Villa Kaktüs
  • Güney Amerika Patagonya Turu
  • Güney Amerika Patagonya Turu
  • Güney Amerika Patagonya Turu
  • Güney Amerika Patagonya Turu
  • Güney Amerika Patagonya Turu

Güney Amerika Patagonya Turu

25 GECE 27 GÜN (16 Aralık 2018-11 Ocak 2019)

Dolu dolu programla Büyük Güney Amerika Patagonya Turu. 25 gece 27 günlük, 6 ülkeyi kapsayan gezi içeriği ile Güney Amerika'nın en önemli gezi noktaları bu turda. Arjantin, Brezilya, Peru, Bolivya, Şili ,Uruguay program dahilinde görülebilecek ülkeler. Güney Amerika uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış özel bir program. BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SINIRLI KONTENJAN!

€ 7.700’dan itibaren ONLİNE REZERVASYON
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Güney Amerika Patagonya Turu

1.GÜN 16 ARALIK 2018 İSTANBUL-PARIS- LIMA[PERU] 04:00 16:00
Sabah saat  02:00’de  İstanbul Atatürk Havalimanında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşamüzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile ICA/ALTA CHINCA  kentine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Pasifik kıyılarını takiben,kum çölü  rotasını  takip  ederek ,  CHINCA -ICA ya ulaşacağız, yolculuğumuz yaklaşık 4 saat  sürecektir, Ica’ya ulaştıktan sonra konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.AKŞAM Yemeği  yerel bir  restoranda alınacaktır. ve  geceleme  otelimizde.  CASA ANDINA HOTEL 4* 

2.GÜN /17 ARALIK 2018 ISLA BALLESTAS- HUACACHINA -NAZCA
Sabah kahvaltımızı takiben , erken saatlerde Buraya 1 saat mesafede yer alan , UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusunbu luştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında.. BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor ) Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz..Daha sonra  vakit kaybetmeden   buraya 3 saat  mesafede  yer alan NAZCA  kasabasına yöneliyoruz. Yolda Huachahinca Vaha sını  ziyaret için duracağız. Nazca’ya  Varışımızın ardından, eşyalarımızı  konaklayacağımız  otelimize  bırakıyoruz  , kısa bir dinlenme ve kahve molasının ardından Nasca çizgileri uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.(Extra Ücret -100 usd)
Nazca Çizgileri olarak bilinen bölgede 4 kişilik küçük uçaklarla ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz…Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız Nazca Çizgileri, uçuşumuzun ardından , Nazca  kasabasına otelimize geri  dönüyoruz.  AKŞAM  YEMEĞİ  yerel bir  restoranda alınacaktır.  Geceleme otelimizde  CASA ANDINA HOTEL 4*

3.GÜN /18 ARALIK 2018 NAZCA – LIMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , 06:00 da yola çıkıyoruz.özel aracımızla  Pasifik kıyılarını ve uçsuz bucaksız Çöl arazisini takip ederek PERU’nun   başkenti  LİMA ‘ya döneceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Lima ‘ya varışımızı takiben ,  ŞEHİR TURUMUZA başlıyoruz.

4.GÜN /19 ARALIK 2018 LIMA [PERU]
Sabah kahvaltıyı takiben ,   a  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi kolleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Akşam EXTRATur programında-  PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ , açık büfe zengin Peru mutfağının lezzetlerini tatma  imkanı bulacaksınız. (65€)
Geceleme otelimizde

5.GÜN/20 ARALIK LIMA/ PUERTOMALDONADO[ AMAZON ] (UÇUŞU) 14:30 -15:45
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben , özel aracımızlaLIMA  havalimanına hareket edeceğiz,  Buradan Yerel hava Yolu ile  AMAZON ormanlarını  kenti olan PuertoMaldonado’ya  UÇAK ile  yolculuğumuz  olacak, yolculuğumuz  1,5 saat  sürecektir.
Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz.[  Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar  Valiz almalıyız- Fazla  valizleri taşımak Uygun değildir- Fazla olabilecek eşyalarımızı Limana gelmeden yerel  acentamızın Muhafaza  odasına emanet edebileceğiz ] Daha sonra , motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk Yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz. ,
Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben , hava kararırınca -  TİMSAH izleme turu yapacağız.Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (  Kayman yani Küçük TİMSAH )birçok örneğini görebileceğiz. ve  turun bitişini takiben otelimize  dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ -konaklama lodge’umuzda.CORTO MALTES 3*

6.GÜN/21 ARALIK 2018 Tambopata Milli Parkı
Erken Kahvaltı sonrası   TAM GÜN    sürecek ,Tambopata Milli Parkı turumuz  yapmak üzere  nehirde kanolar ile  yolculuğumuz  başlıyor,  Sandoval Gölüne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur ormanları  doğal yaşamını yerinde  inceliyoruz. ÖĞLE  YEMEĞİ için yeniden otelimize  dönüyoruz,  yemekten sonra  yeniden kanolarımızla  Göle  ve nehre çıkıyoruz,  renkli papağanlarda göreceğimiz  vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringobölgesinde  gözetleme Kulesi de   ziyaret edilecek.
Akşam Yemeği için oteldeyiz  , Geceleme otelimizde.

7.GÜN/22 ARALIK CUSCO – KUTSAL VADİ- PISACPAZARI -URUBAMBA
Kahvaltıyı takiben ; havalimanına geçiyoruz, LAN Peru Yerel hava yolları ile  uçuş saatimiz,10:40 , bagaj işlemlerimizi  yapıyoruz ve Peru’nun AND Dağları bölgesindeki Cusco- Kutsal Vadi topraklarına hareket ediyoruz, yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat  sürecektir.VarışımızdaCusco Hava limanında  karşılanma ve özel otobüsümüz ile, KUTSAL VADİ  olarak  bilinen  İNKA  medeniyetinin kültürel yerleşimlerine doğru yolcluğumuz başlıyor. Bugün ilk ziyaret noktamız Meşhur PISAC Pazarı olacak,  İnka Köylülerin yüz yıllardır, Pazar noktası olarak kullandığı tarihi kasabaya ulaşıyoruz, yolculuğumuz kara yolu ile yaklaşık 1,5 saat  sürüyor. Yerli halkın el emeği ürünlerinin sergilendiği bu çok inginç kasabada mola veriyoruz, hediyelik eşyalar almak için çok güzel bir  fırsat..Bu ziyaret sonrası, Kutsal Vadi(SacredValley) de yolculuğumuzun son noktasına yani URUBAMBA kasabasına devam ediyoruz,Otelimiz bu Kasaba da, butik otelimize yerleşiyoruz.. geceleme  otelimizde olacaktır.
OTELİMİZ :HACIENDA DEL VALLEURUMAMBABUTIK HOTEL

8.GÜN/23 ARALIK 2018 OLANTAYTAMBO -MACHU PICCU TURU
Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği  MachuPichu turumuzu yapmak üzere  Ollantaytambo tren istaysyonuna hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra, istasyona ulaşacağız.
MachiPichu treni bu köyden kalkıyor.. Tren yolculuğumuzu  PERURAIL  firmasının  Konforlu /lüxExpedtionkompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında  bu servisimizde ikramlar olacaktır. Geniş cam pencerelerinden tüm KUTSAL  VADİ yolunu  izleyerek ilerleyeceğiz.
Yine  Kutsal Vadi den geçerken dağ yamaçlarında İNKA kale  kalıntılarını göreceğiz .Aquacalintes ; Tren için Son duraktır  - Bu gece konaklayacağımız otelimiz de bu kasabada yer almaktadır. Varışımızı  takiben eşyalarımızı otelimize  bırakmak üzere otelimize yürüyeceğiz, burada  eşyalarımızı bırakıp vakit kaybetmeden turumuza başlayacağız. (hatta  hazır ise oda  anahtarlarımızı teslim aldıktan sonra),   MachuPichu Ören yerine  ,dağ yolu servis minibüsleri ile  30 dklık bir yolculuktan sonra ulaşacağız. MachuPichu ören yeri ziyaretimizi tamamladıktan sonra, aynı servis araçları ile  tekrarAquaCalientes  kasabasına ineceğiz. Turumuzun MachuPichu Ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur, arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra, serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine  devam edebilir.
Buluşma  noktamız, konaklayacağımız otel olacaktır. Geceleme Otelimizde:
CASA ANDINA CLASSIC MACHUPICHU 4*

9.GÜN/24 ARALIK AQUACALIENTES -OLANTAYTAMBO -CUSCO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, eşyalarımızla birlikte Tren istasyonuna  geliyoruz, PERURAIL tarifeli Lüx tren seferi ile, Olantaytambo istasyonuna yolculuğumuzu yapıyoruz, indiğimiz yerde bizi  özel otobüsümüz bekliyor olacak, otobüsümüz ile Cusco’ya transferimiz  yapılacak,  varışımızı takiben,  otelimize  yerleşiyoruz. Kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, KORİKANCHA  TAPINAĞI -saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda  Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır, geceleme  otelimizde.Geceleme
Otelimizde: CASA ANDINA CLASSIC BUTİK 3*

10.GÜN/25 ARALIK 2018 CUZCO-PUNO [ TITIKAKA GÖLÜ ]
Kahvaltının ardından,karayolu ile Punoşehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz.
Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.
SONESTA POSADA DEL LAGOvb 4*

11.GÜN/26 ARALIK PUNO - TIWANAKU–LAPAZ ( BOLIVYA )
Kahvaltının ardından,07:00 de Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 4 saatlik bir  yolculuk bizi bekliyor. Güzergahımızda TIWANAKUantikkenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  Lapaz  şehrine  varışımızı  takiben ,  Lapaz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI ,AY VADİSİ-VALLE DE LUNA göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
LA  CASABUTIK HOTEL 4*

12.GÜN/27 ARALIK UYUNİ SALAR (TUZ GÖLLERİ)
Sabah  erken bir saatte otelimizden ayrılarak.havalimanına geçiyoruz  ve UYUNİ  TUZ  Gölleri yöresine  geçmek için Uçuşumuzu  yapacağız.Turumuzun bundan sonraki bölümü  daha kırsal ve arazi şartlarında olacaktır,  yer yer  4x4jiplerleilerleyeceğiz.Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide yol alacağızbu ıssız  ve  ilginç  coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor .Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
TUZ  OTELİ-BUTIK CRISTAL SAMANA
 
13.GÜN/28 ARALIK OLLOGUE-CALAMA(ATACAMA ÇÖLÜ) 19:25 21:30 SANTIAGO
Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Uyuni tuz çölleri üzerinden Bolivya –Şili sınırına kadar yaklaşık 3 saat sürecek karayolculuğu yapacağız.Sınırda Şili’ye giriş işlemlerimizin ardından yolumuza aracımızı değiştirerek ATACAMA Çölü üzerinden Chiu Chiu kasabasına devam edeceğiz.Burada gerçekleştireceğimiz Güney Amerika’nın en eski Kiliselerinden biri olan San Pablo Kilisesi ziyaretimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz.Bakır madenleriyle ünlü Calama şehrinde kısa bir mola vereceğiz.Ardından Havalimanına transferimizi gerçekleştirerek Şili’nin başkenti  Santiago De Chile uçuşumuzu yapacağız.Varışı takiben, otelimize geçeceğiz.
Geceleme otelimizde. VITACURA  HOTEL 4*
 
14.GÜN /29 ARALIK SANTIAGO DE CHILIE
Sabah kahvaltı sonrası ŞEHİR TURUMUZ başlıyor.,. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.
ÖĞLEDEN SONRA , VALPARAISO  /  VINA DEL MAR TURU yapacağız.
Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor Şehir merkezine 2 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz.  Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

15.GÜN /30ARALIK PATAGONYA (ŞİLİ) SANTIAGO -PUNTA ARENAS uçuş 06:00 09:30
Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, havalimanına doğru hareket edeceğiz, uçuş saatimiz 06:00 SKY  havayolu ile Punta Arenas’a yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı  takiben, çevre  gezilerimize başlıyoruz.
TIERRA DEL FUEGO PENGUENLER  Ateş Toprakları
‘’ Macellan Boğazı ‘’
Tierra Del Fuegos (Ateş Toprakları ) ve Macellan Boğazı Turumuza  çıkacağız. Şehir merkezine yakın, limana  geçiyoruz, burada günlük  hareket eden, Feribota bineceğiz ve Macellan Boğazına geçişimi yapıyoruz. Yaklaşık 2 saat  deniz yolculuğumuz sonrası Chilota Bay limanında iniyoruz, burada yürüyüş yapacağız, manzaraların fotoğrafını çekeceğiz(Yürüyüşe  uygun ayakkablı  giyiniz- 5 km) Daha sonra 115 km ileride yer alan PENGUEN koloniler yöresine gideceğiz, Ziyaretlerimizin sonuda , doğada geçen bir günün ardınından yeniden Punta Arenas ‘a  döneceğiz. Akşam Yemeği ve geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ : BEST WESTERN HOTEL 4*
 

Program sayfamıza sığmamıştır. Programın devamını maille iletebiliriz. 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 7.700 Ek yatak€ 7.700 Single konaklamalı tur ücreti€ 8.700 Çocuk fiyatı€ 5.100
Ödeme seçenekleri

*İstanbul-LIMA / RIO DE JANEIRO -Istanbul arasında AIR FRANCE Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
*YEREL  Havayolları ile ;//Lapaz-Uyuni//Uyuni-Calama//Santiago// Buenos Aies/Iguazu/Rio de Janeiro arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
*Klimalı  araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
*Klimalı  araçlarla şehir turları
*Lima şehir turu
*Isla Ballestas Adalar turu
*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri
*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri
*Cusco şehir turu
*Buenos Air Şehir turu
*Rio de Janeiro şehir turu
*Macchu Pichu Lüks tren bileti
*Macchu Pichu ören yeri gezisi
*Uros Adası tekne gezisi[  TİTİKAKA GÖLÜ ]
*Tiwanaku Antik kent gezisi
*Ay Vadisi ziyareti
*Uyuni Tuz Çölü turu
*Santiago de Chile şehir turu
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
*3/4/5 ve  butik otellerde standart odalarda toplam 25 gece oda kahvaltı konaklama
*Zorunlu seyahat sigortası

 

*Kişisel harcamalar             
*Yurt dışı çıkış harcı 50 TL       
*Ekstra Tur ücretleri
*Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 200 € kişi başı alanda toplanılacaktır.
*Sınır  Geçiş /vergi Harçları Toplamı- Kişi Başı 30 USD

Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
(Program dahilinde beş ülke Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır)

EKSTRA TURLAR
 
PERU DANSLARI ŞOVU ve AKŞAM YEMEĞİ 55€
Nasca çizgileri uçuşu 92€
VALPARAISO / VINA DEL MAR TURU 140€
AKŞAM YEMEKLİ Tango Show 110€
URUGUAY( COLONIA) turu 165€
Tigre Deltası turu 45€
Akşam yemekli SAMBA gecesi 120€
 
TAM PAKET İNDİRİMLİ FİYATI : 695€


UÇUŞLAR  HAKKINDA

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

TUR İÇERİĞİ VE FİYAT BİLGİSİ
Bu turumuz ortak operasyonlu bir tur olup fiyatlar kademeli olarak değişebilmektedir, afişe fiyatlar yayınlandığı gün geçerlidir. Operasyonel durumlar nedeniyle turun hareket günü  tarafımızdan  + - 3 gün değiştirilebilir.
 
UYARI
Turumuz güzergahı üzerinde yüksek rakımlı bölgeler mevcuttur. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp damar problemi olanlar, nefes darlığı çekenler , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive