Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Kurban Bayramı Endonezya Turu 2
  • Kurban Bayramı Endonezya Turu 2
  • Kurban Bayramı Endonezya Turu 2
  • Kurban Bayramı Endonezya Turu 2
  • Kurban Bayramı Endonezya Turu 2

Kurban Bayramı Endonezya Turu 2

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Türk Hava Yolları ile 7 gece 9 gün Kurban Bayramı Endonezya Turu. Kapıda vize kolaylığıyla!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Kurban Bayramı Endonezya Turu 2
 
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – BALI - UBUD
Kurban Bayramı Endonezya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’ na ait tarifeli sefer ile 01:50'de Bali uçuşumuza başlıyoruz. Yerel saat ile 19:15'te Bali’ye varıyor ve bizi bekleyen özel aracımız ile Ubud’daki otelimize transfer oluyoruz.  Konaklama otelimizde.
 
2. Gün UBUD
Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Kintamani (Volkan) (Ögle Yemekli- 95 USD) turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını” izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkanı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı buluyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün UBUD – BALI 
Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Bali’de bulunan otelimize doğru hareket edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar turuna (Ögle Yemekli –kişi başı 95 USD) katılabilirler. Turumuzda öncelikle Bali sanatını daha yakından tanımak üzere Singapadu köyüne gidiyoruz. Ardından Pura Dalem Agung Padangtegal tapınağını ve ölü yakma seramonilerinin de gerçekleştiği kutsal bahar hamamı tapınağını ziyaret etmek üzere Kutsal Maymun Ormanı’na doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretlerimizi gerçekleştirip yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemek sonrasında eşsiz güzellikteki mimarisi ile ünlü Pura Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Bu turların ardından bize görsel bir şölen sunan Kanto Lampo Şelalesini ziyaret edeceğiz. Ardında farklı hediyelik eşya seçenekleri bulabileceğiniz Ubud Pazarına gidiyoruz. Tur bitimi otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. 
 
4. Gün BALİ
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek “Bali Esintileri” (Ögle Yemekli – kişi başı 95 USD) turuna katılabilirler. Otelimizden Klungkung bölgesine doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Kerta Gosa antik mahkeme binası. Ziyaretimiz sonrası yolculuğumuza eşsiz manzaralar eşliğinde Bukit Jambul bölgesine doğru devam ediyoruz. Bali Hinduizmi’nin Ana Tanrıçası Besakih tapınağını ziyaret edip, Hinduizm ile ilgili detaylı bilgi ediniyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız yemeğin ardından meşhur Luwak kahvesinin ve Endonezya baharatlarının yetiştiği tarlaları ziyaret ediyoruz. Ardından Bali’nin en güzel tapınaklarından olan, Bangli Krallığı’nın merkez tapınağı Kehen’i ziyaret ediyoruz. Son durağımız geleneksel kapıları ile ünlü Penglipuran Köyü olacak. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5.Gün BALI - YOGYAKARTA 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanınız olacak. Dileyen misafirlerimiz ile havalimanı transferine kadar “Uluwatu Tapınağı” (Kişi başı - 55 USD) turuna katılabilirler. Uluwatu Tapınağı’na gitmek üzere hareket edeceğiz. Deniz seviyesinden 100 mt yüksekte bulunan, etrafı ormanlarla çevrili bu güzel tapınağı gezdikten sonra Yogyakarta uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Yogyakarta uçuşumuz için bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçuşumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile panaromik turumuza başlıyoruz. Turun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
6.Gün YOGYAKARTA 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından çevre gezilerimize başlıyoruz. İlk ziyaretimiz Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi Turumuzun devamında gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Ardından Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır. Sonrasında Dünyanın tek parça halinde ve en büyük Budist tapınağı olma özelliğine sahip Borobudur Tapınağını ziyaret edeceğiz. . Bölge ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7.Gün YOGYAKARTA – JAKARTA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jakarta uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Jakarta uçuşumuz için bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçuşumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelimizde.
 
8.Gün JAKARTA – ISTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jakarta şehir turumuzu yapacağız. Endonezya Milli müzesi, Milli Anıt, Endonezya’nın en büyük cami olan İstiklal Cami, Eski Batavia, Sunda Kelapa göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Hollanda Koloni bölgesi olan Kota Tua’da dolaşacağız ve Endonezya’nın milli kültür parçası olan Kukla dükkanlarını gezeceğiz. Turumuzun ardından Dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer oluyor ve bilet , bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçaktaki yerlerimizi alıyoruz ve 21:00 kalkışlı uçuşla dönüş yolculuğumuz başlıyor.
 
9. Gün İSTANBUL 
Sabah 04:00'te Istanbul’a varış ve Endonezya Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 
 
OTEL BİLGİSİ
JAKARTA  4* MERCURE JAKARTA HOTEL vb.
YOGYAKARTA 4* LOMAN PARK HOTEL vb.
UBUD  4*  ELEMENT UBUD HOTEL vb.
BALI  4*  MERCURE BALI LEGIAN HOTEL vb.
 
EKSTRA TURLAR
TOPLU ALIMDA 340 USD YERİNE 300 USD
Kintamanı (Volkan) Turu (Ögle Yemekli)  95-$
Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar Turu (Ögle Yemekli) 95-$
Bali Esintileri (Ögle Yemekli) 95-$
Uluwatu Tapınağı 55-$

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Denpasar / Jakarta- İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergileri

:: Bali – Yogyakarta ve Yogyakarta – Jakarta arası yerel havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

:: Jakarta’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

:: Yogyakarta’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Ubud’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Bali’de 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Havalimanı-otel-havalimanı transferleri  

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu   

:: Programda belirtilmeyen tüm yemekler

:: Şahsi harcamalar, tüm içecekler

:: Ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Vize ücreti (Kapıda Vize - 35 USD)

:: Turist vergisi 10 USD 

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

KAPIDA VİZE

 

Diplomatik ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız ise vizeye tabidir. Hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde Endonezya'ya varış noktasında (hava ve deniz limanları ile kara hudut kapıları) 35 ABD Doları ödeyerek “Varışta Vize” (Visa on Arrival) alabilmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

 

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul -Jakarta          12 sa 

Denpasar  - İstanbul    13 sa 15 dk

 

PARA BİRİMİ

Endonezya’nın para birimi (IDR) Endonezya Rupiahı dır. 

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Endonezya ile Türkiye arasında + saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 16.00.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

 

ELEKTRİK

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. 

Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.