Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Fas ve Sahra Çölü Turu
 • Fas ve Sahra Çölü Turu
 • Fas ve Sahra Çölü Turu
 • Fas ve Sahra Çölü Turu
 • Fas ve Sahra Çölü Turu

Fas ve Sahra Çölü Turu

7 GECE 8 GÜN (7-14 Eylül / 5-12 Ekim / 12-19 Ekim / 19-26 Ekim / 2-9 Kasım 2024)

Fas ve Sahra Çölü Turu DEEPNATURE farkıyla... Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 7 gece 8 günlük Vizesiz Fas Turları. İyi programlanmış programımız, deneyimli ekibimiz ve özenli hizmet anlayışımızla renklerin ülkesi Fas'ı DEEPNATURE farkıyla gezin.

€ 1.099’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu 2
Casablanca - Rabat - Şafşavan - Fes - Ifrane - Midelt - Sahra Çölü - Film Stüdyoları -  Ouarzazate - Aid Benhaddou- Marakeş
 
7 GECE 8 GÜN
 
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – CASABLANCA 
Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu için İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç) denemelisiniz.
 
2. Gün CASABLANCA – RABAT – ŞAFŞAVAN 
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. İlk olarak ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz.  Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Casablanca-Rabat 90 Km (1 Saat 30 Dakika), Rabat-Şafşavan 260 Km (4 Saat 30 Dakika)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.
 
3. Gün ŞAFŞAVAN – FES 
Otelde alacağımız kahvaltının ardında, Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de  kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Şafşavan-Fes 200 Km (3 Saat 45 Dakika)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç denemelisiniz.
Alışveriş Tavsiyesi: Deri ve seramik ürünler satın alabilirsiniz
 
4. Gün FES –IFRANE – MIDELT – SAHRA ÇÖLÜ KAMP 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Atlas dağlarında bulunan İfrane’ye hareket. Fas’ın küçük İsviçre’si olarak anılan Ifrane, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezidir. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından, yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında yerel bir restoranda öğle yemeği molamızı alıyoruz. Ardından Çölde konaklama yapacağımız kampımıza ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Kumtepelerine hakim tesisimizde muhteşem günbatımını izliyoruz. Akşam yemeğinin ardından gökyüzünü aydınlatan yıldızlar eşliğinde unutulmaz anlar yaşıyoruz. Sabah gün doğumunu kaçırmamanızı ve güzel anları fotoğraflamanızı öneririz. Konaklama kamplarımızda.
 
Rota: Fes-Ifrane 65 Km (1 Saat 30 Dakika), Ifrane-Sahra Çölü (Merzouga) 400 Km (6 Saat 30 Dakika)
Günün Yeme-İçme Tavsiyesi: Midelt’de Alabalık ve elmalı turta denemelisiniz.
Alışveriş Tavsiyesi: Hurma satın alabilirsiniz. 
 
5. Gün SAHRA ÇÖLÜ KAMP – FİLM STÜDYOLARI – AIT BENHADDOU - OUARZAZATE 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tinghir üzeri Ouarzazate’e doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) ve ,son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de  plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin çekiminin gerçekleştiği Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrindeki otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
Rota: Sahra Çölü (Merzouga) -Ouarzazate 370 Km (5 Saat 30 Dakika)
Günün Yeme-İçme Tavsiyesi: Izgara çöp şiş veya güveç denemelisiniz.
Alışveriş Tavsiyesi: Değerli Fosil parçaları, gül suyu ve gül esanslı kozmetik ürünler ve otantik berberi kilimleri satın alabilirsiniz.
 
6. Gün OUARZAZATE –MARAKEŞ 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş’e hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Fas mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Koutoubia camiisini ve Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna  meydanında serbest zamanımız ardından Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz ve rengarenk çarşılarında serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Ouarzazate- Ait Benhaddou- Marakeş 215 Km (4 Saat)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Jmaa el fna meydanında taze sıkılmış meyvesularını mutlaka denemelisiniz
 
7. Gün MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından,Unesco  ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria’ya gidiyoruz. Yol boyunca göreceğimiz argan ağaçlarının bizi ulaştıracağı Atlas okyanusu kıyısındaki Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıra dışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezilerimizin ardından Marakeş’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Marakeş- Essaouira 175 Km (3 Saat), Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.
Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.
 
8. Gün MARAKEŞ – MAJORELLE BAHÇESİ – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından, günümüz Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçeleri gezisiyle başlıyor. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçeleri gezimizin ardından, rehberimizin bildireceği saatte havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
UÇUŞ BİLGİSİ
 
Türk Hava Yolları İstanbul-Casablanca TK617   IST      CMN     12:40    15:30
Türk Hava Yolları Marakeş-İstanbul  TK620   RAK     IST        16:05    23:05
 
05, 12, 13, 14, 20, 27 28 Nisan & Mayıs & Haziran & Eylül & Ekim hareketli turlarda
Türk Hava Yolları İstanbul-Casablanca TK617   IST      CMN     12:05    15:05
Türk Hava Yolları Marakeş-İstanbul  TK620   RAK     IST        16:25    23:25
 
OTEL BİLGİSİ
Casablanca / 4* Diwan Hotel vb.
Şafşavan / 4* Parador Hotel vb
Fes / 4* Zalagh Menzeh Hotel vb.
Sahra Çölü/ Xaluca kamp vb.
Ouarzazete / 4* Kenzi Azghor vb.
Marrakech / 5* Palm Plaza Hôtel & Spa Marrakech vb.
 
Şafşavan ve Ourzazate bölgeleri butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel konaklaması verilebilir. Turumuza kayıt yaptıran misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır. 
 
 
NOT
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 

BENZER TURLAR

Fas Turu

Premium Fas ve Sahra Çölü  Turu (20 kişiyle sınırlı)

 

 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.149 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.444 Çocuk fiyatı€ 1.119
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.249 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.544 Çocuk fiyatı€ 1.219
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.199 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.494 Çocuk fiyatı€ 1.169
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.199 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.494 Çocuk fiyatı€ 1.169
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.149 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.444 Çocuk fiyatı€ 1.119
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.129 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.424 Çocuk fiyatı€ 1.099
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.099 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.394 Çocuk fiyatı€ 1.069
 • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.149 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.444 Çocuk fiyatı€ 1.109

:: İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) - Marakeş (RAK)  – İstanbul (IST) parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Alan-otel-alan transferleri 

:: 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde yada 3* Otellerde Şafşavan’da 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde Fes’te 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: Sahra Çölü’ndeki kampımızda 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde yada 3* Otellerde Ouarzazate’de 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde Marakeş’te 2 gece yarım pansiyon konaklama

:: Casablanca Şehir Turu

:: Rabat Şehir Turu

:: Şafşavan Şehir Turu

:: Fes Şehir Turu

:: Film Stüdyoları Turu (giriş ücreti hariç)

:: Aid Benhaddou Turu

:: Marakeş Şehir Turu

:: Essaouria Şehir Turu

:: Majorelle Bahçe Turu (giriş ücreti hariç)

:: 7 Sabah Kahvaltısı & 7 Akşam Yemeği

:: TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

:: Türkçe Rehberlik hizmeti 

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Turist şehir vergileri

:: Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Akşam yemeklerinde alınacak su dahil tüm içecekler

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle Yemekleri

:: Giriş ücretleri, şehir vergileri, lokal rehber ücretleri toplamı (150 Euro)

 

 

Hassan II Camii + Fes Karaouin Mederesesi +  Mohammed V Mozole + Film Stüdyosu +Majorelle Bahçeleri + Bahia Sarayı + Lokal Rehberler + Turist Şehir Vergileri

(Kişi başı 150 € olup tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunludur)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.
 
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

FAS HAKKINDA

Katılım Şartı

Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, acente tarafından son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. 

Sağlık 
Fas’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz 
 
Vize Bilgileri
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır 
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Casablanca arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 5 saattir.
Marakeş – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 30 dakikadır.
 

Genel Notlar
Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

*işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.

Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk Lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.

Şafşavan ve Ourzazate bölgeleri butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel verilebilir. Turumuzu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır.

Katılımcı, tur programında belirtilen düzenlenecek olan turlara katılıp, programı aksatmayacağını ve buna istinaden lokal rehber, müze & ören yeri girişleri, şehir vergileri, varsa kulaklık audio sistem gibi oluşan giderlere ilişkin yapılacak ödemeler için tur programında önceden bildirilmiş olan miktarı, seyahat esnasında tur yetkilisine ayrıca ödeyeceğini peşinen kabul eder.

 

F

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 10 yorum var.

Fas turu genel anlamda iyiydi. Oteller biraz daha iyi olabilir. Programlama ve rehber seçimi yerindeydi. Fas'ı iyi tanıma fırsatı yakaladık, teşekkürlerimizle.
Aydan

Sayın Deepnature yetkilisi, Kurban bayramı fas turunuza eşimle katıldık. Rehberimiz Emrah Bey için size teşekkür ediyoruz. Kendisi bilgisiyle bizi çok memnun etti. Ayrıca ilgisi de üst düzeydi.
Selim

Tur doyurucuydu, rehberimizden memnun kaldık.
Arife

Kurban Bayramı fas turundan ve rehberimizden memnun kaldık. Teşekkürler
İbrahim

Baştan sona iyi organize edilmiş, keyifli bir turdu. Gerek rehberimiz gerek konakladığımız oteller çok iyi seçilmişti. Programın da yoğun ve kapsamlı olması oldukça yer görmemizi sağladı. Teşekkür ederiz.
Aydın

Çok memnun kaldım, belki bir akşam daha uzun yapılıp daha kapsamlı yapılabilir. Katılanlar, rehber, oteller gayet iyiydi. Teşekkürler.
Serpil

Çok keyifli, yoğun bir tur programı söz konusu idi. Daha iyisi zor olurdu. Özellikle rehberimizin hakimiyeti ve müşteri yaklaşımı bizi çok mutlu etti. Tek sıkıntı marakeşteki otelin çok gürültülü olması idi. Teşekkürler.
Evrim

Fas bizi biraz şaşırtmakla birlikte otantik sokaklarında gezmekten çok keyif aldık. Turumuz iyi planlanmış, emeği geçenlerin eline sağlık.
Reyhan

Genel itibarıyla beklentilerimizi karşılayan, tavsiye edilebilecek bir tur. Rehberimiz oldukça başarılı ve ekibin beklentilerine uygun hizmet verdi. Otellerin biraz daha iyi olması turu daha iyi yapacaktır.
İrfan

Çok kalabalık olmadığı için gittiğimiz yerleri keyifle gezdik. Tur için 20 kişi sayı çok ideal. Rehberimiz Ahmet Bey de her sorumuza bilgisi ile cevap verebildi, yardımcı oldu. Memnun ayrılıyoruz.
DenizKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.