta kalmış olan Arena’yı XXII.yüzyıldan kalma romanesk tarzda inşa edilmiş olan San Zeno Maggiore Kilisesi’ni görecek  ve Adige Irmağı kıyısı boyunca bu güzel şehri keşfedeceğiz. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Hotel Accademia 4* 
 
5.Gün 11 Nisan 2024 Verona - Sirmione - Garda Gölü - Verona
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Garda Gölü’nün incisi olara k kabul edilen Sirmione kasabasına hareket ediyoruz. Bu şirin kasabanın tarihi merkezinde yapacağımız turumuzun ardından olağanüstü güzellikteki Garda Gölü’nde keyifli bir tekne gezisi yapacağız. Gezimizin ardından Verona’daki otelimize dönüyoruz. Akşam bu güzel şehrin kafe ve restoranlarını keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.
 
6.Gün 12 Nisan 2024 Verona - Como & Lugano Gölü - Milano
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve etrafındaki görkemli vilları ile bir çok ünlü ismi de ev sahipliği yapan Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en güzel göllerinden biri olarak kabul edilen Como Gölü’nde yapacağımız keyifli gezinin ardından , bir başka güzellikte Alp Dağlarının eteklerinde bulunan ve İsviçre sınırları içerisindeki Lugano Gölü’nü ziyaret edeceğiz.  Göl kenarında bulunan şehrin sokaklarını yürüyerek keşfettikten sonra unutulmaz anılar ile gezimizi bitiyor ve Milano’ya hareket ediyoruz. Buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
Duo Milan Ports Nouva 4* 
 
7.Gün 13 Nisan 2024 Milano - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve ve şehir turumuza başlıyoruz.  Modanın ve modern İtalya’nın merkezi şehirde yapacağımız turumuz sırasında ; Galleria , Duomo Katedrali , Scala Meydanı ve Fortezza göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuzun ardından hava limanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1896 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:00 ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:55’te varış ve turumuzun sonu.
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.

 
BENZER TURLAR
 

:: Türk Havayolları ile İstanbul / Milano / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri

:: Torino’da 4 yıldızlı otelde 1 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Baveno’da ( Maggiore Gölü) 2 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Verona’da 2 gece 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Milano’da 1 gece 4 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri

:: Lokal restoranlarda alınacak 2 akşam yemeği

:: Tüm şehirler arası transferler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Schengen vize ücreti

:: Yurt dışı çıkış harcı 

:: 2 akşam yemeği dışındaki öğle ve akşam yemekleri

:: Dahil olan akşam yemeklerindeki içecekler

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla bagaj ücreti

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KONTENJAN
25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.