Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Premium Fas ve Sahra Çölü Turu
  • Premium Fas ve Sahra Çölü Turu
  • Premium Fas ve Sahra Çölü Turu
  • Premium Fas ve Sahra Çölü Turu
  • Premium Fas ve Sahra Çölü Turu

Premium Fas ve Sahra Çölü Turu

8 GECE 9 GÜN (21-29 Eylül / 26 Ekim-2 Kasım / 9-17 Kasım 2024)

20 kişiyle sınırlı Premium Fas ve Sahra Çölü Turu. Tüm geziler, müze giriş ücretleri, 7 öğle yemeği ve 8 akşam yemeği tur ücretine dahil!

€ 2.390’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Premium Fas ve Sahra Çölü Turu

Premium Konseptte Özel Bir Program.... 
 
 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar (Bu tur özelinde her tarihte kontenjan 20 kişidir)
 
BU TURUN FARKI
:: Program dahilindeki tüm geziler dahil
:: 7 öğle yemeği ve 8 akşam yemeği dahil
:: Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri dahil
:: Ev – alan – ev transferi dahil
:: Yurtdışı çıkış harcı dahil
 
 
PREMIUM FAS VE SAHRA ÇÖLÜ TURU PROGRAM
 
1. Gün İstanbul – Kazablanka - Rabat 
Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile dünyanın en çok bilinen ve en çok izlenen filmlerinden birine de adını vermiş Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren bir yolcuğun ardından Kazablanka’ya varıyoruz. Kazablanka’da dış kesimleri ve dünyanın en büyük yedinci camii olan Hassan II Cami’sini geziyoruz. Ardından özel aracımız ile Rabat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rabat’ta bulunan otelimizde.
 
Uçuş No: TK617 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Saat: 12:20 - Varış: Kazablanka - Saat: 15:20
 
2. Gün Rabat – Tanca 
Kahvaltının ardından Rabat şehir turunu gerçekleştireceğiz. Yapacağımız şehir turunda Kraliyet Sarayı, 19. yüzyılın sonlarında bölgeye gelen Avrupalılar tarafından Fas Musevilerine yeni sosyal ve ekonomik imkânlar verilmesi amacıyla kurulan Yahudi Mahallesi Mellah, Hassan Kulesi ve Oudayas’ı ziyaret ediyoruz. Turun ardından yönümüzü Tanca’ya çeviriyor ve ünlü İslam gezgini Ibn Battuta’nın şehri Tanca’yı gezmeye başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Dar el Makhzen, Fenikelilerin Mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar var. Ardından Cebelitarık Boğazı’nı görmek üzere yol çıkıyoruz. Spartel Burnu ve Deniz Feneri’nden seyretmeye doyamayacağınız bir manzara sizi bekliyor olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tanca ve güzel sahillerini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama oteldedir.
 
3. Gün Tanca – Tetuan – Şafşavan 
Sabah kahvaltının ardından İlk durağımız Tetouan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Medina’sı (Eski Şehir). Tetuan’ı keşfettikten sonra tekrar otobüsümüze binip Mavi Şehir olarak da bilinen Şafşavan’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrasında şehre varacağız. Gök mavisine boyalı evleri ile nam salmış olan şehirde panoramik gezimizde Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı’nı görüp, gezimizi Jemaa Bouzafar Camii kalıntılarının yer aldığı tepede sonlandırıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
4. Gün Şafşavan – Fez
Kahvaltının ardından Fez’e gitmek üzere odalarımızı boşaltıyoruz. Fez’e varışta Borj tepesinde başlayacak olan şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine Camisi ve Neccarine çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecek. Yerel bir restoranda öğle yemeğini aldıktan sonra turumuz Fez çarşı ve medinasında noktalanacak. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
5. Gün Fez – Erfoud 
Kahvaltının ardından Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Erfoud'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'ı ziyaret edeceğiz. Çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Ifrane ziyaretimizin ardından Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bir süre dinlenip Sahra Çölü'nün Kapısı adıyla bilinen Erfoud'da 4x4 araçlar ile Sahra Kum tepeleri turunu yapacağız. Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. İnanılmaz bir coğrafyada yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek. Ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepelerinde bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Günün sonunda dünyanın bu uzak köşesinde, gün batımını izleyeceğiz. Safarinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6. Gün Erfoud – Ouarzazate 
Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından güneşin doğuşu ile Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonu'nun göreceğiz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk nefes kesici manzaraya sahip ve palmiye ormanları ile süslü Ziz Vadisi üzerinden devam edecek. Yolculuğun sonunda Ouarzazate şehrine varışımızı takiben otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardında dünyaca ünlü Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü gezeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarını da ziyaret edeceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
7. Gün Ouarzazate – Marakeş
Kahvaltı sonrasında Fas’ın ilk Başkenti kırmızı şehir Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte imparatorluk kentleri arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Marakeş turumuz sırasında 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken Kutubiye Camisini, 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı görüyoruz. Labirenti andıran dar sokakları, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Ardından Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde yer alan ender meydanlardan birisi olan Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.
 
8. Gün Marakeş 
Kahvaltının ardından Essaouira’ya hareket ediyoruz. Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya varıyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken noktalarından biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı ile sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehirde kaleyi ve balıkçı limanı gezip, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinayı ziyaret edeceğiz.. Medinanın daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.
 
9. Gün Marakeş – Istanbul
Kahvaltının ardından havalimanını transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup özel otobüsümüz ile Marakeş Havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.
 
Uçuş No: TK620 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Marakeş - Saat: 16:05 - Varış: İstanbul - Saat: 23:05
 
 
Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
 

PREMIUM FAS VE SAHRA ÇÖLÜ TURU OTELLER
 
4*Gardenia Boutique Hotel  vb. - Rabat
 
4* Fredj Hotel vb. - Tanca
 
4* Dar Ba Sidi vb. - Chefchaouen
 
4* Barcelo Hotel vb. - Fez
 
4* Kasbah Hotel Xaluca Arfoud vb. - Erfoud
 
4* Oscar Hotel vb. - Quarzazate
 
5* Kenzi Menara Palace vb. - Marakeş
 
 
PREMIUM FAS VE SAHRA ÇÖLÜ TURU UÇUŞ BİLGİSİ
TK617 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Saat: 12:20 - Varış: Kazablanka - Saat: 15:20
TK620 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Marakeş - Saat: 16:05 - Varış: İstanbul - Saat: 23:05

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.390 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.980
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.080
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.080

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Kazablanka / Marakeş – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri ve servis bedeli

:: Rabat’ta 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Tanca’da 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Şafşavan’da 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Fez’de 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Erfoud’da 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Ouarzazate’da 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Marakeş’te 2 gece 5* otelde yarım pansiyon konaklama

:: Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler

:: Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler

:: Programda belirtilen 7 öğle ve 8 akşam yemeği

:: Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Programda belirtilmeyen yemekler

:: Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

:: Fazla Bagaj ücreti

:: Kişisel harcamalar

:: Otel ekstraları

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.
 

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

Umumi Pasaport : Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Katılım Şartları

Bu gezimiz en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

Sağlık

Fas ülkeye girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmuyor.  Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Uçuş Süresi

İstanbul -    Kazablanka    5 sa 15 dk

Marakeş   -  İstanbul       5 sa 05 dk

 

Para Birimi

Fas’ın para birimi Fas Dirhemi’dir (MAD). Fas Dirhemi’nin ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir.

 

Saat Dilimi

Türkiye ile Fas arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fas’ta 09.00'dur.

 

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Çöl bölgelerinde zaman zaman şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

Yemek Kültürü

Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir.

 

Elektrik

Fas genelinde elektrik 110 ve 220 volttur. Prizler C tipi ikili ince yuvarlak uçlu ve E tipi ikili yuvarlak kalın uçludur. Prizlerin örnekleri http://localti.me/morocco sitesinden görülebilir.

 

Alışveriş

Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş ve Fez’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Kazablanka'da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geneneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca birkaçı.

 

Notlar

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

GKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.