• Patagonya Turu
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu

Patagonya Turu

9 GECE 12 GÜN (18-29 Kasım 2021)

Patagonya Turu. Macellan Boğazı, Torres Del Paine, Perito Moreno Buzulu, Tierra Del Fuegos Milli Parkı...

₺ 25.599’den itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Patagonya Turu

1.GÜN: 18 KASIM 2021 ISTANBUL-SANTIAGO CHILE
İstanbul  Havalimanında  saat  15:30’da yetkilimiz ile  buluşma, KLM HAVA YOLLARI  ile , bagaj ve check in işlemlerimizi  takiben ,SANTIAGO ŞİLİ  yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
2.GÜN: 19 KASIM SANTIAGO DE CHILE
Sabah saatlerinde havalimanına varışımızı takiben SANTIAGO şehir turu yapacağız. Katedral Meydanı- HZ MERYEM tepesi ve FUNIKULER ile tepeye çıkıp şehri izleyeceğimiz noktalar göreceğimiz yerler arasında.
ÖĞLE YEMEĞİ için MARCADO – merkez Su ürünleri hali/çarşısına gideceğiz. Yerel bir restoranda BALIK menü alacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMARICANO HOTEL VB
 
3.GÜN: 20 KASIM SANTIAGO - PUERTO NATALES
SANTIAGO- PUERTO NATALES UÇUŞU : 11:36 14:51 -JETSMRT
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, havalimanına geçiyoruz. yerel 3 saat sürecek hava yolculuğu sonrası ,Puerto Natales kentine ulaşıyoruz , Varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.
 
Torres del Paine Mili Parkı Turu
Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonunda geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.
OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS VB.
 
4.GÜN: 21 KASIM
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, KARAYOLU ile özel aracımız ile Punta Arenas’a doğru 4 saatlik yolumuz olacak. Patagonya coğrafyasını geçişyapıyoruz.Az nüfusun yaşadığı bu bölgeler ,sessiz ve oldukça sakin yerlerdir.PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.
 
MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU
Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ / GECELEME otelimizde.
Otelimiz : Hotel Cabo de Hornos 4* VB.
 
5.GÜN: 22 KASIM MACELLAN BOĞAZI -USHUAİA    ‘’ DÜNYANIN SONU ‘’
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz, 600 km sürecek uzun bir yolculuk yapacağız. Punta Delgada bölgesinde FERIBOT ile Macellan Boğazını geçeceğiz.Bugün ülkeler arası kara hudutu geçimiz olacaktır. ŞİLİ ‘den çıkış işlemlerimizi yapacağız,Arjantin topraklarına giriş yapacağız. Yol güzergahımız üzerinde fotoğraf molaları veriyoruz. Dünya’nın Sonu olarak adlandırılan USHUAIA Arjantinin en güney noktasında yer alan Liman ve yerleşim kentidir. Daha ilerisinde yaşam yoktur. Otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ.
OTELİMİZ : TIERRA HOTEL VB.
 
Ushuaia, Arjantin'in en güneydeki şehri. Diğer birkaç şehirle, Dünyanın en güneydeki şehri unvanı için tartışma halinde olan bir şehirdir. Esasında, Ushuaia'dan daha güneyde yerleşim yerleri olsa da, bunlar askeri üsler olup, sivil bir nüfusa sahip değildirler. Arjantin eyaleti olan Tierra del Fuego'nun başkentidir
 
6.GÜN: 23 KASIM - USHUAIA TREN VE TEKNE TURU
Sabah kahvaltımızın ardından bölge turumuza devam ediyoruz. Tam günlük turumuzda ilk olarak katamaran ile Lighthouse (deniz feneri ) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Kuş adası’nı ziyaret ediyoruz. Akabinde deniz aslanlarını görme fırsatımız olacak. Tierra del Fuego (Ateş toprakları) olarak adlandırılan bölgede keyifli bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın sonu olarak isimlendirilen Fin Del Mundo noktasına 7km lik bir mesafeyi bölgeye getirilen mahkumların taşındığı trenler ile kat ediyoruz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
7.GÜN: 24 KASIM Ushuaıa-el calafate           18:20   19:40- AR
Bugün USHUAIA ‘da son günümüz ,bugün  akşam saatlerinde EL CALAFATE2ye uçuşumuz olacaktır, lakin sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , dünyanın  en meşhur     Milli Parklarından biri olan ATEŞ TOPRAKLARI  Tierra Del Fuego Parkı ziyarete gideceğiz.                         
Tierra del Fuego Milli Parkı [ Ateş Toprakları ]
Ateş Toprakları, Güney Amerika'nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu. Macellan Boğazı'nın ötesinde, 53° ile 56° güney enlemleri arasında bulunmaktadır.
Milli Parkı zyaret ettikten sonra , havalimanına geçiyoruz. Ve  EL CALAFATE ‘ye uçuşumuzu yapıyoruz.El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz.
AKŞAM YEMEĞİ(4)   Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB.
 
8.GÜN: 25 KASIM PERITO MORENO BUZULU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.PERITO MORENO  BUZULU  ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz. BUZUL  MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat  sürecek bir  TEKNE turuna katılacağız.
yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz. Akşam yemeği(5) Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB.
 
9.GÜN: 26 KASIM EL CALAFATE/ BUENOS AIRES 15:00 18:00
Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ,,Patagonya  bölgesinde son saatlerimizi  geçirdikten sonra  saat 15:00de  Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e  ulaşacağız, varışta  özel aracımızla   otele transfer,  AKŞAM YEMEĞİ(6) -  GECELEME  BUENOS AIRES te.
OTELİMİZ : Dazzler Buenos Aires VB.
 
10.GÜN: 27 KASIM BUENOS AIRES
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında , La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ(3)  yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu turTigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde…
OTELİMİZ :  Dazzler Hotel VB
 
11.GÜN: 28 KASIM BUENOS AIRES- ISTANBUL 16:30
Otelde alacağımız sonra kısa serbest saatlerimiz olacaktır ,havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30 ,KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile  AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.
 
Buenos Aires- Amsterdam  16:30 09:45+1
Amsterdam- İstanbul            11:30   16:55     
 
12.GÜN: 29 KASIM İSTANBUL- VARIŞ- 16:55
Varışımız..Turumuzun sona  ermesi.
 
Not: Patagonya Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Patagonya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Patagonya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Patagonya Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
 
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 25.599 Ek yatak₺ 25.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 29.999 Çocuk fiyatı₺ 25.599

:: İstanbul- Santiago / Buenos Aires – İstanbul  KLM Hava Yolları gidiş/dönüş uçak bileti
:: Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş /ferry biletleri
Santiago Chile – Puerto Natales ( UÇAK )
Ushuaia /El Calafate (UÇAK )
El Calafate / Buenos Aires   ( UÇAK)
MACELLAN BOĞAZI geçiş (  Ferry )

:: Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri
:: Konaklamalar ,  3/4* otellerde Standart Odalarda 9 gece oda-kahvaltı bazında konaklamalar
:: Programda  3 Öğle Yemeği ve  6 Akşam Yemekleri  DAHİLDİR.
:: TIGRE DELTASI TURU TURU
:: PERITO MORENO TEKNE TURU
:: MACELLAN  ADASI PENGUENLER TURU
:: TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU
:: TIERRA DEL FUEGOS MİLLİ PARKI TURU
:: VALPARAISO  ŞİLİ TURU
:: TÜRKÇE REHBERLİK
:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

:: Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

:: Programda yazılmamış tüm öğle ve akşam yemekleri
:: Yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Tüm yerel servis tipleri ( yerel rehber , şoför , otel , restoran vb. 100 USD kişi başı alanda toplanılacaktır)
:: Uçaklarda 20 kg'ı aşan bagaj ücreti
:: Kişisel harcamalar

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 

 

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive