Villa Kaktüs
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu
  • Patagonya Turu

Patagonya Turu

10 GECE 13 GÜN (Bu turumuz şu an yapılmamaktadır)

Patagonya Turu . 2017 Patagonya Turu. Tek tarih! Tek tur! BUENOS AIRES EL CALAFATE PERITO MORENO BUZULU USHUAIA 3GECE/4GÜN STELLA AUSTRALIS GEMİ PUERTO MONTT BARILOCHE CAPE HORN PUNTA ARENAS MACELLAN BOĞAZI

€ 6.490’dan itibaren
BENİ ARAYIN
PDF OLARAK KAYDET
Patagonya Turu

1.Gün 29 EYLÜL   İSTANBUL- BUENOS AIRES      09:30 21:15
 Atatürk havalimanında saat 07:30 ‘da  TÜRK HAVAYOLLARI kontuarında buluşma ,bagaj ve bilet işlemlerini takiben ; Buenos Aires’e hareket ediyoruz .Akşam  yerel saat ile  21:15’de Buenos Aires (Arjantin ) ‘e varışımız , alanda  özel aracımız ile karşılanma ve  otelimize transfer ediliyoruz, geceleme  otelimizde.
Otelimiz :NOVOTEL BUENOS AIRES vb.

2.Gün 30 EYLÜL    BUENOS AIRES     
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Buenos Aires de çevre gezimiz olacak.  ŞEHİR MERKEZİ – LA BOCA  MAHALLESİ – EVA PERON un mezarlığı  göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra şehirde  serbest saatlerimiz olacak.
Geceleme  otelimizde.

3.Gün 1 EKİM  BUENOS AIRES – EL CALAFATE       13:40 16:56
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından , Buenos Aires’de kısa bir panaromik turumuz olacaktır, şehrin görkemli meydanları ve  LA Boca Mahallesi  göreceğimiz yerler arasında ,  Turumuzun hemen ardından havalimanına geçiyoruz,havalimanına transfer. El Calafate uçuşu… Varışta karşılanma ve otelimize  transfer ediliyoruz. Otelimize yerleşiyoruz ve  daha sonra  Akşam Yemeği için yerel bir  restorana  gideceğiz,  Geceleme için otelimize  dönüyoruz.
OTELİMİZ : RH Rochester Calafate

4.Gün 2 EKİM  PERITO MORENO BUZULU                                                     
Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben, erken saatlerde tam gün sürecek turumuza başlıyacağız. Elbette dünyaca  meşhur Perito Morena Buzulu gezimiz için yola koyuluyoruz.
Perito Moreno Buzulu, Arjantin´in güneybatısında, deniz seviyesinden sadece 1500 m yüksekte, Patagonya’nın Campo de Hielo Sur buzul bölgesinin bir uzantısıdır. Adını Patagonya araştırmacısı Francisco PascasiMoreno‘dan alır. En yakın büyük yerleşim yeri 80 km mesafedeki El Calafate olup, burası mili park içinden buzula yapılan turların ideal çıkış noktasıdır. Turumuzda yürüyüşlerimiz  olacaktır, hava şartları müsait olursa kısa bir  bot turumuzda bu tur esnasında yapılmaktadır, misafirlerimiz bugün kıyafet seçimlerini buna göre yapmaları  önemlidir.Buzul, Los Glaciares Milli Parkının ve tüm Arjantin´in başlıca görülmeye değer noktalarından biridir. Perito Moreno, Antarktika ve Grönland dışında, az sayıda bilinen buzullardan biri olup, sürekli büyüyen bir buzuldur. Bunun sebebi de Büyük Okyanus´dan gelen bulutlardır. El Calafate, Arjantin in güneybatısında bir şehirdir. Santa Cruz eyâletinde , Patagonya da bulunan Lago Argentino gölünün güney kıyısında yer alır.
OTELİMİZ : RH Rochester Calafate
 
5.Gün 3 EKİM EL CALAFATE-  USHUAIA                      Uçak Saati : 10:05 11:30
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer olacak ve Ushuaia uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere  yeniden havalimanına geçiyoruz .Ushuaia’ya  Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra Tierra del Fuego Milli Parkı nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Ateş Toprakları (Tierra del Fuego), Güney Amerika´nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu. Macellan Boğazı nın ötesinde, 53° ile 56° Güney enlemleri arasında bulunmaktadır. Macellan´ın 1520´de keşfettiği, 19. yüzyılda yerleşilen takımadalar, 1881 yılında Şili ve Arjantin arasında paylaşıldı ve her iki ülkedeki bir eyalete adını verdi. Öğleden sonra geç saatlerde ; gezimizin sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği için yerel bir restorana  gideceğiz ve Akşam yemeğimiz  sonrasında  yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ :ALTO ANDINO HOTEL vb
[GEMİ İÇERSİNDEKİ PROGRAM AKIŞ AUSTRALIS FİRMASI YETKİLİSİ VE KAPTANLARI TARAFINDAN UYGULANIR VE TAKİP EDİLİR, HER KOŞULDA UYGULAMA DEĞİŞTİRME YETKİLERİ VARDIR,GEMİ TÜM YOLCULARI- REHBER EŞLİĞİNDE BİRLİKTE HAREKET EDER-EXTRA TUR YOKTUR-FULL KATILIMLI BİR PAKETTİR VE GEMİDE TÜM ÖĞÜNLER VE İÇECEKLER DAHİLDİR ]

6.Gün  4 EKİM  GEMIYE BİNİS  USHUAIA – BEAGLE KANALI
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kısa serbest saatlerimiz olacak daha sonra limana transfer. Gemiye biniş işlemleri ve kabinlerimize yerleşme… Kaptanın hoş geldin kokteylinin ardından gemimiz Dünyanın en uzak sularında yeni keşifler için demir alacaktır. Gemimiz   Güney Patagonya bölgesi ve Tierra del Fuego’ya doğru ilerleyecektir. Sonrasında dünyanın en vahşi bölgelerini görmek üzere Beagle Kanalından geçeceğiz.
Geceleme ve akşam yemeğimizi gemide olacaktır. [Gemide Full Board konaklama]

7.Gün 5EKİM CAPE HORN - WULAIA KORFEZİ
Bugün, karaya Horn Burnu Milli Parkı, (hava izin verdiği ölçüde) ulaşmak için Murray Kanal ve Nassau Koyu aracılığıyla denizden yolculuğumuza devam ediyoruz..Efsanevi Cape Horn, 1616 yılında keşfedildi ve şeffaf, 425-metre (1394 ft) yüksek kayalık tepedir. Uzun yıllar boyunca Pasifik ve Atlantik okyanusları arasında önemli bir gezinti yolu, ve DÜNYANIN SONU  olarak bilinir.Park Haziran 2005 yılında UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezervi ilan edildi. Öğleden sonra, bölgenin en büyük Yamana aborjin yerleşiminden  biri olan, tarihi Wulaia Koyu´nda karaya çıkıyoruz. Charles Darwin´in HMS Beagle yolculuğu sırasında, 23 Ocak 1833 tarihinde buraya geldiği bilşnmektedir. Bu alan aynı zamanda, bitki örtüsü ve coğrafya büyüleyici güzelliği ile ünlüdür. Lengas, Coihues, Canelos, eğrelti otları ve diğer doğal bitki örtüsünü görmek için  Macellan orman içinde  yürüyeceğiz.Geceleme  gemide olacaktır[tüm öğünler dahildir-fullboard]

8.Gün 6EKİM MACELLAN BOĞAZI- DARWIN DAĞI – AGOSTINI KÖRFEZİ
Bugün sırası ile  Brecknock , Ocaison , Cockburn ve Magdalena Kanallarından geçip Darwin Dağı eteklerinin kalbinde bulunan Agostini Körfezini göreceğiz. Bu bölgede denize doğru uzanan buzul dağlarını görme fırsatı bulacağız. Öğleden sonra Zodyak botlara binerek Aguila Buzulunu görmek üzere yola çıkacağız. Buzul tabanında kısa bir yürüyüş yapacağız.Aynı zamanda Patagonya bölgesinin soğuk yağmur ormanlarında gezerek bu doğal güzelliği doyasıya yaşama fırsatımız olacaktır. Tur bitimi gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide. [Gemide Full Board konaklama]

9.Gün 7EKİM  GEMİDEN İNİŞ  PUNTA ARENAS (ŞİLİ)
Bugün sabah   bir  bölümünde zodiak botlarını kullanarak Marta  Adasına ziyarete gideceğiz,  Deniz Aslanlarını görme  fırsatımız olacak,  turumuzun sonunda  Punta  Arenas limanında iniş  saatimiz saat 11:30 ‘dur. Gemiden ayrılmayı takiben , Punta Arenas şehir merkezine geçeceğiz. Bu gece konaklamamızı burada yapıyoruz, ŞİLİ’nin  Güneyindeki SON Liman olan Punta Arenas kentini yürüyerek gezeceğiz.Şili Patagonyası ile tanışıyoruz.
Bu gece konaklama Punta Arenas’ta otelimizde olacak.

10.Gün 8EKİM   PUNTA ARENAS / PUERTO MONTT  16:00 18:00-H2
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kısa serbest saatlerimiz olacak daha sonra Havalimanına, geçiyoruz ve Şili  Patagonyası için önemli bir başka durak olan Puerto Mont kendtine uçakla yolculuğumuz  başlıyor..Varışı takiben, Otelimize transfer ediliyoruz, Akşam Yemğimizi  yerel bir restoranda alacağız.  Akşam Yemeği sonra geceleme için otelimize  dönüyoruz.
OTELİMİZ : HOLIDAY INN Puerto Mont (Şili)

11.GÜN 9 EKİM   PUERTO MONTT- BARILOCHE( Arjantin)
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Puerta Vares’e hareket ediyoruz. Saat 08:30’da  Llanquihue Gölü kıyısını takip ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Petrohue ‘den tekneye biniyoruz ve tekne turumuz başlıyor.Todos Las Santos Gölü,Osorno ve Puntiagudo Volkanını güzergahımız üzerinde göreceğiz.Saat 12:15’de Peulla Köyüne varıyoruz.Peulla ekolojik köyü doğaseverler için tam bir cennet.Daha sonra karayolu ile Puerta Frias’a hareket edeceğiz.Sırayla Porto Alegre ve Porto Blest’i göreceğiz.Frias Gölü’nü ve Nahuel Huapi Gölü’nü takip ederek gezimize devam edeceğiz.Akşam saatlerinde Bariloche şehrine varışımızı takiben otelimize devam edeceğiz.Akşam yemeği,Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ : CRISTAL HOTEL 4* v.b

12.GÜN 10EKİM       BARILOCHE-BUENOS AİRES       Uçak Saati: 14:5517:00
BUENOS  AIRES-İSTANBUL THY 23:10 21:35+1
 Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben  Havalimanına transfer oluyoruz. 17:00’de Buenos Aires’e varıyoruz.Alanda karşılanma ve  Arjantin’deki son günümüzde veda  yemeği için  Meşhur bir  ET  Restoranına  geçiyoruz,  yemeğimizi yedikten ve bir müddet bu keyfili  atmosferde vakit geçirdikten sonra  ,yeniden havalimanına geçiyoruz ve  Türk Havayolları tarifeli seferi ile  İstanbul’a  dönüş yolculuğumuz  başlıyor..

13.GÜN 11 EKİM  İSTANBUL-  Varış   21:35
İstanbul’a varış ve Patagonya Turu sonu….


Not: Patagonya Turu programımızda peşin fiyatına 5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Patagonya Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Patagonya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Patagonya Turu için doğru adrestesiniz.
 
 

 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 6.490 Ek yatak€ 6.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 7.490

:: İstanbul-Buenos Aires-Istanbul arasında TÜRK HAVA YOLLARI  ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar 20 kg bagaj taşıma
:: Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş biletleri
Busnoes Aires- El Calafate  (AR)
El Calafate- Ushuaia(AR)
Punta Arenas- Puerto Mont (CH) H2
Bariloche – Buenos Aires(AR)
:: Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.
:: Konaklamalar ,  4*-5* ve otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
:: Programda  açıkça  belirtilmiş  Öğle Yemeği ve Akşam Yemekleri (Turun Karada geçen bölümleri Yarım Pansiyondur)
:: M/S AUSTRALIS  gemisindeki konaklamamız tam pansiyon şeklindedir.Gemi kabinleri  2 kişiliktir.Bu  Fiyat Teklifi  ilgili       tarihdeki Gemi seyaheti göz önüne alınırak  AA  kabin standardı  esas  alınmıştır.
:: Türkçe rehberlik hizmetleri
:: Bölgelerde  Yerel rehberlik Hizmetleri
:: Seyahat Sigortası

:: Kişisel harcamalar
:: Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
:: Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
:: Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.)     190 € kişi başı
 

 

 

 

Bu tura katılım için vize gerekmemektedir.

GEMİDEKİ KABİN BİLGİSİ

 

CABIN-AA
 
Low beds, (double basis)
Private facilities.
Independently controlled heater.
Safety box.
Closet.
220/110 Volts power U.S. type electricity connector. (adapters avalilable)
Large window to enjoy views

 

 

 


Tavsiye Edilen      KIYAFET- EKIPMAN :
 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : 
TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.
ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.
GEMİ SEYAHATİ KAPSAMINDAKİ  BÖLÜMDE - TAM PANSİYON OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR. ( Kimi İçecekler,Şarap vb..de DAHİLDİR)

 

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİ  hava şartlarına  göre  değişmeler  gösterebilir. İlgili değişmelerden Misafirlerimiz haberdar edilecektir.

 

Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar  paket halinde olabilir.
Final Otel Konfirmasyonları Tura 30Gün kala İlan edilecektir.

 

Bu  turun hareketinden 1 ay önce misafirlerimiz  için TUR BRIEFINGİ  düzenlenecek ve görsel  destekli olarak, Tüm tur akışı  detaylıca izah edilecek, varsa görüşler  alınacaktır.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive